Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

Zdravim vas a prajem krasny den :),. riesim uz daky tyzden otazku kde a jak sa moze uplatnit  dnesnej dobe clovek, ktory ma prax ako predajca a servisny technik pocitacov,.ovladam HW, skaldanie repas a oprava PC, instalacie, ale su to veci ktore vie kazdy druhy, rozmyslal som nad rekvalifikaciou.ale v akom obore, v akom odvetvy IT ??? kedze neovladam dobre siete tak ma napadlo zdokonalit sa v tom, potom dalej sql databazy, ale ma to vyznam ked otom neviem nic ? dalej sap ... drahe kurzy a podla niektorych moc sa tam clovek nenauci,.kde a naco sa zamerat,.riesim tento problem uz dlhsie, bol som na konzultacii v stredisku pre IT kurzy, vytriedili sme 3. siete - sap - sql databazy. len ked som tak prechadzal diskusiami, dostal som sa opat na nulovy bod, kde som zacal. ci ma vyznam zacat s niecim o com nemam ani paru. som z toho uz zufaly, napadlo ma aj ze cele IT zavesim na kliniec, preto som sa rozhodol sa poradit aj formou diskusii ak to bude mozne a najdu sa ludia ktori mi budu vediet popriprade pradit. mam 34r a skusenosti prax viac z predaja a ovladam aj instalacie PC opravy a nejaky ten servis zvladam, samozrejme ovladam aj nejake programy, ale povacsinou graficke, npr. Photoshop, troska 3dmax, atd. ale nic podstatne. vie mi niekto poradit ci ma vyznam zacat spominane odvetvia, lebo neviem ci mi budu stacit doterajsie skusenosti na absolvovanie kurzov v oblastiach, ktore som spominal. dakujem vopred za kazdu radu .. :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vsak to mas super, ja informacnym technologiam nerozumiem vobec, az ti zavidim, ja mat tvoje vedomosti tak som stastny clovek... Ked sa tym nevies uplatnit profesijne ajtak to nevesaj na klinec a rob to ako fusky. U ludi ako ja by si mal prace neurekom... Ja som si nevedel dat rady s PC tak som sa ho zbavil. No a k teme... Ja sa chcem tiez opytat. Mozno to vyznie vtipne ale nesrandujem je to naozaj tak: Som pomaly, vsetko mi treba vysvetlovat dlhsie, pomaly sa ucim, nestiham prace na normu atd. Preto vacsinou pracujem na nekvalifikovanych poziciach za minimalnu mzdu. Na vysoku skolu a jazyky hlavu nemam. Tak som uvazoval ako vodic nakladiaku kedze ma jazdenie bavi. Takze si setrim na vodicak skupiny C a E ale ak by vas nieco napadlo co by mohlo byt aj pre hlupaka a mantaka ako ja tak napiste nejake typy a rady.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, toto navrhujem do Zlateho fondu fora ;-)

 

ale bez srandy a k teme

kamaratov syn nie je bohvieko na skoly, no ale ma gymnazium, co s tym... a stari rodicia (hlavne asi stary otec) ho tlacia na vysku - skusil strojarinu, po polroku skoncil, teraz ma prihlasku na ekonomicku, no to si vobec neviem predstavit

pritom ma sklon k manualnym pracam, robil aj na stavbach medzicasom a tak, ale na druhej strane ma zdravotne problemy, takze nejaka tazka manualna praca tiez nie je optimalna. Bavi ho varenie, chvilu aj robil pomocneho kuchara, kym mu neoznamili, ze oni ho vlastne potrebovali len na zaskok.

No a sme pri koreni veci - vybehli nejake info o rekvalifikacnych kurzoch, dokonca aj priamo v ich malom okresnom meste, aj na kuchara, ale (!) predstavte si ten paradox - su urcene len pre zamestnanych ludi !

no to uz je co za matrix ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja budem podobny pripad. Niesom na skoly a na mna aj dost plati porekadlo ,,stareho psa novym kuskom nenaucis" a v manualnej praci tiez niesom zrucny, ale kvoli nizkemu vzdelaniu mozem robit len taku, takze u kazdeho zamestnavatela vydrzim chvilku kym vladzem tempo. Potom ma vyhodia pre neschopnost alebo sam zdrhnem ked vidim ze sa k tomu schyluje... Mal som uz asi 22 pracovnych pomerov a brigad (nedavno som triedil papiere pre potreby uradov) a naratal som 21 zmluv TPP a 10 dohod na brigadu. Plus chodim s karou pripnutou za bicykel a zbieram po meste kovosrot a nosim do zbernych surovin to tiez hodi nejaku dvacku sem tam... Ale k vecu ze aj tvoj syn si nasiel nieco co ho bavi, ta kucharina, mozno aj na mna nieco caka v com by som sa nasiel ale este som to neobjavil... Ja proste viem pracovat ale len svojim tempom, ako napriklad to zbieranie kovosrotu po meste aj to je svojim sposobom praca. Najdem vyhodenu pracku, musim ju rozmontovat, roztriedit komponenty hlinik, med, plech, nalozit na karicku, a tahat do zbernych surovin...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a neuvažoval si nad prácou SBS-kára, v nejakom podniku alebo hitlermarkete, stačí si na to spraviť kurz. nehovorím že je to bohvieako platené, ale zase sa nenarobíš...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To robím momentálne, takže pokial by som chcel byť do dôchodku nočný strážnik, tak som už našiel čo som hľadal. Síce sa ľudia čudujú že mladý zdravý chalan prečo robí strážnika že to je práca pre dôchdcov a invalidov... Ale moje schopnosti sa osvedčili v praxi. Na viac to niesom schopný dotiahnuť pre mňa to je strop. Ja som s tým spokojný, nikdy v živote som veľa nezarábal, plat je z môjho hľadiska OK, a ďalšia výhoda je veľa voľna. Cez deň mám prakticky vždy voľno tak si viem vybaviť lekárov za čo inde bolo treba chodiť na paragraf a aj to sa vedúcemu nepáčilo... Takže pre mňa to ke maximum. A cez voľno mám čas chodiť do zberných surovín si občas prilepšiť.

 

Ešte som uvažoval nad vodičom nákladiaku ale tam momentálne (viz.dátum príspevku) kurz skypiny C vychádza s koľkami, prehliadkou, psychotestom, s kvalifikačnou kartou cakompak priblizne 1500 a pri mojich moznostiach setrenia (vzhladom nabzarobok) to par rokov potrva. A to budem mat len platne papiere na vykonavanie prace, este je otazkou kto ma zamestna bez praxe? Kto zveri nakladiak neskusenemu zaciaticnikovi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte sa ťa takto opýtam: Píšeš, že si pomalý. A čo tvoje reakcie pri nečakaných situáciách na ceste? Ak by si bol vodič z povolania, bol by si na cestách skoro furt a magorov, čo si myslia, že im patrí svet, a ktorí nezvládajú vozovku, by si stretával dosť často - vedel by si pohotovo zareagovať?

Inak je mi sympatické, že nefňukáš a nesedíš doma na zadku, ale robiš niečo, čo robiť stíhaš. Ono hrnúť sa do niečoho, v čom človek potom nie je šikovný, je nanič. Poznám to z oboch strán. Ani ja som sa necítila dobre v práci, ktorá mi nešla - našťastie som tam nebola dlho a so šéfom sme sa otvorene porozprávali a dohodli (hoci som tam získala cenné skúsenosti, ktoré mi neskôr pomohli), a ani robiť s takým človekom nie je práve terno, ak to ten dotyčný o sebe nevie alebo nechce vedieť. je mi sympatické, že nechceš, aby za teba to, čo by si nestíhal, robili kolegovia, ale že vidíš na čo máš schopnosti a podľa toho sa aj zariaďuješ. Možno nejakým tréningom by sa to dalo zlepšiť, či...? Nie si ešte taký starý.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak to je ako Vilma píše, lepšie to vyjadrila ako ja sám. Takto som to myslel ako Vilma napísala. Tak nieje to doslova že pomalý ale skôr tak že pásovú robotu som nestíhal ale to je také že žmýkali z ľudí maximum že 9 úkonov stíhať v danom tack time. Tak chodím na osobnom aute, teraz nemám ale mal som a veľa som šoféroval na embéčke som pochodil skoro celé slovensko... Len na nákladiak si treba zvykať že nevidíš za seba, cúvaš len podľa bočných zrkadiel, oska je pod tebou nie pred tebou ako na osobáku tak sa to ináč správa v zákrute len si treba zvyknúť... Takže nestíham pásové roboty lebo to he rýchle a potom kde mi zveria veľa úkolov že som šiel do strojárskej fabriky šupli ma na CNC stroj, a nech sa starám, aj vyrábať, aj základnú údržbu, aj kvalitu sledovať všetko sám proste veľa úkonov naraz. A šoférovanie ma vždy bavilo ale ďakujem za postreh. Akože vlastne ja som už našiel to svoje, vrátnik, strážnik atď. Len ten vodič by mi zaručil vyšší zárobok lebo ako starý mládenec s minimálnou mzdou to je čo za budúcnosť? Nieje škoda mladého človeka aby len prežíval ako nejaký dôchodca čo už má život za sebou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To robím momentálne, takže pokial by som chcel byť do dôchodku nočný strážnik, tak som už našiel čo som hľadal. Síce sa ľudia čudujú že mladý zdravý chalan prečo robí strážnika že to je práca pre dôchdcov a invalidov... 

 

 

neviem prečo sa niekto čuduje, SBSka vo firme kde robím, aj v bývalej robote zamestnáva ľudí tak od 20 do 50 rokov, často sú to bývalí vojaci alebo policajti.

aj jeden môj kamoš kedysi robil SBSkára v jednej značkovej drogérii, a na tú dobu to nebolo ani najhoršie platené. len potom tam musel skončiť, pretože ho robota bavila tak pochytal kopec feťákov a cigánov čo kradli značkovú kozmetiku, a nakoniec sa bál večer chodiť do mesta lebo reálne hrozilo že dostane cez hubu :zubiska:

 

Ešte som uvažoval nad vodičom nákladiaku ale tam momentálne (viz.dátum príspevku) kurz skypiny C vychádza s koľkami, prehliadkou, psychotestom, s kvalifikačnou kartou cakompak priblizne 1500 a pri mojich moznostiach setrenia (vzhladom nabzarobok) to par rokov potrva.

keby naškrabeš chechtáky na vodičák C a časom E, za pokus by to stálo.

 

A to budem mat len platne papiere na vykonavanie prace, este je otazkou kto ma zamestna bez praxe? Kto zveri nakladiak neskusenemu zaciaticnikovi?

vodičov nákladiakov je trvalý nedostatok, takže tam by som problém nevidel. nemôžeš samozrejme rátať s tým že akonáhle dostaneš papiere tak ťa niekto posadí do kamióna a pošle do španielska. ale začať sa dá aj v nejakej menšej špedičnej firme na talianskej ávii, keď získaš nejakú vodičskú prax tak presadneš do niečoho väčšieho, a časom sa dostaneš aj do kamióna. to už by bola aj reálna možnosť zamestnať sa s patričnou praxou napríklad v nemecku za lepší plat, ak ťa teda na SK nič nedrží...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem aj tebe človek, pekne si to napísal. A aj tak učiním ako Vilma povedala mám cieľ a idem si za tým, ja by som aj mal čas učiť sa jazyky lebo pre také povolania ako kamionista treba vedieť ale problém je že ma to nebaví. A nasilu robiť niečo neni dobré... Preto neni správne ani to že rodičia decko tlačia na nejakú školu proti jeho vôli. Informatika a jazyky (čo je ináč v móde teraz medzi povolaniami) mi absolútne nejdu, učil by som sa to s ťažkosťami a nechuťou. To je jediný rodiel medzi tým spomínaným chalanom kuchárom a mnou že ja nemám nič čo ma baví a dalo by sa tým živiť... Ten SBS mi skôr vyhovuje než by ma to bavilo... Povolanie vodiča beriem ako nutné zlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je potom ťažké, ked nemáš nič, čo by ťa bavilo a tešilo...dobre, vezmem to z iného konca. Potom sa teš a raduj, že aspoň nemáš odpor k tomu, čo robiš. Robiť svoju prácu s odporom skracuje život a prispieva k infarktu, ateroskleróze koronárnych tepien a iným neduhom. Howgh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže v iných témach dosť zachádzame aj k stavu že prečo robím za minimálnu mzdu a prečo to nejde zmeniť tak v tejto príslušnej sa trocha rozpíšem...

 

Už v škole som mal problémy s učením čo má za následok nižšia IQ čo je vrodené. Proste pomaly chápem treba mi všetko vysvetliť viackrát a pomalšie, no a na toto kapitalistický zamestnávateľ nemá nervy ani čas. S odretými ušami som dokončil učňovskú školu (čo je najnižšie vzdelaná vrstva slušného obyvateľstva) pod tým sú už len problémový ľudia. Na trhu práce to nebolo o nič lepšie, sám prax ukázala že som typ človeka ktorý nevie samostatne pracovať a organizovať, som ten submasivny typ čo mi neskôr potvrsil aj odborník. Takže všade ma zaradia na jednoduché práce, nekvalifikované pozície...

 

Neskôr som skúsil externú maturitu a zase sa ukázalo moje IQ teda že aj napriek tomu že som ju robil externe (čo je už dosť okresaná a jednoduchšia forma) som potreboval doučovanie a zvládol som to zase s odratými ušami s horšími známkami. Takže ani nechcem pomyslieť čo by ma čakalo na vysokej ak by ma tam vôbec zobrali.

 

Takže v rekvalifikácii mi zase bráni nízky plat lebo na vyštudovanie BC alebo papiere na šoféra nákladiaku je zase drahé. Lacnejšie typy kurzov ako VZV a SBS mi pomohli čiastočne. Ako strážnik zarobím to isté ako v predošlých robotách ale aspon mám lepší rozvrh a zvládam prácu. Pri VZV to bolo horšie keďže neviem robiť pod stresom, rýchlo, samostatne, prinášať rozhodnutia atď. Tak ma.zdegradovali na nejaké menej kvalifikované práce zase za minimálny plat.

 

Proste moje výhody sú že som zodpovedný že vždy prídem na čas aj na začiatok smeny aj z prestávky, keď neprídem vopred oznámim, poslúcham a neodvrávam, som tam do konca smeny... Len ma treba korigovať že keď mi povedia ,,tu máš náradie a vykop jamu od tohto plotu po ten stĺp" tak to urobím a kopem tú jamu. Ale žiaľ toto nestačí, chcú šikovných čo prídu sami vidia robotu, metreba im nič povedať a pustia sa do toho, vedia čo majú robiť atď. Ale zase ja neviem prinášať rozhodnutia, že ak spravím nejakú vlastnú iniciatívu tak to dopadne zle. Keď chcem aby mi ukázali co mám robiť tak sa.im nepáči lebo že čo ma majú za ručičku vodiť? Ale ak urobím noečo bez opýtania tak im vadí že to som sa mal najprv opýtať... Ja neviem čítať myšlienky co odomna kedy chcu atd...

 

Tak neviem už čo mám.robiť aby som sa mal lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v manualnej praci tiez niesom zrucny, ale kvoli nizkemu vzdelaniu mozem robit len taku, takze u kazdeho zamestnavatela vydrzim chvilku kym vladzem tempo.

 

Pokým si poleno, tak ti nepomôžu ani dve vysoké školy. Škola je len prostriedok niekam sa dostať, ale ak tam nepreukážeš svoje schopnosti, tak dlho tam nezostaneš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokým si poleno... a presne týmto som chcel naznačiť že nechcem počuť žiadne zabŕdačky typu ,,sám si za to môžeš" alebo ,,nič pre to nerobíš" proste 20 rokov som všeličo skúšal a jednoducho mi to nikdy nešlo. Som jednoducho poleno tak ako niekto nikdy nebude mať hlas na to aby spieval a môže robiť čo len chce nezmení to. Ja mám od prírody že som poleno čo sa osvedčilo aj v praxi veľakrát, ukázalo sa to v škole, potvrdil to aj odborník, vidia to aj ľudia v okolí... Takže bohužel narodil som sa ako mamľas a to ma sprevádza všade (preto sa mi nedarí ani so ženami) jednoducho mne by pomohlo iba žiť v krajine kde je minimálna mzda vyššia a ceny podobné. Ako sme tu X-krát omielali že v takom nemecku predsa aj to poleno nešikovné má ľahší život ako na SK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, ok,

myslím, že to berieme po tvojich vysvetleniach tak, že nie každý je lúmen. ani nie je, ani nemôže byť. všetci sme tu s nejakým vybavením a nejakým IQ, na tom môžeme trochu meniť, ale priveľa nie. a ani nemôže každý každému predávať zmrzlinu.

sedí to tak?

 

vieme, že najnižšie príjmy sú tu hodne nízke, a problém je, že na hranici chudoby a tesne nad ňou je tu obrovské množstvo ľudí.

a to aj v povolaniach, kde nejakým spôsobom lúmen človek musí byť ... by ste sa čudovali, aké sú v povolaniach, kde priemerné platy vychádzajú fantastické, tie plebejské platy nízke.

 

x ľudí to rieši dvomi a tromi zamestnaniami a kdejako fľakuje a naháňa sa / aj ty, Tomáš / ... aj to sú nejaké riešenia.


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak! To čo napísala game nech si prečítajú 100x všetci tí čo mi píšu veci v znení ,,čo by potom motivovalo toho chudobného nájsť si lepšie platenú prácu" takže nech sa páči ešte raz si prečítajte game-in príspevok a zamyslite sa a už píšte radšej v znení ,,kto sa môže mať lepšie ale je lenivý je jeho vec" keby som bol vyštudovaný pedagóg a lopatoval by som za minimálku tak OK beriem. Ale ja som si toho veľa preskákal, všeličo som vyskúšal. mal som aj dve roboty naraz ale každá bola zle platená a potom som dopadol tak že som 30 hodín nespával a môj príjem cakompak sa ledva vyšplhal nad 400€ čo niekto zarobí kávičkovaním pri PC tak že ide do práce 5 dní v týždni na 8 hod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoduchsie vychadzajme z toho ze nemoze byt kazdy obcan SR vystudovany odbornik s cervenym diplomom. Si predstavte ze kazdy jeden obyvatel by bol programator, pravnik, lekar, chemik, strojar s VS vzdelanim. Co by potom bolo? Vzdy su ludia slabsi a neschopni, to urcuje sama priroda... Hitler experimentoval s geneticky dokonalimi ludmi ze v spolocnosti nebudu ziadni mentalne retardovani ludia ako ja, a vedci s tym tiez pocitaju ze geneticke upravy atd... Len akosi to este neni v praxi. Vsak keby take existovalo ze sadnem do kresla, pichnu mi injekciu s genetickym kodom ktory zo mna spravi supercloveka s IQ 150 s neobmedzenou fyzickou silou tak som za... Ale zatial to je este scifi. Na jednej strane by to svetu pomohlo keby bom kazdy superinteligent ale na druhej strane vzdy su tu prace ktore ta studovana inteligencia robit nechce.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nevidím problém prečo by každý nemohol mať VŠ (vlastnou zásluhou). Lacná pracovná sila je vždy nahraditeľná, ale schopných vysokoškolákov nenájdeš na každom rohu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predstaviť vieš ale nikde to neni. Robia sa prijímačky, ľudí selektujú od začiatku. A tí s nižšším to jednoducho nedajú ani prvý semester by nezvládli... Ale tak to nefunguje nikde. Neni každý občan rovnako inteligentný a šikovný...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no áno, každý sme iný a keby každý bol len doktor, inžinier, magoster a čojaviem čo ešte titulované, tak by sme sa asi pozabíjali, lebo neviem, kto by potom robil manuálne práce, ktoré sú tiež veľmi potrebné.

Moja nebohá babka bola obyčajná ženská s 5 triedami ľudovej, vyrastala bez rodičov, ktorí jej umreli veľmi skoro. na školy peňazí nemala, a pretĺkala sa ako sa dalo, ale chcela žiť aspoň slušne. Bola obyčajná robotníčka u stroja, ale jej životná sila bola obrovská a bola to osoba, ktorá sa síce nevyznala v rôznych vynálezoch, kopec toho nevedela, mnohým veciam nerozumela, ale mala v sebe životnú múdrosť a ľudia si ju už ako staršiu osobu vážili. babka keď ostala na penzii, tak chodila upratovať hospodu, a to robila až kým neumrela, do 86 rokov. prečo to píšem? preto, lebo ona síce mala prirodzenú inteligenciu, ale nemala možnosť si ju rozvíjať v škole. A nemala ktovieaké zamestnanie. Ale žila poctivo, makala, robila to, čo vedela. Aj ona ako mladá bola submisívna, ale postavila sa k problémom, ktoré ju postihli, čelom, a dokázala čestne prežiť napriek nepriazni osudu, a ešte aj iným pomohla. Bola úžasne silná osobnosť, ale stala sa ňou, lebo chcela, ale o tom inde a inokedy, ak nezabudnem.

tiež to píšem preto, lebo ty si ešte mladý, viem, že keď raz ti to moc rýchlo nemyslí, tak ani nebude, dobre, ale zasa nemusíš byť "kam ma ráno postavíš, tam ma večer nájdeš" - toto sa zmeniť - alebo aspoň zlepšiť v tvoj prospech dá. A ty zas vôľu máš, veď si sa nevzdal, urobil si si maturitu, parom zober že s odretými ušami, čítaj, sleduj, nakoniec aj to myslenie sa dá zlepšiť, čo tak začať hrať šachy, to pomáha zlepšiť logické myslenie, tam pomalosť neprekáža.

A ešte chcem povedať, že každá práca, ktorá sa robí poriadne a poctivo, je v poriadku a je potrebná a mali by sme si ju vážiť.

ja neviem čo by som ti ešte povedala, hádam aj stačí, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurát bola reportáž že tí utečenci napádajú kamionistov, sú agresívny na vodičov, a zopár soférov už chce dať výpoveď lebo sa boja... Sú nezastaviteľný vyskakujú na kamióny, hádžu kamene so okna, vyhrážajú sa atď... A keď ich nájde na kamióne alebo v ňom či pod ním pojraničná stráž, obvinia firmu a vodiča, utečenca zabalia do deky a dajú mu najesť a firmu obviňia z prevádzačstva a veľa dopravcov na ton skrachovalo... Takže za 1. Už ani to neni také lukratívne povolanie a už bola aj prvá obeť. Nejaký poľský šofér sa nedal a dobodali ho... Toto všetko spôsobili utečenci takže za 2. došlo na axelove slová! Lutujú tých utečencov a až keď to zájde do krajností tak axel len povie ,,ja som vám to hovoril..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robia sa prijímačky, ľudí selektujú od začiatku. A tí s nižšším to jednoducho nedajú ani prvý semester by nezvládli...

 

Čo sa ti na tomto nepozdáva? Však to je úplne v poriadku, že tí najslabší padnú ako prví. Ty myslíš, že by si dal aspoň jeden semester na výške, keď si ledva zmaturoval (ak vôbec)? Preto sa divím, že si uvažoval nad VŠ a tou otázkou "čo by si mal robiť, aby si sa stal vedcom" si to už zabil úplne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurát bola reportáž že tí utečenci napádajú kamionistov, sú agresívny na vodičov, a zopár soférov už chce dať výpoveď lebo sa boja... Sú nezastaviteľný vyskakujú na kamióny, hádžu kamene so okna, vyhrážajú sa atď... A keď ich nájde na kamióne alebo v ňom či pod ním pojraničná stráž, obvinia firmu a vodiča, utečenca zabalia do deky a dajú mu najesť a firmu obviňia z prevádzačstva a veľa dopravcov na ton skrachovalo... Takže za 1. Už ani to neni také lukratívne povolanie a už bola aj prvá obeť. Nejaký poľský šofér sa nedal a dobodali ho... Toto všetko spôsobili utečenci ...

 

Tomáš, len teraz nezačni špekuľovať nad tým, prečo sa nesnažiť začať šetriť a prečo sa nesnažiť urobiť si papiere na nákladné auto.

 

ty nebudeš hneď medzinárodný kamionista, a situácia s utečencami je momentálne zúfalá na francúzskych cestách, doprava zato nezastane.

 

stúpiš v Galante na zebru a môže ťa zramovať kamión priamo doma.

 

 

a prestaň špekuľovať o vysokej škole. vážne, aj keď ťa tu Axel tým občas podpichuje. ty ju mať nebudeš, ako ju nemá asi tri milióny ďalších ľudí v tejto krajine.

zmier sa s tým, že nebudeš mať vysokú školu.

rovnako ako nebudeš pilotom, nebudeš predsedom vlády a nikdy nebudeš programátorom, nebudeš riadiť atómovú ponorku a nebudeš riaditeľom pobočky banky, ani vedec. ani nobelovu cenu nedostaneš.

 

vysoká škola nezaisťuje vysoký plat, ani lukratívne miesto.

okrem toho, čo by si chcel študovať? sociálnu prácu v Sládkovičove? to stojí peniaze. sú tam nenormálne predmety, každý semester cáluješ / na to nemáš/, ale musíš sa aj bifľovať, bez učenia nedávajú skúšky ani tam. chodí tam neter, viem.

 

zostúp trochu na zem z oblakov, ako ti už písal Darkman /a vlastne aj kdekto iný/ - osciluješ medzi tým, že si ľavoruké nemehlo bez mozgu a nanič, a tým, že svoju prácu porovnávaš s prácou pilotov či programátorov.

to nejde.

všetci máme svoje limity ... môžeme si ich zvyšovať, samozrejme. pomaly, chytiť sa roboty, nezhodiť nezdar na svoje ľavé ruky a internetom zmerané IQ.

 

mimochodom, vieme, aké sú najnižšie mzdy. nie že nie. a vedia to aj tvoji kolegovia, ktorí sa s tým zmierili, lebo chcú mať prácu.

 

ty si sa s tým zjavne nezmieril, ale tvoja cesta von z toho kruhu je naučiť svoju hlavu a ľavé ruky koordinovane pracovať.

v prvom rade si začať privyrábať, akokoľvek, návrhov tu už bolo xy. každý druhý deň máš voľno. nájdi si pomocnú prácu, vynechaj sexuálne pracovníčky, odkladaj každé euro navyše.

 

máš čas každý druhý deň si hľadať prácu ... túto možnosť každý popri práci nemá. ukáž zo seba to najlepšie, a prestaň písať kdekade, že nestojíš za nič a že máš IQ húpacieho koníka, lebo to po prvé nie je pravda, po druhé sám seba degraduješ do polohy miestneho hlupáčika ... a priam sa v tej úlohe vyžívaš.

 

pritom ale nie si v skutočnosti ani submisívny, ani hlúpy, stačí čítať tvoj písomný prejav, ten submisívny nie je ani trochu.

len jeho obsah a bičovanie seba samého ako ospravedlňovanie sa pred sebou samým a každým okolo.

 

ty si len zacyklený, a už by bolo snáď aj načase sa odcykliť ... teraz začni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

...

 

 

máš čas každý druhý deň si hľadať prácu ... túto možnosť každý popri práci nemá. ukáž zo seba to najlepšie, a prestaň písať kdekade, že nestojíš za nič a že máš IQ húpacieho koníka, lebo to po prvé nie je pravda, po druhé sám seba degraduješ do polohy miestneho hlupáčika ... a priam sa v tej úlohe vyžívaš.

 

pritom ale nie si v skutočnosti ani submisívny, ani hlúpy, stačí čítať tvoj písomný prejav, ten submisívny nie je ani trochu.

len jeho obsah a bičovanie seba samého ako ospravedlňovanie sa pred sebou samým a každým okolo.

 

ty si len zacyklený, a už by bolo snáď aj načase sa odcykliť ... teraz začni.

neviem ako lepšie by sa to dalo napísať, asi nijako, game to 100% vystihla. Hlavne s tým hlupákom a vyžívaní sa v úlohe toho truľka. A to s tebou potom ide všade a priam to kuká z teba či už u tých šéfov, alebo u tých báb. Človek si musí byť vedomý svojej hodnoty, a ak nemá hlavu na učenie, to vôbec neznamená, že by bol menej ako niekto, komu to samé leze do hlavy. Kdeže, tak to nie je. Ale ak človek pozná svoje schopnosti, zveľaduje ich a zužitkováva ako najlepšie vie a viče sa zaradiť do spoločnosti vedomý si svojej užitočnosti, potrebnosti tam, kde je a na čo má, tak je to fajn. neviem prečo by sme si nemali vážiť upratovačku, ktorá si svoju robotu robí poriadne, k okoliu je príjemná a je skoro vždy (vždy to nejde, ale aspoň skoro vždy) dobre naladená...neviem, prečo si bevážiť niekoho, kto dennodenne na ulici zbiera odpadky s tou takou napichovacou palicou do takého toho veľkého vreca, ak to robí poriadne a ostáva za ním čistý chodník a trávnik...neviem prečo si nevážiť šikovného pracovitého sústružníka či cestára...to je jedno, že neovládajú integrály, teóriu relativity a nečítajú Šejkspíra v originále (naschvál som to tak napísala)- dôležité je, že to, čo robia, robia dobre, a nezazerajú na svoje okolie so závisťou. Skôr si cením hoc aj dokladača tovaru v obchode, ktorý/á mi ochotne a šikovne poradí, kde nájdem hľadaný tovar, alebo hoc aj dedka-vrátnika, ktorý mi ochotne poradí, kde nájdem toho či onoho, ako významného odborníka, ktorý mi nevenuje ani pohľad a pošle ma kade ľahšie a nie je vôbec ochotný sa so mnou zdržiavať, dávajúc mi jasne najavo, kto je on a kto som ja.

Aby som to zhrnula:

využi svoj potenciál ako najlepšie vieš a tak, aby ti so aj "sedelo"

buď si vedomý svojej hodnoty a neprezentuj sa ako spomalený truľo, ved určite nie si na všetko úplné poleno

zameraj sa hlavne na to, čo ti ide najlepšie či k čomu máš najbližšie, ostatné keď ti vyjde čas

nemárni čas a peniaze na blbosti - raz sa ti to zúročí

buď trpezlivý, nehádž flintu do žita pri prvom neúspechu

 

Flin stone mal kedysi takého kolegu, mladého chalana, ktorý nechápem, ako prišiel k výučnému listu, lebo ani zásuvku nevedel opraviť, nieto ešte nejaké strojné zariadenie, a o zistení, aká porucha tam je, ani nehovorím (náhodou som ho aj ja poznala, inak to bol milý a slušný chalan, veľmi ochotný, a s veľkým nasadením sa hrnul do každej úlohy, aby ju beznádejne spackal, už som ho tu spomínala v inej téme). Aké bol tento mladík ohreblo v tomto zamestnaní, tak bol šikovný na motory, vedel opraviť auto, jazdil aj na náklaďáku, skrátka sa divím, že sa nezamestnal v autoservise, ale sa hrabal do takej firmy. Dakde v autoopravovni by bol platným zamestnancom, a nie niekým, koho tam mali len do počtu. Potom stade odišiel a nejaký čas tuším aj robil šoféra. neviem, čo je s ním teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov