Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

Dňa 24. 9. 2020 at 9:23, Sniper napísal:

Presne takto to je. Volá mi týpek, ktorý sa pol dňa zúfalo snaží rozbehať si emaily v Thundebirde. Vyžiadam si od neho nastavenia, pozriem a hneď vidím, prečo sa v tom montuje pol dňa. Buď má nastavenú zlú kombináciu serverov, portov a SSL zabezpečenia, alebo používa nesprávne MX záznamy alebo sa snaží zadávať server, ktorý síce je správny, ale v systéme ho v DNS máme nastavený ako CNAME na reálny server a expert si ho vymazal (neviem prečo), alebo má nastavenú SMTP ochranu pre Slovensko a on sa nachádza v Uzbekistane (ale neprizná sa ti), tak email neodošle, alebo proste nemá len zaplatenú faktúru a má deaktivované služby :D
Toto sú ešte tie ľahšie prípady, horšie je, keď má chybu priamo v compe alebo svojom internete (väčšinou stačí reštartovať router).
Pokým nemáš s tým skúsenosti a nevieš kde máš hľadať chybu, tak sa nepohneš a filozofuješ nad tým pol dňa.

uznávam tvoju šikovnosť a smekám klobouk pred tvojimi vedomosťami..ale môžeš rovno po čínsky písať, a bude veľa ľudí tomu rozumieť takmer rovnako  :zubiska:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tomáš napísal:

Vilma, brat by tomu tiež nerozumel ani H a predsa zarába nadštandartne a robí prácu ktorá ho baví... Už viete prečo som tak veľmi chcel byť zamestnaný v doprave?

Tomáš ... :mellow:

ver, že my všetci to skutočne vieme už celé roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tomáš napísal:

brat by tomu tiež nerozumel ani H a predsa zarába nadštandartne a robí prácu ktorá ho baví... Už viete prečo som tak veľmi chcel byť zamestnaný v doprave?

hej, preto, lebo zavidis este aj vlastnemu bratovi.:angry:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Tomáš napísal:

... brat by tomu tiež nerozumel ani H a predsa zarába nadštandartne a robí prácu ktorá ho baví... Už viete prečo som tak veľmi chcel byť zamestnaný v doprave?

Keby si na Filozofickej fakulte UK študoval psychológiu, mala by som porozumenie s nezmyselnými otázkami a názormi, ktorými nás tu "kŕmiš" v hŕbe tém už niekoľko dní.

Teraz však mám pocit, že iba skúšaš kam ešte môžeš zájsť, kam až siaha naša trpezlivosť, a tak sa moje porozumenie niekam vytratilo ... :ermm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 29. 11. 2020 at 18:46, Vilma Flinstonova napísal:

uznávam tvoju šikovnosť a smekám klobouk pred tvojimi vedomosťami..ale môžeš rovno po čínsky písať, a bude veľa ľudí tomu rozumieť takmer rovnako  :zubiska:

Kto pracuje v tejto oblasti IT, tak vie o čom píšem, tiež som si musel veľa vecami prejsť a k získaniu tohto miesta mi pomohli skúsenosti z minulosti (aj inštalácie CMS, teda tohto Fóra, takže to mám priamo od fachu). Len človek musí denno denne riešiť desiatky rôznych problémov a dnes som mal pocit, že mi celý deň vypisovali absolventi osobitnej školy. Je to aj dosť o nervoch a obrovskej dávke asertivity. Henten zamestnanec roka, ktorému sa za tlačenie paleťákov v Amazone máli slovinská minimálna mzda, by každú hodinu chytal hysáky. A ešte aj teraz ma sere, zmrd jeden. Nemám rád blbých parazitov, čo hovno vedia, ale veľmi dobre vedia koľko im treba platiť. Vyslovene som na takých alergický.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a k svojej práci, ktorú treba ovládať zhora zdola, pracovať s ľuďmi je to to najťažšie.

čo nie je len o kontakte s nejakými kolegami, Tomi,  ale denne mrte cudzích ľudí, každý iný.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, Tomáš napísal:

Vilma, brat by tomu tiež nerozumel ani H a predsa zarába nadštandartne a robí prácu ktorá ho baví... Už viete prečo som tak veľmi chcel byť zamestnaný v doprave?

Vieme, lebo si myslíš, že tá práca je iba o krútení volantu, keď máš prestávku, tak popíjaš vínko ako tvoj brat a však oni prestávku platia. Pekné diety... Veď my už dávno vieme, že závidíš. Zober sa autom do pár ranných špičiek v Bratislave, Budapešti či Viedne (teraz pravdaže sa nedá) a skús si to, ako budeš reagovať. Potom si predstav, že máš dodávku, kamión, ktorým občas musíš prejsť takým mestom. Nechytá ťa ani trošku zodpovednosť, čo by si ty mohol spôsobiť v doprave, keď chytáš hysák pri paletovaní v hale?

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tysov prispevok stoji za zamyslenie... Dobra otazka. Myslim si ze su tazke psychotesty ved sam som nimi nepresiel a drahy je vodicak lebo ktory mlady absolvent ma len tak 3000€ aby si porobol vsetky papiere na to. Vodicak C je len prvy krok este su tam dalsie veci v raz takej hodnote.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto chce, ten si nan naspori. Aj ked by to trvalo rok. Ja viem, pre teba nieco nemyslitelne. Ked ty chces vsetko a hned, ze? 

Uz by si mal prestat trepat o vodicaku, ktory nikdy neurobis ani sa ho nezucastnis. 

@Sniperkeby len tu. Vsade si neodpusti spomenut ho. Nieco ako podprahove oznamovanie 😁 Presne akonas nezabudne oboznamit, ze jeho bezos vie zaplatit. Nema s takou kapacitou problem. 

Mozno dovtedy pokial ho neurobi. Raz to dokaze. Odlozit 50€. Aspon. 😂

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to potom tomas neuveris kolko stoji licencia pilota:) a napriek tomu ich je dost. 

a este, psychotest spravi drviva vacsina ludi, a rovnako aj vodicak co stoji tak tretinu.  ty nevies prejst psychotest koli casti kde musis rychlo reagovat ale to normalny clovek spravi bez problemov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 1. 12. 2020 at 20:30, tyso napísal:

koli casti kde musis rychlo reagovat

Áno presne tam bol zádrhel... Ale podľa snipera som normálny... Jakmile začuje že chcem nejaké sociálne výhody pre postihnutých tak som zrazu taký normálny že až najnormálnejší že sniper?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem o tom, že by sa dávali sociálne výhody niekomu len preto, že je mantavý a lenivý na sebe pracovať.

Zaujímavé, že pokým ide o žranicu, tam si šikovný až moc, že Horor?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ja som hovoril o tom že ak som podľa teba v poriadku tak potom tí čo sa rozhodli že nemôžem na vojnu, že patrím do špeciálnej, že nemôžem mať profivodičák, tak tí sa akože všetci mýlili? Odborníci čo sa na to špecializujú by sa až traja pomýlili? Veď tieto veci robia s duševne postihnutými ľuďmi. Tak so mnou to prečo asi tak robili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už to nerieš. hlavne nie takto, lebo t nemá význam.
tie papiere si čítal? diagnózu máš? nemáš. tie testy niečo zrejme hovoria.
hovoria niečo aj tvoje hystérie a ešte kdečo... aj tvoji doma.
zasa sa k tomu vraciaš, zasa to škrabkáš ako nezahojenú ranu... úplne zbytočné, nikdy si tým nič nevyriešil.
Sniper ovšem nie je psychológ, môže ti napísať čokoľvek.


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som normálny či nie? Fórum vs. odborníci. :hmmm:Ja sa prikláňam k tomu že nie, lebo normálneho človeka nepreradia do špeciálnej školy, nedajú mu modrú knižku, a prejde psychotestom v dopravnom podniku. Všetci čo tam boli (starí, mladí, muži, ženy) prešli iba ja nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem aký mám pocit. Ale tí "odborníci" pre niečo spomínané kroky podnikli. Proste logika hovorí že s normálnym človekom by to nespravili. Liečenie ja zložité pri duševných chorobách keďže to nieje fyzická rana čo sa zahojí. Ale toto by už pasovalo do témy o duševných chorobách. Ale s prácou to má toľko že pre takýchto ľudí sú špecializované pracoviská kde berú ohlad na postihnutie a netlačia na neho tak s normami. Proste ja prácu urobím, prídem do zamestnania, u mňa nie ten problém je že by som nechcel pracovať ale neviem tak rýchlo ako si táto šialená doba vyžaduje. Proste hľadám zamestnanie kde ma doslovna nenaháňajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas,  keby si mal selest na srdci, tak by sa mozno tiez vojne vyhol.  Ale to ze mas nejaku poruchu neznamena ze mas hned narok na nejaku davku.    Vzhladom na to ze si bez problemov zamestnatelny, tak je skoro vylucene ze by ti nieco priznali.  Si na tom daleko lepsie ako mnohi dalsi.

A normy tlacia na kazdeho,  v skutocnosti by ti psycholog mohol pomoct, tvoj problem je zrejme v tom ze si nevies najst system a to sa da cvicit.  Ale vzdy na teba budu tlacit,  ty vdaka egoizmu len nevidis ze sa to tyka kazdeho.  A skutocny stres si ani nezazil. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyhnut sa vojne je jedna vec, vyhli sa jej mnohi. Ale napriklad na preradenie do specialnych skol uz treba mat nejaky vaznejsi dovod a psychotest na profivodica je tiez nastaveny na bezneho cloveka lebo ja jediny som nimi nepresiel. Inak nimi prejde kazdy ved si vsimnite vodicov MHD vo vacsich mestach ake rozmanite zlozenie maju. Stari, mladi, zeny, muzi kazdy... To uz je prilis vela nahod nemyslite?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Ja neviem aký mám pocit. Ale tí "odborníci" pre niečo spomínané kroky podnikli

ty chceš aby sme my mali pocit ze ta treba lutovat čo? ako si šikovne zahovoril ked ta posielam k odborníkovi ROFL 

nie si dost dovtipny aby si bol dobry manipulátor. kazdy ta hned odhali ze si neuprimny 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov