Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 rokom...

Včera som sa dozvedela, že moje súčasné zamestnanie v plnej kráse sa pomaly chýli ku koncu. V auguste bolo 8 rokov, čo som tam dostala TPP, takže môj rekord 10 rokov na jednom fleku  neprekonám, dovtedy som tam bola 3 mesiace ako brigádnička. Od nového roka pôjdem do star=ho železa, teda budem dôchodca ako sa patrí, len sa ešte neviem rozhodnúť, či budem doma denne chodiť s vysavačom a prachovkou, pomedzi opatrovanie vnúčat, alebo si budem užívať aktivity, ktoré si teraz doprajem len občas a pomedzi to občas povarujem a pobehám s tým vysávačom a prachovkou...ak mi vedúca predsa len nevybaví aspoň prácu na dohodu. 

Dovtedy je ešte daleko, ak by aj nie, možno si skúsim nájsť niečo len tak aspoň na pol úväzok, ak by sa to vôbec dalo, nech som trochu aj medzi ľuďmi, uvidím. Tým by mi pribudla tu v tej súťaži dalšia palička :) 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja pracujem v IT oblasti, dosť špecifická, na Slovensku je len pár firiem, kde by som sa mohol uplatniť s tým, čo robím teraz, ale zas na druhej strane, je to flek, kde budem možno až do dôchodku, ak sa nič zvláštne nestane.

Minule Tomáš strúhal frajera, že jeho najväčšou výhodou je to, že chodí načas z prestávky. Ja som minule na prestávke zaspal, ku kompu som sa dostal o polhodinu neskôr ako som mal a nikto mi nič nepovedal :D Po Tomášovi by už vrieskali na celú halu, že vysrať sa mal doma. Teda vyspať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas je teraz isto na koni a hned by nam to tu vytmavil, ako sa on dobre zamestnal. Nedavno som cital, ze amazon sa rozmaha a planuje zamestnat dalsich 100tis. ludi. 

Ak uz je v odboroch, isto sa o to pricinil, alebo minimalne dal navrh. 

Aby som nebol off topic, od zajtra minimalne aj buduci tyzden robim z domu. Zistili u nas covid. Bude to skuska ohnom s malou za chrbtom. Maly sliedic, nic jej neujde. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, Proteus napísal:

Tomas je teraz isto na koni a hned by nam to tu vytmavil, ako sa on dobre zamestnal.

nejaký jeho klon bol minule na pohovore v našej firme. šéf prototypky spomínal, že adept mal v CV napísané level expert pri slovenčine a exceli. zo slovenčiny ho pochopiteľne neskúšali, nie sme jazykovedný ústav, ale keď sa ho pýtali na excel, tak z neho vyliezlo, že vie rozkliknúť ikonku a písať do jednotlivých buniek - to bol ten level expert :laugh:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len žasnem, čo si niektorí píšu do životopisov, že ovládajú. Ale u mňa stále vedie ten grafik z Galanty, že v Skicári vie otočiť obrázok. To je kapacita o ktorú by sa v Silicon Valley pobili.

Ja keď som bol na poslednom pohovore, tiež som si myslel, koľko toho viem, nakoniec som zistil, že som nevedel 95% toho čo viem teraz. Ale všetko bolo mimo toho, čo som dovtedy ovládal, proste musel som sa prispôsobiť a učiť nové veci. Ale dosť mi pomohli všeobecné znalosti inštalácií a nastavení CMS a riešenie problémov okolo toho + lokalizovanie websoftware do slovenčiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemam paru o com pises, ale Tomas by mi to isto vysvetlil po lopate. Ja som skusal kedysi v messangeri miranda (mozno si o nej pocul) upravovat plugin na spravy. Take basic upravy kodu. Celkom ma to bavilo, ked som videl, ze co sa vie zmenit. Odvtedy nic. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 16. 9. 2020 at 22:57, Sniper napísal:

Ja len žasnem, čo si niektorí píšu do životopisov, že ovládajú. .......

 

no ja som pred 8 1/2 rokmi našla inzerát svojich snov, hľadali človeka, čo vie presne to, čo som ja vedela a chcela robiť, len som to vedela robiť v exceli a pár ďalších špeciálnych softvéroch na tú činnosť zameraných, čo som sa naučila, lebo som chcela. Konkrétne v tejto spoločnosti chceli, aby adept ovládal SPSS. ja som ani nevedela, že také čosi existuje, ale drzo som si napísala, že to ovládam na stredne pokročilej úrovni.veď sa mi aj tak nikto neozve, myslela som si, ale keby som aspoň CV tam neposlala, ešte dlho by som sama sebe nadávala, že som to aspoň neskúsila. lenže motyka vystrelila, a neprešiel ani týždeň, a volala pani odtiaľ, že by sa so mnou rada stretla a že či by som ešte mala záujem o to miesto. Skoro mi ten telefón vypadol z ruky, ale povedala som jej, že samozrejme, len ešte robím niečo pre bývalých kolegov, tak ak mi dá 10 dní, rada prídem. Súhlasila. Nuž, ja som nelenila, stiahla som si free verziu, a učila som sa s tým robiť od rána do večera, vyše týždňa. ke´d som si bola istá, že snáď už by som zvládla, čo treba, zavolala som jej a dohodli sme si stretnutie. Výsledok bol, že hneď mi vybavila miesto brigádničky, a ani nie po 3 mesiacoch som dostala TPP, a som tam dodnes. Až teraz koncom roka končím aj ja. Ale som vďačná za skvelých 5 rokov s pani, ktorá ma prijímala na svoje oddelenie, ktorá bola 5 rokov mojou šéfkou a kamarátkou zároveň, bolo to najlepších 5 rokov môjho pracovného života od skončenia školy, hoci aj iné dobré kolektívy som zažila.  A som vďačná aj za posledné roky, hoci už to tam nie je také ako tých prvých 5 rokov.

Drzosť a klamstvo sa mi vyplatili. keby som tam bola napísala, že SPSS neovládam, ale učím sa rýchlo a že sa to iste naučím, ani pes by odtiaľ po mne neštekol. 

  • Díky! 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes na fajčiarke, dvaja majstri z výroby, tretieho pokemona som nepoznal, asi nejaký plánovač:

- nó, aj tí testeri, len sa flákajú

- a aké platy majú

- a ešte sa aj tvária akí sú odborníci

pridávam sa ja:

- však keď je to taká ľahká a dobre platená robota, čo to nejdete robiť?

- však my už svoje miesta máme!

- aha ... robil som tú robotu desať rokov, neviete čím to môže byť, že vždy keď sme hľadali niekoho do testu, tak firma dávala inzeráty, lebo z výroby sa tej roboty všetci báli? čakal by som, že keď je to taká super robota, tak sa ľudia o to miesto budú biť, nie?

urýchlene dusia cigarety a kráčajú smerom preč ... ja dofajčievam, pozorujem ako odchádzajú, cestou nad niečím diskutujú, a rozhadzujú pritom rukami... a stále neviem, prečo teda firma doteraz tých testerov nevymenila za nejakých lacnejších a pracovitejších...

  • Haha 1
  • No neviem, neviem 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 19. 9. 2020 at 0:02, clovek2 napísal:

dnes na fajčiarke, dvaja majstri z výroby, tretieho pokemona som nepoznal, asi nejaký plánovač:

- nó, aj tí testeri, len sa flákajú

- a aké platy majú

- a ešte sa aj tvária akí sú odborníci

pridávam sa ja:

- však keď je to taká ľahká a dobre platená robota, čo to nejdete robiť?

- však my už svoje miesta máme!

- aha ... robil som tú robotu desať rokov, neviete čím to môže byť, že vždy keď sme hľadali niekoho do testu, tak firma dávala inzeráty, lebo z výroby sa tej roboty všetci báli? čakal by som, že keď je to taká super robota, tak sa ľudia o to miesto budú biť, nie?

urýchlene dusia cigarety a kráčajú smerom preč ... ja dofajčievam, pozorujem ako odchádzajú, cestou nad niečím diskutujú, a rozhadzujú pritom rukami... a stále neviem, prečo teda firma doteraz tých testerov nevymenila za nejakých lacnejších a pracovitejších...

ono sa vždy práca toho druhého, ak o nej moc nevieme, zdá ľahšia, menej namáhavá, menej náročná. To sa potom dobre hodnotí. :vysvetlujem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, niekedy pred rokmi baby z výroby do mňa rýpali skrz plat, vtedy som im povedal, že firma mi neplatí toľko kvôli tomu, že meranie osciloskopom či nastavenie trimra /vtedy sa ešte robili analógové mašiny :bingo:/ je ťažké a namáhavé, ale kvôli tomu, že viem ktorým trimrom potočiť a kam zavesiť sondu osciloskopu...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 22. 9. 2020 at 22:32, clovek2 napísal:

Vilma, niekedy pred rokmi baby z výroby do mňa rýpali skrz plat, vtedy som im povedal, že firma mi neplatí toľko kvôli tomu, že meranie osciloskopom či nastavenie trimra /vtedy sa ešte robili analógové mašiny :bingo:/ je ťažké a namáhavé, ale kvôli tomu, že viem ktorým trimrom potočiť a kam zavesiť sondu osciloskopu...

no to je skoro ako ten majster, čo si za dva údery kladivom vypýtal sumu xxx, a keď sa to tete nepozdávalo, vysvetlil jej to tak, že len malá časť tej sumy je za to udretie kladivom, ale väčšina peňazí je za to, že vie, kam buchnúť a akou silou.  

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne takto to je. Volá mi týpek, ktorý sa pol dňa zúfalo snaží rozbehať si emaily v Thundebirde. Vyžiadam si od neho nastavenia, pozriem a hneď vidím, prečo sa v tom montuje pol dňa. Buď má nastavenú zlú kombináciu serverov, portov a SSL zabezpečenia, alebo používa nesprávne MX záznamy alebo sa snaží zadávať server, ktorý síce je správny, ale v systéme ho v DNS máme nastavený ako CNAME na reálny server a expert si ho vymazal (neviem prečo), alebo má nastavenú SMTP ochranu pre Slovensko a on sa nachádza v Uzbekistane (ale neprizná sa ti), tak email neodošle, alebo proste nemá len zaplatenú faktúru a má deaktivované služby :D
Toto sú ešte tie ľahšie prípady, horšie je, keď má chybu priamo v compe alebo svojom internete (väčšinou stačí reštartovať router).
Pokým nemáš s tým skúsenosti a nevieš kde máš hľadať chybu, tak sa nepohneš a filozofuješ nad tým pol dňa.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vsak presne lebo takymto nastaveniam ani ja nerozumiem. Tak to viem obist ze nepouzivam mail klientov ale freemail a tak staci ist na webstranku daneho freemailu a priamo v prehliadaci pozeram. Tam netreba nic stelovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov