Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

To neviem ale asi je komim v poriadku ked ostatni kuria bez problemov... Take kovove dute ako obdlznik postaveny. Ma to v predu dvierka na drevo, dole na popol kde su rosty a bocny vetrak... A dakujem za vysvetlenie z tohto som si spravil screenshot vdaka... Toto vam vysvetlujem ze ako som mal vediet tieto veci co game napisala? Ktory zamestnavatel by mi daval skolenie zvlast este aj na to ako treba kurit, splachnut zachod, vyniest smeti (to obrazne hovorim) ked sa u normalnych automaticky ocakava ze tieto veci vedia. Minule som sa pytal kolegov ze ako treba odstranit krik (majitel to chcel aby som to odstranil) a tyzden sa na tom bavili ze niesom schopny ani krik odstranit... Prisiel som tam s pilkou, bol to husty krik, trniste haluzky co ma nepustili ku kmenu tak som sa vratil po kombinacky a hodinu som odstikaval trniste haluzky aby som mal miesto n pilenie kmenu, zacal som to pilit ale neslo to, pilka sa zasekavala, ale najhorsie bolo ze to malo same trne tak nebolo kde chytit aby som napileny pen zlomil silou tak som siel po sekeru ze skusim stym ale ten pen pruzil takze to je ako keby ste chceli sekerou preseknut pruznu gumu vzdy to odskocilo, tak som sa vratil pre handru ze to omotam okolo trnisteho pena a chytim a zlomim tak ale ono sa to len ohybalo nechcelo sa zlomit... No a takto som sa s tym trapil pol dna, vyvolaval bratovi ze co mam robit ako to vybrat, tak on mi radil z treba vykopat okolo jamu vybrat s korenmi ale nenasiel som ryl, tak som sa pytal veduceho kde je ryl a on ze co chcem s tym, ja ze vybrat ten krik a on ze to si ho este nevybral? Trapil som s tym scenar ako z rozpravky Pat a Mat... Nakoniec to vybral kolega neviem ako to spravil a zase to tyzden kolovalo ze neviem ani krik odstranit...

 

Game takato pec to je odfotim ti to:

d1e3f65cc161cbac51935aeb167a5836.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomáš, firma ktorú strážiš, to je nejaká autodoprava, alebo také niečo, ak sa dobre pamätám, že?

napíšem ti ako by som ten krík, na tvojom mieste, odstránil ja:

 

1. pohľadal by som nejakú reťaz, alebo pevné oceľové lano.

2. okolo kríka by som tým lanom/reťazou urobil pri zemi slučku, nie celkom blízko, aby som sa nepopichal o jeho tŕne.

3. slučku by som utiahol na tesno.

4. prvého šoféra, ktorého by som uvidel s naštartovaným nákladiakom, by som oslovil : "Joži, máš chvíľu? Poď mi autom trhnúť týmto lanom..."

5. vytrhnutý krík by som upratal na určené miesto...

6. vrátil lano/reťaz na pôvodné miesto...

 

celá akcia spáchaná za štvrť hodiny, aj s cigaretou a hľadaním lana/reťaze... a s vynaloženým minimálnym množstvom námahy!

stačí len trochu pošpekulovať...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktory zamestnavatel by mi daval skolenie zvlast este aj na to ako treba kurit, splachnut zachod, vyniest smeti

 

Ty si asi jediný človek na tejto planéte, pri ktorom by ma to neprekvapilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomáš, firma ktorú strážiš, to je nejaká autodoprava, alebo také niečo, ak sa dobre pamätám, že?

napíšem ti ako by som ten krík, na tvojom mieste, odstránil ja:

 

1. pohľadal by som nejakú reťaz, alebo pevné oceľové lano.

2. okolo kríka by som tým lanom/reťazou urobil pri zemi slučku, nie celkom blízko, aby som sa nepopichal o jeho tŕne.

3. slučku by som utiahol na tesno.

4. prvého šoféra, ktorého by som uvidel s naštartovaným nákladiakom, by som oslovil : "Joži, máš chvíľu? Poď mi autom trhnúť týmto lanom..."

5. vytrhnutý krík by som upratal na určené miesto...

6. vrátil lano/reťaz na pôvodné miesto...

 

celá akcia spáchaná za štvrť hodiny, aj s cigaretou a hľadaním lana/reťaze... a s vynaloženým minimálnym množstvom námahy!

stačí len trochu pošpekulovať...

Sme doma. Presne o tomto hovorím. Mňa to jednoducho nenapadne! Ano je to autodoprava a je tam všetko na realizáciu tohoto dieľa. Lenže takéto kixy som mal skoro v každom zamestnaní. Ja sa neviem vynájsť, nenapadne ma to jednoducho a tak si predstavte že toto čo by iný človek vyriešil bez rozmýšlania za štvrť hodinu, si len prehoďte situáciu na nemocničnom oddelení, vo fabrike v sklade, v supermarkete (len tam nebolo o kríku ale o čomkolvek inom) a situácia tá istá...

 

A ďalšia vec čo sa kvalifikácie a praxe týka teraz dodatočne uvažujem že to je naozaj chyba že som stále skúšal niečo nové a striedal som také profesie ktoré vôbec nesúvisia. Lebo pamätáte ako som spomínal že tí čo boli v SBS-ke tak poväčšine prišli z inej SBS-ky a keď hľadali lepšiu prácu tak to skúšali v tej oblasti či už v inej SBS firme kde je vyšší základ alebo sa vyškoliť na prevoz peňazí, stráženie bánk... Aj v nemocnici tí ľudia robili obvykle vždy v zdravotníctve, a keď išli do novej roboty bola to zase len nemocnica ale nejaká väčšia, lepšia, proste v tom čo robia... A tak majú čas nazbierať skúsenosť. Ako ten sanitár miesto ktorého som ja prišiel on už mohol na pohovore povedať či napísať do životopisu že tú profesiu robil v Galante X rokov a v Bratislave to môže zúročiť... Ale ja keď som šiel na pohovor a napríklad v automobilke sa pýtali čo som robil pred tým? a ja že predával som handry u vietnamcov na trhu... v nemocnici na pohovore čo ste robili pred tým? a ja že doťahoval som matice s imbusákom... a takto ďalej... Proste veci z predošlých zamestnaní sa nijako nedali zúročiť a vždy som začínal odznova lebo kde človek využije skúsenosti z montáže dielov do áut v nemocnici ako sanitár? Alebo kde využije človek v automobilke skúsenosti z predávanie handier na jarmokoch? Takže som bol vždy v inom obore v každm dva mesiace že kým by som sa zabehal ma vyhodili alebo som odišiel ja lebo som chcel špekulovať že inde bude lepšie... Skončil som tak že neviem nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa neviem vynájsť, nenapadne ma to jednoducho a tak si predstavte že toto čo by iný človek vyriešil bez rozmýšlania za štvrť hodinu

 

Sme doma. Presne o tomto hovorím. Dnešná doba praje ľuďom, ktorí sú kreatívni, šikovní, vedia sa vynájsť, vedia problémy analyzovať tak, že ich vyriešia, takýchto ľudí potrebujú firmy, aby v konkurenčnom zápase s ostatnými firmami získali náskok. A ak zamestnajú kreatívneho človeka, z ktorého majú úžitok, tak takému firmy rady zaplatia, lebo vedia, že im bude generovať zisky a keď im neodíde, tak ho nezíska konkurencia.

 

A ty si presný opak. Nič nevieš, ničomu nerozumieš, nevieš si poradiť, nevieš sa naučiť, ale pindáš jak chorá vrana, že ťa nikto nechce zaplatiť. No asi majú na to dobrý dôvod, taký "efektívny" zamestnanec ako ty, je im platný jak hadovi noha. Tak prečo by ti mali platiť viac? Nikoho nezaujíma, že ty máš problém vyžiť, to, že ty si neschopný je tvoja chyba, nie druhých. Tak sa len musíš zmieriť s tým, že buď budeš robiť strážnika, kde ti budú všetko tolerovať alebo zoberieš lopatu a budeš makať vo výkopoch. Zmeniť sa musíš ty sám, potom to aj s platom pôjde hore a nebudeš sa musieť spoliehať na vládu, či a kedy zdvihne minimálnu mzdu, aby si si mohol viac kinderčokoládových mikulášov a iných uriev dovoliť.

 

Takže už rozumieš prečo zarábaš tak málo alebo ešte stále ti to nezaplo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  toto čo by iný človek vyriešil bez rozmýšlania za štvrť hodinu,

 

Tomáš, presne naopak, nie bez rozmýšľania, ale s rozmýšľaním, to je dosť zásadný rozdiel. prv než sa do niečoho pustím, porozmýšľam ako to urobiť, o tom to celé je.

myslel som že nikoho takého ako ty nepoznám, ale spomenul som si, že asi 12 rokov dozadu sme mali vo firme jedného podobného, takého dorastenca čerstvo po škole... raz medzi nami prebehol zhruba takýto dialóg:

 

Ja: "Mišo, však rozmýšľaj nad tým čo robíš, skončí ti skúšobná doba, začnú ti rátať chyby, strhávať za ne z osobného, a na výplatu budeš ešte ty nosiť peniaze do firmy..."

Mišo: "A čo by som ja rozmýšľal nad robotou. Načo? Však tu nevyrábame jadrové hlavice..."

Ja: "No keby sa tu vyrábali jadrové hlavice, tak po dnešku by z tejto firmy ostala len obrovská dymiaca jama! Vývody z trafa si vyviazal tak, že si ho komplet zaskratoval. Keby si to nevšimnem, tak by si spôsobil škodu odhadom za 120 000 korún!"

Mišo: "No a čo, zas až tak moc sa nestalo..."

na to vypenil kolega: "Chlapče, ty sa roboty radšej nechytaj, ty len študuj!" :lol:

 

a milého Miša na konci skúšobnej doby oboznámili s faktom, že firma s jeho "službami" už viac nepočíta. lebo namiesto nad robotou, rozmýšľal nad tým, ktorú babu z dielne pozvať na rande... ten blb to skúšal aj na baby o 20 rokov staršie, o ktorých vedel že sú nezadané... :cotisisi:

 

tvoj problém, tomáš, bude asi podobný. predpokladám že ani jedna tvoja doterajšia robota ťa nebavila, a tak si nad tým čo, a najmä ako robíš, zásadne odmietal rozmýšľať. a preto si v každej dopadol tak, že teraz už si hádam v dvadsiatej... ak by nejaká firma vedela ohodnotiť hranie plejstejšn, flákanie sa okolo baraku, a sledovanie brainwashingových sračiek v TV, tak by si bol bezkonkurenčne najlepšie zarábajúcim fórumákom. smola je, že nijaká firma na svete ti za také činnosti platiť nebude. takže máš dve možnosti:

1. robiť všetko tak ako doteraz, a ďalej vyplakávať nad nespravodlivosťou sveta...

2. pokúsiť sa zmeniť svoj doterajší prístup k tomu čo robíš - sám, alebo s pomocou nejakého odborníka /psychológa asi/ -  a veci by sa mali začať časom lepšiť. ale na počkanie by to rozhodne nebolo, lebo 15 rokov stagnácie, alebo skôr downgrade, tak ľahko nedobehneš, pretože si vo veku kedy si mal byť profesne niekde podstatne vyššie...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa zase zaujalo to ,,zoberieš lopatu a pôjdeš makať do výkopov" to znie dobre. Tam snáď je malá pravdepodobnosť že spravím chybu, tak by som to aj bral. Len ako to platia by ma zaujímalo. Keď som robieval pri murároch pomocného to ma bavilo lebo to boli veci čo som zvládal. Nosil som na fúriku bordel, zhadzoval škridle, lopatoval, nosil tvárnice, držal hranol tesárom, veci ktoré som pochopil a nerobilo mi to stresy a ťažkosti. Ale plat bola dvacka na deň a načierno takže ak to vyrátame viac sa mi oplatí robiť niekde na zmluvu vo fabrike. Tie stavebné roboty sú neni stabilné a obvykle sú načierno. Keby som to mohol robiť niekde na zmluvu a na lepšiu mzdu ako práce ostatné zamestnanie kde som bol tak by som aj šiel na tie výkopové práce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty v prvom rade prestaň všade počítať peniaze a hľadaj si prácu, kde budeš vedieť niečo vyprodukovať a nevyhodia ťa po 2 mesiacoch!!!

 

 

držal hranol tesárom

 

Skús im držať aj niečo iné a možno zarobíš tak pekne, že sa ti o tom ani nesnívalo, však si v inej téme spomínal, že sex je tá najpríjemnejšia rozkoš na svete ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niesom buzík ale hetero. Myslel som sex so zenou a nie nejaky homosexualny gigolo ktoreho spoluvazni trtkaju do riti.

 

Takze moje moznosti na pracovnom trhu:

 

1. Ako to povedala game ze momentalne mam pracu kde ma ako tak toleruju a nechcu za kazdu cenu vyhodit. Dovod pozname. Je to vyhodne pre obe strany lebo za minimalku robit v takych podmienkach (pisal som dost co vsetko tam straznici robia) tak to by sa im na to vykaslal aj priemerny zufalec lebo od tohto najde len lepsie... Ale ja sa zase nikde neviem adoptovat do kolektivu a som aj mantak takze ja na vyber zase nemam. Bud toto alebo kolotoc ako kedysi ze kazdy mesiac v inej praci pri danovom priznani fascikel A4-iek...

 

2. Zatat zuby a vydrzat to nejako v inej robote napriklad v PSA alebo Jaguari (tam ma este nepoznaju) ale ako ste sami videli na fore spravanie neviem zmenit takze do kolektivu nezapadnem. Jedina moznost hrat ticheho introverta ak to vydrzim kedze som strasne ukecany ale s tym len vsetko pokazim, predstavte si ze by ste mali so mnou stravit 8h denne... Takze je to uplna samozrejmost ze ti kolegovia sa ma budu chciet zbavit. Druha vec je samotna praca ze zatat zuby a stihat tempo. Takze tu by pomohlo drzat hubu krok.

 

3. Ked ma najblizssie vyhodia zapisat sa na rekvalifikacny kurz ale neviem ci je nejaka ochranna doba pre tych co robia kurz, lebo v nasom regione je tolko pracovnych moznosti ze je problem byt na urade prace dlhsie ako dva tyzdne. Tu neustale nejake firmy verbuju ludi... Jedine ze ist niekedy tesne po vianociach ked fabriky nemaju zakazky... Ale ak som tarbak neviem nakolko mi ten rekvalifikacny kurz pomoze. Priklad ak mi spravia ECDL kurz kde to vyuzijem? Zo mna kontrolor kvality nebude co pracuje s PC tam davaju zeny vacsinou. Zvaracsky kurz ale kde by ma dali zvarat ked sa pozru na mna a boja sa mi zverit aj vrtacku...

 

To bude proste nejakou tou recou tela ako ten isty dovod preco sa ma strania zeny, preco si sikanatori nasli vzdy mna, to vidia aj v praci ze hned si ma zaradia ze toto je taky tutmak. Asi mam taku rec tela alebo co ze este ma ani nespoznaju poriadne a zo mna vyzaruje taky tutko. A neskor ked otvorim papulu a predvediem svoje zrucnosti tak to je posledny kliniec do rakvy.

 

Takze zhrnutie: uz len moja pritomnost lezie 80% ludom na nervy, k tomu pridajme ze som spomaleny, nesikovny co chyti to pokazi... Takze idealne zamestnania kde som vacsinou sam teda ten sofer alebo vratnik uz len to ze nemozem byt v kolektive, nerozumiem sa technike vlastne ani nicomu tak to obmedzuje moje pracovne zaradenie.

 

Takze teraz dam spravne polozenu otazku: Clovek ktory je pre pracovny trh nepouzitelny co by mal robit?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomuto kúreniu ...

skúsim to jednoducho. naukladáš papier, nie veľmi na silno pokrčený, a suchý papier, suchý novinový papier jemne nakrčený ...

na to pár veľmi tenkých triesok.

zapáliš, a počkáš, čo to spraví ... keď horí pekne a ťahá do komína, môžeš pridať hrubšie drevo . ale nie hneď štvrťku polena, tenšie ... keď stále horí dobre, a osminka či desatinka polena chytí a horí, potom pridaj ďalšiu osminku a potom štvrťku alebo dve ... a dvierka privri, alebo nechaj kúsok pootvorené, podľa toho, ako ťahá.

 

keď ti papier s prvými tenkými trieskami nehorí poriadne, vracia ti dym, zvyčajne je vonku nízky tlak, vietor, prší, alebo nie je pretiahnutý komín.

tak ho treba pretiahnuť. naukladaj viac novín, mierne nakrčených a suchých ... nech to ten komín pretiahne.

 

keď je to zlé aj tak -- mal by si nosiť v malej fľaštičke trochu masti, alebo obyčajného oleja ... nie tie strojové smrady, normálny prepálený olej alebo masť z domáceho varenia ... trochu nastriekať na ten papier !! ale opatrne a trochu, nie že podpáliš barák !!  a zvyčajne to pomôže pretiahnuť komín.

 

až potom pokračuj so zakladaním ohňa.

 

občas ale dymí každému. a kedy tam naposledy chodil kominár? firma musí dávať kontrolovať.  toľko ku kachliam. mmchdom, aké kachle to sú?

čo Tomáš chce chodiť do skautu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niesom buzík ale hetero. Myslel som sex so zenou a nie nejaky homosexualny gigolo ktoreho spoluvazni trtkaju do riti.

 

No a čo?! Myslíš, že tie baby v bordeloch sa s tebou milujú s radosťou? Ako sa môže cítiť baba, na ktorú sa zvalí stokilový ťuťmák so zažltnutými zubami, ktorý ešte aj prišiel na bicykli (tak je spotený jak prasa na bitúnku) a zarába minimálnu mzdu? Však pre tú babu to musí byť poníženie jak sviňa, to ona musí zaťať zuby a nie ty pri páse. A ak to dokáže ona prežiť, tak dokážeš aj ty v predklone.

 

Takze moje moznosti na pracovnom trhu:

 

K tým trom bodom, napísal si to pekne, len dúfam, že je to tvoje triezve zhodnotenie a nepísal si to pre to, aby ťa teraz každý začal ľutovať.

  1. Ak ťa nevyhodia z SBS, tak buď tam kde si, myslím, že pre teba je toto robota veľmi dobrá.
  2. S tým zaťatím zubov, ti to nepomôže Zuby sa zatínajú, keď pracuješ v zložitých pracovných podmienkach (ako ja kedysi na zlievárni, kto pracoval na takom mieste, vie o čom to je, tam som musel častokrát zaťať zuby, ale bral som vtedy (r. 1997) v prepočte 350€ v čistom, takže viac ako ty teraz o 19 rokov neskôr), ale v automobilkách je to hlavne o zručnosti. Zatíňať zuby môžeš koľko chceš, ale je ti to platné ako hadovi noha, keď nie si schopný stíhať výrobný proces.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo Tomáš chce chodiť do skautu?

 

... nee. Tomáš kúri v práci v kachliach.

 

ja som sa niečo nakúrila v kdejakých kachliach a kotline na dvoroch, až do puberty, vrátane káľania dreva a vyrábania triesok a určovania kvality novín a uhlia : )

a potom neskôr znova, v takom otrasnom pivničnom kotli na pevné palivo, čo nikdy nehorel tak ako mal, a tlačil teplú vodu do radiátorov aj s expanznou nádobou aj ... skúseností mám nad hlavu.

 

keď všetko dobre pôjde, ... možno sa to na mnohýkrát podarí naučiť aj Tomáša :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bude bonus pre zamestnávateľa - a možno aj pre Tomáša, že sa konečne niečo naučí robiť bez toho, aby to skazil (ako sa sám vyjadril).


ešte ked sme mali záhradu, tak v chatke tiež sú také kachle, vždy tam zapaľoval Flinstone, ale keď sme tam kedysi pred asi 12-13 rokmi chodili v zime so segrou (to ešte nebola vydatá a bývali každý vo svojom) v každej voľnej chvíli kvôli Maličkým (to boli mačence, ktorým hnusný pitbul roztrhal matku), učila som sa to tam podpáliť, prvýkrát sa mi to ani nepodarilo, ale nakoniec bola 100% úspešnosť, ak sme sa chceli trocha zohriať (v chatke bolo pri našom príchode na teplomeri -7°C), a uvariť si teplý čaj, iné mi ani neostalo...ako sme sa tešili, ked tam bolo +5°C, to sme sa vyzliekali z búnd, že ako je nám teplo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak. Takto dopadnem aj ja vzdy ked chcem vysvetlenie na plat... Raz som vstupil aj do odborov a myslel som si ze cez nich daco vybojujem ale som bol na tom este horsie lebo plat rovnaky minus poplatok pre odbory za clenstvo... Zase je to len o tom ze odbory ochrania len sikovneho cloveka ktoreho chcel veduci vyhodit kvoli osobnym nezhodam atd. Ale ja co som viac skodil ako vyrobil, bez pardonu suhlasili s vypovedou...

 

Ale tema je o uplatneni sa na trhu prace a tak vlastne otazka je ako sa moze uplatnit na trhu prace clovek ktory nic nevie ale aspon je ochotny pracovat lebo niekto neni ochotny ani to...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak napisem znova, kedze prispevok bol presunuty do inej temy.

 

Tomas, nerozmyslal si o tom, skusit, resp sa zaujimat aj o iny, specifickejsi typ "biznisu"? :) Na ktory je ale potrebne mat aj nejake predpoklady :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sme ešte stále pri trhu práce?  :)

nemyslím, doll, že toto je dobrý nápad pre Tomáša ... ešte tak pred desiatimi rokmi, keď bol štíhly celkom k svetu chlapec, možno ...

nie, toto nateraz už nebude tá správna cesta. keď ovšem niekedy vôbec bola.

 

nedávno som kdesi čítala ... možno tu? možno sa mi to pletie, ale podstata je, že to bol rozhovor s mladých chlapcom, rodičov lekárov, kdesi na východe ... ktorý si počas a po vš našiel lukratívne zamestnanie gigolo ... ale na to treba viac dôležitých vlastností, než by sa zdalo:

nemusí byť len k svetu a reprezentatívny, ale rozhľadený, komunikatívny, primerane vzdelaný, nie vždy ide o sex, často ho najímajú ako spoločníka na večere, do spoločnosti, na reprezentovanie, alebo len tak na rozhovor, najčastejšie vzdelané osamelé ženy a podnikateľky.

 

toto nie je dobrý nápad pre Tomáša ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nemyslela robit gigola, to ma ani nenapadlo, lebo tam nesplna Tomas ziadne kriterium.

Skor som myslela natacanie "roznych" videii. Dnes, net plny umelin a vsetkeho neprirodzeneho, vyhladavany je natural, clovek taky aky je, aj so svojimi nedokonalostami.

 

Nie ze by som to ovladala, to len minule na obede medzi chlapmi sa rozoberala takato debata :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov