Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji "20" 2015 (Kanada)


aljak63

Odporúčané príspevky

...::: Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2015 :::...


logo.jpg
- IIHF WORLD U20 CHAMPIONSHIP 2015 -




Po Vianociach sa začínajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2015

World Junior Ice Hockey Championships 2015 bude hostiť dvojica kanadských miest Toronto a Montreal

Zápasy sa budú hrať v torontskom Air Canada Centre (kapacita 19 746) a montrealskom Bell Centre (kapacita 21 273)

Majstrovstvá sveta "20" začínajú 26.decembra 2014, a vyvrcholia bojmi o medaile 5.januára 2015

Majstrovský titul z MS "20" 2014 zo švédskeho Malmö budú obhajovať Fíni

Strieborní boli hokejsti Švédska a bronzovú priečku obsadili Rusi

Domáci Kanaďania posledné 2 roky skončili bez medaile, no opäť s nimi rátame v boji o titul


Formát MS "20" : V dvoch 5-členných skupinách sa hrá systémom každý s každým - teda každý team odohrá 4 zápasy. Body sú prideľované klasicky: 3 body za víťazstvo v základnej hracej dobe, 2 body za víťazstvo v predĺžení/nájazdoch, 1 bod za prehru v predĺžení/nájazdoch, 0 bodov za prehru v základnej hracej dobe. V prípade rovnosti bodov rozhoduje o postavení v tabuľke vzájomný zápas. Po odohraní základných skupín postupujú štyri prvé teamy do štvrťfinále, posledné teamy oboch skupín hrajú na 2 víťazné zápasy v súboji o záchranu, z ktorého napokon porazený team zostupuje do I.divízie. Vo štvrťfinále sa stretnú teamy podľa klasického kľúču: A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3. A potom už je to klasika - víťazi postupujú do semifinále a z neho následne vzídu zápasy o medaile.


Zloženie základných skupín MS "20" 2015

...::: A-skupina :::...

  • FIN.pngFínsko
  • CAN.pngKanada
  • USA.pngUSA
  • SVK.pngSlovensko
  • GER.pngNemecko


...::: B-skupina :::...

  • SWE.pngŠvédsko
  • RUS.pngRusko
  • CZE.pngČesko
  • SUI.pngŠvajčiarsko
  • DEN.pngDánsko

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ako Fini - ale ja neocakavam ze dosiahnu ani to ako fini. Mozno budu opat majstri - budem to sledovat -  a rad sa na to pozriem - mne sa to nepaci.

 

Neviem ci niekto o tom viete - v tom istom time ako finskom klube ako bol v minulom roku iny hrac - teraz sa mu ani nedari - je Pospisil - ma body - a trener ho nezobral - lebo vraj  mu nevie dat adekvatne miesto. Proste je velmi dobry a takeho uz nepotrebuje. 

 

Teda mne je repre volna.  Takto aby som to dal na pravu mieru - ten pospisil hra v rakusku za Solzburg a MHL - ale aj v tom finskom muzstve mate dalsieho sikovneho.  

 

Teda cakam  nejaku rozumnu komunikaciu - a od nasich nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nasi v priprave vyhrali na svajciarmi 3:2 a nad cechmi 3:1.  

Nasi maju tazku skupinu - a podla mna to moze dopadnut aj zle je to sport. Nerozumiem - preco nedame sancu hracom - aby sme mali sancu mat aj 2. ci 3. utok dobry - Bokros to nechce - neviem preco - mat aspon sancu - ak ju ti najlepsi nevyuziju - ci sa nepodari - OK.

 

ALe aj ked si myslim Bokros nie je zly trener - mal vysledky - ja mu neverim ani timu ani sa mi nechce.

 

Vraj su realne uplatky - svagor mi rozpraval ,ze by tam skusil dat syna ako v minulom case - chalan to nechcel - a bol (pred mesiacom ako sme sa o tom bavili a je iste aj dnes)naneho nahnevany.

 

To ze sa tam nedostane siska a mayer bolo mne a nielen mne jasne pred dvomi tromi tyzdnami - lebo tak sa to robi a bolo mi to zrejme hned z Bokrosovho videa a nielen mne - aj mne. Proste je to tak. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aljak sa nejak nerospisuje - nespomenul, ze sme(Slovensko) vyhrali - ze Fini s nami prehrali. To ze fini vcera nevyhrali - je len kvoli tomu - ze su jalovi v koncovke. Nevedia dat gol. A stym budu mat problem cely sampionat - teda neverim finom,ze to daleko dotiahnu. Tie ich presilovky ako hraju bolo nase stastie. Kanadania davali goly aj z nemozneho a lahucko . Fini niesu tak sikovni - a od kedy prehravali 2:1 uz mi neprisli ani nebezpecni.

 

Inak mi uz budeme vyhravat len takymto sposobom zapasy - ak budu branit - brankar zachyta - protivnik bude nemohuci a my maximalne produktivni(ako vcera). To myslim, nielen o tychto chalanoch ale vseobecne - aj dospeli - a aj s muzstvami ako su svajciari, nemci ci aj dani, nori,francuzi.

 

Nas hokej skoncil. Nema ho kto hrat - trebars isto aj Slovan skoncil v KHL - kto bude za nich hrat. 

 

Teraz prebiehaju aj turnaje U16,U18, nasi vsetko prehravaju od Nemcov, od Svajciarov, od Cechov vyklepy, od Finov. Vsetko a nielen terajsie turnaje,ale aj tie co boli pred mesiacom, vsetko prehrali. Teda ak z tohto turnaja tohto roku nevypadneme - moze sa to lahko stat - do dvoch rokov to bude isto realita. Hokej skoncil. Si zoberte ze nase extraligove muzstva - uz beru finov, lotysov, cechov - lebo ani tito(myslim co 5 rokov hravaju MSJ) reprezentanti nemaju na ligu. V Slovane slovincov - lebo uz ziaden Slovak v tom nejakom perspektivnom veku nema na tych Slovincov. A co su dvaja lespi - co uz ani reprezentovat nechcu - si zahraju v nejakom lepsom muzstve na severe.

 

---------

 

A aby som nadviazal - na predchadzajuci moj prispevok - taku srandu - Maiera pozvali na skusku - s tym,ze mu poslali letenku - ale aj spiatocnu na 24.12. Teda chalanovi bolo jasne ,ze nema sancu. A ten co to kazal kupit to vedel tiez asi nie?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fíni proti Američanom hrali podľa mňa celkom schopne, hoci sa tiež trápili v gólovej koncovke, ale nemyslím si že by to bol zlý výkon od Suomi. Zápas Fínsko vs. Slovensko som nevidel, takže sa neviem k tomu objektívne vyjadriť. No čo som čítal, tak Fíni boli dosť útoční, ale Godla zachraňoval čo sa dalo, a vraj ho tak 5-6 krát zachránili aj žrďky. Každopádne, postupujú 4 teamy, Fínom v tomto formáte vlastne stačí vyhrať len nad Nemeckom a ak im vyjde QF tak zrazu hrajú o medaile. Spomeňme na tohtoročné MS, keď Fíni v základnej skupine hrali pod úroveň, postúpili len tak tak zo 4.miesta a napokon z toho bolo striebro. Nemyslím si však, že by to na finále dotiahli aj tu, ale uvidíme. Kľúčové bude pre všetky postupujúce teamy hlavne to štvrťfinále, na ktoré sa isto mnoho teamov výsostne sústreďuje. Ešte sme len v polke základných skupín, takže je príliš skoro na nejaké väčšie prognózy...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fini hrali dobre prvu tretinu - mali zrdky mali - ale to gol nieje. Nevedia dat gol - a neverim ze to len tak zmizne. Lebo toto je dannost.

 

Presilovku na Honku to je parodia . 

--------

Doplnim - I.tretina proti USA - americania su zatial najslabsi - odskakuje im puk tak ako nam. Fini nas v prvej tretine zovreli a drvili skoro ako canada - len nevedeli dat gol - americania okrem jednej sanci -nic- teda nasi sa museli velmi zlepsit - a moj tip - moze to dopadnut hocijako - podla mna to mozme aj vyhrat.

 

Proti kanade dostali hned goli - nasi boli dole - fini mali velmi velku prevahu v prvej tretine(a bolo to po vyprasku) - ale nevedeli dat gol(keby dali 3 co kludne mohli by bol dalsi vyprask) - americania? Uz hraju proti inemu timu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To už by bolo aké prekvapenie keby o záchranu hrajú Fíni proti Čechom. No snáď to dnes Fíni proti Nemecku dajú, lebo to by bola fakt tragédia spadnúť z titulu napokon niekde na 9.-10.miesto. Ale po 3 prehrách určite do toho Fíni dajú všetko, v QF proti Švédom by tiež mohli poriadne zabojovať. No uvidíme... Prvoradý cieľ je teraz zdolať Nemecko, čo tiež neberiem ako samozrejmosť, obzvlášť keď sú Suomi v takej nelichotivej situácii a pod obrovským tlakom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidíš, to ma ani nenapadlo :) Ale aj tak by to bola katastrofa padnúť zo zlatého výslnia až do boja o záchranu... V tej B-skupine to môže byť ešte dosť zaujímavé, ale osobne prajem ten postup Dánom, keď už sa im podarilo potrápiť mnohých favoritov a rozhodne neboli až taký outsider ako sa čakalo. No dnes si budú musieť ešte počkať, že čo predvedú Švajčiari proti Švédom a potom aj Česi proti Rusom. Škoda, že Fíni hrajú až v ten neskorší čas (o druhej nášho času), ale tak snáď vydržím...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby fini prehrali baraz kto by vypadol? Ci nik a nik by nepostupil? Podla mna je to hlupost.

 

Ak dnes nemci vyhraju idu do stvrtfinale - teda hrat baraz nemozu - zahraju si ju fini trebars s cechmi. Ale ak by tu baraz vyhrali cesi tak co? Je blbost a neverim tomu,ze cesi by sli do Becka ,resp. ze nikto by nemal sancu sa z Becka dostat do Acka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale zrejme sa uz nieco podobne stalo.

 

konkretne v roku 2009, nemci mali vypadnut, ale kdeže 2010 organizovali ms, tak vypadli miesto nich rakusania:)

Zdroj: diskusia na Idnes.cz

Hm.. tak bud dnes cesi zaberu -  alebo? sa musia spoliehat na finov. Ale mne to pride ako dost nespravodlive a smiesne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo smiešne a prečo nespravodlive? Je to zname vopred, mužstva o tom vedia a plati to pre všetkych. Fini maju dnes istotu, o rok ju bude mať iny tim, ktory bude organizovať šampionat o 2 roky. Podmienky su rovnake pre všetkych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No niesu rovnake podmienky - nam stacilo, ci nemcom(mali sme moznost ich predbehnut) raz vyhrat nad finmi a sme sa zachranili. A tomu v druhej skupine nestastnikovi - uz nepomoze nic - o co budu hrat?

 

proste muzstva v nasej skupine to mali vo svojich rukach - stacilo zdolat finou - v tej druhej skupine -ten nestastnik ma smolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten nešťastník mal predsa vyhrávať a mal by po probléme, šak tam nemal ani Kanadu ani USA a ani posledných majstrov sveta. Koho ten nešťastník chcel? Madarsko, Španielsko, Anglicko? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapem co nechapes - myslim, ze sledujes aspon tabulky MSJ v Kanade.

 

Nasi(nemci, co mozno bude realne) aj keby vsetko prehrali -mali este jednu baraz sa vyhnut vypadnutiu. Na druhej strane vypadnu Dani co hrali 3 zapasy vyrovnane(remizy) a bez baraze pojdu do prdele. O co sa vtej barazi bude hrat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hralo by sa o umiestnenie a body do IIHF rankingu...

 

btw. Dáni stále čakajú na svoj osud, keďže ako Česi tak aj Švajčiari majú dnes pred sebou ešte jeden zápas, takže stále im hrozí, že skončia až piati (čo by som bol ja osobne veľmi nerád).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov