Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Zalozil som temu zivot -  a sledujem ze tu nemame temu o smrti. 

 

http://kultura.idnes.cz/zemrel-petr-hapka-0z5-/hudba.aspx?c=A141125_201828_hudba_bse#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 

 

Mna to len tak napadlo - ze tu to chyba  - ja som dnes dcere ako sme isli do skolky spieval levandulovou - spomenul som si len na to slovo a melodiu. 

 

Podla mna toto bude plodna tema - umiera a zacne umierat vela nam znamych - ci co sme ich znali. Pr. Tichonov.

 

 

Toto som si pred dvomi tromi rokmi vypocul pocas jednej noci ci viac dni vela krat.  Ak som si to vypocul dnes - som si to pamatal trosku inak.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je mi to známe, ale neviem si spomenúť, v čom to hral.

V Česko-Slovensku ho mohli diváci vidieť vo viacerých filmoch a seriáloch,

najslávnejším sa stal seriál S nasadením života (originálny názov Stawka większa niż życie),

 kde stvárnil poľského špióna Kapitána Klossa v nemeckej armáde počas druhej svetovej vojny.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DAdy: z nejakých TV správ, ale je možné, že buď som počúvala len na pol ucha a zle som rozumela, alebo vyšla nejaká "kačica". určite som si to nevymyslela. keby to tak nebolo, to by bol ten lepší prípad.

 

David: šak do kapitána klossa sme boli všetky baby - puberťáčky platonicky zaľúbené, to bol jeden z našich idolov. A ten Janek zo 4 tankisti a pes bol aký herec? Aj to bol náš idol!!! ja si viem vybaviť ešte aj dnes ich vizáž, ale neviem už tie mená tých hercov. A tiež ako sme zbierali ich fotky a vymieňali si ich medzi sebou. A ako som sa hnevala, že v seriáli Príhody pána Michala (neviem ako sa to u vás volalo, ale ústrednou postavou bol pán Wolodyjowski a jeho žena Baška) ten Azja, syn Tuhaj-beja bol taký fešák a taký had! Aj tam si viem vybaviť tie tváre, dokonca aj úvodnú pesničku, ale nepamätám si mená protagonistov...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma  :flowers: 
 

Nižšie dávam plný stav "štyri tankisti a pes*

Janusz Gajos jako Janek Kos 
  Franciszek Pieczka jako Gustlik Jeleń 
 Włodzimierz Press jako Grigorij Saakaszwili 
Pola Raksa jako Marusia Ogoniok 
 Wiesław Gołas jako Tomasz Czereśniak  
 Roman Wilhelmi jako Olgierd Jarosz 
 Małgorzata Niemirska jako Lidka Wiśniewska 
 Witold Pyrkosz jako Franek Wichura 
 Barbara Krafftówna jako Honorata 
 Tadeusz Fijewski jako Czereśniak 
 Janusz Kłosiński jako Czernousow 
  Aleksandr Bielawski jako Kapitan Iwan Pawłow 
  Tadeusz Kalinowski jako Pułkownik
 

A tu je plný stav (pełna obsada serialu TV) "Przygody Pana Michała"
http://www.filmweb.pl/serial/Przygody+Pana+Micha%C5%82a-1969-8956/cast/actors

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dámy a páni,

 

a teraz sa po malej odbočke k seriálom a hrdinným tankistom a psom našeho mládí vrátime k pôvodnej téme ... :

SMRŤ - vo všetkých jej podobách ...

 

vďaka ... :klobuk: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

už by hádam aj stačilo.

 

práve mi prišla správa o tom, že pohreb spolužiaka bude o dva dni ... ako z jasného neba, ani som netušila, že zomrel,

ale už vážne stačilo.

jeden z ďalších najobľúbenejších ľudí v šaľanskej triede gympla, naposledy som ho videla na stretku pred rokom a čosi ...

 

moje dve maturitné triedy vedú v úmrtiach prím, zo šaľanskej triedy štyria, z banskoštiavnickej piati.

 

už dosť. aspoň na chvíľu dosť. :mellow:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme sa minulý týždeň rozlúčili s ďalším blízkym človekom z rodiny.. R.I.P. Janko   " Včielka"   Nezabudnem...

 

https://www.youtube.com/watch?v=y6oHx4d70j8

 

Zajtrajšok pre nikoho nie je istý, máme len práve tento moment, prítomnosť.. dôležité je  žiť svoj život čestne, s láskou... na osoh svetu..., verne Pánovi na slávu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

 

Čo dáva zmysel životu, dáva zmysel i smrti.

Antoine de Saint-Exupéry

 

Život :) Viera, Láska, Nádej..

Veriacemu je Kristus vzkriesením i životom.

 

Ján 11:25 — Po­vedal jej Ježiš: Ja som vzkriesenie a život. Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie. http://www.bible.sk/sk/ekumenicky/jan/11/25

 

 

 

  13 Nechceme, bratia, aby ste nevedeli, ako je to so zosnulými, aby ste sa nezarmucovali ako ostatní, čo nemajú nádej.   14 Lebo ak veríme, že Ježiš zomrel a vstal z mŕtvych, tak Boh aj tých, čo zosnuli, skrze Ježiša privedie s ním.   15 Toto vám hovoríme podľa Pánovho slova: My, čo žijeme a zostaneme až do Pánovho príchodu, nepredídeme tých, čo zosnuli.   16 Lebo na povel, na hlas archanjela a zvuk Božej poľnice sám Pán zostúpi z neba a tí, čo umreli v Kristovi, vstanú prví.   17 Potom my, čo žijeme a zostaneme, budeme spolu s nimi v oblakoch uchvátení do vzduchu v ústrety Pánovi, a tak budeme navždy s Pánom.  

18 Preto sa potešujte navzájom týmito slovami!   

http://www.svatepismo.sk/listovat.php?kapitola=4&kniha=59

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

keby neboli miestne noviny, ani nevieme ... za posledné dva mesiace dvaja bývalí nedávni kolegovia pošli ...
a voláme jeden druhému, z zostatých bývalých kolegov, že sme sa to dozvedeli akurát z novín ...

jeden pán v o tri roky starší než ja, minulý mesiac kolegyňa o tri roky mladšia ...

 

posledný rok je toho už akosi vážne ... vážne priveľa. už dosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Pred pár týždňami ma zaujala reportáž v správach, že kdesi v USA či kde, zomreli dvaja manželia vo vysokom veku, spoznali a zosobášili sa veľmi mladí a prežili spolu celý život. Muž zomrel, jeho žena zomrela pár hodín po ňom. Takýchto zvláštných úmrtí som už zachytil viacero a dokonca osobne poznám ľudí, ktorým sa to stalo v rodine. Je možné, že by medzi dvoma ľuďmi (mužom a ženou) sa počas dlhého spolužitia vytvorilo také silné puto. že jeden bez druhého proste nedokázal žiť? Dá sa to medicínsky vysvetliť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Včera, 7.1.2016. vo veku 86 rokov zomrel Anton Srholec

 https://sk.wikipedia.org/wiki/Anton_Srholec

 

Posledná rozlúčka s Antonom Srholcom sa uskutoční na budúci týždeň, v utorok 12.1. v Bratislave, aj v jeho rodnej Skalici. 

 

Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

to je podnikateľský nápad ... umierať sa umiera furt

 

chcela som napísať, že a tom by sa nemalo dať prerobiť ... ale napadlo mi to americké krematórium spred pár rokov, pamätáte si?

pokazila sa mu pec, nemal na to, aby ju opravil a chúdatká mrtvoly skladoval okolo v záhrade ... takže už ani smrť nie je práve najlepší kšeft, občas. aj to treba vedieť robiť :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zaujímavá interaktívna mapa, na čo sa kde v Európe zomiera:

 

Počet úmrtí na 100 000 obyvateľov:

  • Choroby obehovej sústavy: Rumunsko, Bulharsko, pobaltské štáty, Slovensko rovnomerne
  • Choroby dýchacej sústavy: Portugalsko, Írsko, Veľká Británia, na strednom Slovensku viac
  • Rakovina pŕs: Chorvátsko, severné Maďarsko, západné Slovensko
  • Rakovina tlstého čreva: Maďarsko, západné Slovensko
  • Rakovina prostaty: Švédsko, zvyšná Škandinávia
  • Rakovina pľúc: Maďarsko, severné Poľsko, južné Škótsko
  • Cukrovka: nízka v celej Európe, mierne zvýšená v strednom Nemecku a východnom Rakúsku
  • HIV: južné Taliansko, južné Portugalsko
  • Vonkajšie príčiny: Litva, Lotyšsko, stredné Slovensko
  • Samovražda: juhovýchodné Maďarsko, Litva, západné Francúzsko
  • Dopravné nehody: prevažne východná Európa
  • Napadnutie: pobaltské štáty, Korzika
  • Otrava: Estónsko Litva
  • Pády: Chorvátsko, stredné Slovensko, severovýchodné Maďarsko, Allandy.

Celková úmrtnosť niečím zapríčinená (teda nie prirodzená smrť): najmä severné Bulharsko a západné Rumunsko, potom oba štáty celkovo, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Slovensko, Chorvátsko, časť Čiech a Poľska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zhodou okolností - ako sa takéto okolnosti už občas zvvyknú diať - sme sa pred pár dňami rozprávali s bývalou kolegyňou o tom, ako si to kto predstavuje po smrti.

 

apropó k tej veci je, že ona je hlboko veriaca katolíčka, ale - čo podotýkam mimoriadne rada, pretože ako tu kdekto vie, s bigotnosťou každého druhu u kdekoho mám problém - bigotná nie je.

je to rozumná žena, vi sa v živote obrcať, z domu si priniesla vieru a pomáha jej. pri našom zamesntaní sme prichádzali do styku s regimentom kňazov a mníšok a kdekoho, má na nich viac než zdravý pohľad. a kritický, keď je treba kritický.

na náboženské témy sa nezvykneme baviť, niekedy ovšem to príde samé. takže ... v debate o tom, čo po smrti, sme sa dostali po určitú úroveň, to stačilo: napriek všetkému si ani ona nevie predstaviť, čo po smrti, čo znamená večný život. a dostali sme sa k tomu, že ľudia si napriek všetkému nevedia predstaviť ničotu neexistencie.

každý tým prejde, ale predstaviť si to, že nebude nič: ani čiernota, ani ticho, ani prázdnota, nebude nič, a my o tom ani len nebudeme vedieť... to je divná predstava.

/akíkoľvek veriaci si dosadia tú svoju vieru, ale to nič na veci nezmení, a nemení na tom vonkoncom nič ani Moody/

 

zhoda okolností nastala, keď som k téme počula/ čítala Sama Harrisa... a nádherne to korešponduje s tým čo občas hovorievam a často píšem, aj tu, je toho plno, pred rokmi : ) : ... keby som nebola, ani by som o tom netušila, ani by som netušila, že by som prípadne mohla byť  - také je to jednoduché aj s predstavou "po smrti":

 

"Mnoho ľudí vraví, že považujú za nemožné veriť alebo si predstaviť, že po smrti prestanú existovať.

Predstavte si, že všetci v Paríži si bez nás žijú v pohode.

Nikto z nás nie je v Paríži.  V Paríži a každom inom meste sveta sme materiálne úplne neprítomní.

Pred naším narodením sme boli neprítomní v celej histórii ľudstva.

Myšlienka, že si jednoducho neviete predstaviť vašuu neexistenciu po smrti, je, myslím si, naozaj len nedostatok snahy : )"

 

 

dodávam - nedostatok odvahy domyslieť to do konca :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

včera sme sa rozkecali o knihách, a od kníh to prešlo k tomu, že nebudeme mať dosť času v živote na to, aby sme prečítali všetko, čo prečítať chceme... : )

 

čo s tým?

 

chystáte sa niečo si so sebou zobrať na druhý svet? niečo si pridať do rakvy, aby bolo "k ruke"? ...

 

obľúbenú vec, milovanú knihu? s ostanými nech si pozostalí robia čo chcú, ale aspoň jednu si zobrať?

 

ja mám jednu už roky vybratú, prastarú trojknihu zo Zelenej knižnice, z ktorej mám doma dve... a vy? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov