Skočiť na obsah

Odpálený HDD?


101101

Odporúčané príspevky

Ahojte,

 

potreboval by som poradiť ako a či sa dá opraviť tento problém s HDD.

 

Predvčerom som resetoval PC, no disk zrejme ešte pracoval, ale nie som si istý či chyba nenastala už predtým.

Jedná sa o HDD WD Green SATA3 2TB (WDC WD20EARX-00PASB0)

 

Disk po kompletnom boot-e, po vypnutí PC aj s napájania a opätovnom zapojení, načíta aj v biose zobrazí sa aj vo Windowse ale nedajú sa čítať dáta a pracuje na 100% s občasným časom odozvy cez 2sekundy. Po nejakóm čase (naposledy 54min) to prestane a začne až sa pokúšam disk otvóriť.

 

Po restarte sa disk nezobrazuje vôbec a ponúka mi to v správe diskov pripojenie a naformátovanie nového. Ja ale potrebujém údaje na aspoň na D:

 

SATA káble som ešte neskúšal prepojiť. Bojim sa aby som nestratil data na inom disku lebo nemám teraz kabel naviac.

Neskúšal som ešte botovanie na inom PC.

Chcem vyskúšať MiniTool ale až ako poslenú šancu.

 

Ďakujem za každú radu. Ak budete ešte potrebovať nejaké info pošlem.

 

 


Teraz mi to napísalo pri otvárani disku "Požiadavka nemôže byť splnená pre chybu na vstupno-výstupnom zariadení"

post-3842-0-57447400-1416132532_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 2
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • 101101

    2

  • Ryan Giggs

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Najaktívnejšie dni

Zverejnené obrázky

Prejdi to v nejakom programe napr. HD Tune. Pokiaľ ti to zahlasi vadne sektory, tak to už neopraviš. Teoreticky sa ti ešte môže podariť zaloha disku. A potom ho môžeš hodiť do koša.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov