Skočiť na obsah

D'Ady

Odporúčané príspevky

Upratovanie, ale najmä vysávanie nie je mojím koníčkom a iste sa s mnohými zhodnem.

Ale keď treba, treba si to uľahčiť...

 

Takže - mám v pláne kúpiť do domácnosti druhý vysávač, v podstate ako pohotovejší doplnok k vodnému Zepteru. Ten, kým sa dá do prevádzky, človeka aj prejde chuť...

Pozeral som tzv. tyčové vysavače, kde ma upútala pohotovosť, bezšnúrový prevádzka (akumulátor) a pri viacerých typoch 2v1 - možnosť oddeliť malý ručný vysavač.

Ako nevýhoda sa mi javí krátka doba práce vs. dlhé nabíjanie, menší výkon, ... (iné ?)

 

Má niekto skúsenosti ? Ako je to so životnosťou akumulátora (počet nabíjacích cyklov) ? Je lepší Li-On aleno Ni-Mh ? Čo výkon ?

namatkovo: http://www.hej.sk/vysavace/tycove-vysavace/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten  bezšnúrový akumulátorový má doma brat, ale netuším akú značku, je to šikovné malé, hovorí, že im to slúži ako mechanická metla ... len to vydrží málo, a  vždy po použití to treba nabíjať ...

 

ja som nad ním premýšľala, ale mám doma dva vysávače, už roky, oba sa aj používajú, jeden vyklepávací a jeden starý dobrý silný Triatlon, tak ten si už niečo odskákal ...

takže tretí vysávač by mi asi neprešiel : )

 

ale aj tak špekuľujem /ale len špekuľujem : ) / nad robotom ... keď už, tak nech pracuje sám, taká Roomba alebo Sencor ...

lebo u nás je večne boj ohľadne vysávania :)

ale na druhej strane som kdesi videla aj taký robot na zmývanie podlahy ... to moja chrbtica neznáša už vôbec ale vôbec ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, že robot, ako by sa tvárili mačky, keby to videli v prevádzke...vysávača sa boja obidve, ale Šiva viac. My sme mali taký malý vysávač na vrecká, potom sme si kúpili ten čo sa musí chodiť vyklepávať, ten chudák už doslúžil. Teraz máme bezvreckový, je tam taká nádoba ba vysatú špinu, ktorú treba raz za čas vysypať. Má aj slušný ťah, len neznáša chudák, ak náhodou vysajeme igelitový sáček, potom tú nádobu musíme vysypať už aj hned.

D´Ady, ty rád vysávaš? To si srdečne vítaný!!! :kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

tak upratovanie je to posledné, čo ma trápi :)

posledné roky gruntovanie od podlahy po plafón krásne vynechávame, ja s tým mám problém zdravotný, páni pomáhajú hodne, poriadok a uložené a veci na mieste sú vždy, a beztak... zvyčajne sa u nás upratovalo po sviatkoch, ked na to práve prišiel čas :)

 

kedysi v praveku sme robili veľké upratovania podľa kalendára, tak ako sa slušalo a patrilo, niekoľkokrát do roka, potom sme zregulovali kalendáre a život prinútil zregulovať aj upratovania :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

roboticky vysavac by sa u nas zastavil po pol metri, taky este nevymysleli, co by sa vykrutil v nasom byt :D

 

ale pozeram, ze tuto temu som zalozil ja pred 4 rokmi... tycovy som nekupil, ale ked sa Zepter odporucal do vecnych lovist (teda, ten novsi - starsi este uspesne funguje na chate), tak sme si kupili klasiku

+ ako doplnokovy mam za nejakych 20 eciek rucny z Lidla, ked sa mi niekde nieco zlahka rozsype, tak je hned po ruke

 

no a zajtra si manzelka pomyslela, ze bude vysavat; kedze je este na barliach po operacii kolena, tak jej budem po izbe presuvat stolicku :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robotický vysávač by u nás mal miesto na realizovanie sa,

a premýšľam nad ním už hodne dávno...

má to jeden háčik:

máme doma dva dlhoročné a kvalitné vysávače, každý má trochu iné funkcie a používame oba, podľa toho čo s nimi treba robiť - teda keď má kto vysávať... ja nemôžem, a páni bud nemajú čas alebo sa im nechce alebo proste niečo...

 

s robotickým by bol život jednoduchší, ale kupovať ešte jeden vysávač, neviem neviem....

 

chcem sa spýtať - roomba vysáva podlahy, ok, ale máme jeden vyšší koberec na strategickom mieste, prejde na koberec sám?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

dnes sme sa konečne dostali k pivnici. vyhádzali sme odtiaľ všetky rárohy a ako som tak videla pivnice ostatných susedov cez tie mreže, my tam asi máme najlepší poriadok a ešte tam odnesiem pár nejakýách vecí z bytu, čo nebudeme používať, ale zatiaľ to nejdem vyhodiť. teším sa z toho, že sme tomkonečne spravili a že aj Flinstone mi nekvílil nad každou hovadinou, že to ešte môže potrebovať. 

Minulý týždeň sme vyhodili z izby, kde sa vždy ubytúva ecéra, ked príde s malým a s chlapom, a kde sa zvyknú aj baby hrať keď k nám prídu, manželskú posteľ, ktorú sme si ešte my s Flinstonom kedysi kúpili, tá posteľ mala o rok menej než koľko sme spolu zobratí. Už chudinka doslúžila a slúžila dobre, ale jej čas sa naplnil.

A dnes nám priviezli rotťahovaciu pohovku, ktorú sme tam nainštalovali, Hneď to tu lepšie vyzerá, je tu dostatok miesta. Dúfam, že toto napíšem aj o rok, dva, tri, desať...

ešte mám v pláne nejaké veci zo skríň dať preč, keď sme toto zmákli, tak to zmáknem tiež. Dúfam. 

A konečne sa tu zas budem dobre cítiť, a nie ako v nejakom sklade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je dobrá téma... :)
 
nikdy som nebola zberateľ, ale za život sa nejaké veci zato nazbierajú aj tak... kedysi bolo priam povinné nosiť z výletov suveníry, naposledy som také spravila kedysi pred tridsať rokmi... patrilo sa, aj ako decko z táborov som nosila...

zo skríň vyhadzovať - to bola u nás záležitosť každývh pár rokov, a u synátora, každý rok... čo sa dalo dať ďalej, išlo do vreca a ďalej iným deťom, aj on mal spústu vecí od mojej sesternice, mala dvoch starších synov a potrpela si na oblečenie, takže to boli využiteľné veci.
v našich skriniach raz za tri štyri roky, bez milosti.
niekoľko rokov... a dosť dlho, som na tom tak, že veci vyhadzujem... nie že zbieram, vyhadzujem. z rároh mám hrôzu. v našej pivnici som nebola už niekoľko rokov, naposledy, keď som tam chcela vojsť, nebolo kam... odvtedy tam prebehli dve veľké vyhadzovania a upratovania, ale vraj tam znovu nie je kam vojsť.
radšej tam nejdem.
moja polovička mala takú mániu - keď niečo uvidel, čo by sa mohlo hodiť, alebo čo si myslel, že by mi urobilo radosť, kúpil. doniesol, dovláčil... v dobe, keď ja už som vyhadzovala.

je ešte čo vyhadzovať. ovšem sú také veci, ktoré vyhodiť nejde, ale skutočne veľmi veľké upratovanie sme tu robili pred tuším siedmimi rokmi, a von išlo z bytu s nepotrebnými knihami, šatstvom, kdejakými predmetmi, kravinami do kuchyne a kdečím vtedy za posledných 20 rokov tuším 14? polovičných vriec... odvtedy ja neskladujem nič, polovička skladuje, potomok aj nosí aj vyhadzuje... má v tom akú takú rovnováhu.
ale už nad tým premýšľame, že je načase nové upratovanie.
ale do pivnice nejdem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Aj náš byt považujú za vhodný na uskladnenie toho, čo samé doma už nechcú- najmä staršia. 

Skrátka čo nechcela doma, to mi nanosila sem, jej to tam robí bordel, ale mne to vraj nemôže vadiť, veď sme len dvaja! A ešte Flinstone že aspoň sa deti budú mať s čím hrať. A tak máme 1 skriňu plnú len hračiek a v druhej polovicu zaberajú ich veci, ich knihy a školeské či pracovné materiály, a ked som ich vyzvala, nech si to preberú a čo chcú nech vyhodia a ostatné nech si zoberú domov, to si čas nenašli. A v tretej zasa 2 poličky hračky. 

Lenže v zásobovaní rárohmi im výdatne pomáha aj moja 1/2. 

celkom vtipné bolo, že keď som pred sviatkami chcela odviezť krámy do zberného dvora, bola tam medzi nimi aj stará klávesnica, asi 25ročný počítač...a ja som Flinstonovi povedala deň predtým, že tie krabice z chodby a haraburdy z bytu sa chystám odviezť, a aj som si to všetko pekne nachystasla na chodbu. myslel si asi, že to nemyslím vážne. A teraz ked boli u nás mladí, tak dcéra že kde je tá stará klávednica, že ona ju chce dať malému na hranie. Nuž som povedala, že tá už je v zberných surovinách, a Flinstone hned na mňa, že prečo som ju vyhodila, ved mladá mu povedala, že ju chce, že tú máme zašanovať, a kedy som to vlastne vyhodila? Nuž teda som mu zopakovala, že som mu vravela, čo mám v úmysle, mal ma počúvať a mohol sa aj unúvať povedať mi o dcérinej túžbe po starej klávesnici.

Tak malý prišiel o možno obľúbenú hračku. 

A s vyhadzovaním rárohov sa chystám pokračovať zas na jar. Chystám sa vyhodiť nejaké hnusné staré košele, ktoré by už ani cigáni v osade na seba nedali, ale Flinstone ma roky presviedča, že raz, ked budeme stavať, sa mu zídu, alebo ich dá bratovi na handry. Tiež asi tak 30-ročné rifle už deravé a ostrapkané. A dalšie handry, ktoré by už nikto na seba nedal.   A tiež sa chystám zbaliť do krabíc väčšinu vecí mojich dcér a v skrini nechám naozaj len  knihy a len pár hračiek pre deti, nech sa majú s čím hrať, pár plyšákov, stavebnice, a ostatné im asi osobne doveziem či rozdám :), inak sa toho nezbavím.

Naozaj som hrozná ježibaba, keď chcem mať útulné ľahko upratateľné bývanie, a nie preplnený sklad?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto štádium sme zčasti prekonali. my sme vyhadzovali aj predtým, v skriniach so šatstvom sa robil poriadok pravidelne vždy,
ale poriadne fukoty nastali pred asi siedmymi osmymi rokmi, to išlo von hoooodne...
odvtedy čo je zbytočné, nepoužíva sa, blbosti nanosené domov... po čase miznú, medzitým už bolo jedno menšie upratovanie, to nebolo také nebezpečné, topánky sa vyhadzovali pred pár dňami za pol vreca... to som donútila polovičku konečne ešte z leta... odvtedy som mu pílila uši, a furt som bola zlá...
konečne zistil, že sa to dá, a za desať minút aj s vyčistením miesta aj naprataním do kontajnera nemal čo robiť... ale ja som tu bola za strigu nieže od leta, už minimálne dva tri roky.
a na jar sa chystám na ďalšie väčšie vyhadzovanie, to pôjdu aj nečitateľné knihy a nepoužívané kdečo, a ešte tak donútiť polovičku pustiť sa tak vážne do svojej skrine...
a pivnica... to je lepšie nevedieť, čo tam je. priebežne sa vyhadzuje, ale to je sakra málo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyhadzujte, darujte

 

veciam treba dat druhu sancu; na fasabuku je kopa skupin, kde sa daju uplatnit uz nepotrebne veci - pravda, je s tym aj robota - potriedit, nafotit, zverejnit, popisat... odpovedat na komenty a spravy, obcas aj odviezt / dorucit niekam

my uz mame doma zalozeny jeden kut so skatulou, kam odkladame priebezne veci, ktorych sa chceme zbavit a raz za cas to hodim na net  a ponuknem

 

daju sa vyuzit aj naozaj stare nepotrebne oblecenia a pod., napr do utulkov pre zvierata

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, neprovokuj, ja mam svoj sklad rad ale tiez mi v nom obcas niekto chce spravit poriadok

 

nehovor, že máš svoj sklad v byte niekoho iného, alebo že ho máš v každom kúte. Mať rodinný dom, tak by som trvala na nejakej prístacvbe, a tam nech by bolo čo len chcelo, sklad čohokoľvek. V panelákovom byte to znepríjemňuje bývanie. A hlavne sťažuje upratpvanie. naozaj ma nebaví prekladať 30 krabíc a igelitiek, ked chcem povysávať a poumývať podlahy. 

nevyhadzujte, darujte

 

veciam treba dat druhu sancu; na fasabuku je kopa skupin, kde sa daju uplatnit uz nepotrebne veci - pravda, je s tym aj robota - potriedit, nafotit, zverejnit, popisat... odpovedat na komenty a spravy, obcas aj odviezt / dorucit niekam

my uz mame doma zalozeny jeden kut so skatulou, kam odkladame priebezne veci, ktorych sa chceme zbavit a raz za cas to hodim na net  a ponuknem

 

daju sa vyuzit aj naozaj stare nepotrebne oblecenia a pod., napr do utulkov pre zvierata

 

ponúkla som staré koberce do útulku, lenže ja auto nemám, a oni neboli ochotní si pre to prísť, veď určite niekto, čo tam chodí, auto má. Chápem, že majú toho veľa, ale čo to mám doniesť na pleci, či čo, a ešte je to na takom pre mňa nešikovnom mieste. Oblečenie chcem dať do Humany, ale z miesta, ktoré mám blízko, kontajnery zmizli, a nemám zdania, dke sú postavené, na nete to neviem zistiť, lebo tie informácie sú niekoľko rokov staré. neviem, prečo to furt menia, ale informovať ľudí, to ani náhodou. Ale tiež som na túto možnosť myslela, že ponúknuť na fb. 

Knihy, ktoé nemám kam dať a viem, že ichj už nebudem nikdy potrebovať, som dala tie staršie do pedagogického múzea a ostatné som našla taký inzerát, tak takým chlapíkom som zavolala, a oni si pre tie knihy došli. Netuším, či ich dali dakam do knižnoice alebo čo, ale bolo mi ľúto ich vyhodiť a takto snáď budú užitočné niekomu inému. knihu by som nikdy nevyhodila.

Nie, nie si hrozná ježibaba ;). Ale bojovať s predsudkami, vášňami a zarytými predstavami iných nie je ľahké. :)

 

to som rada, ďakujem :)  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyhadzujte, darujte

 

veciam treba dat druhu sancu; na fasabuku je kopa skupin, kde sa daju uplatnit uz nepotrebne veci - pravda, je s tym aj robota - potriedit, nafotit, zverejnit, popisat... odpovedat na komenty a spravy, obcas aj odviezt / dorucit niekam

my uz mame doma zalozeny jeden kut so skatulou, kam odkladame priebezne veci, ktorych sa chceme zbavit a raz za cas to hodim na net  a ponuknem

 

daju sa vyuzit aj naozaj stare nepotrebne oblecenia a pod., napr do utulkov pre zvierata

 

rada by som dala druhú šancu. kľudne darujem komukoľvek, kto si pre ne príde.

vyslovené handry doma nemáme, všetko je nové,nepoužívané, alebo málo používané, nedočítané, blbosť darovaná či dovlečená v pominutí zmyslov... to sa stáva.

 

naposledy som vyhadzovala množstvá povlečení, už milión rokov nepoužívané, povlečenia nové, zdedené, nikdy nepoužívané s našitými čipkami biele po babičke, kopy uterákov, podedených, nemoderných, hromady, ktoré sa kedysi len kupovali, ke´d práve boli v obchodoch...

ktoré ja skutočne nemám kam ukladať.... nemáme odkladacie priestory, len minimum, schválne. keby boli, akonpoznám moju polovicu, on je schopný narvať čokoľvek kamkoľvek.

 

mala som to roky narvané kdekade po skrini, kde ma to vytláčalo a už som povedala dosť...

 

potom mi kamarátka nadávala, že vojsko nemá uteráky a handry na utieranie rúk... jej zať je mechanik v Kuchyni. no fajn. dávno v kontajneri.

takže verím, že sa všetko dá zúžitkovať, a niekto využije aj nečitateľné knihy...

 

takto som darovala deťom do školy dve krabice nazbieraných drobností, ktoré boli v móde na minipoličky pred tridsiatimi rokmi... decká si to kupavali po pár centoch, aspoň niekto z toho mal ešte radosť...

poháre a sklo je dole v pivnici... raz to pôjde do skleneného kontajnera, zatiaľ idú len tak po kúsku...

 

naskladám, v pohode. ale rozvážať nebudem.

nech na tom zarobí kto chce, kto príde a odvlečie to všetko a môže s tým robiť čo chce.

 

 

mimochodom, pred časom som mala pasiu v pozeraní tisícov bazárov kdekade po FB a nete.... na predaj sú toho mraky, kdejaké dedičstvá a veci, ktoré je niekomu ľúto vyhodiť po babičkách...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Silvestrovsku noc mala fena spat s dcerou. Unej v posteli. Susued asi 40minut po pol noci si zacal strielat,fena hned nabehla ku nam. Na posteli som spal ja syn fena a zena. Na druhy den si syn nepametal fenu ze  ho oblyzovala.Inak tak sme spali do rana , fena sa raz otocila nozky mala k zene, ale hlavavu na druhu stranu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov