Skočiť na obsah

Politický kompas


Sniper

Odporúčané príspevky

Vyhodnotenie politického kompasu: Liberál
Miera ekonomických slobôd: 74% (Vysoká)
Miera osobných slobôd: 63% (Vysoká)
Miera zásadovosti: 48% (Stredná) - čím zásadovejší postoj (v ktorejkoľvek pozícii), tým vyššie číslo
 
 
 
A to som pri tom konzervatívec :),   zrejme ma test tresta za to ze maloktora otazka ma jasnu odpoved,
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm hm ... :

 

Vyhodnotenie politického kompasu: Centrista
Miera ekonomických slobôd: 38% (Nízka)
Miera osobných slobôd: 63% (Vysoká)
Miera zásadovosti: 34% (Nízka) - čím zásadovejší postoj (v ktorejkoľvek pozícii), tým vyššie číslo

 

 

  /ale rozhodne je tam pár otázok, ktoré by ocenil Info :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kazdopadne su tam otazky, na ktore sa neda jednoznacne odpovedat, ako priklad uvediem, ci by malo byt niektorym ludom obmedzene pravo volit. Ak je otazka polozena takto, tak zrejme vacsina z nas by odpovedala NIE. Ale ak si uvedomime, ze existuju ludia zbaveni svojpravnosti apod., tak je nutne odpovedat ANO.... Obdobnych nejednoznacnych prikladov je tam viac aj v oblasti osobnych slobod aj ekonomickych slobod.

Proste zasa jeden test vhodny do Noveho casu...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyhodnotenie testu: centrista

Miera ekonomických slobôd: 50% /stredná/

Miera osobných slobôd: 68% /vysoká/

Miera zásadovosti: 35% /nízka/

 

Ak by boli v teste iba možnosti áno/nie, výsledky by boli úplne iné,

ale čím je tých možností viac, tým sa človek viac zamotáva. :hmmm:

 

hmm ... a to som si "namýšľala", že som "zásaditá" :smile2:

___________________________________

edit. pridaný obrázok

post-88-0-00608100-1411059172.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovo zasadovy ale nie je uplne vystihujuce podstatu,

 

napríklad hned prva otazka,   maju byt deti vychovavane  k discipline ?

podla testu by liberali mali povedat zasadne nie a konzervatvci zasadne ano. 

Ale to je samozrejme karikatura,  normalny clovek tu zvoli bud skor ano alebo skor nie, kedze si uvedomuje ze extrem bez pravidiel ci vojenska disciplina su mimo akceptovalnych hodnot a tak je hned menej zasadovy :)

Toto je dane inou kultúrou ako v USA, kde to mozno existuje v takto vyhranenej podobe ale v Europe je ina kultura, mame menej Amishov :)

 

A ako tu bolo spomenute, aj s volbami je to nejasne.   A nejde len o zbavených svojpravnosti, ale aj ludi v zahranici a pod.  Nejde teda len o zasadove ANO ale o prakticke ANO co nehovori o tom ci je liberal ale ci chape prakticke dosledky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to nejaký ten, podfucek :) pretože namojdušu vyhlasujem, že nemám nábeh voliť Fica, nevolila som Fica, ešte nikdy, a namojdušu, nechystám sa, úplne stopro, stať sa ficovoličom ani v budúcnosti! tak! :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyhodnotenie politického kompasu: Liberál
Miera ekonomických slobôd: 91% (Vysoká)
Miera osobných slobôd: 75% (Vysoká)
Miera zásadovosti: 40% (Nízka) - čím zásadovejší postoj (v ktorejkoľvek pozícii), tým vyššie číslopost-2793-0-71697200-1411073056.jpg
divne to prepočítava mieru zásadovosti, väčšinu odpovedí som mal súhlasím/nesúhlasím.
ale inak to zaradenie plus mínus autobus sedí.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mohol by mi niekto vysvetliť, aký je vlastne rozdiel medzi "osobnou" a "ekonomickou" slobodou?

nie je to vysvetlené ani v tom článku "o kompase"

uvažujem nad tým už od začiatku tejto témy, a žiadny rozdiel nevidím..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som liberal..aby ste vedeli

 

Vyhodnotenie politického kompasu: Liberál
Miera ekonomických slobôd: 65% (Vysoká)
Miera osobných slobôd: 71% (Vysoká)
Miera zásadovosti: 35% (Nízka) - čím zásadovejší postoj (v ktorejkoľvek pozícii), tým vyššie číslo
:cervik: 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsim sám..

"osobná sloboda" je právo nosiť "džointa" vo vrecku, pre "osobnú spotrebu"?

"ekonomická sloboda" je právo predávať "džointa" na ulici za peniaze, niekomu inému?

tak nejak?

lenže..

ak nie je "nosenie džointa" pre "osobnú spotrebu" nebezpečné pre spoločnosť, prečo má byť niekto "prenasledovaný", za to že ho chce predať?

a ak to je nebezpečné, tak predsa musí byť nebezpečné aj "pre osobnú" spotrebu.. niet kompromisu..

iba ak chceme dosiahnuť právny chaos, výsledok zaručený

..

alebo

je "právo" obchodovať s otrokmi súčasťou "ekonomickej slobody"?

ak chcete predať otroka, musíte mať osobu, ktorej odoberiete akúkoľvek slobodu, ako "osobnú" tak aj tú "ekonomickú"

tak "vyrobíte" otroka.. a popriete slobodu ako takú

 

celý koncept, tohto kompasu je volovina

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno.. potom je to celkom "jasné"

nemôžem to pochopiť, lebo na nijaký rozdiel jednoducho neverím

a ten kto tomu verí, tomu je to ako viera v sv. trojicu

ale zdôvodniť to racionálnymi argumentmi neveriacemu, vedieť nebude

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôžem to pochopiť, lebo na nijaký rozdiel jednoducho neverím

 

ale zdôvodniť to racionálnymi argumentmi neveriacemu, vedieť nebude

 

ale ba, myslím, že bude vedieť.

 

... je to trochu jednoduchšie ako s jointom a jeho predávaním, pretože jointa a jeho predávanie riešia príslušné zákony, a zvyčajne ide o trestný čin, lebo joint a jeho predávanie spadá pod isté zákony ...

 

naopak, keď ťa lapia s jointom, tam nastupuje osobná sloboda, ktorá je vymenovaná a spadá pod  Základné ľudské práva a slobody (čl. 14 - 25), a hovorí, že keď ťa s tým jointom ťapnú, za akých podmienok ťa môžu zadržať ako podozrivého, ako s tebou môžu zaobchádzať, ako ti musia zabezpečiť ústavnú zdravotnícku sta&rostlivosť, keď v bitke pri zatýkaní vykopneš niektorému policajtovi zuby, prípadne za akých podmienok ti môžu dať preskúmať duševný stav ...

 

ekonomická sloboda ti umožní začať podnikať s predávaním jointov, ale v tom lepšom prípade ti to príslušný trestný zákon zatrhne.

 

teraz úplne jednoducho a zjednodušene:

 

osobná sloboda je sloboda tvojej osoby, v právnom štáte zaručuje, že sa k človeku štát a jeho orgány budú správať ako k  človeku.

ekonomická sloboda je sloboda, ako štát umožňuje narábať so svojím majetkom svojim občanom bez toho, aby sa miešal do toho, koľko a kde a či smie podnikať a či smie za prácou vycestovať a čo smie mať, čo smie investovať sem alebo tam alebo onam, bez zasahovania a byrokracie.

 

oboje platí, kým nenastúpi TZ, keď človek robí zlobu, čo je už iná kapitola. :)

 

http://www.vop.gov.sk/zakladne-prava-a-slobody

http://www.nextfuture.sk/ekonomika/clanky/slovensku-sa-vzdaluje-ekonomicka-sloboda-dokedy/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ale ok.
keď je to tak, či ide o osobnú alebo ekonomickú slobodu / išlo tam o obe, v dvoch režimoch /, keď robia nezdobu, nastupuje ten posledný bod z mojej odpovede - robia zlobu, TZ. alebo nie TZ, to je už na iných orgánoch a štátnej moci a podobných srandičkách. to my tu neovplyvníme.

 

nič to nemení na tom, že nie je problém odlíšiť a zdôvodniť rozdiel medzi osobnou slobodou a ekonomickou slobodou.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov