Skočiť na obsah

Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

konečne sme sa aj dostali k vychádzke do lesa s cieľom pohľadať nejaké tie huby, Flinstone mal takú informáciu netuším od koho, že by mohli byť v račanských lesoch hromadzinky. Vybrali sme sa aj s našimi spoločnými kamarátmi. A hormadzinka ani jedna, proficľa ani jedna ani tam, kde po minulé roky bolo hojno, teraz ho-no. jeden storočný suchohríb, ten tam chudák stál možno ešte od minulej jesene...a tak sme sa len tak rozprávali, došli sme na Malú baňu, potom na Zbojničku, rozhodli sme sa, že pôjdeme aj na Červený kríž, a zmierení s nulovým úlovkom našli sme pozitívum, že aspoň máme peknú prechádzku, našklbali sme si žihľavy (mám prsty dobre oprhlené), a ajhľa, zrazu kamarát zahlaholil, že aha, kapitálna bedľa...a medzi zelenými listami nejakej trávy si hovel ale naozaj pekný kúsok, s priemerom asi 30 cm. Doleteli sme tam a nadchýnali sa jeho krásou, a kúsok ďalej ďalší taký krásavec, a kúsok ďalej ďalší...skrátka našli sme spolu niekoľko takých extrémne veľkých kusov, ale boli to mladé krásne plodničky. A potom sme ešte našli aj kopec takých ešte nerozvinutých plodničiek. Teraz len bedle, nič iné.

Už sú časť a pekáči, časť na panvici, skoro zjedené.

 

ešte aby som neklamala, predsa len, našli sme jedno miesto, kde sa skvele darilo hnojníkom, moc pekné kúsky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

:)

Huby sme očistili, pokrájali na plátky, sušili v sušičke .. budú na prípravu rôznych jedál podľa chuti: polievky, k mäsovým pokrmom, na prípravu omáčky .. tohto roku je zatiaľ dosť biedne, ale dúfam, že ešte pribudne nejaká fľaša

s hubami, lebo  huby aj darujeme rodine a známym.

post-2385-0-67340000-1469441477_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oooch, mám v špajzi asi 5 takých fliaš. A stopky som nasušila a pomlela na kafemlýnku, občas to pridám do mäsa, len ten mlynček potom čistiť bolo na vraha :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  aj tak super, aj tak sa dá, dobré, že huby rastú, že sa vzorne staráte a hlavne, nech zdravíčko slúži   :agree:

 

môj manžel každé ráno chodí behať, niekedy aj poobede .. odbehne na pol hodinu, a občas prinesie aj huby  na polievku, ktoré očistím,  dám do mrazáku.. na prípravu polievky sú super  :thumbsup:

 

inak, keď  ideme do lesa už na dubáky a tak...,  prechádzka, zbieranie húb musí byť so zvýšenou záťažou organizmu ..  :happyroll: , inak by sa mu to ani nerátalo :-) pravda, stojí to za to, aj keď ja  často lapám po dychu.. nemám takú kondičku ako on, behá ako  "násťročný", už je tu na kopci, o chvíľu tam,  nestačím poriadne jeho sledovať,  nie že huby  ešte rýchlo zbadať...:-) ale, keď to zvládam a dostanem sa až niekam hore, tak som manželovi povďačná, že až tam som sa s ním vyteperila .. :) dobrý pocit .. a tá  krása!

post-2385-0-53849300-1469530576_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bola som pondelok, utorok, aj v stredu na hubách. Malo to klesajúcu tendenciu. V pondelok plný košík, v utorok pol košíka a v stredu tri hríbiky. Už nejdem chcem sa vyspať. Vyzbierané je to a musí zas popršať.  Zbieram iba dubáky a kozáky iné neberiem. Nebrala som teraz ani kuriatka.

Zbožňujem to chodiť ráno po lese, keď ešte slnko len tak presvitá pomedzi stromy. Najradšej chodím sama, prechádzam sa a keď niečo aj nájdem tak to sa mi strašne ráta. Minule na jednom miestočku šesť dubákov pokope, tak to je taký hubársky orgazmus. :)

Nemám veľmi rada ak niekto ide so mnou. Väčšinou ľudia keď idú takto do lesa tak sú potom sklamaní, ak nič nenájdu. Ja to beriem ako prechádzku a keď sa niečo nájde tak je to bonus. Pozriem ako preletí sova zo stromu na strom potichučky. Minule jeleň a asi štyri jelenice z húštiny tak som sa zľakla, asi aj oni. :)

 To je pre mňa "na huby". Už keď idem s niekým nie je kľud.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám veľmi rada ak niekto ide so mnou. Väčšinou ľudia keď idú takto do lesa tak sú potom sklamaní, ak nič nenájdu. Ja to beriem ako prechádzku a keď sa niečo nájde tak je to bonus. Pozriem ako preletí sova zo stromu na strom potichučky. Minule jeleň a asi štyri jelenice z húštiny tak som sa zľakla, asi aj oni. :)

 To je pre mňa "na huby". Už keď idem s niekým nie je kľud.

ja by som sama do lesa nešla  :) jednak,  asi by som sa stratila v lese :-), ale hlavne  som veľmi  rada, keď je so mnou  tam človek,  môj manžel.  pre mňa,  až taký kľud samej v lese, by nebolo relaxom, potešením, to  doma v záhrade si poležať na lehátku, slniť sa, počúvať  relaxačnú  hudbu, to áno,  ale hlboko v lese, to nie.

 

  inak,   tiež sa rada kochám krásou prírody, zvieratiek, ale v lese, ak by niečo na mňa "vybehlo" a bola by som tam sama, tak asi by ma chytil šľak.  manžel by ma aj ochránil, ukľudnil, ak by som sa niečoho bála.  :yes_yes:

 

 aj za slobodna sme chodili do lesa, síce sme toho nenazbierali moc, ale parádne, to aj vtedy bolo, :lol: aj ryby sme chodili chytať.., aj na futbal, na koncerty .. , a  aj dnes v tom pokračujeme po 30 rokoch. 

:) aj  na huby,  vo dvojici, je veselšie, príjemnejšie, romantické. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi som chodila aj sama do lesa a nevadilo mi to. teraz radšej idem buď s Flinstonom, alebo s kamarátkou.

Zvierat sa nebojím, tu nie sú medvede  :) skôr sa bojím úchylov. Náhoda je blbec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a tento víkend sme 1 popoludnie venovali snoreniu po lese, a našli sme niekoľko plávok, mlieč (neviem, ako sa to odborne volá, biela huba, z ktorej po prerezaní tečie biele "mlieko"), pár kuriatok a mne sa podarilo nájsť krásny mladý modrák. cestou odtiaľ sme šli cez nepokosenú lúku, plnú všeličoho zaujímavého, tak som si aj repíku narezala. Bol to veľmi pekný pohľad na tie kopy poľných kvetov v tráve...škoda len, že väčšina tých húb, čo sme našli, boli červavé...takže naozaj sme ich na chatu doniesli len zopár.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Predvčerom sme boli v lese, nazbierali sme tieto  dubáky. Podarilo sa mi aj raz spadnúť, keď som terigala strmo, mám aj menšiu modrinu, nevadí.

Dubáky už máme  sušené vo fľaši, čakajú na prípravu  jedál. :)

post-2385-0-75711400-1500388812_thumb.jpg

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Bola soooom na hubááááách

v červených pančuuuuuchááááách,

hájnik maaaaa naháňaaaaal

bodaj čungy zlááááámaaaaaal.

 

Ani na hubách a v červených pančuchách určite nie. Tu teraz žiadne huby ani nie sú, v tom suchu nula bodov.

Iskra, krása!!! Ako tak kukám na ten dátum, tak sa nedivím, vtedy aj tu možno niečo rástlo. teraz ani tam u vás asi nič nie je???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Díky, Vilma, áno, radosť zbierať také dubáky. Keď to človek uvidí, až srdce poskočí od radosti.  Vtedy u nás boli dubáky, no v nedeľu, keď sme boli v lese na prechádzku, tak žiadne dubáky, ale doniesli sme málinko Hlivu ustricovú, tiež potešilo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bola soooom na hubááááách

v červených pančuuuuuchááááách,

hájnik maaaaa naháňaaaaal

bodaj čungy zlááááámaaaaaal.

 

 

Keby si vymenila červené pančuchy za tie biele šaty s čiernymi pumlíkmi, tiež by som ťa naháňal :zubiska: , ale určtite by som ťa s tými bolavými kolenami nedobehol :urcitenie: , ibaže by si bežala oproti :flowers:  :zubiska:  :zubiska: 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  :innocent: :angel:  i ty jeden!!! ahaaa, už mi zaplo   :zubiska: :zubiska:  Boľavé kolená => žiadne šplhanie po kopci => žiadne huby - no, veď by si ma ani nemusel naháňať, ja by som sa s tebou podelila...len by si mi nesmel pošliapať košíček...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď ťa bolia tie kolená, tak ostávajú už len tie šampiňóny, tie sa občas dajú nájsť aj na trávniku. :) To je po rovinke. To by si aj to naháňanie zvládol :)

Kde bývam, tak z balkóna kukám za kanál na takú veľkú trávnatú plochu, ľudia tam chodia venčiť a tak, a veru tam občas aj také čosi ako šampiňóny vykvitne. Aj vedľa nášho domu už som pred pár rokmi našla také čosi.

A dnes pršalo!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, ešte mi tak zavŕtalo v hlave, ktoré to šaty s puntíkmi, čo by si ma v nich aj napriek boľavým kolenám ponaháňal, to máš na mysli? Mám puntíkových niekoľko...:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov