Skočiť na obsah

Podlaha zo živice


Janka R

Odporúčané príspevky

hmm, kamarat robil pred krbom, ale asi tie kamienky (riečny štrk / okruhliaky) ukladal do betonu, alebo nejakej podobnej zmesi

 

inak kedysi robili v SPK (Slovensky priemysel kamena) dlazbu z odpadu. V Leviciach sa tazil tzv. levicky onyx, robili sa z toho rozne uzitkove predmety, platne na stoly, obklady, kadeco... a vselijake ulamane kusy zalievali do foriem cca 50x50 cm

to viem, ze bola nejaka zivica, ale uz sa nemam koho opytat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady,

prastaré čísla Moderního bytu - ale skutočne staré, asi 15 a viacročné, v tých časoch to bol veľmi dobrý časopis, tam som sa prvýkrát stretla s podlahou kamienky v živici - pamätám si to, lebo sme vtedy stáli pred rekonštrukciou kuchyne a kúpeľne, a tá podlaha bola vo veľkej kúpeľni - teda reklamná fotka.

 

v tých časoch to bola horúca novinka, v Čechách to predával nejaký zahraničný výrobca, aký, to už neviem, a bolo to aj hodne drahé. nedalo nám to pokoj, lebo tá podlaha bola veľmi zvláštna ... nakoniec sme dlažbu riešili ináč, ale na obrázku boli viditeľné dosť veľké živicové bloky, zaliate takmer rovnako veľké 2 - 3 centimetrové rôzne pieskovo sfarbené okruhliaky, celé spájané a vyspárované podobne ako bežné dlaždice, transparentnou spárovačkou.

neviem, či to niekto tu predáva, už som sa o to nezaujímala, ale ten obrázok a podlahu si pamätáme doma všetci, bolo to nezvyčajné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zháňala som info kde sa dalo, pretože ja som chcela do živice zaliať špeciálne šungitovú drť. no a zatiaľ sa mi podarilo zohnať  predajcu živice a naštudovala som si pracovný postup, ktorý je celkom zložitý- vyrovnanie podkladu, penetrácia a miešanie zmesi je asi najväčšou alchýmiou, pretože a musí namiešať zmes v správnom pomere a musia vybublinkovať všetky bublinky. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov