Jump to content

Nové bábätko, drobné bábätko

Vilma Flinstonova
 Share

Recommended Posts

Dakujem Vam. Uzivam kazdu chvilku. Boli sme ich dnes pozriet, aj som ju uspaval. Viem, ze to bude tazke, ale aj taknsom rad, ze ju mame.

Ano, bol som aj pri porode. Od rana, ako dostala zena vyvolavacku. Cely cas, ci uz na izbe, na cakacke ci na sale.

Vcera po narodeni mala este take biele a dnes jej uz toto dali.

Proteus:

:kvet: srdečná gratulácia, malinká je krásna! A prajem všetkým hlavne veľa zdravia!

game, D´Ady:

to mi hovorte, ja som s našou katkou ako 4 ročnou šla k logopedičke, lebo hoci inak rozprávala pekne, aj spievala, a mala veľmi slušnú slovnú zásobu,  si "šliapala na jazyk", nedosdtatok sme odstránili včas a ani to netrvalo dlho, chodili sme tam asi pol roka a bolo po šušlaní.  ja som svoje deti považovala za takmer dokonalé, ale len takmer, a všetky takéto veci som riešila hneď ako som si ich všimla. Asi poviem svatke, nech ona zaúraduje, zať ju predsa len viac rešpektuje ako tá moja škrimpícia mňa. Ale so založenými rukami sedieť neostanem. 

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

a máme ďalšie bábatko... naša arwiel, kto na ňu pamätá, bolo to dávno... na PF kedysi ako pubertiačka bola ako Níniel,

u nás začala tiež ešte ako teenager... .. má krásne malé dievčatko.
gratulujeme. :flowers:

len podľa nicku. osobne si ju nepamätám.

No tak nech malá rastie a kvitne a mama nech má z nej len radosť  :flowers:

len podľa nicku. osobne si ju nepamätám.

No tak nech malá rastie a kvitne a mama nech má z nej len radosť  :flowers:

bola v BA v Petržalke pred 3 rokmi na stretku...

otec je mimo fór, takže fórumáci ho zrejme aspoň z videnia poznajú len tí, čo poznajú arwiel aj na fb ...
ale veľmi pekné bábatko. ako bábika.

máš pravdu, aj bábätká vycítia, ak sú rodičia nervózni, a potom sa to prenáša aj na ne.

Mozno na pocudovanie,ja ked som  mal male deti, babatka som bol kludny,aj k zene-kvety som jej nedaval,ale mozno viac pomahal(ak to tak ozaj bolo,tak len kvoli tomu,ze som to musel spravit - teda pomoct zene a drobcom). Musel som,su male krehke - ked uz mali pat rokov to uz aj v posteli som si na ne vylozil nohu - prikryl. Teraz uz na mna budu robit. Maju radi kukuricu ,uz nieje. Poleju a otrhaju burinu a narok okopu vsetko. Ten moj drobisk - v podstate zo zahrady nema rado nic. Z coho zije? Kukuricu.  Dnes jedli kapustu(polievka - chalan vychlipal vodu, viem co jedli,lebo som im to prihrieval,zena bola v praci,varila to vcera), tekvicu a zemiaky. Fasirky,ale to nieje zo zahrady.

bola v BA v Petržalke pred 3 rokmi na stretku...

tak potom som ju tam musela vidieť. Sedela nejak oproti tebe?

...Poleju a otrhaju burinu a narok okopu vsetko. Ten moj drobisk - v podstate zo zahrady nema rado nic. Z coho zije? Kukuricu.  Dnes jedli kapustu(polievka - chalan vychlipal vodu, viem co jedli,lebo som im to prihrieval,zena bola v praci,varila to vcera), tekvicu a zemiaky. Fasirky,ale to nieje zo zahrady.

je fajn, že ich priúčaš práci. 

tak potom som ju tam musela vidieť. Sedela nejak oproti tebe?

... oproti darkmanovi,,, vedľa deada, na mojej strane. prišli neskôr, dve slečny na inline, boli sa korčuľovať.

• 1 year later...

Medzi mojimi detmi je rozdiel 2 roky a dva mesiace. Pochybujem ze by ichkojila oboch naraz. To som nevidel ani neviem si predstavit, tak ich kojila dva roky.

Dňa 8. 11. 2020 at 11:54, doll napísal:

Ach jaj, keď tu vidím tie fotky bábätiek tak hneď by som brala ďalšie :rolleyes:

Hádam sa podarí začiatkom roka ... ( ako to povedať ? :biggrin: )

Na jednu stranu sa neviem dočkať, na tú druhú si neviem predstaviť fungovať pri druhom zavislakovi, keď tu už mám jeden "cecek".

Moje prsia sú preňho stred vesmíru, stále verím v samoodstavenie :zubiska:

IMG-20200929-WA0087~2.jpg

malý už dobre podrástol. Ako kukám, na tej bábätkovskej fotke bol tmavovlasý, oblonďavel. Pekný chlapček.

Ale nad samoodstavením sa mi dovoľ zasmiať...moja staršia kojila a kojila, Ninuš už mala 2,5 roka, ale ešte furt si hocikedy cez deň musela pocuckať. Dudel nikdy nemala, takže ani potom túto náhradu nezaviedli. Až potom nejako Ninke prestalo chutiť a presne v tom období si aj mamina povedala, že jej to nejako nerobí dobre, cítila sa dovne...a ouvej, Nelinka bola na ceste. 

A mladšia, malý mal v marci rok, ale "didi" je jeho stred vesmíru, asi ako u tvojho fešáčika. Už krásne rozpráva, dokonca na otázku čo je babka, zahlásil, že "ezibaba". pekne si vypýta, čo chce, pekne pomenúva zvieratá aj veci. Ale didi musí mať. 

• Like 1
  • Upvote 1

• game changed the title to Nové bábätko, drobné bábätko
  • 2 weeks later...

Iskra, rada ťa tu vidím, a ešte s takouto skvelou správou o to viac. Gratulujem a prajem veľa slnečných dní s malou krásavicou.

post-2441-0-34687500-1552221680.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

a po pár rokoch najnovšie snímky z popoludnia s deťmi  pred týždňom:

1610214154_malekucharkyNeli2kpia.jpg.dbf6cfe20b3ba920c99b52fd651ad4fd.jpg241671276_malekucharkyNinkakpia.jpg.1ec23dd58c6507ad295d62f2e50fcfa4.jpg

Flinstone spravil bezlepkové zemiakové cesto a dievčatá mali o zábavu postarané - všetci spolu sme robili šúľance. Zábava lepšia ako lego :)

• Like 3
  • Thanks 1

pred 14 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

Iskra, rada ťa tu vidím, a ešte s takouto skvelou správou o to viac. Gratulujem a prajem veľa slnečných dní s malou krásavicou.

post-2441-0-34687500-1552221680.jpg

Ďakujem :smile: