Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

potvrdený prípad, transkontinentálneho prenosu
"individuálny cestovateľ", ebola sa u neho prejavila a bola diagnostikovaná po návrate do USA, momentálne je v izolácii v nemocnici v Dallase
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-29437070
..

http://snafu-solomon.blogspot.sk/2014/09/breaking-news-ebola-confirmed-in-dallas.html
(google translator)
Poznámka: Riddle mi to. Nové info, že mám hovorí, že ten chlap pristál v USA na 20 .. Ukázal príznaky na 22., a potom šiel do nemocnice na 24 .. Poslali ho preč a on sa vrátil na 28., kde bol prijatý. Takže od 22. do 28. Kráčal ulicami Dallasu. On bol v obchodoch, nákupných centier, reštaurácií, atď ... A napriek tomu som niektoré klaun prichádza na tomto blogu hovorí, že je všetko v poriadku! Vážne? Naozaj?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred chvíľou v správach povedali, že ďalší dvaja s ebolou sa objavili v Nemecku. Vraj sa nemáme znepokojovať, vraj rozšírenie nehrozí. Veraj je o nich dobre postarané a je to pod kontrolou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to moderná západná nemocnica, a jej pracovníci majú skúsenosti..

sú len dve možnosti

buďtoto došlo k triviálnej chybe

alebo je ebola nejakým spôsobom nákazlivejšia, než boli autority ochotné pripustiť

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

buďtoto došlo k triviálnej chybe

alebo je ebola nejakým spôsobom nákazlivejšia, než boli autority ochotné pripustiť

skôr si myslím, že nákazlivosť úmyselne bagatelizujú, aby ľudia nepanikárili. Tiež si myslím, že zopár jedincov už má dávno zakúpené miestečko v izolácii a aj prípadnú liečbu, ak by bola potrebná, pre seba a svoju rodinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boli zverejnené nové údaje

http://en.m.wikipedia.org/wiki/2014_West_Africa_Ebola_outbreak#Timeline_of_cases_and_deaths

k 5 októbru 8034 nakazených, 3866 mŕtvych

vzhľadom k tomu, že od predposledného "sčítania" 1 októbra do 5., umieralo viac ako 100 ľudí za deň, a novonakazených bolo rovnaké množstvo

momentálne odhadujem reálny stav, na viac ako 8500 nakazených, a viac ako 4000 mŕtvych

..

do nového roka ostáva 81 dní

aj v prípade že šírenie nákazy, zachová súčasné tempo, a nebude zrýchľovať

počet obetí, k 1. januáru vysoko presiahne 10 000

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

·        188990 (podle některých zdrojů až 1891[4])- Ruská chřipka (typ H2N2 a H3N8), asi 1 milion mrtvých[5]

 

·        191820  Španělská chřipka (typ H1N1), 500 milionů nemocných, 20 až 100 milionů zemřelých[6][7] (pandemie)

 

·        195758  Asijská chřipka (typ H2N2), 0,8 milionu až 1,5 milionu zemřelých (epidemie)[3]

 

·        196869  Hongkongská chřipka (typ H3N2), 3/4 milionu až 1 milion zemřelých (epidemie)[8]

 

 

·        2009 – Mexická chřipka (H1N1, známá také jako Prasečí chřipka v roce 2009)

 

wiki

 

Nepodstatné čísla, je nás 7 miliard. Samozrejme, pokiaľ sa nás to osobne nedotkne.Tie obavy nie sú na mieste. Sme antropocentrickí, čo je logické. Ak, nie sme veriaci, nie je naša existencia na tejto planéte žiadnou nutnou podmienkou. Dokonca k tomu prispievame sami.  Druh Homo Sapiens potreboval asi milión rokov na to, aby sa odčlenil z rodiny šimpanzov. Zem tu je asi 4 miliardy rokov a rovnakú dobu  tu budú približne rovnaké podmienky. (Slnko bude dodávať rovnakú energiu). Takže je tu možnosť reparátu, keď to náš druh „zorie“.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musím pripustiť.. je to tak trochu, ako efekt "leteckej nehody"

každoročne na cestách pri bežných dopravných nehodách umrie aj viac ako milión osôb, čo je údesný masaker.. a nikoho to nešokuje..

keď sa raz do roka, udeje letecké nešťastie, priemerne 1000 mŕtvych do roka.. píšu o tom všetky noviny

obdobne na bežné choroby, ako cholera alebo malária, umrie v afrike každoročne aj viac ako 200 000 ľudí.. a nič sa nedeje

ale keď sa povie "ebola".. začne sa panika.. možno je to aj jej "strašidelným" menom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo

 

..., vraj malária zabije v Afrike 1500 detí denne. Zatiaľ tu tie komáre nelietajú, tak nás to nevzrušuje.  Ebolu prenášajú ľudia, preto tie obavy. Bližšia košeľa, ako kabát, máme sa radi, najviac každý sám seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte bližšia ako košeľa je tričko..

http://zpravy.idnes.cz/bulovka-podezreni-na-ebolu-d0b-/domaci.aspx?c=A141009_184946_domaci_hv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
Na pražské Bulovce hospitalizovali pacienta s podezřením na ebolu
Česko má první případ podezření na ebolu. iDNES.cz to potvrdil mluvčí Nemocnice na Bulovce Martin Šalek. Šestapadesátiletý muž se vrátil z Afriky a má projevy, které mohou odpovídat smrtelné krvácivé horečce či jiné nemoci.

výsledky testov doručia z Berlína zajtra..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://zpravy.idnes.cz/pacient-na-bulovce-ebolu-nema-potvrdily-testy-f4p-/domaci.aspx?c=A141010_075620_domaci_jpl#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

ebola to našťastie nie je

je to úplne bežná choroba, menom malária, na ktorú úplne bežným spôsobom, umrie v afrike aj viac ako 100 000 ľudí ročne

takže môžeme byť kľudný

(to znie fakt cynicky..)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som len zvedavy, ci strach a panika nenarobi viac skody ako samotna ebola, hlavne ked o mesiac/dva pride tradicna chripka. To len bude veselo, ked kazdy clovek so soplikom bude vdaka vyvolanej histerii utekat na pohotovost.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo

 

Ak si chce človek uchovať zdravie (samozrejme, aj duševné), mal by sa čo najviac snažiť žiť v harmónii s prírodou. Za náš dokonalý imunitný systém našťastie vďačíme naším predkom, opiciam, nie lekárom. Opiciam sme podobní viac, ako sme ochotní pripustiť.

 

http://www.osel.cz/index.php?clanek=7652

http://www.osel.cz/index.php?clanek=7781

 

Toto optimistické zistenie podobnosti je zárukou, že sme ešte nezdegenerovali na neduživých intelektuálov, ktorí sa vyžívajú v abstraktných pojmoch, cynizmus, spravodlivosť, atď.. vedúci ku kolektívnemu pocitu viny. Vedecky je dokázané, že takéto pocity oslabujú imunitný systém. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavá je aj otázka ilegálnych migrantov..

je len otázkou času, kedy bude ebola diagnostikovaná, u niekoho, kto sa do EU bude chcieť dostať ako "beženec"

v zásade skôr bude diagnostikovaná u niekoho, kto sa od nakazí ako druhý, a nebude sa skrývať pred políciou a lekármi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://video.aktualne.cz/dvtv/svet-ebolu-podcenil-afriku-musime-izolovat-rika-vakcinolog/r~98da43da4fd911e4ab650025900fea04/

Svět ebolu podcenil, africké státy izolujme, říká vakcinolog

Oblast nákazy v Africe je nutné hermeticky uzavřít, včetně leteckého provozu, varuje předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula. Považuje za chybu, že Evropa důrazně nezareagovala.

zatiaľ "izolujeme Putina".. to je "dôležitejšie"

..

v rozhovore je zaujímavá informácia, tá "zázračná" americká vakcína proti ebole, je "rasistická"

proste nezaberá u ľudí s "tmavšou pleťou"..

čo je prúser.. pretože v afrike, afričanom nepomôže ani zbla..

takže fakt jediné čo proti ebole momentálne máme, je prísna prevencia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://aktualne.atlas.sk/ebola-si-vyziadala-uz-vyse-4000-zivotov-eu-posiela-pomoc-a-zvolava-mimoriadne-rokovanie/zahranicie/europa/

potvrdených viac ako 4000 obetí

veľmi zlá správa je, že k spomaleniu šírenia epidémie v Libérii a Guinei nedošlo, bol to klam, spôsobený faktom že zdravotníci nestíhajú ani len sčítavať nové prípady

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skôr si myslím, že nákazlivosť úmyselne bagatelizujú, aby ľudia nepanikárili.

 

Minimalne rovnako je mozne, ze media nakazlivost zamerne zvelicuju, aby vytvorenym strachom nasledne zdvihli svoju sledovanost.

 

Vid. napriklad Anglican v Macedonsku a pacient v Prahe. Nakoniec sa ani v jednom pripade nejednalo o ebolu, ale bulvar to samozrejme katastroficky naserviroval.

 

Informacie o nakazlivosti Eboly boli publikovane davno pred vypuknutim epidemie a su volne dostupne. To je naozaj az taky problem si ich precitat?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley?

keby som bol členom ISIS, teraz by som bol na spiatočnej ceste v lietadle, z Afriky do nejakého európskeho veľkomesta, a pri sebe mal malú tašku so "vzorkami"..

..hádaj čo by som s nimi urobil?

ešte si kľudný?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby som bol členom ISIS, teraz by som bol na spiatočnej ceste v lietadle, z Afriky do nejakého európskeho veľkomesta, a pri sebe mal malú tašku so "vzorkami"..

..hádaj čo by som s nimi urobil?

 

S ebolou? Nic moc. Ohrozil by si ludi, ktorym by sa ti podarilo streknut vzorku do sliznice alebo poranenej casti koze - cize prakticky nikoho. Ebola sa vzduchom nedokaze sirit. Tito ludia by mozno este stihli nakazit zopar dalsich, ale priemerny pocet prenosov na jedneho nakazeneho by bol mensi ako 1, teda pocet nakazenych v dalsej vlne by sa geometricky znizoval a prakticky okamzite by zanikol.

 

Aj ta sucasna ebola v Afrike s katastrofalnymi karantennymi podmienkami a vysokou teplotou ma stale zakladne reporukcne cislo R0 iba medzi 2 a 3. To je minimum medzi beznymi infekciami spomenutymi na stranke (osypky su napriklad 12 az 18):  http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_reproduction_number#cite_note-4

 

To znamena, ze ebola je schopna sa epidemicky sirit iba nerozvinutych krajinach s teplou klimou. V studensich krajinach, kde sa dodrziavaju aspon zaklady karatennych opatreni nema najmensiu sancu.

 

Zhrnute: Kebyze mas trochu rozumu, tak si do lietadla  zoberies napriklad Anthrax, nie Ebolu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley:

keď sa nedokáže šíriť vzduchom, tak prečo potom ošetrujúci lekári aj sestry mávajú na sebe tú kombinézu či čo to majú za odev, a prečo majú celú tvár chránenú akosi maskou a ešte aj akýsi filter tam majú? Vari majú rany po tele, po tvári a kdekade inde? Ty by si len tak šiel k dakomu, o kom by si vedel, že má ebolu, že veď sa to luftom nešíri, tak čo sa mi môže stať? Bez ochranného odevu, masky, atd?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tvrdenie že sa ebola nešíri vzduchom, je dosť pochybné..

http://www.bbc.com/news/science-environment-20341423

experiment robili kanaďania, záver je:

http://www.nature.com/srep/2012/121115/srep00811/full/srep00811.html

"tomuto chrobákovi môžu narásť krídla"

..

tiež tvrdenie že sa u nás ebola nebude šíriť "lebo u nás na ňu zima"

je tiež "odvážne"

napríklad rozšírenie chrípky v jej sezóne, nie je dané ani tak vlastnosťami chrípky, ale špecifickými atmosferickými podmienkami

http://www.lekarennawebe.sk/2009/02/16/vlhkost-vzduchu-zasadne-vplyva-na-prenos-virusu-chripky/

a to čo pomáha chrípke, môže ebolu takpovediac "vylepšiť"

navyše nižšie teploty spomaľujú oxidáciu, a teda aj predlžujú životnosť čohokoľvek organického a teda aj vírusov

čiže.. môže to u nás mať, aj omnoho lepšie podmienky než v afrike

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley:

keď sa nedokáže šíriť vzduchom, tak prečo potom ošetrujúci lekári aj sestry mávajú na sebe tú kombinézu či čo to majú za odev, a prečo majú celú tvár chránenú akosi maskou a ešte aj akýsi filter tam majú? Vari majú rany po tele, po tvári a kdekade inde? Ty by si len tak šiel k dakomu, o kom by si vedel, že má ebolu, že veď sa to luftom nešíri, tak čo sa mi môže stať? Bez ochranného odevu, masky, atd?

V prvom rade to maju ako prevenciu.

Dalej lebo sa to siri telesnymi kvapalinami a ked osetrujes cloveka, ktory zvracia, serie a krvaca, a ktoreho zvratky, sracky a krv su infekcne, tak si na sebe das oblek aby sa ti nahodou tento material nedostal do ust/oci/raniek na kozi (co je sposob, ako sa nakazila spanielska sestra). Lebo na to staci uplne malo, len sa si utriet pot z cela.

 

A nie, nesiel by som len tak niekomu, kto ma ebolu. Rovnako by som nesiel len tak k niekomu, kto ma hoci len crevnu virozu, ale to nie kvoli tomu, ze by som mal pocit, ze by crevna viroza mala byt novou spanielskou chripkou. Menej mediami podnecovanej paniky, viac zdraveho rozumumu...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo: porovnavat sposob sirenia eboly a chripky je uplne zcestne.

 

Nie, v Europe sa moze sirit len velmi, velmi tazko. Jednak uz spomenute spomalenie kvoli podnebiu a chladu, ale hlavne to co v Afrike nie je a Europe ano, hygiena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov