Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

V prvom rade to maju ako prevenciu.

Dalej lebo sa to siri telesnymi kvapalinami a ked osetrujes cloveka, ktory zvracia, serie a krvaca, a ktoreho zvratky, sracky a krv su infekcne, tak si na sebe das oblek aby sa ti nahodou tento material nedostal do ust/oci/raniek na kozi (co je sposob, ako sa nakazila spanielska sestra). Lebo na to staci uplne malo, len sa si utriet pot z cela.

 

A nie, nesiel by som len tak niekomu, kto ma ebolu. Rovnako by som nesiel len tak k niekomu, kto ma hoci len crevnu virozu, ale to nie kvoli tomu, ze by som mal pocit, ze by crevna viroza mala byt novou spanielskou chripkou. Menej mediami podnecovanej paniky, viac zdraveho rozumumu...

a infekčné sú aj jeho sliny, ktoré na druhého môže pri kýchnutí a zakašlaní naprskať na hocikoho, kto sa práve nachádza v jeho blízkosti, napríklad na letisku alebo hocikde. A ten hocikto môže mať napríklad ranku na tvári po rannom holení.

Pravdaže sa teraz nechystám sedieť doma a nevystrčiť nos z baráku kým to neprehrmí, ale opatrnosť je celkom namieste a vôbec by som sa nehnevala, keby sa v tomto období značne zredukovali lety zo zamorených oblastí a robil by sa nejaký filter cestujúcich u takýchto letov. Alebo aspoň zaviesť povinnosť cestujúcim z takých oblastí nosiť rúšku. Aj v detských  jasilach kedysi bývalo dobrým zvykom, že ráno sestrička prezrela všetky deti, pomerala im teplotu a ktoré boli sopľavé, kašlali, kadili nariedko a mali teplotu, volala rodičom, nech si po svoje choré dieťa prídu a donesú ho až bude ok (dnes sa žiaľ od týchto dobrých zvykov upustilo). Isteže nemôžem porovnávať bežnú virózu s ebolou, ale zasa zdravie je dôležitejšie ako obchody a peniaze.

A tiež si myslím, že liek proti ebole sa bežným ľuďom hned tak nedostane a ešte sa bude pekne zdržavať jeho zavedenie do bežnej praxe, aby sa ebolka pekne rozšírila a zas tak moc sa jej brániť nebude, aby mali farmaceutické spoločnosti zisk. Ak by sa ebola stopla už v zárodku, prišli by tieto spoločnosti o riadnu kopu prachov. Čo tam po nejakých tisíckach mŕtvych, len nech na tom dobre zarobia. Netvrdte, že sú tam samí humanisti, ktorým ide len o to, aby všetci ľudia na tejto planéte boli zdraví. Prd makový. Tomu ani sami nemôžete veriť. Prachy, prachy, prachy, biznis a prachy. To je to, o čo im všetkým ide. Na ostatnom až tak moc nezáleží.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravdaže sa teraz nechystám sedieť doma a nevystrčiť nos z baráku kým to neprehrmí, ale opatrnosť je celkom namieste a vôbec by som sa nehnevala, keby sa v tomto období značne zredukovali lety zo zamorených oblastí a robil by sa nejaký filter cestujúcich u takýchto letov.

 

Nuz pravdepodobnost, ze prave ty stretnes v Europe cloveka nakazeneho ebolou je vacsia ako vyhrat prvu cenu v sportke dva krat po sebe. Si si ista, ze pri takejto nerealnej hrozbe je namieste investovat do opatrnosti?

Mne osobne skor vadi vyvolana hysteria: po Prahe nedavno nahanali uplne zdraveho studenta z Ghany, pretoze slecne na batozinovom sa zdalo, ze je privelmi spoteny. Ono ked budeme na letiskach obtazovat niekoho preto, ze je cierny, sposobi to vela zleho. Na taketo opatrenia by sme mali mat velmi dobry REALNY dovod, nielen hystericke pobluznenie.

 

A tiež si myslím, že liek proti ebole sa bežným ľuďom hned tak nedostane a ešte sa bude pekne zdržavať jeho zavedenie do bežnej praxe, aby sa ebolka pekne rozšírila a zas tak moc sa jej brániť nebude, aby mali farmaceutické spoločnosti zisk. Ak by sa ebola stopla už v zárodku, prišli by tieto spoločnosti o riadnu kopu prachov.

 

Toto je taka klasicka slovenska paranoya: ak niekomu ide o prachy, tak nam urcite moze len uskodit.

Ten, kto prvy najde v liek proti ebole bude mat vyhodu pred konkurenciou. Ak by svoj objav tajil, mohlo by sa stat, ze konkurencia predbehne a on uplne utre hubu. Ono zas vyvinutie antivirotika proti ebole nie je zas take jednoduche (ak je vobec mozne), aby si niekto mohol naplanovat, ze dva mesiace bude mat v praxi pouzitelny liek a za tri mesiace ho vyrobi 10 milionov davok. Nehovoriac o tom, ze ebola sa siri medzi najchudobnejsimi ludmi sveta, takze z jej rozsirenia naozaj niekto moze tazko profitovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sa povie "predbežná opatrnosť"

celá hystéria okolo GW, je o predbežnej opatrnosti, odstavenie atómových elektrární v nemecku je o predbežnej opatrnosti, a obrovských nákladoch

keď si vybavím "prasačiu chcrípku" bola úroveň hystérie v médiách, tiež pozornosti (a peňazí) ktorú tomu venovali politici omnoho väčšia ako dnes

ale dnes, v prípade eboly?

hovoriť o nejakej mediálnej a politickej hystérii, je dosť nadnesené

dnes v tomto prípade, médiá a politici nijakú histériu jednoducho nešíria

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   siria ju aj media aj politici aj bezni ludia :),   z tvojho pohladu mozno nie ale musis to porovnavat nie voci sebe ale vci stavu ked sa o ebole nepisalo.  Zober si kolko clankov o nej vzniklo, co hovoria.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz pravdepodobnost, ze prave ty stretnes v Europe cloveka nakazeneho ebolou je vacsia ako vyhrat prvu cenu v sportke dva krat po sebe. Si si ista, ze pri takejto nerealnej hrozbe je namieste investovat do opatrnosti?

Mne osobne skor vadi vyvolana hysteria: po Prahe nedavno nahanali uplne zdraveho studenta z Ghany, pretoze slecne na batozinovom sa zdalo, ze je privelmi spoteny. Ono ked budeme na letiskach obtazovat niekoho preto, ze je cierny, sposobi to vela zleho. Na taketo opatrenia by sme mali mat velmi dobry REALNY dovod, nielen hystericke pobluznenie.

 

 

Toto je taka klasicka slovenska paranoya: ak niekomu ide o prachy, tak nam urcite moze len uskodit.

Ten, kto prvy najde v liek proti ebole bude mat vyhodu pred konkurenciou. Ak by svoj objav tajil, mohlo by sa stat, ze konkurencia predbehne a on uplne utre hubu. Ono zas vyvinutie antivirotika proti ebole nie je zas take jednoduche (ak je vobec mozne), aby si niekto mohol naplanovat, ze dva mesiace bude mat v praxi pouzitelny liek a za tri mesiace ho vyrobi 10 milionov davok. Nehovoriac o tom, ze ebola sa siri medzi najchudobnejsimi ludmi sveta, takze z jej rozsirenia naozaj niekto moze tazko profitovat.

ani by mi nenapadlo dakoho naháňať len zato, že je čierny, o farbe pleti som vôbec nič nehovorila, spomenula som redukciu letov zo zamorených oblastí a kontrolu cestujúcich prichádzajúcich z takých oblastí nech už sú čierni, bieli, šikmookí alebo hoc aj belasí s ružovými bodkami. Človek predsa nezačne vykazovať všetky príznaky ochorenia hneď ako sa nakazí. Môže sa to u neho prejaviť aj keď už medzitým šťastne kontaktoval (a kontaminoval) neviemkoľko ďalších nešťastníkov.

Mimochodom, s prasacou chrípkou som sa stretla ešte keď som robila v špitáli, jedna doktorka ju dostala a bola som s ňou v kontakte, maródovala vtedy nejaké 3 či 4 týždne, o dosť dlhšie ako sa bežne maróduje na "normálnu" chrípku.

Medzi hystériou a opatrnosťou je rozdiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto vlastne teraz šíri paniku?
http://snafu-solomon.blogspot.sk/2014/10/in-laymans-terms-ebola-is-airborne.html
na informačnom letáku od CDC, stojí že sa ebola nešíri vzduchom.. ale "kvapôčkovou infekciou"..
rozdiel vysvetľujú napríklad pomocou tuberkulózy, ktorá sa vzduchom šíri.. tiež "kvapôčkovou infekciou"

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tuberkul%C3%B3za
Když lidé s aktivní plicní tuberkulózou vykašlávají, kýchají, mluví nebo plivají, vylučují nakažlivé kapičky aerosolu o velikosti 0,5–5 µm v průměru. Jedním kýchnutím mohou vyloučit až 40 000 kapiček. Každá z těchto kapiček může přenést tuberkulózu, protože infekční dávka tohoto onemocnění je velmi malá a infekci může způsobit i vdechnutí méně než deseti bakterií

..
ak niečo v minulosti pomáhalo šíriť paniku, tak sú to predovšetkým rozporuolné informácie, a takéto do očí bijúce zatĺkanie

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ty mozno nie, ale uzivatel menom alamo sem pravidelne dava obraz ciernej buducnosti :)

 

ja za to nemôžem, že všetky správy ktoré na túto tému sú, sú v zásade buďtoto zlé, alebo priam veľmi zlé..
http://www.tvnoviny....z-na-70-percent
môžeme ich buďtoto akceptovať alebo ignorovať
a práve vaše "prskanie" proti mne, ako reakcia na zlé správy ktoré by ste najradšej nepoznali, je hysterické

 

toto by si napriklad nazval ako ?  Ako akceptacia reality ?  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď si to čítal a náhodou ťa pri tom napadlo "zaobstarám si zásoby a zbraň, odídem na nejakú opustenú chatu v lesoch, a po každom neznámom ktorý sa priblíži budem preventívne strieľať.."

problém nemám ja.. ale ty.. :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak "aby reč nestála"

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Ebola_virus_epidemic_in_West_Africa

17.októbra 9693 nakazených 4811 úmrtí

19.októbra 9936 nakazených 4877 úmrtí

potom pauza v údajoch

24.októbra 12008 nakazených 5078 úmrtí

 

ako by si to interpretoval ?

hlavne ten skokový nárast nových nakazených, o 2000 za 5 dní?

(teda 20% nárast za 5 dní..)

ja by som povedal že katastrofa "úspešne napreduje"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.trust.org/item/20141029141258-8obd1

13 703 cases..

už to ide fakt šmahom

 

Nie, nejde to fakt smahom. To len tu ma stale niekto velke problemy porozumiet pisanemu textu:

 

 

A jump of more than 3,000 in the number of cases reported since Saturday was largely due to the data being updated with old cases rather than new cases, he added.

 

Neslo o narast novo nakazenych, ale o prepocitanie predosleho poctu nakazenych, po kotrom dospeli k vyssiemu cislu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zachranna sveta je uz na ceste. Homeopati idu do afriky liecit ebolu.

http://scienceblogs.com/insolence/2014/10/29/here-they-come-to-save-the-day-homeopaths-vs-ebola-again/

 

Ono je to celkom sranda, kym si clovek neuvdomi, ze tito ludia ju mozu doniest naspat domov a vdaka ich 'vztahu' k modernej medicine hrozi, ze nevyhladaju pri priznakoch lekara, ale nejakeho dalsieho mastickara.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nejde to fakt smahom. To len tu ma stale niekto velke problemy porozumiet pisanemu textu:

 

 

 

Neslo o narast novo nakazenych, ale o prepocitanie predosleho poctu nakazenych, po kotrom dospeli k vyssiemu cislu.

mno.. tak potom.. v tom prípade

išlo to tam "šmahom" už pred piatimi dňami..

kde To je dnes, nech si odhadne každý sám.. podľa vlastného vkusu..

takto je to presnejšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

išlo to tam "šmahom" už pred piatimi dňami..

takto je to presnejšie?

 

Zase zle. Udaje netvrdia ani to, ze to "smahom" islo uz pred piatimi dnami.

Vidim, ze nad tvoje sily rozlisovat medzi zmenami poctu sposobenymi chybami odhadu a ozajstnym narastom poctu infikovanych.

 

Mimochodom, podla svetovej zdravotnickej organizacie by nam uz za sest tyzdnov mal narastat pocet nakazenych kazdym tyzdnom o 10'000. Mam takeho tusaka, ze im to az tak uplne nevyjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov