Skočiť na obsah

Problémy s internetom cez kábel


Misitano257

Odporúčané príspevky

Ahojte,

 

Mám celkom "šokovaný" problém... Vždycky keď sa chcem pripojiť na internet napíše mi buď "Nedá sa mi pripojiť k sieti" alebo "Pripojenie je obmedzené". Práve som cez kábel na ktorý nie som veľmi zvyknutý... Tento problém sa mi ešte neprihodil, tak preto Vás žiadam o pomoc.

- Ďakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 11
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    5

  • Darkman

    2

  • alarm

    2

  • Misitano257

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Tu je každa rada draha, keď nenapišeš žiadne info od ktoreho sa odraziť.

K tomu kablu si sa pripojil len teraz alebo si takto pripojeny už davno ale teraz sa vyskytol problem? Ako si bol pripojeny predtym? Provider?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne keď nejakým spôsobom hapruje wifi, tak 90% prípadov rieši reštart routera.

 

Ale ako už bolo spomenuté, nenapísal si dokopy nič, také základné info o aké zariadenie ide a kto ťa pripája na net si kde nechal?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Treba nakonfigurovať jeden DSL router od Telekomu.

 

Po pripojení ethernet káblu do notebooku (klasické RJ45) vyhadzuje túto chybu, všetko by malo byť správne zapojené. Riešim to na diaľku, takže nevidím na to. Nevie niekto čo by mohlo haprovať?

 

post-2-0-74117900-1448561226.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak je to router, tak neviem naco pusta neajky clicknconnect, to by malo slapat aj bez toho.

Crossovanie - kabel moze byt but priamy (t.j. ked das koncovky k sebe, tak su farby kablov na oboch koncoch rovnake), alebo cross (kable su na jednom kabli opacne). Kedysi bolo treba davat pozor na pouzitie spravneho kabla, dnes by to mali vsetky sietovky/koncove zariadenia pre pouzivatelov byt schopne v pripade potreby crossovat na zariadeni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je DSL router od Telekomu, ten treba nakonfigurovať. Kedysi som si aj ja naivne myslel, že to ide ako v tej reklame, že "zasuniem a idem", ale raz som riešil DSL pripojenie od Orange a tam bolo potrebné presne postupovať bod po bode, aby sa to nainštalovalo a pripojilo.

S káblom by problém nemal byť, predpokladám, že bol súčasťou balenia. Ono to donedávna fungovalo, len sa router neúmyselne vyresetoval a odvtedy sa nedá pripojiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja som uz konfiguroval par DSL routrov, a vsetky som nastavoval cez webove rozhranie a nie cez nejake divne aplikacie. Ono, neviem ci pouzivatel zvladne debugovat tento problem. V prvom rade treba cez ipconfig (start->run->cmd->ipconfig) zistit ci je vobec pridelena zmysluplna IP adresa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektoré sa tak nedajú. To som aj ja kedysi skúšal, ale všetky adresy typu 192.168.x.x vyhadzovali chybovú stránku. Ak ti router pridelí nejaký operátor, ktorý si zvykne naň ešte aj logo vyraziť, tak obyčajne je nutné ho nakonfigurovať cez pridelenú aplikáciu. Ja som pripojenie od Orange len tak dokázal rozbehať. Ako dilino som skúšal všetky osvedčené postupy a nič nezabralo. Až keď som sa totálne nasral, prestal sa hrať na geroja a išiel podľa ich návodu cez installer, ktorý dali na CD, tak za pár minút už to bolo spojazdnené a internet bez problémov frčal. Znie to trochu ako sci-fi, ale pokým som sa na vlastnej koži nepresvedčil že naozaj to iba takto funguje, tak u mňa to sci-fi už nie je :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba nakonfigurovať jeden DSL router od Telekomu.

 

Po pripojení ethernet káblu do notebooku (klasické RJ45) vyhadzuje túto chybu, všetko by malo byť správne zapojené. Riešim to na diaľku, takže nevidím na to. Nevie niekto čo by mohlo haprovať?

 

attachicon.gifntb-kabel-router.jpg

tak v prvom rade treba skontrolovat to, co je tam napisane...

- ci je kabel zasunuty (SPRAVNE zasunuty, na doraz, na obidvoch koncoch, event. ci nie je niekde zalomeny, seknuty... sa mi stalo v robote, ze som menil komp, kde bol roky v jednej polohe zastrceny sietovy kabel a ked sa s nim pohlo, tak uz bol out)

- ci je router zapnuty :D

rozhodne by som tieto dve veci nepodcenoval...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov