Skočiť na obsah

Demokracia je lož


alamo

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Či je to len závisť, že niekto má  viac? Začni viac pracovať a tiež si budeš môcť dovoliť lososa cez pol planéty :smile:

Hmm.. Iste náš minister životného prostredia pán Budaj, keď za socializmu robil kuriča, zarobil vtedy veľa peňazí, aby si mohol v Egypte dopriať lososa felaného letecky cez pol planéty. 

Určite šetril peniaze občana - daňového poplatníka, aj životné prostredie. 

Aby nám mohol robiť kázne o sebadisciplíne. 

Citát

Budaj: Riešením ekológie sveta budú nové technológie a občianska sebadisciplína

https://www.trend.sk/trend-archiv/budaj-riesenim-ekologie-sveta-budu-nove-technologie-obcianska-sebadisciplina

Mohli by sme tu súťažiť v jedovatých vtipnostiach, do zblbnutia.

Hlavný problém je však s tou "mantrou".

"Demokracia + kapitalizmus prinesú viac prosperity a blahobytu pre úplne všetkých".

Ak povieme že konzum ničí planétu. Tak to spochybňuje nielen kapitalizmus, ale aj samotnú demokraciu. 

A tá "mantra" prestane fungovať. 

A reakcii na tento problém, si sa snažil vyhnúť ty, tvojou akože vtipnou odpoveďou, 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

Demokracia + kapitalizmus prinesú viac prosperity a blahobytu pre úplne všetkých".

To som si myslel aj ja po prevrate v 1989. Nie že by som komunistický režim úplne zavrhol, ale kua táto politika neurobila nič aby sa mal obyčajný človek lepšie. Veľké percento rozpočtu išlo na zbrojenie a len tam sa prejavovala na tú dobu špičková technika. Teraz máme možnosť tvoriť spoločnosť akú si prajeme, ale bojíme sa a budeme radšej drístať pri pive ako sa máme zle. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, buky napísal:

 Teraz máme možnosť tvoriť spoločnosť akú si prajeme..

To je síce pravda..

Lenže "musíme" sa správať zodpovedne a všetko pomeriavať pomocou uhlíkovej stopy.

Na príklad aj takú vojnu na Ukrajine o ich slobodu a nezávislosť, treba posúdiť podľa jej uhlíkovej stopy.

Tá vojna je proste aj jedna obludná ekologická katastrofa, ktoré má dopady na životné prostredie v globálnom meradle. 

Potom keď budú mať Ukrajinci slobodu, nezávislosť a demokraciu.

Určíte budú chcieť aj kapitalizmus a konzum.. A budú ničiť planétu rovnako ako "my západniari".

Pred tým treba Ukrajincov uchrániť, aj tú našu planétu..

A preto z hľadiska ceny uhlíkovej stopy za Ukrajinskú slobodu a demokraciu, bude rozumnejšie keď bojovať prestanú, zostanú pod nadvládou cára Putina.

 Budú vďaka tomu žiť, pekne skromne v chudobe a pomôžu tak uchrániť planétu pred záhubou.

..

Znovu zopakujem. Ekologizmus, nám robí v ideológii príšerný bordel.

:detektiv:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 26. 11. 2022 at 18:31, alamo napísal:

Ak povieme že konzum ničí planétu. Tak to spochybňuje nielen kapitalizmus, ale aj samotnú demokraciu. 

Nazvime to eufemistickejšie. Ľudstvo premieňa planétu na svoj obraz. A komu sa tento obraz nepáči, tak sa mu nepáči "obraz človeka", jeho ľudská podstata. S tým sa veľa spraviť nedá.

Evolučná stratégia každého druhu, je založená na využívaní dostupných zdrojov. A prostriedky, na získavanie zdrojov, sme vďaka našej inteligencii doviedli už do takého stupňa, že sme potenciálne schopní zničiť túto planétu. Paradoxom je, že vďaka našej inteligencii chápeme, že súčasný vývoj nemôžeme extrapolovať, lebo onedlho narazíme na limity tejto planéty. Lenže z tohoto "rozbehnutého vlaku" sa už nedá vystúpiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako keby som o tom nehovoril

https://www.teraz.sk/slovensko/politolog-obavam-sa-o-stav-demokracie/678644-clanok.html

ale aspoň sa tým menej zdatným prvokom konečne splní sen a tá "hnusná" demokracia zmizne. Evidentne im ten "covidfašizmus" pripadal príliš demokratický.

@alamo vieš v čom je problém? Najviac sa proti demokracii stavajú tí, ktorým počas pandémie vadili protipandemické opatrenia. Čo teda vlastne čakajú od nedemokratických vlád, ktoré zneužívali proticovidovú politiku súčasnej vlády na vlastný prospech? Nuž poviem len toľko, populizmus našej fašisticko-boľševickej opozície preto žne taký úspech, lebo jej elektorát je blbý jak kýbel gitu, bez štipky logiky. To aj ľahko vysvetľuje, prečo také strany ako Smer a Republika majú úspech u tých jedincov s nižším vzdelaním, čo majú svoju "praudu".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, Sniper napísal:

 Nuž poviem len toľko, populizmus našej fašisticko-boľševickej opozície preto žne taký úspech, lebo jej elektorát je blbý jak kýbel gitu, bez štipky logiky. To aj ľahko vysvetľuje, prečo také strany ako Smer a Republika majú úspech u tých jedincov s nižším vzdelaním, čo majú svoju "praudu".

To by som netvrdil. Opozícia vie veľmi šikovne a rafinovane využiť súčasnú krízu vo svoj prospech. Šak za Fica bolo lepšie a z tejto krízy nás dostane jedine ON !  Čo sa skrývalo pod rúškom sociálnej demokracie vidno v trestných stíhaniach vrcholových činiteľov. Aj tak si myslím si, že Fico čoskoro dopadne ako Mečiar... ma tiež sklamal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 3. 12. 2022 at 8:09, Sniper napísal:

 vieš v čom je problém? 

Ty si problém..

Dobre si prečítaj čo si o tebe myslí Jaroslav Bašta..

Citát

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ti-co-pisou-o-dezolatech-Pametnik-komunistickych-kriminalu-Basta-srovnava-Rakusana-s-Josefem-Urvalkem-722368

Ti, co píšou o dezolátech... Pamětník komunistických kriminálů Bašta srovnává Rakušana s Josefem Urválkem

„Když pan ministr o těchto věcech mluví, vzpomínám si nejen na léta normalizace, ale i na prokurátora Urválka,“ říká prezidentntský kandidát SPD, signatář Charty 77 a politický vězeň komunistického režimu Jaroslav Bašta k výstupům ministra vnitra Víta Rakušana o politické opozici.

Jaroslav Bašta (* 15. květen 1948 Plzeň) je český politik a diplomat, původním povoláním archeolog, za normalizace disident, politický vězeň[1] a signatář Charty 77, v 90. letech nastoupil na Úřad pro ochranu ústavy a demokracie na post ředitele odboru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

a najnovsie uz aj trochu senilny, zije zo spomienok a nevnima realitu.

Napísal anonymný internetový troll, ktorý nezverejnil svoje meno a ani len dátum narodenia..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Ja mám dátum narodenia v profile a skutočné meno v "signatúre".

Každý kto je tu prihlásený a má zapnuté "web pre počítače", moje meno uvidí. 

V zásade vôbec nechápem, ako môže niekto kto je anonym chcieť aby ho ostatný brali vážne. A písať čosi o "nehanebnosti"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veľavážené publikum v cirkuse FSP! Dámy a páni! 

Dovoľte aby som vám názorne predviedol a objasnil, situáciu v ktorej si niekto (anonymný troll tyso) pletie "dojmy a pojmy".

Keď anonymný troll tyso, napíše :

Citát

najnovsie uz aj trochu senilny, zije zo spomienok a nevnima realitu.

To je útok na osobu - Argumentum ad hominem 

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_hominem

Keď ja (dolu podpísaný Slavomír Fridrich) následne skonštatujem že osoba alias tyso, je anonymný troll, tak už iba spomeniem to ako fakt..

To že konštatovanie faktov ako "pomenovanie reality" anonymného trolla alias tyso uráža, je jeho vlastná chyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, alamo napísal:

Ty si problém..

Dobre si prečítaj čo si o tebe myslí Jaroslav Bašta..

Neviem čo tam píše nejaký Bašta o mne, ale stále platí, čo som napísal vyššie. O nejakom "liberfašizme" najviac škriekajú tí, čo sympatizujú s totalitnými režimami (fašizmus a boľševizmus).

A áno, presne toto je chyba liberalizmu a demokracie, umožňuje takýmto indivíduám rozširovať svoje choré názory. A ukľudni sa, ty cirkus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

@tyso

To že sa nedokážeš pod tie koniny čo tu vypisuješ ani len podpísať vlastným menom, o kvalitách tvojej tvorby veľa hovori. 

:cool_glasses:

Nechceš aby tu boli kópie občianskych preukazov? V tom si dobre rozumieš s dnešnou vládou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Dovolím si tvrdiť, že som úplne kľudný až chladnokrvný..

Všimol som si, že ten pojem "dezoláti" používaš fakt často. (však máme tu vyhľadávanie, každý si môže overiť..)

Takže keď pán Baštecký tvrdí "Ti, co píšou o dezolátech..", tak soráč..  Je to aj o tebe.

A pán Baštecký je skutočná osoba, vystupuje pod vlastným menom, preto robí reálnu politiku.. Je to skrátka AUTORITA. 

S niekoho kto si hovorí "Sniper", nikdy skutočná autorita nebude. Inak je to pekné "alias",  ale práve preto..

@dokopy

Je mi ľúto, ale je to skutočne tak. Anonymne sa nijaká "veľká politika", naozaj robiť nedá. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najprv to bol Bašta, teraz Baštecký... nejako sa to ti v tej hlave rozmnožuje.

Označenie Dezoláti nie je môj výmysel, ale je výstižný na označenie expertov na ekonomiku, virológiu a od začiatku vojny aj na politiku a ekonómiu a navyše je to označenie v slušnej forme, lebo na túto suitu by sa hodilo príznačnejšie označenie, nie ďaleko od vulgarizmu. A to že ide prevažne o absolventov učňoviek, ktorí poriadne nevyšli zo svojej rodnej dediny zrejme náhoda nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Pardon preklep..

A všetci tý experti "na ekonomiku, virológiu a od začiatku vojny aj na politiku a ekonómiu" a všetko ostatné..  Nemajú náhodou spoločné, že sú všetci ANONYMNÝ? 

Hmm..

...

Inak táto téma sa volá "Demokracia je lož".

Jednou s definícií demokracie znie, že každý občan v demokracii môže zverejniť svoj názor na čokoľvek, bez strachu z nejakého postihu alebo prenasledovania. 

Keď @tyso tvrdí, že podpisovať sa vlastným menom je "nebezpečné",  tak tá naša akože demokracia, asi fakt bude iba akože.. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej sú, sociálne siete sú plné politológov a virológov, s vymyslenými menami, skrývajúcich sa za obrázky psíkov, mačičiek, kvetiniek alebo senilných dôchodcov, čo ani netušia čo je internet. A zaručene pravdivé správy čerpajú z takých suterénov ako infovojna alebo Blahove statusy, ktoré sú presne určené pre túto cieľovú skupinu. Polícia to má všetko roztriedené do detailov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov