Skočiť na obsah

Viera kresťana a kresťanské sviatky a modlitby


David

Odporúčané príspevky

Iskra

 

V dobrom, závidím ti tvoju neochvejnú vieru. No žiaľ, ja sa denne rúham Bohu v konfrontácii so zlom, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou evolúcie. Nestrácam vieru v Boha, ale v to, aby som pochopil jeho dielo. Tento svet má byť iba trest a miesto utrpenia? Ale prečo utrpenie má byť spôsobom, vykúpenia z hriechu. Predsa dieťa sa rodí nevinné, bez hriechu. Ak nie, potom je lepšie sa nenarodiť. Žiaľ, dostal som od neho iba toľko rozumu, aby som pochopil, že to rozumom nepochopím. V Biblii diabol pokúšal Ježiša:

 

„A zasa ho diabol vzal na veľmi vysoký vrch, ukázal mu všetky kráľovstvá sveta a ich slávu
a vravel mu: "Toto všetko ti dám, ak padneš predo mnou a budeš sa mi klaňať."

 

To znamená, „že všetky kráľovstvá tohto sveta a ich sláva“ patrí diablovi. Prečo Boh stvoril svet tak, že to, čo je svetské, dal do rúk diablovi? Dokonca dal diablovi takú moc, ktorá priviedla samotného Boha až na kríž. A Ježiš sa tejto moci podriadil a iba povedal

 

„Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia! “

 

Kto z nás by dopustil takýto osud pre svoje deti? Možno to vysvetľuje veta:

 

"Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza".

 

Sice obsahu tohoto posolstva nerozumiem, ale je to aspoň návod, ako sa správať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

Nech Ťa žehná Pán. Som rada, že  prispievaš aj tu, čítam Ťa . :)

 

Pokúsim sa niečo k utrpeniu, ktoré samo osebe nemá žiadnu hodnotu. Ak by to nebola pravda, prečo by Ježiš uzdravoval chorých?

Ježiš sa tiež bál utrpenia a žiadal Otca, aby ho uchránil od Kríža, ale Ježiš kríž  niesol,  pretože kríž musel priniesť vykúpenie.

 

Tehotná mamička má strach z bolesti, ktorá ju čaká, no skrze túto bolesť príde na svet dieťatko, bolesť sa zmení na radosť.

Mnohé mamky, otcovia,  sme zažili, keď lekár povedal, že je potrebná nemocničná liečba, operácia. Dieťa, nechápalo, že operácia je pre jeho dobro. Trpeli sme so svojim dieťaťom, keď dieťa plakalo, nechali sme ho trpieť nie preto, že by sme o dieťa nemali záujem, ale preto, že dieťa milujeme.

Trpeli sme s ním, ale vedeli že toto utrpenie, mu môže zlepšiť jeho zdravotný stav alebo aj zachrániť život.

 

Takto koná Boh pri našich utrpeniach, neopustí nás, uzdravuje alebo plače s nami, neopustí nás,   je našim priateľom.

 

Máme sa správať ako Kristus:" Otče, ak je to možné, odním odo mňa tento kalich, ale nech sa stane nie, čo chcem ja, ale čo chceš Ty.

Bože, pomôž mi, aby som prijal Tvoj plán, lebo viem, že ten Tvoj je najlepší."

 

Bolesť a utrpenie nepochádza od Boha, je dôsledkom nášho hriechu, hriechu iných, alebo prirodzených okolností.

 

Boh nás miluje aj trpí s nami, On dokáže zmeniť  naše utrpenie na niečo dobré... Pán  chce, aby sme boli slobodní, spokojní, šťastní... Milujme Pána, dôverujme, buďme trpezliví, pokorní, láskaví... Boh nás neopustí.  Milujme Boha, milujme svojho blížneho, odpúšťajme... otvorme  svoje srdcia .. v každom z nás je dieťa, možno aj ubolené, ranené..

Jedine Ježiš môže úplne uzdraviť.

 

Aký si veľký, Pane, jeden Boh a Trojica.

Buď vždy chválený, Pane. Amen.

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Hellé,

 ak ten spev je pre teba tak  príšerný a  píli ti uši, môžeš si  stlmiť zvuk. :)   ak chceš, vnímaj  text v piesni, aké poslanie sa snažia títo ľudia  odovzdať...   gospelovú skupinu Sk29 osobne nepoznám, rada si aj ich popočúvam. kto je dokonalý? há?  neiritujú ma,  nemám  s tým problém. sú taká moja rodina ako aj ty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé..

Vieš mi ukázať nejaké takéto "ľudové sračky" o ateizme?

Nie, neviem 

 

a dufam, ze aj ty vidis ci pocujes rozdiel medzi Sk29 

 

a napr. tymto 

 

alebo tymto

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že iskra sa ti za takéto choromyseľné prirovnania pekne poďakuje, milý alamo.

je to téma viery pre veriacich, nie pre nenávisť. nenávisť voči ateistom už rozsievaš v inej téme, to stačí. netreba to vláčiť po celom fóre, je to nechutné.

 

 

jediná skutočne kritizujúca / a podľa mňa právom/ záležitosť tu bola kritika tej veľmi slabučkej skupinky, ktorá spieva náboženské piesne.

a nie pre náboženské piesne, ani náhodou nie. to s tým nemá nič spoločné.

radšej stokrát akýkoľvek parádny gospel, či  hociktorú speváčku z takmer ktoréhokoľvek kostola /u nás máme jednu dámu, ktorá spieva v kostole pravidelne, má zmysel pre rytmus, pozná noty, vie spievať a má anjelský hlas/,

než partiu týchto ľudí, ktorých každá pesnička je na jedno brdo /áno, majú pár tvorení na YT/:

spevák nevie spievať, dýchavičné podivné delenie slov v nejakom tóne nie je spev, je to čosi na sp§sob: len aby vyšli tóny a slabiky, a nespasí to ani kladenie správnych nábožensky znejúcich slov do niečoho podobného veršom.

po muzikantskej, hudobnej stránke je to mimoriadne slabá skupina. od nej je tisíc lepších.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  Téma: Viera kresťana a kresťanské sviatky a modlitby

 

okrem gospelovej skupiny Sk29, linku ..  som napísala aj :

 

Boh nám dal jedinečný dar - Seba. Ja Som. Darom je On sám v podobe človeka Ježiša Krista.

 

Aj my mu dávame dar - seba.

 

čo sa týka Sk29,  kvalitu spevu viem rozlišovať, počujem  :)

 

Boh je najvyššia bytosť, Stvoriteľ,  ja som jednoduchý človek, maličký. dávam Bohu dar - seba. 

Sk29 som postla preto, lebo môj spev po hudobnej stránke sa  skôr podobá  spevu Sk29, nie napr. spevu  II Divo alebo Gregorian. darovala  som sa taká, aká som.   " Kto spieva, dvakrát sa modlí".  :) či? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 2 týždňami...

Hanku Servickú, tú ja veru môžem! Mám od nej A od Prešova, 

 

prešla som túto tému a zaujali ma tie príspevky iskry a Tona...ja si kladiem rovnaké otázky ako Tono a tiež nepochopím, načo je dobré, čo zlé - veľmi zlé sa deje, a či tomu nejde nejako zabrániť, veď Pánbožko musí mať nejaké prostriedky na to, aby kdeakému veľkému zlu zabránil a aby aspoň tým najväčším zloduchom hodil pár polien pod nohy, prv ako stihnú napáchať väčšie škody...Rozumiem, že človeku sa nie vždy darí, veď keby sa mu furt darilo, nevážil by si potom ničoho, takže nejaké drobné príkoria aj sú hádfam potrebné, ale ja by som zlé choroby dávala len za trest a vojny by vôbec neboli...

Ak sa hovorí, že utrpenie ľudí môže byť spásonosné, nenadchýna ma to, ale aspoň teda nejaký osoh z toho môže byť...dobre...ale na čo je dobré utrpenie zvierat, ako k tomu prídu tie nevinné nemé tváre, alebo ich Stvoriteľ nemá rád? S tým sa neviem stotožniť, nech už to obraciam hore-dolu ako chcem...a tiež sa neviem stotožniť s tým, že tie tvory jednoducho zaniknú a nebudú...že nemajú dušu. Akože nemajú, ja cítim lásku mojich chlpaní vždy, keď som doma, a vôbec to nie je tým, že sú hladné...hoci kdesi v Biblii je napísané čosi ako že dieťa sa bude hrať s hadom a baranček sa bude pokojne pásť vedľa vlka či tak čosi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vilma, ale v Biblii je tiez pisane...."co je pre cloveka 1 000 rokov, to je pre Boha 1 den".....takze ty a ani ja nemozeme v reale posudit, co Boh kona a ci kona...to sa da posudit iba v case buducom s pohladom do minulosti.....a ja mam dojem, ze Boh vzdy konal....

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Dnešný sviatok je vraj prejavom pamiatky zosnulým. Po návšteve cintorína som sa zamyslel, prečo sú ľudia ochotní toľko investovať do hrobov. Pre zosnulých je úplne jedno, či ich pozostatky ležia v neznámom hrobe, zarastenou trávou, alebo pod honosnou mramorovou doskou s menom a dátumom narodenia a smrti. Ježíš prirovnal hroby k farizejom "ste ako hroby, vonku vybielené a vnútri hniloba".  Spomienky sú v nás a nie na cintorínoch. Hroby sú tu na to, aby sme zachovali status mŕtveho pre živých, ktorí pôjdu okolo. To mi pripomína úsilie faraónov. Pyramídy u mňa nikdy neevokovali obdiv nad stavebnými a organizačnými schopnosťami Egypťanov. Pyramída je pre mňa skôr symbolom ľudskej hlúposti, ako môže spoločnosť dospieť do bodu, keď akceptuje, že nejaký smrteľník je považovaný za boha. V podstate mohli balzamovať aj jeho exkrementy, ak tak lipli na hmote. Civilizácie sú založené na mýtoch a nie na zdravom rozume. A to platí dodnes. Paradoxom je, že spoločnosť, založená na zdravom rozume by nikdy nefungovala. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnešný sviatok je vraj prejavom pamiatky zosnulým. Po návšteve cintorína som sa zamyslel, prečo sú ľudia ochotní toľko investovať do hrobov. Pre zosnulých je úplne jedno, či ich pozostatky ležia v neznámom hrobe, zarastenou trávou, alebo pod honosnou mramorovou doskou s menom a dátumom narodenia a smrti. Ježíš prirovnal hroby k farizejom "ste ako hroby, vonku vybielené a vnútri hniloba".  Spomienky sú v nás a nie na cintorínoch. Hroby sú tu na to, aby sme zachovali status mŕtveho pre živých, ktorí pôjdu okolo. To mi pripomína úsilie faraónov. Pyramídy u mňa nikdy neevokovali obdiv nad stavebnými a organizačnými schopnosťami Egypťanov. Pyramída je pre mňa skôr symbolom ľudskej hlúposti, ako môže spoločnosť dospieť do bodu, keď akceptuje, že nejaký smrteľník je považovaný za boha. V podstate mohli balzamovať aj jeho exkrementy, ak tak lipli na hmote. Civilizácie sú založené na mýtoch a nie na zdravom rozume. A to platí dodnes. Paradoxom je, že spoločnosť, založená na zdravom rozume by nikdy nefungovala. 

 

ale ved predsa ti nikto neprikazuje, ako sa mas-nemas spravat k svojim blizkym zosnulym....je iba na tebe, ako si ich uctis...teda ich pamiatku, ak nejaku na nich mas....mozes si na ich hrobe zatancovat alebo zapalit sviecku, ci zaspievat hymnu...kazdy podla svojho vedomia a svedomia... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Civilizácie sú založené na mýtoch a nie na zdravom rozume. A to platí dodnes. Paradoxom je, že spoločnosť, založená na zdravom rozume by nikdy nefungovala. 

 

To sú vety, nad ktorými by sa mali mnohí zamyslieť.

Pretože ak niečo funguje, znamená to, že to má dobré základy.

A teda že tie "mýty" sú v skutočnosti dobrými základmi. A že to, čo sa bežne nazýva "zdravý rozum" je v skutočnosti zlý základ. (Žeby preto, lebo hoci ho niekto nazýva zdravým, v skutočnosti zdravým nie je?).

Hm?

:)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, vážení,
pred pár dňami sme sa o tomto rozprávali s kolegyňou... ako každý rok.
lebo každý rok na to príde.
ako musia cestovať do rodnej dediny, ako musia zobrať kefy a vedrá a savo a netuším čo všetko ešte, aby vydrhli kamene a kameňmi zakryté hroby,,,
ako ju dcéra nahovára, že je to len obyčajná žula, a mali by vymeniť kameň, aby sa tam nechytal mach.... je tam pochovaná babka a dedko,
nikto tam už nikdy z rodiny nebude, lebo bývajú celé dlhé roky preč, a dajú sa uložiť na odpočinok tu...

žasnem. zakaždým, žasnem nad tým, keď sme chodievali /vtedy mi zdravie viac dovolilo/ starým rodičom a otcovi na hrob s jednou kvetinou a zapáliť jednu sviečku, a bolo jedno, v ktorý deň to pred dušičkami bolo, vyšlo ako vyšlo.... celý náš cintorín drhol kamene a a nová časť cintorína už nevie, aký ešte mramor a nerezové svietniky a čo ešte vymyslieť, aby zostali náhrobky ... neviem... večné? alebo kto nad koho?
koľko peňazí je tam uložených v kameni.
na vianoce sú hroby, kde sú postavené dvojmetrové guľami ozdobené vianočné stromčeky.
a nie je kde stúpiť, hroby s vysokými betónovými obrubami sa mačkajú jeden na druhý... ale zrejme sa mýlim ja.

ok, fungujeme na mýtoch. v pohode. nikdy to nevyvraciam nikomu, robí si každý kto čo chce. pozametať spadané lístie, položiť kytičku a zapáliť kahanec je rovnocenná pieta, ako vydrhnutý mramor, obložený kvetmi a s farebnou kaskádou kahancov všetkých veľkostí.
po ďalšom upratovaní nestíhajú odvážať odpad, cintorín na to nemá financie, nemajú ani vlastných zamestnancov, aj hrobárov najímajú na jednotlivé pohreby...
ale zrejme sa mýlim.

cintoríny mám pritom rada. ako decko sme chodievali s babkou na hroby, a náš starý krásny cintorín som milovala. aj sviečky.
trvá to stále, ale mám pritom veľmi divné predstavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov