Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2014 - Divízie I, II, III


aljak63

Odporúčané príspevky

...::: Majstrovstvá sveta 2014 - I.divízia :::...


logo.jpg
- IIHF WORLD CHAMPIONSHIP 2014 - DIVISION I -




V polke apríla sa začínajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2014 I.divízie

A-skupina sa bude hrať v juhokórejskom Goyangu, B-skupinu bude hostiť litovský Vilnius

MS I.divízie začínajú 20.apríla 2014, boje o postup na MS 2015 vyvrcholia 26.apríla 2014

Minulý rok do I.divízie zostúpili Rakúšania a Slovinci, a tak sa budú snažiť prebiť späť medzi elitu.

Formát MS I.divízie: A-skupina pozostáva zo šestice tabuľkovo vyššie postavených teamov, v B-skupine je šesť nižšie umiestnených teamov. Z A-skupiny teda bude postupovať do Top Division až dvojica najlepších teamov. Posledný z A-skupiny zostúpi pre budúci rok do B-skupiny, odkiaľ sa zase víťazný team dostane do A-skupiny bojujúcej o priamy postup do Top Division. Práve tento formát by mal priniesť atraktívnejšie súboje a najmä väčšiu spravodlivosť v bojoch o postup do elitnej kategórie.


Zloženie základných skupín MS I.divízie 2014

...::: A-skupina (Goyang) :::...

  • AUT.pngRakúsko
  • SLO.pngSlovinsko
  • HUN.pngMaďarsko
  • JAP.pngJaponsko
  • KOR.pngJužná Kórea
  • UKR.pngUkrajina


...::: B-skupina (Vilnius) :::...

  • GBR.pngVeľká Británia
  • POL.pngPoľsko
  • NED.pngHolandsko
  • ROM.pngRumunsko
  • LIT.pngLitva
  • CRO.pngChorvátsko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 12
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • aljak63

    10

  • lopata555

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Práveže super. Som sa už obával, že jeden z dvojice Rakúsko a Slovinsko nepostúpi. Ale napokon Maďari pomohli a umožnili tak postúpiť obom. Som rád, že Slovinci sú naspäť. A navyše o rok sa hrá v Česku, tak aj fanúšikovia to budú mať blízko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však budú mať šancu o rok, a už tam nebudú mať Slovincov a Rakúšanov. Možno bude pre nich potom cesta schodnejšia (teda za predpokladu, že opäť vypadnú Taliani a Kazaši). No treba brať ohľad aj na Maďarov a Ukrajincov, ktorí tiež majú ambície postúpiť do Top Division. Je to tam riadne napratané. Možno aj Poliaci sa budú snažiť zabojovať, aby tam neboli len do počtu ako teraz Južná Kórea.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však je zase dosť možné, že oni si to zopakujú v roku 2016 :) Ale toto rozdelenie I.divízie na dve skupiny sa mi napokon celkom pozdáva. Aspoň je tam väčšia vyrovnanosť medzi súpermi a nie ako vtedy, keď tam často 2-3 teamy boli len do počtu. Takto aspoň hrajú proti vyrovnanejším súperom. Mňa dosť prekvapili Chorváti, ktorí minulý rok postúpili z II.divízie do B-skupiny I.divízie a teraz sa im takmer rovno podaril aj skok do A-skupiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov