Jump to content

slimak
 Share

Recommended Posts

https://navody.digital/zivotne-situacie/zmena-trvaleho-bydliska/krok/ohlaste-zmenu-trvaleho-pobytu

s tym prihlasenim na trvaly pobyt - akoze myslis, ze ked to nejde elektronicky, tak osobne na urade to pojde?

Ja neviem, mozno sa na to vyserem. Ten byt tam bude vlastnit uz 7 vlastnik a ja tam budem mat trvaly pobyt.

Rodicia nam detom(3) darovali dom aj zahradu ,ked som ja mal 16 rokov. Odvtedy je tam ta tarcha na dozivotne byvanie.

Proste, dozvedel som sa ,ze by to mohlo ist elektronicky,ze by som si to vedel za hodinu vybavit zdomu vsetkych sedem bodov, 3ka sa ma netyky, mne ide hlavne o 4. 

Ale skoncil som na bode 1.

Inak skusal som a vlastne je to jednoduchce spravit aj zene a detom. je to len fajka  - odkliknutie,ale to tiez nejde, lebo tam potrebujes suhlas matky a elektronicky podpis notara. Tak nato som sa vykaslal,ze len seba ani to neslo.

--------------

Keby som si ja blbec nemenil trvale bydlisko na ten byt v ktorom som byval asi12,13 rokov, dnes som mohol mat pokoj. Ja aj peciatku mam tu na tento dom, zpred 17 rokov.

Hned som skusal aj bod dva,ale to neslo,lebo nepresiel som cez bod jedna. Preto mi napisali aby som sa pristavil na policii.

Preco to napisali na deti ked som mal 16 rokov.Nie niejeto kvoli rozkradaniu statneho rozpoctu - nieco ine ako Bastrnak, trosku. To si vymyslela matka, keby umrel otec, aby nemusela ona,ci my platit dalsiemu otcovmu synovi. Teda mojmu nevlastnemu bratovi, nikdy som ho nevidel. S jeho chlapcom  v krcme som asi 5 krat bol,spolu sme pili(za posledny rok,ale predtzm som o onom len vedel,nepoznal).  Ono je sranda - ze s tym co hram tenis - tak jeho brat je vlastne nevlastny otec toho chalana. On sa onho staral.  A jeho vlastny syn byva v panelaku pod mojimi rodicmi. 

Ludia sa poznaju, mne to povedal kamarat - co je sef chalana co snim hram tenis. Ze my sme vlastne rodina. Ja a tenista. ie pokrvna ,ale jeho brat je nevlastnym otcom, ci vlastnym - dietatu mojho nevlastneho brata. Tenistov brat si zobral a zije s mojou nevlastnou svagrinou. A maju asi dve deti obe poznam. Jednoto vlastne byva pod rodicmi.

Otec zije.

• 1 month later...

na schvalenie sledovacieho zakona stacila pol hodina, tak nevidim dovod, aby na schvalenie zmeny zakona aj v tomto pripade nestacilo 5 minut....

• 3 months later...
  • 4 months later...

https://slovensko.hnonline.sk/2268699-sipos-konci-ako-riaditel-mimovladky-prezradil-co-sa-im-nepodarilo-a-na-ktoru-kauzu-mali-najvacsiu-odozvu

Sipos odchcadza z TIS, nejde do vladnych struktur. Mozno ide robit inde poriadok. Blogoval na sme a daval, ktore mesta ake su transparentne. Jeho praca bola velmi dolezita. 

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/hlavni-mesto-praha/1992562-nejvyssi-cesky-panelak-se-dockal-opravy-dalsi-stovky-domu-na-ni

V 2016 budovu z 23 poschodiami(vedlajsia ma asi len 19 poschodi) zateplatia za 31 milionov ceskych korun? To je milion dvesto tisic eur.  Za nejaky nas panelak 4 poschodovy kde byva 16 rodin(bytov) chceli 120 000 v tom case 2016.

Citát

Rekonstrukce proběhla v letech 2015–2016. Stála 31 milionů korun, což je o 10 milionů méně, než se odhadovalo. Zatepleno bylo 10 500 m2 plochy.

• 1 year later...

"Poslanci podržali Fica, do väzby nepôjde." https://www.aktuality.sk/clanok/sFU1g8H/poslanci-podrzali-fica-do-vazby-nepojde-je-to-najvacsia-prehra-matovica-tvrdi-sulik-graf-s-hlasovanim/?_ga=2.167750909.274463972.1650793697-1695267155.1649775485

Fakt, že Fico do väzby nepôjde nie je až tak dôležitý. Zmyslom väzby je, aby obvinený nemohol ovplyvňovať svedkov, zahladzovať dôkazy a na to mal Fico dosť času. Celý ten parlamentný boj bol iba o tom, či sa na Fica dá aplikovať rovnaký "meter", ako na bežného občana. Asi najlepšie tento problém formulovala Hatráková, paradoxne z OĽaNO: "Kolega Fico je poslanec, to nie je obyčajný človek" Hatráková asi doteraz nepochopila, že poslanci majú slúžiť predovšetkým občanom.

Z výsledkov tohoto hlasovania sa dá predpovedať aj výsledok budúcich parlamentných volieb. Občan, ktorý nechce voliť SMER, HLAS, ĽSNS, Republiku, nemá v podstate alternatívu. Voľba lídrov súčasnej koalície, Matoviča  alebo  Sulíka,  by bola len voľbou menšieho zla. Na Slovensku si teda môžem demokraticky zvoliť iba väčšie, alebo menšie zlo!!!  No voliť zlo, či už menšie, alebo väčšie, sa mi už naozaj nechce. Slovensko je fakt "prekrásne". 

• Upvote 1

Ja v tomto štáte už nevidím budúcnosť, polovica parlamentu si myslí, že recidivista Fico do basy nepatrí a polovica národa si myslí, že by sme sa mali nachádzať pod ruskou sféru vplyvu a vystúpiť z .

Keďže tu nemám žiadne záväzky, tak uvažujem nad emigráciou, úplne postačí aj susedné Česko, zamestnám sa v českej pobočke našej firmy a vybavené :smile:

• Upvote 2

Chcel somti dat plus, co si napisal je spravne. Ale neviem ti dat plus,este skusim. Ja uz neujdem budem partizan, ujdu moje deti.

Dňa 22. 3. 2014 at 20:34, slimak napísal:

Je Slovensko stat? Sme my stat? Podla mna obcania su si podobni. Sme hrdi na tento stat? Cheme tento stat?

My, národ slovenský,  -  My  sa postavime za nich oni za nas. Lebo vedia ze tu patria - medzi sebou maju slovakov - a verim ze im nechcu zle.

Ja hrdý nie som. Zažil som komunistickú dobu, kde nás rusi držali v ekonomickom bahne. Prišla revolúcia a privatizácia - rozkrádanie štátneho majetku vo veľkom.  Zo sľubov, že tu bude druhé Švajčiarsko som už dávno vytriezvel. Čo zostalo s privatizovaných veľkých, menších firiem ? Nie je veľa podnikov, kde mal privatizér záujem firmu rozvíjať. Klamstvá a zlodejina, tak vidím dnešné Slovensko, aj keď momentálne vidím svetielko na konci tunelovania.