Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Ze zatial nebude odsudeny ziaden politik. Ved na to je parlamenst a je tam Tabak,ci Kollar. Ty ale nevidis, kde sa ruca Slovensko. Sniper napisal - ze ziadne vyznamne peniaze tu nenechavat. Asi vie preco to pise,lebo tomuto statu neveri, ze niekedy bude normalny.

A to ste asi volici vladnych stran.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, slimak napísal:

A to ste asi volici vladnych stran.

A ? Na to máme slobodnú a demokratickú voľbu protestovať. Deje sa niečo ? Tak sa potom uvidí v nasledujúcich voľbách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, slimak napísal:

 Ved na to je parlamenst a je tam Tabak,ci Kollar. 

Zabudol si na Sulíka. Prejdi si konečne, kto dostal najviac hlasov vo voľbách. Ak si chováš hada na prsiach, tak s tým moc nespravíš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.postoj.sk/119804/a-co-ked-je-skutocnost-ovela-banalnejsia

Krajniakov progresivny puc. Zhodou okolnosti poslanec Taraba.

Citát

 

Zhodiť len vládu a dať priestor Progresívnemu Slovensku z Prezidentského paláca by bolo naivné. V tomto prípade by však musela byť aktívna vláda a s predčasnými voľbami by muselo súhlasiť aj OĽaNO.

https://standard.sk/286475/poslanec-taraba-budeme-hlasovat-za-pad-vlady/

 

Takze tato demokraticka vlada,ktoru volilo cca 34%(25+8) ludi co prisli na volby je demokraticka. Podporuju ju este 3 poslanci co ostali zo Za ludi a traja poslanci K:K:T(co odpadli od fasistov, vlastne Kollar si jedneho fasistu adoptoval). To ani v madarsku nieje mozne. Toto je demokraticka vlada. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy nebolo dvolezite ci si liberal ci konzervativec. Lebo to ani hodnoty niesu. Sam som naposledy volil posledny krat aj prvy krat KDH.

KDH aj ked bola zalozena je zakladatelia boli aj taki aj taki - ale ta strana nebola konzervativna. 

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14084/371860#19

Preco sa dnes o tych pojmoch debatuje? Zachranovat rodinu. Pred kym,cim? Tie znacky su len kvoli tomu lebo  chcu vase dane. Mohli o nich rozhodovat a cast si ukradnut.

Vraj na Slovensku, co naljepsie pracuje s konzervativnym volicom, je Fico. Asi to tak je. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, slimak napísal:

Vraj na Slovensku, co naljepsie pracuje s konzervativnym volicom, je Fico. Asi to tak je. 

Tomu sa ani nečudujem, kedže každý rezort si svojvoľne uje.ával financie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, akceptujem kritiku súčasnej vlády  v niektorých rozhodnutiach a jej nejednotnosť z dôvodu, že sa tam nachádza škodná (Kollár a pod.) Neakceptujem však obraz opozície, ako  absolútne neschopnú koalíciu urobiť čokoľvek v prospech  Slovenska. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 3. 2. 2020 at 23:47, slimak napísal:

Som skusil si prehlasit trvale bydlisko. V dome zijem uz tri roky.  Je tam tarcha.

 

 

Je to napisane na mna(ja som tretinu dostal od rodicov,ale dve tretiny som vyplatil surodencom,priklad brat dostal byt), tri  roky tam byvam. Tarcha je dozivotne uzivanie rodicov... a byvaju v tom byte kde mam dnes trvaly pobyt(co bol predtym moj byt a kde mam trvale bydlisko,aj stale mame ja a moja rodina). Chcel som to napravit a neda sa. Ten byt je bratov. Som ho zamenil za pozemky. Takze ja mam trvaly pobyt v bratovom byte a ziju tam rodcia.

 

Na urade sa to samozrejme da vybavit. Musia to vybavit,ako si vo svojom dome nevies spravit trvaly pobyt, Ten dom a aj pozemky su len moje a sam sa tam elektronicky neviem prihlasit. Zajtra to spravim na urade.

Po rokoch, ze sa pokusim si zmenit trvaly pobyt elektronicky. Zmenila sa stranka, lebo pred rokmi som vedel naraz prepisat aj zenu a deti. Vcera som vedel ,len seba, ,zena by mi musela dat elektronicke splnomocnenstvo(ona nema elektronicky podpis) u deti neviem co by som potreboval. Ale dnes mi prisla sprava,ze to spracovali ako pred rokmi. To iste. Sa idem spytat na urad samozrejme nesttrankovy den, co na to potrebujem. Ze obciansky a uradnicka sa pozrie na list vlastnictva. Otec ma trvaly pobyt na ten moj byvaly byt(co je bratov). Takze niekolko rokov mame trvaly pobyt v tom byte my 4 a rodicia.

Ja by som na to aj kaslal,ale potrebujem novy obciansky kvoli neviem ci novym certifikatom na elektronicke podpisovanie, nebude fungovat cip v obciaskom.

Este som vcera,ze skusim si poziadat o novy obciansky elektronicky. Mas ktomu aj video. Samozrejme, ze sa to neda, lebo taku moznost ani nemas.

https://www.youtube.com/watch?v=DQtYV7qLc88

Len doplnim. Podmienky co potrebujem ak sa prihlasujem osobne na urade.

Pri osobnej návšteve je potrebné doložiť:
- občiansky preukaz,
- originál listu vlastníctva z katastrálneho úradu (od 1. septembra 2018 si list vlastníctva vyhľadajú priamo zamestnanci úradu, nie
  je potrebné ho dokladať),
- písomný súhlas vlastníka/vlastníkov s prihlásením sa na trvalý pobyt (s overenými podpismi) je potrebný v prípade
  neúčasti vlastníka bytu,
- rodný list a prítomnosť 1 rodiča (dieťa do 15 rokov),
- pri návrate zo zahraničia cestovný doklad alebo osvedčenie o štátnom občianstve (nová verzia).

---------

https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_oznamovacie-povinnosti-pri-zme/

Jedinym vlastnikom nehnutelnosti som ja. Som zvedavy, ked mne uz zmenia trvaly pobyt, umoznia detom to elektronicky podla logiky aj tak nebudem vediet spravit elektronicky a budem sa tam musiet dostavit s rodnymi listami. 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie ten obciansky som si dnes vybavoval. Prisiel na ten mestsky urad, nechapem,preco som to nevedel urobit elektronicky.  Nepotrebovala otca,ani sa ma na neho nepytala, rozpraval som jej ja,ale ked bola za pocitacom som bol ticho aby nespravila chybu. Teda neviem pre co to nemohlo ist automaticky - ci by bol nejaky dovod, ze tam je zapis tarcha - vecne bremeno - otec ma dozivotne pravo v tom dome byvat, ci mam dlh banke, ci mam elektricky stoziar na pozemku, ci zez pozemok mi moze ist sused - neviem,preco to nemoze ist automaticky. Jedina zmena ulica      Novakova 746/58

Zbytocna chyba by sa mohla stat - sam clovek si to skontroluje, ked to robi raz - ved tam som len napisal nazov ulice a supisne cislo a orientacne - ziadna ina zmena. Ta zenska to kludne pokazit mohla. Aj ked bola nahradnicka - nevedela najst moju kartu - ako u lekar mate karty aj na mestskom urade.  Na policii bol tiez chaos. Ja som na tom bol v celku dobre, som len ziadal o vydanie dokladu a  nie na dostanie dokladu - ti tam cakali dlhsie. Na policiu by som sa asi musel dostavit - tam spravili novu fotku a uz aj obe ukazovaky oscanuju.

Elektronicky saom si spravil, som skusal ci mi este stary obciansky cip funguje - zmenil na danovom urade a zivnostenskom urade Novakova 746/58

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Celkom  zaujimava debata a myslienky. Kvasnica pravnik zastupujuci Kusnirovcov, ci aj spolumajitel Tyzdna. 

Koho nezaujimaju pravnicke veci si to moze posunut od 25 minuty(priklad ani mna to uz velmi nezaujima pocuvat,lebo som ho pocul rozpravat o tom velakrat aj u Hriba).

https://www.youtube.com/watch?v=lggFX87Eams

Ale co ma zaujalo, ze v cechach mas kultivovanejsich ludi,alebo aj ta spolocnost nieje tak roztriestena, lebo potrebujes, normalnu,kvalitnu diskusiu o problemoch. Co v Cechach maju na rozne temy(ci uz politicke a ine) v Ceskej televizii. 

Priklad aj ten Hydepark civilacie. Ja neverim nasim vysokym skolam, ze su dostatocne kvalitne , lebo tu nemas priklad ziadnen taky program, a to zrejme kvoli tomu,ze niesu ludia(preto nieje ani ten program, nemas kto, o com a s kym). Ci uz ucitelia,ale aj studenti(posluchaci).

Ja jedine co na RTVS pozeram je Večera s Havranom(aj temy co ma nezaujimaju pr. kultura,prejde mi to rychlo,lebo ma zaujimavych hosti). A so srandy si vypocujem aj do Kriza. Daniska sa uz trosku znormalnil,len vzdy ma stastie na hosta co ztej jeho extremnej strany je a ani sam ho nevie udrzat na nejakej rozumnej hranici pr.Chmelar apod., ze to nedokaze ani umoderovat a sam sa snim trapy.

A nieco spomenuli, ze nas system  je proti  solidarnosti. V Cechach mas priklad, pomoc, co oni poslali na Ukrajnsku ambasadu, ze si vedia znizit zaklad dane. Ukrajinska ambasada im da potvrdenie a o to si znizia dane.  To bolo v nejakej diskusii, kde sa o tom bavili Cesi a Slovak, ze samozrejme ze sa to da,len musis mat sikovneho uctovnika. Tak som si pozrel nase stranky o tom a nic som nenasiel. Mna ani nenapadlo,ze sa to da. No neda.

A vraj elita je ten co vysvetluje. takze som Vam v teme ukazal, ze ak Matovic tara, ze ako on spravil so Slovenska najprorodinejsi stat v Europe, tak je to blud. Presne take iste danove zdanenie mali zamestnanci s detmi aj v roku 2010. Len tych 14 rokov platili stale viac a viac, lebo DB a nezdanitelna suma rastla pomaly(niekedy aj o 2 centy to prave v tom roku 2010, za 14 rokov o 2,5 eura) oproti rastu mzdy.  V roku 2010 platil bezdetny z menej ako polovice svojho prijmu(presne z 40% HM), no ale ked je ta ista nezdanitelna suma, tak v roku 2023 plati z 75%HM . Sadzba ostala,len sa zvacsil zaklad dane. vzrastla priemerna mzda, aj minimalna.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Prezidentka by súhlasila s dodaním bojových lietadiel MiG-29 Ukrajine. Pomoc Ukrajine považuje za povinnosť, keďže sa bráni pred agresiou a bojuje za svoje oslobodenie. Je však potrebné sa ubezpečiť, či taký krok bude v súlade s ústavou.

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23137060/prezidentka-by-suhlasila-s-dodanim-bojovych-lietadiel-mig-29-ukrajine

Ak to mysli vazne. Nech spravi uradnicku vladu, ak bude suhlasit Nad nech je ministrom obrany. A ak to urobi teraz budu aj volby v juni, ale s tym neviem ci Nad by suhlasil. Ak nie Nad tak niekto z ministerstva obrany kto pri tom presune Migov je.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

https://www.youtube.com/watch?v=lS9jxpynH4w

V case 58 minut debatuju, a vraj trestnopravna zodpovednost Lengvarskeho. Ja sa nerozumiem do stavania Razsoch, ci aj nejaka skoda bola urobena ci bude.

Pri stanoveni ceny elektriny, ta skoda je zjavna(uz ju podnikatelia platia, ci sa im to v nejakej miere prefinancuje) a vsetky media su ticho. Tam ide tiez o stovky milionov. 

https://www.vse.sk/sdoc/doc/elektrina/cenniky/2023/Cennik-EE-FaO-neregulovani_DOBA-NEURCITA_od-01042023-A4-1005.pdf

Toto je cennik pre neregulovane subjekty. Od 1.04.2023 je cena 435? Od 01.01.2023 bola 600? Ked na trhu je uplne ina cena? 

Nech idu pachat skody niekam inam do sukromnej sfery. A tu chceme sudit niekoho co ukradne jablko, ci chcleba? V sukromnej sfere by im to nepreslo. Boli by v base. 

https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/

Teda 3 mesiace 600 a tri mesiace 435?  Nikdy taka cena nebola a nieje. Bola 1,5 mesiaca. Nech si  ju nakupuju ti co to vedia zaplatit. U nas ju mas pol roka. 

3. DSS7 je dvojpásmová sadzba. Sadzba sa skladá: a) z mesačnej platby za jedno odberné miesto 1,50 €/mesiac, b) z ceny za elektrinu odobratú vo VT 839,00 €/MWh, c) z ceny za elektrinu odobratú v NT 645,00 €/MWh.

https://www.vse.sk/sdoc/doc/elektrina/cenniky/2023/221229-0067-2023-E-VSE-Cenove-rozhodnutie-ee-zranitelni.pdf

Toto rozhodol nas statny utvar a ticho. Soltes, nech idu robit bordel do sukromnych firiem. Lebo tam ma kamarata Hirmana. Ta cena 839 je na cely rok. nie na tyzden, ci 3 mesiace. Cely rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://twitter.com/GibisVB/status/1632036313653190656

O com sa mam bavit stakymito ludmi? Sudcami. Jeho syn ako sudca nezadrzal zbran, ci nedovolil domovu prehiladku clovekovi co chcel vyvrazdit rodinu novinarky a ju chcel druzstevne znasilnit. Ak je  normalne mat takychto sudcov. Taktu je mozne a nemozne hocico.

Toto jej napisal. Vam to pride normalne? Vy sa chcete stretnut, ci povazujete za normalnych 20% volicov Smeru ci Ktlebovcov? Co mam povazovat tych ludi za slusnych, ked na podnet Blahu americka  -..... nieco kricia na prezidentku(ci hocijaku zenu by kricali), co ich za nieco menej co kricia mam povazovat?

Citát

 

Vyhrážky moderátorke Marte Jančkárovej:

Ty špina špinavá zapredaná, nech Ti jazyk zdrevenie, nech skapeš do zajtra rána Ty aj celá tvoja rodina v Rajke. Opľujem Ťa chrachlom Ty sviňa, opica, ty dezolátka zapredaná. Si platená z našich daní, čo si si to dovolila ty žumpa jedna…triasla si sa dnes, hlas sa ti chvel….keď príde Fico do vlády si skončila. Blahu si nepustila do RTVS do diskuskusie s dementným Naďom, tým chudákom ktorý sa posral pred diskusiou s múdrym a vzdelaným Blahom. Pos*al sa Naď a pos*ala si sa aj Ty ty žumpa. Skús niečo so sebou urobiť, vyzeráš otrasne, si škaredá, tlstá a ešte k tomu aj sprostá. Bála si si sa aj Ty Blahu? Bojíš sa Fica? Na rozdiel od chmuľa Machaja a aj teba sú toto vzdelaní a múdri ľudia. Nech žije Fico, nech žije Ľuboš Blaha nech žije strana Smer, nech skape Matovič aj Naď, títo nepotrební tupci rovnako aj ty skap do zajtra rána.

Preklíname Ťa aj celú tvoju rodinu, aby ste zdochli vy americkí tajtrlíci.

Nech žije strana Smer-SD nech žije Robert Fico budúci premiér Slovenskej republiky.

Skončíš na ulici ty sviňa jedna.

Počúval som vašu reláciu a musím ti oznámiť ty židovská fašistická k***a, že si sa úspešne dostala na čiernu listinu. To je zoznam, ktorý už čoskoro použijeme. Ruské vojská sú tu čo nevidieť, aj keď si ty p**a fašistická s tou k****u Sorosovou Čaputovou klamala až sa vám obom z papúl prášilo, že neprídu, tak keď dorazia vojaci, tak vás a vaše rodiny začneme doradu podľa zoznamu zabíjať. Potom môžeš kvičať koľko chceš, že ti kázali. Modli sa k***a, aby ako prvé nedorazili do Blavy čečenské jednotky, lebo tí ťa budú j***ť naraz desiati, až kým nezdochneš zaživa ti odrežú hlavu. To isté napríklad čaká aj obe Čaputovej dcéry, Kolíkovej či Nicholsonovej malé decká.

Zdochneš veľmi potupnou smrťou a dúfam, že to bude ešte tento rok. Buď Čečenci alebo my. Ale my ťa tiež znásilníme, aj všetkých v tvojej rodine, ak dáku máš, to sme ešte zatiaľ nezisťovali.

https://sita.sk/spina-dezolatka-mucenie-aj-znasilnenie-moderatorka-marta-janckarova-z-rtvs-celi-vyhrazkam/

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.aktuality.sk/clanok/3MFvPWO/tazky-tyzden-blahanba-ti/

O com sa mam bavit s tymi 20-40% ludi? kamarat zo skoly, desat rokov po vojne, matka detto. Sestra ci svagor, ja som len trosku pocul a nechce. 10 rokov. Inak aj matka mi nepovedala velmi vela,lebo by som to ani nechcel pocuvat. Mne na to stacilo pocuvala velvislanca ceska vo Franzuzsku - a to je mudry clovek a 10 rokov sa nebudeme rozpravat. 

Mne nestoji zato ,lebo to asi nestoji aby som im ich blbosti vyvracial. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Koncesionarske poplatky a RTVS.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14084/397254#2002

Vlaky niesu zadarmo. Ja to chapem, ja nemam sancu ani vidiet vlak. 

Tak isto  cez normalnu televiziu -ten pristroj, nepozeram RTVS ci ani nepocujem rozhlas. Teda to platim a nemam to. Vlaky zadarmo aspon nemam. Toto nemam a platim. Resp. platim obe spickove ustavovizne a nemam to. A sa cuduje co neprimao to platim, cez dane,ci cez inflaciu, nemam to a to platim. 

jeden clen z debaty, ze niesu peniaze na investicie. 20 rokov som nevidel spravy na RTVS, semtam nejaky Slovan, a ja im mam platit nejaky investicny dlh? Zeleznice detto. 20 rokov som to nevidel ale mam to financovat  a niekto co to vyuziva ma to zadarmo. Im ztoho co rozpravaju nieje zle? Ja to platim aj co to sleduju aj co cestuju na vlaku. Aby to mali zadarmo.

Spolocenstvo ludi aby mali nejake informacie, dal som tu za 20 rokov nejaku informaciu zo sprav RTVS, ci inej televizie? Nie,lebo som ich nikdy nevidel. Nevidel,lebo ma nezaujimaju. Ako som ja to nikdy nedal, nikdy som nevidel, zeby to niekto iny dal. Teda podla mna tam nic relevantne, nic nove nieje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tono máš pravdu, preto drvivá vëčšina  mladých odchádza do zahraničia. V našej fabrike to došlo tak ďaleko, že už nemá kto z elektrotechnického smeru opraviť stroj. 8  hodinový prestoj veľakrát pre maličkosť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo firme, kde som pracoval, nebol nikto z manažmentu technický odborník. Potom prišla éra Outsourcingu. Podľa ekonómov je vraj najvýhodnejšie, ak si firma najíma odborníkov, namiesto toho, aby mala vlastných. Táto ekonomická teória môže fungovať, ak si firma najíma odborníkov v oblasti, ktorá nie predmetom jej podnikania. Napríklad, ak sa nejaký stroj pokazí, alebo ho treba preprogramovať, tak si zavolá servis. Manažment takúto teóriu s nadšením prijal a zbavil sa vlastných odborníkov. A navyše, niektorí ľudia z manažmentu mohli uzavierať zmluvy, čo samozrejme podporuje korupciu. Výsledok bol ten, že keď dodávatelia zistili, že sú "nenahraditeľný", (technológia sa nedá vymeniť, ako ponožky), zvyšovali ceny za služby. Napríklad  za zmenu kódu v programe, ktorá bola na jeden riadok, si účtovali tisíce eur a desiatky tisíc za pohotovosť do 24. hodín. Nakoniec si vo firme prenajímali zamestnancov, ktorých prepustili. Ale mnohí schopnejší sa zamestnali už inde.  

Nedá sa to paušalizovať, niekde je outsourcing výhodnejší. Ale odborníkov si treba vychovávať roky. A ak sa mení technológia, sú to práve oni, ktorí sa vedia vyjadriť k problémom a nie manažment. Ale aj na to sa dá najať externistov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máme zmluvu aj s externým servisom. Vývoj pokročil tak, že je možné opraviť stroj na diaľku počítačovou sieťou. Ovšem nie všetko sa  dá, tak sme v spojení aj telefonicky.  Bolo však obdobie, keď údržbu chceli zrušť pretože nás berú ako pomocnú prevádzku a pre firmu je skôr na obtiaž. Tu však nastal problém prestoja výroby pretože externý servis je niekoľko sto kilometrov ďaleko a majú na starosti viac prevádzok, čo je časovo náročné.  To je vážny problém pre dodržanie termínu zákazky nehovoriac o financovaní takejto služby. Technológie napredujú neskutočným tempom, nás menežment si to asi neuvedomuje a tak ide o začarovaný kruh neschopnosti, neochoty zaplatiť odborníka. Elektrotechnický smer má široký rozsah, od kopania kanálov na káble, zapájanie domovej inštalácie až po IT.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko sa stalo dielňou, kde sa využíva relatívne lacná pracovná sila. Globalizácia spôsobila, že sa zrušila domáca výroba, ktorá nebola schopná konkurencie. Čína sa stala svetovou dielňou a vďaka nízkej cene svojich produktov, zlikvidovala konkurenciu. Pre obchodníkov sa stali Čínske produkty "zlatou baňou". Biznis úspešných podnikateľov bol založený na modely, lacno nakúp v Číne a draho predaj doma. Čínu takáto politika "postavila na nohy". Pôvodne Čína vyrábala len kópie produktov zo západu, no pri tom sa učila. Výrobou sa vytvorila základňa odborníkov, ktorí už boli schopní viac, než len kopírovať. A vedenie komunistickej Číny, tieto snahy podporovalo. Výsledok je dnes ten, že Čína sa stala ekonomickou a politickou veľmocou. Naopak, strata konkurencie mnohých západných firiem, voči Čínskym produktom, zlikvidovala mnoho kvalifikovaných pracovných príležitostí.

Otázka je, prečo je to tak? A odpoveď ekonómov je jednoduchá. Načo sa máme v EU snažiť niečo vyrábať, keď to môžeme na svetovom trhu kúpiť lacnejšie, ako doma vyrobiť. Potom sa automaticky vynára otázka, za čo to máme kúpiť, keď doma nič nevyrobíme. A tu nastáva ten "zázrak" ekonómov. Vytlačíme si v EU a USA nekryté peniaze a eufemisticky to nazveme kvantitatívne uvoľňovanie. A každý je spokojný, lebo biznis ide ďalej.  Momentálne je prioritou v USA, zvýšiť hranicu dlhového stropu , aby nezbankrotovali. Pre USA nie je problém tlačiť nekryté doláre. Ale Čína, ako veriteľ, takúto devalváciu dolára už nechce akceptovať. Hodnota dolára nie je ničím krytá, iba dôverou v jej hodnotu. Mám dojem, že snahy o BRICS  a vytlačenie dolára ako svetovej meny, začínajú znepokojovať mnohých finančníkov a politikov na západe. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov