Skočiť na obsah

Ochrana tradičnej rodiny


alamo

Odporúčané príspevky

Akurat ze ti jednotlivci, su vsetko spravidla rodinny prislusnici adoptovaneho dietata. Ani jeden soc.pracovnik si nedovoli dat nejake odporucanie, pre ziadatela o adopciu, ktory je vlastne "cudzincom".

A týmto si vlastne aj sám odpovedáš na jednu zo svojich nástojčivých otázok:

 

A tiez by ma zaujimalo, ako je komunita LGBT diskriminovana zo strany statu a v com by jej mal pomoct zakon o ich registrovanom partnerstve......mna sa pyta zaujmova skupina tu na fore, ako moze ublizit tento zakon "tradicnej" rodine, tak aj ja by som poprosil odpoved. Vdaka.

Lesbický pár, ktorý žije v spoločnej domácnosti a spoločne vychováva dieťa alebo aj viaceré deti, ktoré porodila jedna z nich, je z pohľadu legislatívy iba spolužitím dvoch osôb, ktoré neviaže žiaden príbuzenský pomer - jedná sa o dve cudzie osoby, teda o dvoch "cudzincov", ako si to práve zadefinoval. V prípade, ak by biologická matka niektorého z detí zomrela, zakročí sociálny úrad a osirelé dieťa zverí do ústavnej starostlivosti bez ohľadu na to, že sa nachádza v domácnosti, kde našlo skutočný domov a kde má druhú mamu, s ktorou má utvorené skutočné a veľmi silné emocionálne väzby. Toto sa nedá ošetriť žiadnou civilnou zmluvou, ani keby bola desaťkrát notársky overená a potvrdená, ako si navrhoval napríklad pri vysporiadaní majetkových pomerov v jednom zo svojich príspevkov. A práve zákon o registrovanom partnerstve by takémuto postupu zabránil, deti by mohli zostať so svojou druhou matkou, pretože z pohľadu legislatívy by boli príbuzní.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, zatial co identita falosneho suseda bola odhalena /Robert Mateffy - Institut Leva XVIII/, konspiracny bullshit hlavnespravybodkask sa nerozpakoval uverejnit "Rozhovor s Tomasom Bielekom - autorom listu" :)

 

http://www.hlavnespravy.sk/rozhovor-s-tomasom-bielekom-autorom-listu-ktory-zaplavil-slovensko-a-vyzyva-k-ucasti-na-referende/536383

 

To teda dokazuje, ze AzR bola krivo obvinovana z nejakych "podprahovych" aktivit. Sukromna snaha a iniciative sa medze nekladu..... :) . Ja som to este nedostal, ale som si to precital tu.....s niuektorou castou ja suhlasim a sniektorou nie. Je to vsetko o uhle pohladu. Ale to oznacenie medialnej pospolitosti, za "hajzlikov", sa mi javi, ako pravdive a vystizne....aj ked sa mozno spravaju sposobom...."koho chleba jes, tak toho piesen spievaj (ci sexuj?).

 

A týmto si vlastne aj sám odpovedáš na jednu zo svojich nástojčivých otázok:

 

Lesbický pár, ktorý žije v spoločnej domácnosti a spoločne vychováva dieťa alebo aj viaceré deti, ktoré porodila jedna z nich, je z pohľadu legislatívy iba spolužitím dvoch osôb, ktoré neviaže žiaden príbuzenský pomer - jedná sa o dve cudzie osoby, teda o dvoch "cudzincov", ako si to práve zadefinoval. V prípade, ak by biologická matka niektorého z detí zomrela, zakročí sociálny úrad a osirelé dieťa zverí do ústavnej starostlivosti bez ohľadu na to, že sa nachádza v domácnosti, kde našlo skutočný domov a kde má druhú mamu, s ktorou má utvorené skutočné a veľmi silné emocionálne väzby. Toto sa nedá ošetriť žiadnou civilnou zmluvou, ani keby bola desaťkrát notársky overená a potvrdená, ako si navrhoval napríklad pri vysporiadaní majetkových pomerov v jednom zo svojich príspevkov. A práve zákon o registrovanom partnerstve by takémuto postupu zabránil, deti by mohli zostať so svojou druhou matkou, pretože z pohľadu legislatívy by boli príbuzní.

 

Zasa tvoj vsechapavy intelekt....to dieta (deti) pocal duch svaty? U mna by to preslo, no legisltivne asi nie :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zasa tvoj vsechapavy intelekt....to dieta (deti) pocal duch svaty?

 

Nope. Anonymný darca spermií.

 

edit:

Alebo ju mohol znásilniť ožralý kresťan, aby dal jej životu nejaký zmysel, ako by povedal brat jose. Tak či onak, ducha svätého vynechajme a skúsme myslieť pragmaticky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom pripade nema dieta znameho priameho biologickeho pribuzneho a  spada pod zakon o umiestneni do dets.domova. Spolubyvajuca matky moze potom podat ziadost o pestunsku starostlivost s moznostou osvojenia, kedze nebude mat kto sa domahat o prednostne pravo na dieta. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže toto je ochrana práv detí, za ktorú bojuješ? Zobrať a šupnúť do detského domova, s tým, že tam strávi najmenej pár mesiacov a žiadosť o adopciu nakoniec vôbec nemusí byť uznaná? Ja v tomto prípade žiadnu ochranu práv nevidím, nech pozerám ako chcem. Namiesto ochrany práv zostane na konci iba traumatizované dieťa a byrokratický aparát, po človečine ani stopy.

 

Ďakujem, 3xÁNO my ass.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako vies, ze by to dieta bolo v domove x mesiacov?.........ako vies, ze ta partnerka matky by bola tou spravnou osobou na adopciu?......ako vies, ze tento postup nie je spravny v pripade ochrany dietata?......tak popis co ta vedie k takemu zaveru, ako si hore popisal?.......a ake by malo byt potom riesenie v pripade, ked si mlada heterovdova s jednym dietatom (moze byt aj viac) casom "opatri" heteropartnera, nezosobasia sa a casom matka zomrie a on (teda akoze otcim) na rozdiel od pripadu, co tu ty ponukas, si nebude moct automaticky adoptovat pozostale deti po partnerke? Citova spolupatricnost tam bude, no to registrovane parnerstvo nie.........to ti nezavana diskriminaciou? Mas na to velmi zjednoduseny pohlad. Takze ja v sobotu urcite 3 x ANO.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako vies, ze by to dieta bolo v domove x mesiacov?

Žiadosti o adpociu alebo hoci aj o pestúnsku starostlivosť sa nevybavujú zo dňa na deň. Podobným spôsobom adoptovala vlastného synovca aj moja blízka suseda, keď sa rozpadla rodina v ktorej sa narodil, a celý proces trval niekoľko mesiacov.

 

.........ako vies, ze ta partnerka matky by bola tou spravnou osobou na adopciu?

V spomínanom prípade predpokladám, že tieto osoby strávili dlhý čas v spoločnej domácnosti a strávili ho tam dobrovoľne a nie z donútenia, keď ich pri tom neviazal žiaden právny vzťah ale iba vzájomný pocit spolupatričnosti. Samozrejme, ak by vyšlo najavo, že dieťa v takomto prostredí trpí, alebo že sa mu nedostáva potrebnej lásky a starostlivosti zo strany adpotívnej matky, potom treba zakročiť a umiestniť ho v jeho vlastnom záujme do ústavnej starostlivosti, tak ako sa to robí v podobných prípadoch aj u vdovcov alebo vdôv z "tradičných" manželstiev medzi mužom a ženou.

 

......ako vies, ze tento postup nie je spravny v pripade ochrany dietata?

Intuícia? Dieťa, ktorému zomrela matka, chceš v priebehu pár dní vytrhnúť z prostredia, na ktoré bolo zvyknuté, v ktorom dovtedy vyrastalo a presunúť ho do ústavu. Nemyslím, že by to akékoľvek dieťa dokázalo absolvovať s úsmevom na tvári, vidím skôr ťažkú a dvojitú traumu.

 

.......a ake by malo byt potom riesenie v pripade, ked si mlada heterovdova s jednym dietatom (moze byt aj viac) casom "opatri" heteropartnera, nezosobasia sa a casom matka zomrie a on (teda akoze otcim) na rozdiel od pripadu, co tu ty ponukas, si nebude moct automaticky adoptovat pozostale deti po partnerke?

Rozdiel je v tom, že títo dvaja sa nezosobášia, pretože to z nejakého dôvodu nepovažujú za správne. Túto možnosť však majú a rozhodujú sa sami, na rozdiel od lesbického páru, ktorý by registrované partnerstvo uzatvoriť chcel, ale nedovoľuje mu to legislatíva. Kde tam vidíš diskrimináciu heterosexuálov?

 

Daj si pokojne aj 3^3 ÁNO, ak chceš, ja som za demokratické rozhodovanie a nikomu jeho voľbu neupieram. Dúfam ale, že referendum bude nakoniec kvôli nízkej účasti voličov neplatné, veď je to celé jeden obrovský a zbytočný nezmysel.

 

edit: Konkrétne o tomto prípade sa aj tak na referende nerozhoduje. Pojednávala o ňom skôr štvrtá otázka, ktorú zamietol ústavný súd.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

absurditka..

ak by výsledkom referenda, bolo výrazné "nie", pre adopciu detí homosexuálmi, vznikne mandát pre prijatie zákona, ktorý to zakáže?

a ako by mal taký zákon znieť, a byť aplikovaný v praxi?

pretože.. ako určíte kto je, a kto nie je "teploš"?

srandovné je, že jediná schodná cesta, by bolo zaviesť nejakú formu dobrovoľnej registrácie..

dvaja ľudia rovnakého pohlavia, prídu spolu na úrad, a vyhlásia tam, že spolu žijú v partnerskom zväzku.. doslova "registrované partnerstvo"

presne to čo iniciátori referenda nechcú, a "teploši" o to toľko stoja

 

prípadným zavedením inštitúcie "registrovaného partnerstva" sa spolužitie gejov aj lesieb, zase posunie bližšie k pojmu "normálnosť", veď budú spolu robiť niečo čo je doslova "úradné povolené"

 

a ako má byť potom možné niečo im upierať? hoci aj adopciu detí..

keď z nich doslova urobíte, normálnych občanov!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ako má byť potom možné niečo im upierať? hoci aj adopciu detí..

 

Tohto by som sa nebál. Aj so súčasnou legislatívou je väčšina žiadostí o adpociu sociálnym úradom zamietnutá, hoci sa jedná o žiadosti podané "tradičnými" manželskými pármi alebo slušnými kresťanskými vdovami či vdovcami. Výber adoptívnych rodičov je veľmi prísny, spolieham sa teda na zdravý rozum sociálnych pracovníkov a tí majú možnosť tichej diskriminácie - jednoducho každú žiadosť, ktorú podajú dvaja homosexuáli, možu zamietnuť s akýmkoľvek vysvetlením alebo aj bez neho. Hlava 22 v praxi! 

 

edit: Hoci som to tu doteraz nepriznal, tiež sa mi príliš nepozdáva predstava toho, že sa nejaký Belgičan v pondelok večer zoznámi so slovenským partnerom, v utorok uzatvoria registrované partnertvo a v stredu požiadajú o adopciu dieťaťa. Na druhej strane mi ale nijako neprekáža, ak lesbický pár vychováva vlastné dieťa niektorej z partneriek, pretože materinský pud je pre mňa lepšou zárukou dobrej starostlivosti o dieťa, než akýkoľvek právny predpis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadosti o adopciu prebiehaju zdlhvo hlavne z dovodu opatrnosti, pri urcovani komu sa dieta zveruje....to je proti zaujmu dieteta? To, ze s tym dietatom niekto dlhsiu dobu byval v jednej domacnosti, nie je zarukou, ze je aj pre to dieta najlepsim opatrovnikom (kedze nie je s nim v ziadnom pribuzenskom vztahu). Zaujimave, ze sa zrusil trest smrti z dovodu moznych justicnych omylov, ale v pripade adopcie deti sa to zlahcuje....to je v zaujme koho?....tam je statny organ neomylny?...intuicia je to, co to dieta potrebuje?

 

A ten vztah k dietatu parnerkou parnerky, je na akom zaklade?......na to dolezitom zakone o registrovanom partnerstve?....aha, to teda by  platila aj vyzivne pre...kua...ozaj, kto komu by platil vlastne vyzivne v pripade "rozvodu"? Komu by sa prisudilo dieta, ak by bolo osvojene partnermi jedneho pohlavia? Promiskuita je u nich dokazatelne na vyssom stupni, ako u heteroparov. Tie deti by nezazivali v tomto pripade vacsiu traumu, ako napr. v pripade neskorej adopcie?

 

K tomu heteroparu (vdova s detmi+partner) a jeho nezosobaseniu vedie v drvivej vacsine vedomost, ze by vdova prisla o statnu podporu a rozne ine soc.davky na deti. No ak by sa aj zosobasili, tak nie je zarukou, ze by tie deti dostal "novomanzel".....nie su jeho. A tak isto je to aj v pripade, co sa tu ty a spol. snazite navodit, ako nejaku diskriminaciu parnerky partnerky a poukazat na necitlivost zo strany socialky a teda aj zakona, voci dietatu.

 

Mne je srdecne jedno, ci bude referendum platne podla zajkona o kvore, ale ja sa zucastnujem vsetky akcii, v ktorych mozem vyjadrit svoj nazor na vec. Ci su to volby alebo referendum. A urcite si nepredstavujem zivot svojich vnuceniec takto......

 

http://ocilkova.blog.sme.sk/c/374525/hrozi-na-slovensku-odoberanie-deti.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. ale ja sa zucastnujem vsetky akcii, v ktorych mozem vyjadrit svoj nazor na vec. Ci su to volby alebo referendum.

V tomto sa zhodneme. Rozhodol som sa, že svoj názor vyjadrím bojkotovaním nezmyselnej akcie, ktorá svojim výsledkom nijako neovplyvní naše životy. Okrem toho ju považujem iba za výsledok manipulatívnej kampane, ktorá zmobilizovala stádo nechápavých ľudí bez šajnu o platnej legislatíve a nikdy by som si neodpustil, ak by som pomohl svojou účasťou naplniť kvórum a pretlačiť takýto nonsens do platnosti. Rovnaký postoj mám napríklad aj k satirickej protiakcii, ktorá organizuje zbierku podpisov na petíciu o usporiadaní referenda za vystúpenie z NATO, tiež svoj názor na celý nezmysel vyjadrím neúčasťou.

 

edit:

 

 

intuicia je to, co to dieta potrebuje?

Intuícia je to, čo mi okrem iných faktorov pomáha pri rozhodovaní a utváraní názoru na správnosť alebo nesprávnosť zákonov na ochranu detí. Myslel som, že si už na to tvoje skratkovité uvažovanie a pokrútenú logiku zvykám, ale tuším som sa mýlil. -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Referenda sa nezúčastním. Z dôvodu, že sa mi nechce, ale druhý dôvod je prozaickejší. Najprv som mal v úmysle sa zúčastniť a hlasovať za tú tzv. "ochranu tradičnej rodiny". Podľa môjho názoru rodina je muž, žena a deti. Pretože rodina v princípe funguje tak, že muž a žena splodia deti. Homosex..... óóóóó pardóóóón! Neheterosexuáli nie.

 

Ale...

 

Ak referendum nebude úspešné a bude umožnené homose... neheterosexuálom sa sobášiť a adopotovať si deti, tak možno to až také zlé nemusí byť. Na adopcie sú v drvivej väčšine určené detí z detských domovov. A medzi nimi sú nesmierne haldy Cigánov. Tých si teplí adoptovať môžu! :D

 

Howgh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ... to je len jedno zo strašení národa. jedno z mnohých, čo keby náhodou, tak je povinná účasť zpovinnená aj takto. 

stala sa z toho priam mestská legenda, rovnako, ak z podpory pápeža referendu.
 

Slovenské referendum otriasa širokou verejnou mienkou. Po tom, ako úsilie Aliancie za rodinu začiatkom februára údajne odobril aj pápež, ho pozornejšie komentujú aj zahraničné médiá a nad podporou pápeža krútia hlavou. Podľa výpovede slovenskej študentky, ktorá navštívila pápeža priamo vo Vatikáne, to bolo úplne inak. František totiž slovenské referendum vôbec nespomenul, hovoril iba vo všeobecnosti a tým pádom ho nemohol podporiť. O tom, že ho zneužili slovenskí aktivisti a cirkev, píše aj jeden z najznámejších amerických webov BuzzFeed.

....

http://m.topky.sk/cl/11/1454985/Slovensko-sa-opat-zviditelnilo-Aliancia-za-rodinu-namocila-papeza-do-medzinarodneho-skandalu

 

/Video s príhovorom pápeža Františka sa stalo predmetom medzinárodnej diskusie/

 

 

... ale už je podpora referenda pápežom v pretlmočení Aliancie vonku medzi ľuďmi, a žiadne včerajšie večerné dementi zasiatu myšlienku neovplyvní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa napadá jediné slovko.. také "ľudové"

a znie tako - "odrb"..

celé toto referendum je odrb

lebo keď dosiahnete presný opak toho čo chcete, odrbete sami seba

 

spoločnosť do teraz, homosexuálov iba tolerovala, byť homosexuálom nebolo normálne, ale nebolo to ani trestné

 

a ten rambajz okolo referenda, je dobrí akurát na to aby sa začala debata, a ich postavenie v spoločnosti sa konečne vyjasnilo

 

nemôžete povedať že sú homosexuáli zločinci.. proste nie sú

nemôžete dokázať že je homosexualita choroba.. proste nie je

tak čo sú?

sú "normálny"

normálnych ľudí nie je žiadny dôvod diskriminovať

 

toto dosiahne "aliancia"

gratulujem, to sa vám teda fakt zadarilo

 

keby žiadne referendum nebolo, pretrvával by doterajší neurčitý stav, práve vďaka referendu sa porušila "statika" a veci sa "pohnú", ale úplne inak, ako chceli "pseudokonzervatívci"

byť skutočný konzervatívec, znamená snažiť sa zacohvať daný momentálny stav

v tomto prípade sa ale "aliancia" snažila niečo zmeniť "robiť revolúciu" a výsledky zmien bývajú veľmi neisté

tak vám treba..

komu niet rady tomu niet pomoci..

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. práve vďaka referendu sa porušila "statika" a veci sa "pohnú", ale úplne inak, ako chceli "pseudokonzervatívci"

 

Varovanie - nasleduje nepodložená konšpiračná teória! :zubiska:

 

Ja si myslím, že to celé začalo nedávnou vatikánskou synodou o rodine. Tej predchádzalo rozosielanie dotazníkov, v ktorých mali jednotliví veriaci okrem iného vyjadriť aj svoj postoj voči homosexualite, ale chyba lávky - dotazníky sa k ľuďom nedostali, pretože ich vyplnili pilní úradníci na biskupstvách a obratom ich poslali naspäť do Vatikánu. Tam ich kardináli zhodnotili prísnym okom, potešili sa konzervatívnemu trendu a odštartovali masívnu politickú kampaň, pretože na základe sfalšovaných údajov rátali s masívnou podporou veriacich. Preto sa išli naši fráterníci počas kampane doslova rozdrapiť a pomáhali si aj výmyslami, pretože ak referendum neuspeje, pápež poklepe prstom na šanon plný sfalšovaných dotazníkov a uprie spýtavý pohľad na Slovensko. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak referendum "uspeje"

a dostatočný počet ľudí povie "nie"

tak vznikne problém "horúci zemiak"

ako som už povedal, vznikne mandát pre prijatie patričných zákonov

prajem všetkým veľa zábavy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rodinu som ochranil - ucastnil sa referenda - ucast - na jednom harku(na harku je 46 ludi) boli 3 ludia zakruzkovani a druhom 8mi, teda ucast 12 percent.

Celostatne neverim, ze bude viac ako 20 percent.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna skor viac zaujimaju vysledky. Statisticky urad zatial nic nedal - ja by som ho zrusil.

 

Ucast podla Sme je necelych 17 percent a 10 percent z nich bolo proti. 

 

Mna zaujimaju aj jednotlive obce. Oblasti ci sa budu ci nebudu vymykat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až takáto nízka účasť.. pri tom populizme

nedá sa to pokladať za "anomáliu"?

musím sa priznať, toto som nečakal, a keď sa ľudia, doslova "dav" správa nevypočitateľne, vždy ma to znekľudňuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na spravnu mieru asi tu treba povedat, ze referendum bolo uspesne, ale nebolo platne z pohladu kvora zucastnenosti. Pre koho bolo uspesne je vec nazoru. No cca 900 000 x v kolonke ANO  z celkovej ucasti cca 945 000 skor dava dovod na optimizmus organizatorom referenda. Nikde nie je iste, ako by hlasovala ostatna nezucastnena verejnost. Takze akesi argumentovanie sposobom, ako sa tu teraz v poslednych prispevkoch objavilo, je intuicia ala valcik :( . Podla intuitivnej definicie Ryana je to dokaz ze na slopensku zije patina hlupakov......ja zasa podla mojej intuitivnej definicie mozem povedat, ze na slopensku zije 4/5 negramotnych ludi. Nevedia sa podpisat ani krizikom a vdaka tejto negramotnej vacsine, sa podarilo  vyhodit 6 milionov euro do "luftu".

 

Ak referendum nebude úspešné a bude umožnené homose... neheterosexuálom sa sobášiť a adopotovať si deti, tak možno to až také zlé nemusí byť. Na adopcie sú v drvivej väčšine určené detí z detských domovov. A medzi nimi sú nesmierne haldy Cigánov. Tých si teplí adoptovať môžu! :D

 

Howgh.

 

Referendum je neplatne, no na tie tebou spominane deti v decakoch sa nikto "neulakomi". Kazdy ma zalusk na modrooke blondave a kucerave Barbie :( .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otazky kazdy opovedal podla toho ako on vidi. A ta ucast (minimalna) v casti viac-menej obyvanej mensinou mad.narodnosti, tak tam by som to videl "solidaritou" mensiny k mensine :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov