Skočiť na obsah

Ochrana tradičnej rodiny


alamo

Odporúčané príspevky

nuz, ved prave.  Kedze som autor a podla mna nevyplyva, tak chcem vediet aku logiku si pouzil :),  Bud si ju pouzil zle a teda musim pisat pre teba jednoduchsie, alebo spravne a teda musim formulovat spravnejsie :)

 

A teda to je o tom kto co chape,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Pokial je zcestna, tak tazko moze byt trefna. Je uplne mimo.

Tu zahoracku kapustnicu budu aj v medzilaborciach volat kapustnica. Ale rodina je tu podla niektorych iba Z+M. Ine varianty neexistuju.

 

Reagoval som na tvoju poznamku o tom, aky sme proeuropsky v nejakych inych veciach, ale v tejto problematika sa akosi nehrnieme do europy. Preto aj spominam tradiciu a dal som ti aj (mozno zcestny) tradicny priklad :) . Mal som na mysli vztah manzelsky medzi muzom a zenou+potomstvo. Duhove varianty, ako rodina, su armagedon v soc. systeme a rodiny ako takej. A ta formulacia rodiny je u niektorej casti diskutujucich tu na fore spravna. Rodina je, a vzdy aj bola, iba v spojeni M+Z=dieta(deti). Ine varianty predsa ani nemozu existovat. Ale ty si doteraz nenapisal(teda som si to nevsimol), preco mas taky zaujem o to uznat za rodinu aj nieco ine, ako zvazok muza azeny (a netvrdim ze musia byt sobaseny v kostole).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz to tu bolo x-krat povedane. Zrusil si vsetko co nie je z+m. Napr. vdova s dietatom je co podla teba ak nie rodina? Zdruzenie?

 

Nezdovodnil si preco nemozu existovat ine varianty. Ze je to "soc. armagedon" je kolosalny nezmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj dedko a babka je rodina,  a aj pes patri do rodiny. Rodina ma viac vyznamov,  zvazok ludi s pribuznostou ?

Ale ak nejdeme slovickarit, tak  je jasne ze tu ide o cosi ine,   rodinu ktora vznika pre nepribuznych a vytvara tak novu jednotku. 

 

A mozu existovat aj ine rodiny,   ale cast vylucuje nasa kultura ( napriklad polygamia) a vdaka bohu zatial neziadaju o jej zavedenie. 

Ale hrozba su neuplne rodiny,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak teda, aké sú tie iné spôsoby, ako inak právne ošetriť spolužitie dvoch homosexuálov? (zaznelo to niekoľkokrát)

čo to má byť, keď nie rodina? majú si na to založiť akciovku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, ake konkretne problemy chces riesit ? A ake sa nedaju riesit sukromnym pravom ? 

Priklad ,  casto sa spomina ze ako nepribuzna osoba sa nedostanes k lekarskym informaciam.   To je vsak obecnejsi problem, napríklad pre starych ludi o ktorých sa stara suseda.   Z pohladu prava o tom kto ma pristup k takymto informaciam rozhoduje dotknuta osoba, staci to zaviest ako jednoduchy notarsky ukon, na urovni splnomocenia a kedze notarsky register je dnes lahko pristupny, tak si kazdy lekar moze overit ci mas taketo zvolenie alebo nie.   Je to urcite cistejsie ako sa vydavat za pribuzneho, kedze to si lekar nema ako overit.

 

Ta zakladna otazka vsak znie, preco by sa kua stat mal starat do vztahu dvoch dospelých ludi, preco by mal zavadzat institucie partnerstva alebo cohokolvek.  Rodina a manzelstvo je vynimka, kde to stoji na tradicii a uznani vynimocnosti, kedze sa rodina povazuje za zakladnu instituciu.   A tuto vynimocnost brani KDH.

 

Pravo nesluzi na demonstraciu nazoru, jeho cielom je nieco ine.    rovnako nepotrebujes instituciu spolubývajúceho, frajera, priatelky, milenky, susedstva atd.  To su rovnako socialne skupiny, kde existuju neformalne dohody a v pripade zaujmu mozes uzavriet formalne pravne dohody. Stat k tomu nepotrebujes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priklad ,  casto sa spomina ze ako nepribuzna osoba sa nedostanes k lekarskym informaciam.   To je vsak obecnejsi problem, napríklad pre starych ludi o ktorých sa stara suseda.

v zásade, o žiadnych iných problémoch som nič nepočul..

majú aj nejaký iný problém? vie niekto o nejakom?

..

ahá.. (stačí si prebehnúť "dennú tlač")

toto je ten ďalší problém?

teda stane sa ďalším problémom, akonáhle štát uzná manželstvo dvoch homosexuálov, za rovnocenné s manželstvom muža a ženy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  adopcie si iny problem.    A zasadne, cielom adopcie je najst najlepsie mozne riesenie pre DIETA, nie pre tych co dieta chcu.   A keby nastala situacia ze najlepsie MOZNE riesenie je taketo, tak by som to zrejme prezil.  Ale  dnes je to absurdne,   mame plno rodin, ( muz a zena), ktore sa snazia o adopcie a nie je dost volnych deti.    

Povazujem za zvratene  tvrdit ze ludia maju mat PRAVO adoptovat dieta,    to sa dost podoba na otrokarstvo. 

 

A samozrejme za tym je snaha pravne dokazat ze dvaja homosexuali su predsa normalna vec,    nedokazu o tom presvedcit svoje okolie a tak chcu vyuzit pravo na to aby potrestali tych co maju iny nazor.  A to je podla mna zneuzitie prava. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ta zakladna otazka vsak znie, preco by sa kua stat mal starat do vztahu dvoch dospelých ludi, preco by mal zavadzat institucie partnerstva alebo cohokolvek. 

 

 

 

teraz si klepol klinec po hlavičke - prečo sa štát stará? nech sa prestane starať, kto s kým chce alebo nechce žiť, zrušme civilné manželstvo, veď viacerí tu už povedali, že všetky právne úkony, ktoré vyplývajú z manželstva a získavajú sa automaticky jedným podpisom (dedenie, BSM, otcovstvo, informácie o zdravotnom stave, vyživovacia povinnosť, zmena mena, preberanie pošty a všetko možné, čo mi nenapadne, prípadne o tom ani neviem) sa dá dosiahnuť čiastkovými notárskymi či úradnými úkonmi... tak nech si každý, kto chce žiť s niekým iným, bez ohľadu na pohlavie, pomocou týchto úkonov zabezpečí požadovanú šírku či hĺbku spolužitia... ostane len cirkevné manželstvo, ktoré ale nebude mať v civilnom živote žiaden právny dosah... cirkev sa určite postará o to, aby cirkevné manželstvá uzatvárali len jedinci vhodného pohlavia... keď štát (poťažmo jeho občania) odmietajú zrovnoprávniť všetkých občanov ohľadom uzatvárania partnerstva (je jedno, ako sa ten spôsob spolužitia nazve), tak to zrovnoprávnenie dosiahnime zrušením manželstva...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trinita,  pretoze manzelstvo tu bolo davno pred tym.   A dobre pravo respektuje realitu, nie vytvara novu.   Tvoj navrh je radikalne socialne inzinierstvo. Netusis aky by to malo dopad,  ( a moj nazor je ze velmi negativny. )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz to tu bolo x-krat povedane. Zrusil si vsetko co nie je z+m. Napr. vdova s dietatom je co podla teba ak nie rodina? Zdruzenie?

 

Nezdovodnil si preco nemozu existovat ine varianty. Ze je to "soc. armagedon" je kolosalny nezmysel.

 

Nic som nezrusil, pretoze nic ine neexistuje. Da sa podla teba nieco take zrusit? A ine varianty predsa existuju aj teraz. Preto sa cudujem, o co tomuto "utlacanemu" zdruzeniu (podla teba-a ja suhlasim) ide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj dedko a babka je rodina,  a aj pes patri do rodiny. Rodina ma viac vyznamov,  zvazok ludi s pribuznostou ?

Tak ale potom nehovorme o rodine. Hovorme o manželstve. A to nie je o slovičkareni ale o presnom vyzname pojmu. Lebo potom hovorime o inych veciach.

On už ten samotny nazov tradična rodina nedava zmysel. Lebo tradična rodina je aj o tom že kedysi žili aj ocko s mamkou, deťmi a babkou a dedkom na jednej kope.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tomto tu píšeme už na niekoľkých stranách, a akosi nám to nejde sa ujednotiť.

 

darmo tu bude jeden či druhý písať, či mať názor / čo je pre diskusiu to isté /, že matka s deťmi, otec s deťmi, vdova s deťmi ... a všetky tie varianty sú o tom, že ako pár krát tu bolo napísané:  polovicna rodina nie je tym vhodnym vzorom, kam smerovat.

a nebodaj do toho taká vec, že dvaja ľudia rovnakého pohlavia v jednej domácnosti,

nemyslím, že je to vzor, kam smerujeme, ( ale je to skutočnosť, a nie je to novum ... takéto rodiny vždy boli, len sa strkali do nových manželstiev, lebo to bola spoločenská norma, a okrem toho to vyžadovala schopnosť uživiť sa, role, remeselnícke dielne, spoločná rodinná práca, o tom sme tu už písali )

... ale podľa mňa a ako tu čítam, viacerých z nás je to áno, rodina.

aj slobodná matka s deťmi je rodina, aj ovdovelý otec je rodina, a všetky tie varianty sú rodinná jednotka, bez ohľadu nato, či je dobré k tomu smerovať či nie.

 

kdesi tam vyššie sa spomenula možnosť muž-žena bez dieťaťa ... aj takých je bárskoľko, môžeme ich teda nazvať rodina? spĺňajú podmienku m+ž, / a možno čakajú na dieťa. / je to ´tradičná rodina´ ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trasovisko..

nech je pre politikov poučením.. kto tak ako smer a kdh, zabrdne do "tohto", ten s toho žiadne body nevytlčie

báč nikto nebude spokojný, s ničím, nikto sa na ničom nedohodne, a akurát s toho bude halda "nasertívnych" občanov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, tak to vyjasnime.    Hovorime o zakone o rodine

ktory dnes znie

 

Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Manžel a manželka sú si rovní v právach a povinnostiach. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí.
Rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti. Spoločnosť všetky formy rodiny všestranne chráni.

 

Toto je ta formulacia, o ktorej hovori KDH. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

formulácia KDH ale nie je .. alebo ináč.

 

naša krajina je stále konzervatívna a sčasti hodne bigotná, v akomkoľvek zmysle, ako len môže bigotná byť.

ale na druhej strane / zamotám sem voľby / neoplatí sa politikom a politikárčikom príliš politikárčiť, a priveľmi sa upínať k tej kresťanskej prevahe obyvateľstva, a KDH nie je zrovna strana, ktorá by mala u voličov - kresťanov priveľké renomé.

 

je jasné, prečo sa o to snaží. strkať čosi, čo v zákone je, do ústavy, je nadpráca.  formuláciu, ako je definovaná rodina a manželstvo dnes, tu kdesi máme, v zákonoch - ale už ďaleko, pridám ho aj sem :

 

Zakon o rodine 36/2005

Čl. 1
Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento
jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha
jeho dobro. Manžel a manželka sú si rovní v právach
a povinnostiach. Hlavným účelom manželstva je
založenie rodiny a riadna výchova detí.
Čl. 2
Rodina založená manželstvom je základnou bunkou
spoločnosti. Spoločnosť všetky formy rodiny všestranne
chráni.
Čl. 3
Rodičovstvo je spoločnosťou mimoriadne uznávaným
poslaním ženy a muža. Spoločnosť poskytuje rodičovstvu
nielen svoju ochranu, ale aj potrebnú starostlivosť,
najmä hmotnou podporou rodičov a pomocou pri
výkone rodičovských práv a povinností.

 

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-36

 

po zmluve s Vatikánom budeme raritou tým, že neúspešné KDH a parlamentné panoptikum menom OĽaNO za pomstychtivej zlomyseľnosti Smeru pretlačia do ústavy to, čo normálne v tejto krajine funguje.

 

napriek tomu aj ovdovená žena s deťmi zostane rodinou. aj zosobášení muž a žena bez detí sú rodina. malá rodina, ktorá aj v štatistikách vystupuje ako rodina.  alebo ich smieme nazývať len manželmi ? hm.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On už ten samotny nazov tradična rodina nedava zmysel. Lebo tradična rodina je aj o tom že kedysi žili aj ocko s mamkou, deťmi a babkou a dedkom na jednej kope.

 

Akoze nedava zmysel? Tradicna rodina je predsa  m+z=deti. Ak tam nie su deti, tak to nie je rodina, ale iba manzelstvo m+z. S tohoto zvazku zasa plynu urcite "vyhody-povinnosti-prava"........a cojaviemcoeste. Takze sa tu nikto neslovickari.

 

 

 

o tomto tu píšeme už na niekoľkých stranách, a akosi nám to nejde sa ujednotiť.

 

formulácia KDH ale nie je .. alebo ináč.

 

je jasné, prečo sa o to snaží. strkať čosi, čo v zákone je, do ústavy, je nadpráca.  formuláciu, ako je definovaná rodina a manželstvo dnes, tu kdesi máme, v zákonoch - ale už ďaleko, pridám ho aj sem :

 

Uz som ti to raz napisal. Tato debata sa rozvinla do absurdna a sa tu rozoberaju problemy, ci definicie, co nemaju s problemom nic spolocne. Treba si asi najskor premietnut, co bolo spustacom toho, preco sa tento kulturny ideal spolocnosti,  snazi dat KDH do ustavy.  Inak sa tu stale to bude motat medzi absurdnom a genialitou niektoreho diskutera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akoze nedava zmysel? Tradicna rodina je predsa  m+z=deti. Ak tam nie su deti, tak to nie je rodina, ale iba manzelstvo m+z. S tohoto zvazku zasa plynu urcite "vyhody-povinnosti-prava"........a cojaviemcoeste. Takze sa tu nikto neslovickari.

Nie nedava. Lebo pojmy maju svoj presny vyznam. A ten tradična rodina ho ma veľmi široky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

debata sa stále točí okolo toho čo je a čo nie je tradičná rodina. mňa by zaujímala iná vec.

keď už teda KDH a Smer chcú tak strašne chrániť tú tradičnú rodinu, čo konkrétne doteraz pre jej ochranu urobili? a nemyslím tým teoretizovanie nad zmenou jednej vety v ústave. nejaké praktické kroky by ma zaujímali.

koľko "tradičných" rodín sa rozpadne len preto že otec dlhodobo mukluje v GB, alebo matka chodí utierať rite rakúskym dôchodcom, pretože doma (hlavne v SSK a VSK) jednoducho nenájdu prácu a ak aj nejakým zázrakom áno, to čo za ňu dostanú sa sotva dá nazvať platom.

KDH bolo vo vládnej koalícii v rokoch 1998-2006, Smer s malou pauzou vládne od roku 2006, ďalšie volebné obdobie dajú asi spolu. čo teda konkrétne urobili aby mohli byť rodiny spolu, a rodičia nemuseli utekať za prácou von? a nemyslím tým infantilné nápady KDH o zákaze nedeľného predaja, aby pokladníčky z tesca mohli byť so svojimi rodinami. v tomto kontexte ma vždy dokážu pobaviť názory niektorých salónnych ekonómov že: Slováci nie sú ochotní cestovať za prácou.

 

ja podľa tejto debaty nežijem práve v štandardnej rodine, ale pred tromi rokmi som odmietol veľmi dobrú pracovnú ponuku v IRL len preto aby sa u mojich synov nezmenil môj status z Tato na Ten ujo čo z Írska posiela peniaze. ale je tu kopec ľudí ktorí to urobiť nemôžu, lebo rodina z niečoho žiť musí a doma prácu nezoženú.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Clovek 2 zaregujem len na tvoj prispevok - ja s nim suhlasim -ale -ja sa stretavam -aj mam v rodine ludi co chodia opatrovat do rakuska - su to rozni ludia - hlavne uz skoro aj dochodkine - aj take co uz poberaju aj rakusky dochodok - aj mladsie - co aj maju deti a poberuju ich davky na deti - poznam chlapa co tam chodi robit a ma 8 ci 9 deti. Isto to nemaju lahke ale ci su nespokojni? Isto aj taky su. Mam znameho hraval som snim tenis - Ing - on tvrdil- ze tam chodi rad - ide si tam odychnut.

 

Na druhu stranu ja lutujem jednu pokladnicku v Bille - ked si idem na pivo stale tam je. Mozno je to nahoda. Velmi pekna baba.

 

To odmeranie deti je(ci ine nastavenie na realitu). Aj po ovela kratsom case - ja som doma prespaval - ci ma ani nevideli len tri dni a dnes ma skoro ani nevnimali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial ma niekto potrebu vrtat do celospolocenskeho uzu, je to bud clen nejakej mensinovej casti spolocnosti, alebo politik

najhorsi variant je, ak prva skupina presadzuje svoje zaujmy prostrednictvom politikov :D

Myslíš to vážne, alebo iba ako žart?

Na to, aby si človek uvedomil, že decká vychovávané starostlivým a milujúcim lesbickým párom netrpia žiadnym materiálnym, emocionálnym alebo iným nedostatkom a žijú si v porovnaní s deckami vychovávanými v štátnych ústavoch omnoho lepšie, netreba byť homosexuál. Stačí otvoriť oči a sledovať trošku okolie, takéto domácnosti fungujú už aj v našom malom a bigotnom Slovensku, i keď momentálne bez požehnania cirkvi a záštity štátneho aparátu.

 

A na druhej strane máme kresťanov ako napríklad jose, ktorý razí teóriu, že batoľatá sú po narodení zvieratami, z ktorých treba vychovať ľudí tvrdými telesnými trestami. Ani tu netreba byť homosexuál, aby si človek uvedomil, že takýto kresťanský patriarcha je pekný pako, že.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov