Skočiť na obsah

Ochrana tradičnej rodiny


alamo

Odporúčané príspevky

poznám hafo ľudí, čo bývajú vo svojom, ďaleko od rodičov, a napriek tomu sú sami a nemajú deti (napriek tomu, že chcú mať rodinu) - diagnóza - totálne nerealistické predstavy a potenciálnych partneroch


rodina je muž a žena, hotovo... Tyso, práve si zrušil všetky vdovy, vdovcov, rozvedených, slobodné matky atď, proste všetkých ľudí, čo z nejakého dôvodu majú deti, ale nemajú k nim druhého rodiča - nie sú podľa teba (a tohoto striktného určenia) rodina a nezaslúžia si žiadnu vymoženosť či úľavu pre rodiny... šlus, bodka, koniec, sme naspäť v temnom stredoveku, kde iba deti zrodené z manželstva posväteného v kresťanskom kostole sú deti, ostatní sú pankharti a budú povinní až do smrti nosiť na sebe znak ružového kosoštvorca, aby všetci vedeli, že nie sú zrodené v posvätenej tradičnej rodine... 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moment

nie sú tie výhody, vyplývajúce z ochoty žiť v rodine, dvojakého druhu?

prirodzené a umelé?

prirodzené sú napríklad tie, ktoré majú napríklad tí slimákovi "brat a sestra bývajúci v spoločnej izbe", majú nižšie náklady na bývanie

umelé sú tie, ktoré vyplávajú zo zákona, garantovaného štátom, napríklad právo ako príbuzný, mať informácie od lekára

 

potom mne tie prirodzené, vznikajúce "spontánne", ktoré nemusí garantovať štát, pripadajú akosi zaujímavejšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trinita,   to je dost demagogia.  Nie nezrusil som ich, a pokial tu bude snaha im pomahat ako socialnym pripadom tak to nie je problem. Ale nie su rodina.

Preco by vdova mala byt rodina ? Pripadne slobodna matka ?

V com by sa im viedlo lepsie ak znasilnime jazyk ?

A ani tu nepisem o tom ze by deti mali byt postihnute za povod,  predsa dost staci ze to ze nevyrastali v rodine je pre nich handicap hned od zaciatku.

Ja povazujem rodinu za ideal,  to je vsetko.   Ale nie kazdy dosiahne ideal, z vlastnej ci cudzej viny alebo len tak zo smoly. 

Ale nestracajme  jasne pomenovanie pre to co najlepsie a co nie.  

 

 

A tema na zamyslenie :  Spominas tu deti z rozvedenych rodin,  deti co ziju len s matkou ci otcom. Je to bezne ale skutocne je to spolocensky ideal ? Nemal by prave tu existovat spolocensky tlak na to aby sa ludia spravali zodpovednejsie ? A to ako pri vstupe do manzelstva tak pri odchode z neho ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozvedené rodiny a vdovci - nie je to ideál, ale je to realita, že z "tradičných" rodín (muž, žena, deti, pes) sa šmahom ruky stane rodina "netradičná"... o čo sú matka-vdova či otec-vdovec horší, aké nezodpovedné správanie predviedli, že sú z nich vdovci? čo majú urobiť - rýchlo-rýchlo si nájsť nového partnera, aby z nich znovu bola tradičná rodina? detto, rozvedení rodičia, možno sa niektorí z nich chovali dostatočne nezodpovedne, že dopustili rozvod (a sem zhrnieme všetko nezodpovedné chovanie počnúc neschopnosťou riešiť drobné nezhody - čo aj ja považujem za nezodpovednosť - až po neochotu a neschopnosť jedného z rodičov žiť s alkoholikom, agresívnym jedincom, klamárom, podvodníkom, neverníkom, 15x súdne trestaným darebákom atď)...

ľudský život, vzťahy, rodina a všetko, čo s tým súvisí, je príliš zložité, aby sa to mohlo jednoducho zaškatuľkovať do nejakej formičky typu - mama-otec-dve deti a všetko ostatné, čo do tejto formičky nepasuje, ani sa do nej nedá natlačiť násilím, je fuj-hnus-zlé a treba to zrušiť, zakázať, potlačiť, osekať...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... odpoveď na to je v samotnom názve toho, čo sa ochrancovia podujali ochraňovať : tradícia.

 

už sa to tu spomínalo, bola to odpoveď pre mňa, keď som sa trochu zamyslela nad tým, ktorú konkrétne tradičnú rodinu ochraňujeme, každá doba a spoločnosť mala svoju:


Mas siroky zaber v chapani vysvetlenia, co je to vlastne tradicna rodina. Nooooo.....tak ja si myslim, ze netreba okolo tej otazky tolko meditovat, ale staci si len zopakovat, preco sa ta ochrana tradicnej rodiny preferuje.....teda v niektorych kruhoch. Ked uz sa tradicna rodina zacne vysvetlovat sposobom, ako to ty popisujes, tak sa mozeme dopracovat aj k tradicnej rodine zalozenej na spoluziti vo svorke a jej hierarchie :( . Pripomeniem ti teda (na osviezenie pamati), ze europa, ako taka a jej kultura, vyrastla na krestanskych zakladoch, tak asi sa mysli tradicna rodina, ktora sa tu uz po starocia preferuje. Teda tradicna rodina je muz-zena=potomkovia.

 

chápem, čo info hovorí,

ale to, že muž a žena vedia splodiť spolu dieťa, je biologická danosť. ´tradičná rodina´ je spoločenská záležistosť ...

 

a ako to vidím ja, vdova, slobodná matka, rozvedená matka, rozvedený otec, vdovec s dieťaťom či deťmi tvoria rodinu. nie že nie ... to je malá funkčná rodina.

 

( pritom slovo "funkčná" je presne to, ktoré možno použiť v spojení so slovom "zvyčajne" aj pri predstave "otec-matka-dieťa" - že je zvyčajne funkčná )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flinstonova - moj text - je prvy cerveny- ci aj iny? Vlastne aj druhy modry. A vlastne ide odpoved na moj text. OK

 

Prva veta - ak sa mi niekto bude starat ako vychovavat deti ,moje deti - a bude sprosty - nebodaj kvoli tlapku na rit - nebude preplesk bude ovela viac. Ale tu islo o ochranu rodiny - a  na co som reagoval - tvoju reakciu tiez nechapem.

 

Modre - pamatam si to matne - ale nenabuchal som ju - inak odkial a preco vytahujes?

 

 

A k tvojmu textu - ktomu nemam co.

1.) to červené: nebolo mi jasné, čo si tým myslel, t.j. čo by malo byť dôvodom na onen preplesk a ešte aj niečo viac, a keďže si mi to tak pekne vysvetlil, tak už to viem.

2.)  odkiaľ? To si robíš srandu, no šak z tejto témy z tvojho príspevku, hádam si nemyslíš, že by som si čosi také vymyslela?! Bola to len reakcia na tvoju reakciu, nič iné.

 

Pamätám sa, že kedysi, keď sa segra a vtedajší švagor pohádali s jeho rodičmi, u ktorých vtedy bývali, a mali tam samostatnú izbičku, tak sa demonštratívne nasťahovali do 2-izbového bytu mojich rodičov, vtedy som ešte bývala s nimi. zabrali obývačku, a my s rodičmi sme sa tlačili v tej druhej izbe. Kuchyňa bola spoločná. Bol to horor, napriek tomu, že segru mám rada a vtedy som ich mala rada oboch, šli mi na nervy a bola som blahom bez seba, keď sa po mesiaci odkýbľovali nazad. Takže v tomto slimákovi celkom rozumiem. Ale takéto príspevky by asi lepšie pasovali - vrátane tých o mamahoteloch, do tej témy "Syndróm prázdneho hniezda". Alebo kam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trinity,   revolucionari navrhovali rodiny uplne zrusit,  lenze ludia tvorili rodiny davno pred krestanstvom a tak ani za komunizmu sa toho nevzdali.  A toto je druhy sposob, spravit z rodiny vseobimajuci pojem, kde sa zmesti cokolvek.

 

A stale mas pocit ze sa tym deje cosi zle ak slobodnej matke nedame nazov rodina,  ale tak to nie je.  Ako by to aj slo zakazat ?  Ale nie je to nieco co by mal stat branit ci podporovat.  Vo svedsku to dotiahli tak daleko ze sa aj tradicnej rodine oplatilo rozviest a dalej zit spolu, kedze dostali danove ulavy.

A ak uz teda nema rodina mat vyhody,. tak aspon branme tomu aby to bola nevyhoda.  

 

A co ma robit slobodna matka ?  To sa neda riesit zakonom,  vacsina je o nezodpovednosti,   to ze niekto skonci ako alkoholik ci v base, to tusia aj ucitelia na zakladnej skole.  Aj sa mylia ale spat s nim je pre pubertiacku rizikove.

 

Ale nie je cielom ju zakonom odsudit,  len zase s nej nerobme hrdinku ako v tazkych podmienkach vychovava dieta, kedze tomu predchadzali jej rozhodnutia.   Ale v zasade do toho stat nic nie je.   Kazdy je v prvom rade zodpovedny sam za seba, nie je uloha statu robit  dozorcu


game,   tu mame drobny spor,   funkcna rodina podla teba nie je idealom podla mna.   Aj tradicna rodina moze byt nefunkcna, ale jednoducho polovicna rodina nie je tym vhodnym vzorom, kam smerovat. 

Ked pouzijem analogiu,   normalny clovek ma dve ruky a  dve nohy,   to neznamena ze invalid je zly, zatrateny ci co.   Ale ked si niekto bude chciet urezat nohu, tak ho posleme na psychiatru.  Takze vieme ze je lepsie mat dve nohy ako jednu.  A aj v tomto pripade aspon zatial  nepochybujeme ze normalna rodina je lepsia ako polovicna,    tak co je na tom zle to aj tak povedat ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to tu tak spovzdiali sledujem a napriek tomu, ze ma slimak vyzval, aby som sa ako jeden z vekovo starsich (?) muzov vyjadril, co mam k tomu napisat ?

ze pletieme dohromady socialne a ekonomicke vztahy ? to je potom jasne, ze nesedi rovnica a POJEM tradicna rodina plava kdesi medzi Kristom a Marxom

 

najrpv si treba zobrat vykladovy slovnik a pozriet si slova

"tradicny" - http://slovnik.juls.savba.sk/?w=tradi%C4%8Dn%C3%BD&s=exact&c=d56e&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8

"rodina" - http://slovnik.juls.savba.sk/?w=rodina&s=exact&c=3aa3&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8

 

kedze zijeme na Slovensku, je zrejme, ze vykladovy slovnik reflektuje sucasny spolocensky status nasho regionu (keby sme zili v amazonskom pralese, tak tamojsi vykladovy slovnik by mohol hovorit nieco ine)

z toho vyplyva, ze si mozeme definovat pojem "tradicna rodina" tak, ako ho chape slovenska vacsinova spolocnost a (podla mojho nazoru) je aj zakotveny v prislusnej legislative

 

pokial ma niekto potrebu vrtat do celospolocenskeho uzu, je to bud clen nejakej mensinovej casti spolocnosti, alebo politik

najhorsi variant je, ak prva skupina presadzuje svoje zaujmy prostrednictvom politikov :D

 

pre mna ochrana tradicnej rodiny znamena predovsetkym vychovu, slusnost a uctu.

http://rozpravky.wz.cz/rozpravky/index.php?text=o-troch-grosoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game............a tiez zopar dalsich

 

....kam ste prosim vas tuto debatu zaviedli. Ved sa nikde nikto (teda co viem) s predkladatelov tohoto "prevratneho" zakona nevyjadril, ze je to o tom, co tu rozvadzate  uz do absurdna. Pod tradicnou rodinou sa rozumie (myslim v tomto pripade) manzelstvo medzi muzom a zenou. O nejake spoluzitie niekoho s niekym sa  tu nejedna, pretoze to je kazdeho osobna vec a (pokial viem) doteraz to nikomu zili netrhalo. Nikto predsa nechce nikomu zakazat sa verejne a slobodne prejavit sposobom, akym uzna za vhodne. Samozrejme pokial neporusi nejaku normu-predpis-zakon, alebo cojaviemcoeste. Doteraz predsa nikto nebranil osobam, co tu tak rozvirili svojou iniciativou verejnu mienku, zit svoj zivot. Alebo ano.......?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mna ochrana tradicnej rodiny znamena predovsetkym vychovu, slusnost a uctu.

A v "netradicnej" rodine toto byt nemoze?

 

A pokial ide o ten pojem, ano vychadza z nejakej krestanskej tradicie, z nejakeho historickeh konsenzu, lenze treba si uvedomit ze prave ten konsenzus sa aj v takom konzervativnom regione v ako je Europa dost radikalne meni kedze sa pomaly koketuje (v niektorych krajinach uz je po) s myslienkou zmeny legislativy. Takze ono ten pojem tradicny pomaly ale isto straca na sile.

Hrame sa na to aky sme europski, ale v mnohych veciach ideme presne opacnym smerom. A ta banda z KDH obzvlast.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game............a tiez zopar dalsich

 

....kam ste prosim vas tuto debatu zaviedli. Ved sa nikde nikto (teda co viem) s predkladatelov tohoto "prevratneho" zakona nevyjadril, ze je to o tom, co tu rozvadzate  uz do absurdna. Pod tradicnou rodinou sa rozumie (myslim v tomto pripade) manzelstvo medzi muzom a zenou. O nejake spoluzitie niekoho s niekym sa  tu nejedna, pretoze to je kazdeho osobna vec a (pokial viem) doteraz to nikomu zili netrhalo. Nikto predsa nechce nikomu zakazat sa verejne a slobodne prejavit sposobom, akym uzna za vhodne. Samozrejme pokial neporusi nejaku normu-predpis-zakon, alebo cojaviemcoeste. Doteraz predsa nikto nebranil osobam, co tu tak rozvirili svojou iniciativou verejnu mienku, zit svoj zivot. Alebo ano.......?

 

info ....

 

neviem celkom presne, prečo to adresuješ mne, pol slovom som tu nepísala o nejakom spolužití niekoho s niekým ... kto čo víri, debatu o homosexuáloch a iných sexualitách tu zaviedol niekto iný ...

 

stále hovoríme o rodine - naopak, viacerí tu máme výhrady proti tomu, aby vdova s dieťaťom či rozvedená či slobodná žena či muž s deťmi nebol považovaný za rodinu.

je to rodina.

skúsme si nepredstavovať slobodné matky ako spustlice, a rozvedených ľudí ako tých, čo sa nebrali z lásky ...

funkčná rodina je aj podľa mňa ideálom - ale ako každý ideál, ono to tak nefunguje. nechcem tu vypisovať skúsenosti, ale je nespočetne nefunkčných rodín, kde rozchod je riešením, ako zostať pri zdravom rozume a ako zfunkčniť rodinu.

a rodina sa stane skutočnou rodinou, keď je ten rušivý element preč.

do toho, čo sa v rodinách deje za múrmi, totiž vidí len ten, kto v tej rodine žije.

nepropagujme to, snažme sa o spolužitie tatko - mamka - decko. ale je to často len bájka.

aby nedošlo k omylu, pojem tradičná rodina je samozrejme jasný.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrame sa na to aky sme europski, ale v mnohych veciach ideme presne opacnym smerom. A ta banda z KDH obzvlast.

 

Co ma toto spolocne s akousi proeuropskou mentalitou?..............inak,odporcovia toho, co ziadaju nasi duhovy spoluobcania sa najdu aj medzi odporcami politiky KDH. Mozno su este pocetnejsi, ako priaznivci KDH-kov. Takze by som bol opatrny v nejakom skatulkovani.  

 

 

info ....

 

neviem celkom presne, prečo to adresuješ mne, pol slovom som tu nepísala o nejakom spolužití niekoho s niekým ... kto čo víri, debatu o homosexuáloch a iných sexualitách tu zaviedol niekto iný ...

 

stále hovoríme o rodine - naopak, viacerí tu máme výhrady proti tomu, aby vdova s dieťaťom či rozvedená či slobodná žena či muž s deťmi nebol považovaný za rodinu.

je to rodina.

skúsme si nepredstavovať slobodné matky ako spustlice, a rozvedených ľudí ako tých, čo sa nebrali z lásky ...

funkčná rodina je aj podľa mňa ideálom - ale ako každý ideál, ono to tak nefunguje. nechcem tu vypisovať skúsenosti, ale je nespočetne nefunkčných rodín, kde rozchod je riešením, ako zostať pri zdravom rozume a ako zfunkčniť rodinu.

a rodina sa stane skutočnou rodinou, keď je ten rušivý element preč.

do toho, čo sa v rodinách deje za múrmi, totiž vidí len ten, kto v tej rodine žije.

nepropagujme to, snažme sa o spolužitie tatko - mamka - decko. ale je to často len bájka.

aby nedošlo k omylu, pojem tradičná rodina je samozrejme jasný.

 

 

 

Kde a kto ziada, aby tie tebou hore spominane "objekty" oznacovane, ako nejaka amoralna "rodinna" spodina?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde a kto ziada, aby tie tebou hore spominane "objekty" oznacovane, ako nejaka amoralna "rodinna" spodina?

spomíname polovičné rodiny - nerodiny vyššie v diskusii, bola to odpoveď na to, pokračovanie debaty ... napr. :

 

game,   tu mame drobny spor,   funkcna rodina podla teba nie je idealom podla mna.   Aj tradicna rodina moze byt nefunkcna, ale jednoducho polovicna rodina nie je tym vhodnym vzorom, kam smerovat. 

Ked pouzijem analogiu,   normalny clovek ma dve ruky a  dve nohy,   to neznamena ze invalid je zly, zatrateny ci co.   Ale ked si niekto bude chciet urezat nohu, tak ho posleme na psychiatru.  Takze vieme ze je lepsie mat dve nohy ako jednu.  A aj v tomto pripade aspon zatial  nepochybujeme ze normalna rodina je lepsia ako polovicna,    tak co je na tom zle to aj tak povedat ?

 

odpoveď trinity tysovi ...

... rodina je muž a žena, hotovo... Tyso, práve si zrušil všetky vdovy, vdovcov, rozvedených, slobodné matky atď, proste všetkých ľudí, čo z nejakého dôvodu majú deti, ale nemajú k nim druhého rodiča - nie sú podľa teba (a tohoto striktného určenia) rodina a nezaslúžia si žiadnu vymoženosť či úľavu pre rodiny... šlus, bodka, koniec, sme naspäť v temnom stredoveku, kde iba deti zrodené z manželstva posväteného v kresťanskom kostole sú deti, ostatní sú pankharti a budú povinní až do smrti nosiť na sebe znak ružového kosoštvorca, aby všetci vedeli, že nie sú zrodené v posvätenej tradičnej rodine... 

 

je tam toho viac, príspevky a názory o polovičných rodinách a nerodinách. o spodine nikto nepísal, len o tom, čo je rodina a čo nie je rodina ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a žili spolu šťastne až do smrti...

http://dennik.tyzden.sk/elena-akacsova/2014/04/17/neustavna-ochrana-manzelstva-muza-a-zeny/
Údaje z francúzskych občianskych matrík zas dokazujú, že priemerné manželstvo na konci 18. storočia trvalo štrnásť rokov, čo je o rok menej, ako dnes vydrží priemerné slovenské manželstvo, pokiaľ sa nerozvedie. V predošlých storočiach sa manželstvá samozrejme bežne nerozvádzali, zväčša ich násilne ukončila predčasná smrť ženy vyčerpanej tvrdou prácou, pôrodmi či chorobami, alebo bol muž niekde zbitý, najčastejšie vo vojne.

takže jediný spôsob, ako sa zo správneho manželstva, definovaného ústavou dostať, bude asi eutanázia

:tease:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Akoze co to ma spolocne? Ved cely cas je o tom rec. A ty sa spytas taku koninu.

 

Ja len, ze to mas nieco na sposob, preco zahoraci nerobia taku kvasenu kapustu, ako niekde v medzilaborciach. 

 

spomíname polovičné rodiny - nerodiny..........  

je tam toho viac, príspevky a názory o polovičných rodinách a nerodinách. o spodine nikto nepísal, len o tom, čo je rodina a čo nie je rodina ...

Tato debata, myslim?, zacala podanim skupiny nejakych poslancov o zakotveni do ustavy zakon o ochrane tradicnej rodiny (ci tak akosi). No a tradicnou rodinou sa v tom zneni zakona malo na mysli aj to, co sa tu "pitva"? Alebo to automaticky s toho predkladaneho zakona vyplyva?

 

 

a žili spolu šťastne až do smrti...

takže jediný spôsob, ako sa zo správneho manželstva, definovaného ústavou dostať, bude asi eutanázia

:tease:

A ja ze preco sa tak snazia "slobodomurari" o uzakonenie eutanazie.......a vidim ze to ma ozaj logiku :( .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tato debata, myslim?, zacala podanim skupiny nejakych poslancov o zakotveni do ustavy zakon o ochrane tradicnej rodiny (ci tak akosi). No a tradicnou rodinou sa v tom zneni zakona malo na mysli aj to, co sa tu "pitva"? Alebo to automaticky s toho predkladaneho zakona vyplyva?

nie celkom rozumiem tej výčitke či ako to nazvať "o pitvaní".

téma začala podaním poslancov ... bla bla ... o čomkoľvek týkajúcom sa tradičnej rodiny.

 

myslím, že celkom prirodzene sme sa dostali v diskusii od tradičnej rodiny k rodine a neúplnej rodine, ktorá podľa istých tu čitateľných názorov nie je rodina ... atd, atd ...  je to v diskusii.

pretože to všetko k téme o rodine a k tomu, čo chcú dostať podaktorí poslanci do ústavy, patrí. týka sa to totiž mnohých ľudí, a mnohých rodín.

 

a ako je to podľa teba, info ?

je podľa teba zaraditeľná do zakotvenia o ochrane tradičnej rodiny aj rodina, kde ovdovel muž s deťmi, stratila manžela žena s deťmi, a všetky tie možnosti, ktoré sa vymenovali vyššie v diskusii.

diskutujeme o tradičnej rodine. tým, že zomrie manžel, prestane byť rodina rodinou ? podľa teba ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

a ako je to podľa teba, info ?

je podľa teba zaraditeľná do zakotvenia o ochrane tradičnej rodiny aj rodina, kde ovdovel muž s deťmi, stratila manžela žena s deťmi, a všetky tie možnosti, ktoré sa vymenovali vyššie v diskusii.

diskutujeme o tradičnej rodine. tým, že zomrie manžel, prestane byť rodina rodinou ? podľa teba ?

 

Nie nie je! A to z uplne jednoducheho dovodu. "Pozostali" su tradicna rodina, pretoze su vlastne, svojim sposobom, dedicmi tradicnej rodiny, ktora ich zalozila. V tom zakone ide o uplne inu filozofiu, s akou sa tu v diskusii operuje. Tradicnou rodinou sa rozumie manzelstvo (aj mozne spoluzitie na zaklade nejakej zakonnej upravy) muza a zeny. Nie nejake spoluzitie nejakych trudov jednakeho pohlavia, co si chcu narokovat socialne istoty, urcite vyhody, ci rozne granty, ktore su urcena socialnou politikou toho-ktoreho statu na jej (rodinnu) aku-taku podporu. Rodina ktora je definovana v zakone sa moze uchadzat (pri splneni urcitych podmienok) o narokovanie si tejto podpory. Podmienka splnenia naroku sa v 100% mysli, na deti. Inak ta rodina nema pravo na ziadnu soc. pomoc, kedze nenaplnila podmienku a nie su jej clenmi aj deti. Preto je cudne, ze duhovost chce mat pravo sa sobasit a teda mat statut akejsi rodiny, ktorou ale nemozu byt, ak nemaju spolu deti (co je dost problem). Zit predsa mozu spolu aj (ako som uz niekde pisal) na zaklade zmluvy, ktora sa da osetrit terajsim obc. zakonnikom. Preto je zrejme, ze im ide o adopcie, ktore by si potom mohli narokovat, lebo ako zakonna rodina by na ne mali narok. Darmo tu niekto(?) argumentuje nejakym inym dovodom (vraj dedenie a pod. nezmysli). Samozrejme, ze ak sa deti v podobnej rodine ocitnu ako vlastne deti jedneho z partnerov, tak je to zakonne v poriadku, lebo odobrat niekomu jeho vlastne dieta na zaklade orientacie je blbost.

 

To e uplne zcestna analogia.

 

Ale trefna!!! Tradicie je tradicia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  rodina kde zomrie jeden z rodicov nie je normalna rodina,  chyba tam jeden z rodicov. Stale sa snazis najst kde sa tam skryva odsudenie ostatnych, ale to je agenda mimo.  Rovnako mozu odsudzovat rodiny s jednym ci 20 detmi.   Ale  to je debata kde sa nepustam, len tvrdim ze chapem snahu jasne definovat manzelstvo ako ideal rodiny.   To hovori konzervatovec vo mne,   ten rozumie preco to treba branit. Na druhej strane chapem aj snahu to neriesit zakonom.  Lenze pokial sa boj vedie prave na pode zakonov,  tak to beriem ako odvetu.    Keby nebola snaha uzakonit registrovane partnerstvo, tak by ani toto nebolo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial je zcestna, tak tazko moze byt trefna. Je uplne mimo.

Tu zahoracku kapustnicu budu aj v medzilaborciach volat kapustnica. Ale rodina je tu podla niektorych iba Z+M. Ine varianty neexistuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano,   tak.   To je rodina,  ostatne nie su varianty ale nieco ine.   Alebo  to skusim presnejsie, to je tradicna rodina a  tó spojenie je manzelstvo.  Ak mas jedneho rodica a jedno dieta, tak je to neuplna rodina,   a ak  to nie je manzelstvo tak to nie je tradicna rodina. 

A tradicna rodina je podla mna zdravym zakladom spolocnosti.     Teda zase presnejsie spolocnosti, kde chcem zit.  

Su spolocnosti kde je rodina cosi ine, a ja netvrdim ze su zle, len su ine.

Ale tu v europe sa dostavame inde,    dnes je  neuplna rodina bezna  a to povazujem za zly trend.  Zmena ustavy to samozrejme nezmeni ale aspon spolocenska diskusia k tomu prebieha. 


game a este k otazke,  co take si predstavujes pod ochranou rodiny ?  Pretoze napríklad bezne sa pod tym chape ze stat komplikuje rozvod (  musi prebehnut pred sudom a teda nestaci dohoda manzelov),    takato ochrana sa z principu neda aplikovat na vdovy ci vdovcov. Rovnako povinnost sa starat o partnera.   Stat v pripade manzelstva vstupuje do tejto dohody a vytvara z nej instituciu.  

zda sa mi ze ochranu  chapes smerom k socialnym davkam (a info to tvrdi explicitne), ale  to sotva je ochrana rodiny.  Aspon podla konzervativcov :),  Predstava statu, kde sa prerozdeluju socialne davky  nie je nasa.  Naopak jednotlivec a rodina by mali byt sebestacni a socialne davky sluzia pre malu mensinu, ktori z nejakých pricin zlyhali v tomto snazeni. A idealne by mali sluzit na to aby sa vratili k sebestacnosti.    Opatrovatelsky stat, kde politici prerozdeluju socialne davky a tak si kupuju volicov, to je vsetko ine len nie cielom konzervativcov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď na to pozriem trochu kacírsky, tak je to ústavná záruka na štátny príspevok pre rómov. Poskladať by sa mali na to jasne bohatí ľudia, ako sú slobodní, osamelí, bezdetní, postihnutí, homosexuáli...  Žiť v normálnom manželstve, mať deti, je trestom, ktorý musí štát kompenzovať príspevkami. Len nechápem, prečo chodia bezdetné ženy za lekármi, len aby sa dostali do tak poľutovaniahodnej situácie. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase,  pridavky na deti nesuvisia s rodinou,  pokial viem tak ziadne obmedzenia ze len v deti manzelstve ich dostanu sa nechystaju.   Ale na druhej strane suhlasim ze pridavky na deti su divne,  je to pozostatok sociálneho inzinierstva.   Dajte rodinam peniaze za deti, lacne mladomanzelske pozicky a deti budu.

Lenze to je krok k opatrovatelskemu statu, nie k zodpovednym ludom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov