Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

grécky vidiek je nádherný na gréckom vidieku ... preto tam chodíme, ale nenosíme si ho domov :)

je síce pravda, že sentimentálne tvrdohlaví miliardári prenášajú po svete aj kameň po kameni znovu postavené kaštiele, ale to je na inú tému :)

 

 

ešte mi tie knižnice na tapete nedali pokoj ... takže zopár ukážok knižných fototapiet, ktoré tu rozhodne nie sú lepené v panelákoch,

ale aj vo väčších a vyšších vzdušných priestoroch pôsobia hodne zvláštne ...

 

fototapetové knihy v praxi ... nezískali si moju dôveru ani nalepené na stene v interiéroch ani trochu - a vašu?

pôsobí to na mňa strašne.

 

post-3-0-72809700-1458729593.jpg   post-3-0-45426100-1458729596.jpg

post-3-0-71405500-1458729591.jpg   post-3-0-01984500-1458729595.jpg

post-3-0-80825100-1458729597.jpg   post-3-0-45835800-1458729816.jpg

https://www.google.sk/search?q=fototapety+knihy&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiZs-3Pz9bLAhVFBiwKHRZBDnIQ_AUIBygB&biw=1366&bih=632#imgrc=VVkPsUWepD66SM%3A

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ešte jedny fototapety a novinky do interiérov, keď sme už pri fototapetách  - fotoapety na podlahy  :)

 

jahôdky do kuchyne, mačiatka a vertigo do obývačky -

nájdu sa tam jeden - dva kúsky, ktoré si viem predstaviť v mladom byte, teda v takom prvom byte nadšených mladých ľudí,

ten zbytok je trochu ... eklhaft.

 

... ako sa vám páčia?

 

post-3-0-22936900-1458757438.jpg   post-3-0-10939000-1458757440.jpg

post-3-0-70139700-1458757441.jpg   post-3-0-18948900-1458757443.jpg

post-3-0-66809900-1458757444.jpg   post-3-0-19044300-1458757446.jpg

https://www.google.sk/search?q=tapety+na+podlahu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwie4fCsxtfLAhVjnnIKHfeMD0UQ_AUIBygB&biw=1366&bih=632

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

môj dom - môj hrad  ...

a nápisy na hradnej stene sú stále úspešné, prechádzajú inováciami, dostávajú aj kvapku humoru a infantilných obrázkov priamo na chodbách bytov, v obývačkách už je to okukané : )

dúfajme, že sa RODINA nikdy nerozíde, bolo by kruté škrabať pracný nápis kvôli rozvodu ... dnes jeden nikdy nevie ...

 

a aby každý vedel, ako to v tej rodine chodí, deťušky aj s menami sa lepia na autá, už len ten dátum svadby a zastavenie času tam chýba :)

 

post-3-0-21359300-1461416544.jpg    post-3-0-74305400-1461416545.jpg    post-3-0-43122100-1461416542.jpg

zdroj: nyx.cz, mimibazar.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie nápisy nás zjavne fascinujú ...

 

napísať na stenu možno čokoľvek, na všetko dostať šablóny, od návodu na výchovu dieťaťa po pripomenutie do obývačky,  že u nás teda panuje láska, nie aby si niekto zmyslel, že nie, a upozornenie pre ...hm. kuchárku alebo stravníkov, že bydlenkovské šmakulády boli navarené s láskou :)

 

po ére posledných rokov, keď boli in popísané dosky na stene a v byte poukladané kdekade, je tu naplno éra nálepiek a nápisov, čohokoľvek, čo len chcete, ale musí tam figurovať slovo láska, čas, milujeme ... bez toho to v žiadnom prípade nejde. návod na život :)

 

post-3-0-31368300-1461834368.jpg   post-3-0-53916500-1461834369.jpg

post-3-0-80937900-1461838349.jpg   post-3-0-21854200-1461838348.jpg

/ nyx.cz,   motorkari.cz - pôvodne mimibazar.cz,    okoun.cz /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm, to je len recyklacia takych vysivanych obrazkov s napismi, ktore boli (najma) v kuchyniach nasich starych mam... pamatas sa ?

 

(neviem, ako sa to spravne vola, u nas doma pracovne "nastenka"; take - ale vacsinou uz bez napisov, ale s vyjavmi z dedinskeho zivota, s oblubou vysivala moja starka, este ked mala vyse 90 rokov)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pamätám ... ešte som zažila na stenách v kdejakej kuchyni :)

 

boli na nich zvyčajne tiež poučné sentencie zo života a do života, vyšívané na plátne, niekedy farebne, niekedy jednofarebne, niekedy neumelo, niekedy veľmi pekne ... tiež životné rady ... napríklad takéto:  post-3-0-07248200-1461840039.jpg

našiel mi google ... alebo takéto skutočne skutočne zo života: http://static.sashe.sk/photos/c/3/3/4/8/c-3348305_69ae0079e4.jpg

prípadne som videla raz kdesi jeden aj so šťastnou vyšitou rodinkou a ružovými púčikmi: " môj muž nepije, preto sa nám dobre žije "

 

patrí ti uznanie za postreh,

ale dnes v dobe televízorov a počítačov a netu v každej izbe som nemala pocit, že tie poučky treba lepiť priamo na stenu, ale vskutku je to hodne podobné ... vypĺňa to to,  čo tam pravdepodobne nie je - zrejme práve to, čo je napísané na tých stenách.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobne to nie je. V minulosti mali tie napisy pointu, častokrat boli aj vtipne. A do takej typickej sedliackej kuchyne sa to hodilo. Do modernych domacnosti ani nahodou. A čo sa tyka obsahu, tak z niektorych (ako napr. z tych miminkovskych) sa mi chce akurat tak blinkať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to miminkovské je viac než infantilné.

to je ešte horšia hrôza ako tie "parte" s hodinami a deťmi po stenách.

 

 

zvlášť na pozadí príbehov, ktoré /nesledujem ich cielene ja, ale jedna partia ľudí na jednom českom portáli, kde na ne narážam/ sa objavujú na webe emimino ... to je koncentrát  ....

to sú priam hororové príbehy o tej nekonečnej láske v rodinách a k mimískom a priateľom a navzájom ... tam sa chce človeku ručať, ani nie blinkať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je to najmenej ... to sú stovky tak otrasných príbehov, že niekedy človek pochybuje o zdravom rozume zúčastnených. resp. o akomkoľvek rozume.

všetko: od exekúcií a platobných neschopností po priateľa v base riešia tie nány mimískem, nezáujem otcov, vyhadzovanie z bytov, zadĺženia až po uši, vydeľovanie peniazmi, čo len chcete. tam všetko je ... do čoho sa potom rodia tie deti, preto to treba napísať na stenu nad postieľku, na stene to vyzerá dobre.

 

 ... ďalšie presné návody na život a ďalšie parte ... :

 

post-3-0-35729400-1461852570.jpg   post-3-0-92683200-1461852571.jpg

post-3-0-07201900-1461852573.jpg   post-3-0-25752300-1461852574.jpg

 

nyx.cz.  motorkari.cz - mimibazar.cz,  mimibazar.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mánia prázdnych rámov a tajomstva bielej steny ... z jednej strany záchranu tých starých rámov odobrujem ... vážne.
konečný výsledok a otázky k nim už menej ... väčšinou sa dámy pýtajú, či ich nechať zlaté, či nabieliť, keďže majú všetko ostatné v obývačke biele ... prípadne oznamujú, že na ceste na stenu sú ďalšie prázdne rámy, a že konečne je niečo v ráme, napríklad levandulové srdiečko :)

 

post-3-0-25207900-1462726033.jpg   post-3-0-39571200-1462726507.jpg

post-3-0-88358500-1462726061.jpg   post-3-0-24484300-1462726063.jpg

                  post-3-0-42931900-1462726064.jpg     post-3-0-81842900-1462726034.jpg

post-3-0-27049000-1462726365.jpg   post-3-0-49923200-1462726366.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3716493

 

všetky záchrany starých rámov sú z mimibazar.cz, dieťa som prekryla ja.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

post-3-0-40405800-1467195699.jpg

 

dom na prvý pohľad taká slovenská klasika, kvapku predimenzovaný a desne ružový, ale dá sa ... kým sa ho majitelia nenabažili, hodili ho realitke na krk a realitka  tú vnútornú krásu pofotila a hodila na krk verejnosti ...

 

dom je na predaj v lokalite Nitra - Krškany, 6 izieb, dvojgeneračný, po kompletnej rekonštrukcii, obrovská hala.

 

- v takom obrovskom dome by človek čakal, že zjavne úplne naddimenzovaná nevydarená hala s vodotryskom aspoň neutisne kúpeľne a záchody na tri metre štvorcové, a proporcie technických miestností a trochu komfortu pri rannej toalete by nebolo na škodu ... nie je to len o miniatúrnej  spoločnej kúpeľni so záchodom a pračkou, čo je problém v takejto podobe aj v ktoromkoľvek paneláku ... je to koncentrovaný horor farebne, výzdobou, zariadením, materiálmi - potreboval by komplet aspoň znútra oškrabať, vyhodiť všetky schodové a chodbové dlaždice a kachličky a rozety a blbôstky ... svedčí o tom aj to, že chudák dom je na predaj už pekne dlho.

 

post-3-0-31592600-1467195608.jpg

post-3-0-29712100-1467195610.jpg

post-3-0-48439700-1467195612.jpg

 

ostatné obrázky:  http://www.realityplanet.sk/sk/RealityDetail/236969/Predaj-Rodinny%20dom-Nitra-Predame-6-IZB-rodinny-dom-Nitra-Kskany+VELKA-HALA-100m2+GARAZ(-007-126-VS).reality

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zopár nových kuchynských nápadov, pochádzajú pôvodne ktovieodkiaľ, druhotne z vychytavkov.cz, kde je prebratých zo zahraničia nehorázne množstvo kdejakých nápadov zo zahraničných médií ... zvyčajne s pomerne infantilnými názvami, chybami v texte, a často - slušne napísané hraničiace s gýčom.

odnášajú si to hlavne kuchyne a pretože je leto, xy spôsobov, ako si na zahrade vytvoriť z malého gumového bazéna pomocou paliet superluxusné letovisko : )

palety sú vôbec numero uno, a kuchyne sú prehliadka tak tak na hranici ...

 

niektoré vyzerajú ako české smaltované sklo, či ako ten hit nedávnych rokov - tie mnohofarebné gýčovité vstvené a do filigránov vyrezávané sviečky,

každá z tých kuch. liniek  vyžaduje hodne špecifické prostredie - sú natoľko nápadné, že by mali dominovať, nie zapadnúť v množstve pracholapačov - podivná alternatíva namiesto bydlenkovských bielych kuchýň:

 

zaujímavá drobnosť je, že v redakcii zvyčajne nastavia nadšenie na príslušnú kuchyňu štýlom: nádherná kuhyň, která vás očarí! líbí?!

a odpovede zvyčajne prichádzajú pod obrázkmi lakonicky: ne :)

 

post-3-0-18167500-1468747555.jpg       post-3-0-60541100-1468747556.jpg

post-3-0-14832700-1468747558.jpg   post-3-0-42669200-1468747559.jpg

 

a jeden bonus menom: romantická malba do kuchyne - líbí?!

 

post-3-0-09751500-1468747567.jpg

 

vychytavkov.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujal ma jeden domček ... podľa fotiek ho tí ľudia prestavovali s nadšením a plným nasadením, skutočne vytvorili domov.

zaujímavé aj na fotkách z dvora, ako ide čas (a nie je to tak veľa času, možno rok),  aj dvor aj pergola a všetko okolo je čím ďalej tým viac zanosené predmetmi.

krásna kvetinová výzdoba je paráda, nič proti nej. ten svoj dom pani domu zjavne miluje.

 

nevieme, ako to vyzerá v ostatných častiach bytu, možno najviac si to odniesla kuchyňa - je tam spústa krásnych predmetov, vymazlené a vyštelované, aby všetko so všetkým ladilo, ale tá sviečková kovová lucerna vo dverách mi vážne kole oči ... aby človek musel obchádzať klietku, keď otvorí dvere odkiaľsi ...  a samozrejme chápem aj to, keď niekto okolo seba musí mať predmetov veľa.

každý voľný centimeter v tej kuchyni dostal obyvateľa, a ako pozerám na to schodisko a priestor pod ním, asi nie je ušetrený ani zbytok domu. páči sa im to, ok.  len ja si tak hodne hlúpo myslím, že tu je zasa podriadený človek predmetom, upratovať tu musí byť dosť peklo, kým skončí, môže začať odznova  :)

 

post-3-0-10810300-1469110547.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4803553

 

je tam poriadok, sú to evidentne "ladené" a starostlivo vyberané kusy dekorácií a predmety, žiaľ prvý pohľad a prvý dojem je napriek tomu chaos.

prototyp vypapinkaného vymazleného neustále zdokonaleného bydlenkovstva, kde útulno rovná sa nie je kam šľapnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu kombinácie ... keby som chcela byť in, napíšem to asi tak: trochu oživenia do interiéru tejto témy :)

 

jeden návod na "oživenie" bytu - vyšklbnúť kohútovi perie a fikusu list, namazať metalickou farbou, a budeme úžasne in ... obrazy dnes nemusia hovoriť nikomu nič, stačí, že oživia : http://creativelife.cz/vytvorte-si-smrncovni-interier-navod-na-uzasne-obrazy/ :)

minulý rok to boli levanduľové vence, predtým nepríčetné bielenie, každý rok oživujeme.

a jeden byt, ktorý by sa mi vážne páčil, lebo je ako byt pekne renovovaný ... napriek tomu, že sa v nadpise snažia nanútiť nám vôňu levanduľových polí a provánsu či ten stále in "ľud levanduľových polí" -

nebyť ovšem tých nepríčetných nápisov po celom byte, a šialenej odvážnej poličky v spálni nad hlavami a toho množstva drobností hlavne v spálni, kde sa najviac práši ...

ďalšia miestnosť, kde by som nechcela neustále utierať prach. že je tam po celom byte trochu priveľa predmetov, je isté. ale pôsobí to vcelku útulne, im sa to tak páči, je to ich štýl, ok.

ale skutočne, ináč sa mi ten byt pozdáva, beriem to tak, že je im to blízke a stvorili čosi, kde sa im fajn býva a páči sa im to, a že musia neustále utierať z tisíca blbostí prach, im neprekáža. vkus máme rôzny. 

hlavne tie stavebné úpravy - čo s tou ruinou dokázali, je skutočne parádna práca.

https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/409919-panelovy-byt-ktery-dycha-krasou-levandulovych-poli-a-slunce.html

 

no a jeden výstižný komentár si dovolím požičať k tomu oživovaniu interiérov podivnými obrazmi a nápismi na stenách - čo je pre mňa malá záhada, že tie nápisy sú stále, ale stále in, a už vážne dlho:

 

Ja nechapu, proc porad vsichni vsude cpou "vozivenicko" - proc by si mel clovek porad neco ozivovat?

To si mysli, ze bez kusu zlatyho listi nebo levandule, pripadne obrich pismen maji lidi tupy mrtvy interiery?

Ze je to jako nejaky zasadni prinos, kdyz si neco takovyho nu na stenu, jakoze ten byt zacne delat neco, co predtim nedelal?

 

Tigo, http://www.okoun.cz/boards/mimibazar_fetisismus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže sa pôdorys v odkaze nenachádza, nebudem s istotou tvrdiť, že sa v byte jedná o ten istý balkón, ale ...

... pokiaľ sa robia v bytoch výmeny okien a dverí, vždy je nutné dodržať podmienku – dodržanie pôvodných rozmerov, členenia a farebného odtieňa.

Nie je problém premiestniť radiátor, problémom je dodržanie jednotnej fasády.

post-88-0-26310800-1469715080.png

 

post-88-0-43728100-1469715099.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V ktorom zakone je taka podmienka? To sa tyka NKP, nie bežnych budov.

 

Pokiaľ to nie je nosna stena, a odobri ti to spoločenstvo majiteľov bytov, tak nie je žiaden problem. A vramci nejakej zatepľovačky a prerabky balkonov si to napr. mohli dať urobiť všetci. Čo my vieme?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred pár rokmi /neviem odhadnúť - asi 5 či 6 či možno viac?/  som čítala kdesi nejaký rozhovor s herečkou Fialovou ... niečo ma tam zaujalo, práve preto, lebo túto ženu nepovažujem za dobrú herečku, ale to je vedľajšie - zaujalo ma práve to, že mi zrak padol na pasáž o tom, že pred časom kupovala byt v širšom centre Bratislavy - byt v starom dome, vysoké stropy, atd.

čo bola podstata: keď sa tam obzerala, vykúkala okrem iného z okna kuchyne, a všimla si, že byt nad ňou má v tom mieste balkón ... chcela mať balkón z kuchyne aj  ona, aj ho má ... dala si ho spraviť.

ako a kto jej to schvaľoval, neviem, ale bolo to tam aj tak trochu odfotené, s časťou kuchyne

 

 

tu v jednom paneláku, sú to novostavby / cca 8 ročné / na jednom novom menšom novom sídlisku, má kamarátka malý byt, v ňom miniatúrnu kuchyňu, a nejaký génius tam namontoval ohromne široké okná - otvára sa len jedno veľmi široké krídlo - keď sa krídlo otvorí, je v skutočnosti kuchynka nepoužiteľná, takže v celom baráku, aj baráku oproti už má kopa ľudí vymenené okná na dvojkrídlové ... ako to schvaľovali, netuším.

 

u nás v našej osamelo stojacej 24 bytovej bytovke máme problém s balkónmi - sú hodne dlhé a úzke ... uvažujeme o ich rozšírení, ale celé je to vo hviezdach, narušilo by to vážne výzor bytovky, ale niečo podobné už pred pár rokmi v pohode prešlo v meste v inej bytovke - kde sa dohodli majitelia štvorposchodového staršieho tehlového domu, a pozmenili - rozšírili všetky balkóny nad sebou vo vchode ... vyzerá to dobre. povolenie dostali.

u nás ako kdekade inde výzorová zmena nastala, že jedni susedia si spravili nad loggiu pred rokmi striešku - z vlnitého eternitu! ... a kopa ďalších má zasklené balkóny, každý od inej firmy a ináč ...

 

 

napadol mi jeden petržalský projekt, ktorý realizoval jeden fotograf roku 2011 či 12, už neviem presne - v Petržalke si vybral jeden panelák, a dohodol sa na fotení jednej izby aj s obyvateľmi  /niektorí ho nepustili, ale väčšina áno/ http://bratislava.sme.sk/c/6725171/petrzalka-ma-svoje-pohrebisko-kedysi-sa-tu-pasli-ovce.html / bol to projekt menom Susedia.

 

toto bol ten predmetný panelák - ten panelák vyzeral zvonka takto ... ani po úprave a zateplení fasády pri tomto type loggií , kdejakých zaskleniach a zastrešeniach, roletách a farbách ani bez akéhokoľvek povolenia by nikto ani len netušil, aké okno či dvere sú za tými zábradliami:

 

post-3-0-30664600-1469722903.jpg

v zopár bytoch sa občas vyrúbala stena, ktorá oddeľovala zasklenú loggiu od miestnosti, a rozšírila sa tým izba ... aj v našom meste je tak prerobených pár bytov. či s povolením, vonkoncom netuším.

poznám jeden byt, kde nad stenou, ktorá tam zostala pod oknom vedľa dverí na loggiu, spravili pult na jedenie ...

oni sa zvonku vlastne nemenia, až na malé výnimky. viditeľná fasáda zostáva nezmenená.

/ obtiahnutie tyčových či sklenených balkónov kdejakými prútiami a rohožami a umelými rastlinami je bežné, a to je zmena, ktorá ma dosť štve, vyzerá to hrozne. alebo sklenené či tyčové balkóny ako skladisko s kýblami a starými skriňami to je niečo, z čoho ma nadvihuje. viem, že to nie je stavebná zmena ... ale desivo viditeľná a viac narušuje kompaktný vzhľad ako akákoľvek iná zmena /

 

myslím, že tie zmeny robiť idú ... keď nezasahujú očividne ako nejaká vypuklá zmena vo fasáde, (v malých bytovkách je to iste väčší problém, viditeľnejší) a to vo vnútri loggií a za zábradliami balkónov nehrozí. dokonca aj keď taká zmena hrozí, stačí, že chce pani Fialová balkón ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zákon č.50/1976 Zb. v znení neskorších zmien a doplnení.

Zákon hovorí, aké úpravy v byte je podliehajú stavebnému povoleniu, ktoré práce /stavebné úpravy, alebo udržiavacie práce/ podliehajú ohláseniu, a ktoré je možné vykonávať bez ohlásenia. Jedná sa o bežné stavby, vôbec nie o stavby pamiatkovej zóne, alebo v ochrannom pásme pamiatkovej zóny, prípadne o kultúrne pamiatky ... k tým sa vyjadrujú AJ pamiatkári, nielen stavebný úrad.

 

Ohlásenie stavebnému úradu postačí ...

... pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby ...

 

Čo je podstatné a čo už nie?!

Toto určite vedia najlepšie samozvaní architekti, projektanti, stavbári, či statici.

Samotná výmena okien nepodlieha ani ohláseniu udržiavacích prác, ale ...

... výmena dvojkrídlového okna za trojkrídlové naozaj nemení vzhľad stavby?!

Je naivné domnievať sa, že dohodnúť sa na jednotnej výmene okien a balkónových dverí v celom paneláku je malina.

Bytový dom nie je včelí úľ, aby v baráku nemali okná nad sebou jednotné členenie, aby boli v jednom byte okná hnedé, v druhom zelené, v treťom červené a ostatné klasicky biele. Ako poznávacie znamenie pre návštevy OK, ale pri pohľade na takto "dekorovaný" panelák sa dá iba pomyslieť čo za blbca tam býva.

 

Samozvaní stavbári dokážu stavať a prestavovať čo a ako sa im zapáči, a tak to potom u nás aj vyzerá. Koľko stavieb sa začalo stavať a aj sa postavilo bez povolení s tým, že časom SA TO "obieli", stavebné povolenie SA získa a z čiernej stavby sa razom stane stavba povolená.

Väčšinou však takto postupujú nie chudáci, ale tí, ktorí na TO majú.

Odkedy Feničania vynašli peniaze, môže sa všetko!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Malina dohodnuť sa nie je, ale na veľa panelakoch pri zatepľovani robia aj balkony. A takmer vo všetkych pripadoch jednotne. Takže ono to až taky problem nie je keď sa chce. A už vôbec nie naivne.

 

Každopadne, pointa ostava, žiaden zakon ti nezakazuje urobiť si francuzske okna na balkone. Lebo to nie je nosna stena. Nosna stena je len ta s oknom (tam ti to nedovolia urobiť), nie s balkonom. A čo sa tyka zmeny vzhľadu stavby, sice sa to spomina, ale v praxi nijako neuplatňuje. Preto pišem, že sa to tyka len NKP, kde sa to striktne dodržiava, u bežnych stavieb nie. Tam si môžeš robiť čo chceš.

 

A čo sa tyka tych blbcov, takto dekorovany panelak (nielen farbou okien) je takmer každy jeden, to je žiaľ slovenska realia. Veď už len to že každy panelak po zatepleni je natrety inou farbou je mimo zdravy rozum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

kvapka sýtych farieb tu dávno nebola, tuším, nech máme leto pekne farebné :)

 

tentokrát si to neodniesli len detské izby, sietnice si vypaľujú aj rodičia ratolestí vo svojich spáľňach ... naopak obývačky sa menia na jaskyne ... mimochodom, tú predposlednú kombináciu som trochu nepochopila - jednak je tá fotka trochu umelecky nejako pootočená, druhak nie celkom chápem, čo je čo a kde tá vlnovka vlastne je ... jednu zelenú spálňu majú dokončenú, druhú namaľovali čerstvo zeleno, a teraz majú problém, ako dekorovať tú stenu ... zostáva im všetkým držať palce, nech to oči a psychika vydržia v zdraví :)

obdiv každému, kto sa nebojí farieb ;)

 

post-3-0-48142600-1470737934.jpg   post-3-0-54922200-1470737935.jpg

post-3-0-90605100-1470737936.jpg   post-3-0-86298000-1470737937.jpg

post-3-0-12778200-1470737939.jpg   post-3-0-14909600-1470737940.jpg

post-3-0-13548700-1470737941.jpg   post-3-0-92243300-1470737941.jpg

 

zdroje: mimibazar.cz , mimibazar.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a prejdeme z oči vypaľujúcich farieb na bielo - zmena kuchyne z kombinácie s drevom na  celú bielu tejto kuchyni celkom prospela ... trochu zaniknú tie stovky zbytočností, niečo ako mimikri ...

 

čo ma uchvátilo, to je policový systém, kde sa zrejme hodne práši, ale mali to tak aj predtým, zrejme gazdinej neustále kompletné upratovanie políc neprekáža ... ale okrem nutných políc to ohromujúce množstvo pracholapačov po celej miestnosti je už tak tak ... zdá sa mi trochu cez hranu. snáď sa tam pomestí aj manža aj rodina. a darí sa im nič nezraziť a aj tanier s obedom sa možno zmestí na stôl. aspoň do kútika.

 

post-3-0-66781600-1471696152.jpg

post-3-0-91595300-1471696150.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4807611 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4807610

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov