Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

To su elektrikari nepoznaju ani farby.Ja som mal na skrini povodne modru s hnedou,vsetky vetvi do 7.mich isticov spojene. U mna je a bude Hneda faza, a zelenozlta nulak. Ci ja neviem ako to krstny dnes opravil. On dnes mal ci ja som to tak pochopil - modre droty dat na zbernicu mimo - fazy(dal tam nieco aj dalsie nieco ako istic - ale asi istic to nieje - lebo tam je ich uz sedem - nejaku ochranu - a ta je asi medzi ... neviem). Asi to ma byt ako pise clovek - ale vedel som ze tu nejaky elektrikar je. Teda u mna je dnes zamena farieb modra a zelenozlta. To v podstatne nieje problem  ak sa nezabije dalsi elektrikar.

 

Ber to tak ako pisem - pre mna je nulak zeleny a ochranny modry. Mne to opravuje krstny -co stym skusenosti nema - je slaboprudar - neviem co pred 30 rokmi skoncil(elektriku slaboprud,vysoku - vedel opravit televizor) - ale naposledy programoval - aj skladal pocitace(aj za socializmu) - ale iste ma dostatocne vedomosti ako b y nieco malo vypadat - aj ked farby nepozna.

 

Mna zaujima - ak z nulaka spravis prepojku na kolik - a bude svietit lampa, teda bude obvod - a a proste mne to jasne je - medzi dierami bude prud a je nan napojeny aj kolik v podstate je jedno z akej strany a sa ho dotknes ta aspon potrasie nie?

 

Teda zhodnot to co som napisal clovek ak vymenis farbu zelenu za modru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimák, som po nočnej a nejak mi to nemyslí. ističová skrinka a káble v stenách ostali pôvodné, a meníš len zásuvky a vypínače? správne som to pochopil?

 

 (dal tam nieco aj dalsie nieco ako istic - ale asi istic to nieje - lebo tam je ich uz sedem - nejaku ochranu - a ta je asi medzi ... neviem). 

 

to bude pravdepodobne prúdový chránič...

na ostatné skúsim odpovedať keď sa vyspím, a pochopím situáciu ako si ju popísal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opísal to hrozne, ale asi tak by som   ja opísal ,ako sa robí zápražka... :smilieee:

Nie je jasné, či prerába dvojvodič na trojvodič, alebo mu na dvojvodiči odišiel kábel a nahrádza ho...

Stále sa vymýšľajú nové bezpečnostné prvky, ale mne sa zatial najviac pozdáva dvojvodičová sústava. Škoda, že nie je štatistika, ktorá by určila, kolko smrtelných úrazov spôsobili jednotlivé druhy zapojení. Je sice fakt, že ak sa preruší nulák pri dvojvodiči, môže sa na kostru dostať fáza, ale má to jednu výhodu, že zariadenie prestane fungovať, a normálny človek prijme opatrenia.

Ak vypadne zelenožltý u trojvodiča, zariadenie funguje ďalej, a človek nevie, že spotrebič nie je zemnený.

Takže ostáva trojvodič a prúdový chránič. Ale to je potvora. Rozobral som kvôli nemu vedenie v kupelni asi rok po rekonštrukcii. Deň pred dovolenkou manželka prala a naraz sa mi objavila fáza aj tam, kde byť nemala. Teraz mám poučenie, ak ide fáza a spotrebič nejde ,dotiahni a skontroluj zemnenie.

Fáza sa ale lahšie merá... :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, práve to ma mýli, že aká sústava je tam vlastne použitá.

 

U mna je a bude Hneda faza, a zelenozlta nulak. Ci ja neviem ako to krstny dnes opravil. On dnes mal ci ja som to tak pochopil - modre droty dat na zbernicu mimo - fazy
Ber to tak ako pisem - pre mna je nulak zeleny a ochranny modry.

podľa tohoto to vyzerá na trojvodičovú sústavu

 

a podľa tohoto na dvojvodičovú?

 

Mna zaujima - ak z nulaka spravis prepojku na kolik

neviem, voľajaký som z toho zmätený...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su to vsetko nove kable(3 vodice), nova skrina - vtom byte je vsetko nove. DNes som pochopil ze to spajanie ochrany na nulak sa deje pri tych dvoch vodicoch a vraj ak by som sa dotkol ochranneho kolika ,ktory je napojeny na nulak a preteka prud,teda spotrebic funguje ma to nezabije, nepotrasie? Tvrdili mi to dvaja neelektrikari.

 

Ak je to tak tak, bol problem vtom ze vymenil fazu na pravu stranu a nulak na lavu a hlavne ochrany vodic - co pri zasuvkach nepouzival nezapojil ani na jednu a pritom ich spravil asi 7. Bola vlastne druha faza - spojena s fazou hnedym drotom. Naskrini modre a hnede vodice boli spolocne spojene zoskrutkovane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ak je to tak tak, bol problem vtom ze vymenil fazu na pravu stranu a nulak na lavu a hlavne ochrany vodic - co pri zasuvkach nepouzival nezapojil ani na jednu a pritom ich spravil asi 7. Bola vlastne druha faza - spojena s fazou hnedym drotom.

čiže hnedý vodič bol v zásuvke zapojený na pravú dutinku a modrý na ľavú? pochopil som správne? a na kolík zásuvky bol zapojený aký drát?

 

Naskrini modre a hnede vodice boli spolocne spojene zoskrutkovane.

panebože to čo bolo za fušerov?! :doh:  toto elektrikár v živote nemôže zapojiť.

 

Su to vsetko nove kable(3 vodice), nova skrina - vtom byte je vsetko nove

v tej skrini by mali byť dve zbernice - na jednej by sa mali stretať modré dráty, na druhej zelenožlté. hnedé idú do ističov. máš to tak zapojené?

 

neviem či ešte stihnem odpovedať, lebo za chvíľu idem do roboty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čiže hnedý vodič bol v zásuvke zapojený na pravú dutinku a modrý na ľavú? pochopil som správne? a na kolík zásuvky bol zapojený aký drát?

 

 

modry co bol povodne s fazou hnedym spojeny spolu nepouzival(hned pod skrinou - v zasuvke boli modre zaizolovane) - zelenozlty bol na lavo(plus bola prepojka na kolik a odtial isiel  dalsi zeleny niekam  - ten dalsi siel len vtedy ak sa asi napajalo na dalsiu zasuvku) a hnedy na pravo. Teraz, len kvoli tomu ,ze som vyberal tie droty a jeden zeleny co bol aj na ochrane som nechaval ako jediny - teda teraz to uz mam aj farebne spravne ,zeleny na ochrane a hnedy nalavo a napravo modry. Ten co robil povodne skrinu tak spravil zasuvky tie 7.

 

Ja som toho co mi robil povodne robil elektriku(vlastne celu stavbu) pred mesiacom vyhodil zo stavby. Elektrika sa nepouzivala nebola urobena - jedna zasuvka sa vyuzivala - ale sa nic nestalo - tam a vsade boli len vymenene faza s nulakom.

 

Ale dalsi co mi montoval kuchynsku linku urobil jednu(ta sa nemenila) - spravne podla farieb - ale realne som mal fazy v dierkach a  na koliku bol nulak.

 

v tej skrini by mali byť dve zbernice - na jednej by sa mali stretať modré dráty, na druhej zelenožlté. hnedé idú do ističov. máš to tak zapojené?

 

Teraz to tak spravene je,tak ako pises - ja som to uz nekontroloval - ale dokupovala sa dalsia zbernica - a tak som to hned pochopil ze to krstny tak opravi - dal aj ten prudovy chranic.

 

-----------

 

Opytam sa jednoduche dve veci - ak sa chytim nulaka - teda kabla za spotrebicom co funguje - je pod prudom a napatim - zabijema to?

 Vraj nie.

 

Ak sa chytim fazy a budem mat obvod - nebudem izolovany ten isty pripad - lampa bude svietit - zabije ma to?

 

 

MOzu byt za sebou zapojene seriovo pri striedavom prude dve spotrebice ? To ma zaujima len kvoli tej prvej otazke - ci moze ist faza - a to co vychadza  bude ako faza pre dalsi pristroj a z toho druheho ten dalsi drot bude ako nulak - teda ci to moze funkovat nieco ako vianocny stromcek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, zásuvky máš vyriešené, môžme sa na finále povenovať tvojim otázkam.

 

Opytam sa jednoduche dve veci - ak sa chytim nulaka - teda kabla za spotrebicom co funguje - je pod prudom a napatim - zabijema to?

 Vraj nie.

za predpokladu že je všetko zapojené správne - nulový vodič je na rovnakom potenciáli ako ochranný /po slovensky: sú spojené v rozv. skrini, krabici, zásuvke.../ tak sa ti nestane nič

 

Ak sa chytim fazy a budem mat obvod - nebudem izolovany ten isty pripad - lampa bude svietit - zabije ma to?

či ťa to rovno zabije, alebo len dostaneš riadnu šupu, záleží od viacerých faktorov. ale minimálne tú šupu dostaneš :lol: takže byť tebou radšej by som to neskúšal...

 

MOzu byt za sebou zapojene seriovo pri striedavom prude dve spotrebice ? To ma zaujima len kvoli tej prvej otazke - ci moze ist faza - a to co vychadza  bude ako faza pre dalsi pristroj a z toho druheho ten dalsi drot bude ako nulak - teda ci to moze funkovat nieco ako vianocny stromcek.

môžu, ale z praktických dôvodov sa takéto zapojenie takmer nepoužíva. výnimku tvoria len osvetlenie vianočného stromčeka ktoré si spomenul a podobné drobnosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 co sa stalo ze si zacal odpovedat? Nato co som sa pytal. 

odpovedám ti tu už tri dni, ako si si mohol všimnúť.

ale ak otázku formuluješ ako to vystihol alarm:

 

Opísal to hrozne, ale asi tak by som   ja opísal ,ako sa robí zápražka... :smilieee:

Nie je jasné, či prerába dvojvodič na trojvodič, alebo mu na dvojvodiči odišiel kábel a nahrádza ho...

 

tak potom to nie je o tom že:

 

Uz mi rozumel - lebo chcel rozumiet.

ale o tom že som tvojim otázkam porozumel až potom ako si ich formuloval zrozumiteľnejšie...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK mas pravdu este raz by som sa spytal - 

 

 

za predpokladu že je všetko zapojené správne - nulový vodič je na rovnakom potenciáli ako ochranný /po slovensky: sú spojené v rozv. skrini, krabici, zásuvke.../ tak sa ti nestane nič

 

Teda tu si odpovedal - ze ak spotrebic je pod prudom(je vytvoreny obvod) chladnicka , lampa , eletricka platna a ja sa dotknem za spotrebicom - teda nulaka sa mi nic nestane. pred spotrebicom je asi faza a tam by ma to skopalo za predpokladu ze mam obvod, ze si ruku umyvam. Teada ako mam nahradny nulak nahradne uzemnenie. Ked do vas praskne blesk mate uzemnenie - pride faza a vy ste na nulaku - ak by ste boli v gumenom skafandri ci faradajovej kletke vas blesk neposkodi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, tak ešte raz.

 

ak sa dotkneš fázy /"pred spotrebičom" ako si to nazval/ a si zároveň "uzemnený" - stojíš na vodivej podložke, druhou rukou sa držíš vodovodnej batérie, a pod..., v tom prípade sa uzatvorí el. obvod "fáza > slimák > zem /nulový vodič/" a tým obvodom začne tiecť prúd, ktorého veľkosť záleží od výšky fázového napätia, el. odporu tela - tj. či máš v tej chvíli suchú alebo mokrú kožu, a "kvality" uzemnenia. od veľkosti prúdu potom závisí či ťa len trochu potrasie, alebo dostaneš riadnu ranu, alebo ťa rovno zabije...

 

v prípade ak sa dotkneš nulového vodiča, elektrický obvod sa nemá ako uzavrieť a nič sa nedeje. rovnaký prípad by nastal aj ak by si sa dotkol fázy a zároveň by si bol izolovaný od zeme - napríklad lastovičky sediace na drátoch vzdušného vedenia. myslím že aj železničiari používajú izolované plošiny na opravy trakčných vedení v prípadoch ak sa z prevádzkových dôvodov nedá vedenie vypnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľký trojizbový byt na predaj na druhom poschodí bytového domu v novostavbe, kde to trošičku prehnali s drevom ...
byť to zrub či celozávodná rekreačná chata tak z kraja sedemdesiatych, ušlo by to. majitelia majú asi radi drevo, dobre ... ale akékoľvek, ako došlo, kam došlo, rezy ako vyšli, aké vyšli ...

hlavne že sú obložené steny, šatne majú pod plafónom v krabiciach.
možno to kúpi  ďalší milovník dreva.

 

ale zdá sa, že ho nevedia predať, zľavujú pravidelne z ceny ... naposledy začiatkom júla.

 

post-3-0-26978700-1438000223.jpg

post-3-0-65039400-1438000225.jpg

post-3-0-18274800-1438000228.jpg

 

http://www.reality.cz/prodej/Praha-Zbraslav/L00-001519/?c=7

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

v prípade ak sa dotkneš nulového vodiča, elektrický obvod sa nemá ako uzavrieť a nič sa nedeje. rovnaký prípad by nastal aj ak by si sa dotkol fázy a zároveň by si bol izolovaný od zeme - napríklad lastovičky sediace na drátoch vzdušného vedenia. myslím že aj železničiari používajú izolované plošiny na opravy trakčných vedení v prípadoch ak sa z prevádzkových dôvodov nedá vedenie vypnúť.

 

Vidis to  - ten vlak je dobry priklad a zeleznicne vedenie. Nie je vlak prvy spotrebic? a j ked nie je  to seriove zapojenie - to by kabel busel ist od vlaku do vlaku.

 

Mne je jasne ze ak sa dotknes nulaku ci ochraneho vodica sa mi nic nestane - ze to je len drot co vnom nic nieje. Ale nic vnom nieje ani ked je pod prudom(v zapojenom obvode)? Nic mi nespravi? Ja sa drzim vodovodnej rury . Teda za spotrebicom a vodovodnej rury - na to som sa pytal od zaciatku. Inak keby som mal pristroj -ten elektricky tak by som si to lahko odmeral - len nemam.

 

aj ked ta zeleznica nieje zly napad - lokomotiva stoji - je obvode a ked sa chytim kolajnice vedla kolesa ma asi nezabije - to je ten nulak(kolajnica). CI? Kde sa ta energia strati? Ak stojim na vagone a dotknem sa dratu som v obvode - zabije ma .Neskor dole nie. To ten spotrebic - vsetko pohlti? Potom ako moze fungovat seriove zapojenie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa dorobil byt. Uz sa dali lampy v kuchyni ci na chodbu  aj zvonec. Posledne listy. Posledny mesiac to dorobil svagor, ja som nieco robil  ,pomahal zenin synovec, elekriku moj krstny a vodu nejaky sikovny clovek. Teda sme to spolu zvladli.

 

Uz ho treba len nejak zariadit.

 

Moj pocit - do dnes som do toho bytu chodil strasne nerad - myslim odkedy sa zacala rekonstrukcia. Je tam stale co vylepsovat. ALe dnes by som si tam aj vypil. Paci sa mi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes ho mam uz aj trosku odskusany. Ta platna na dotyk nic moc - neviem kedy to bude vriet . Aj ked si tam vies nastavit aj cas aj intenzitu -

ale vcera mi vyvreli spagety a co sa mi nepaci - ja by som dal umyvanie hned vedla tej varnej plochy - ja som sa vcera nabehal. 4 metre - sem a tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a znovu jedna premena tv prima ... dialo sa tak roku 2010, veľmi rada by som ten výtvor videla dnes, po piatich rokoch.

 

v byte žili dlhé roky traja dospelí /pôvodne štyria/, športovci a bordelári, to bezpochyby ... fotky pôvodného bytu hovoria za všetko.

drahé bicykle im viseli zo stropu v spálni rodičov, v byte 3 + 1 bola pracovňa tatka v izbe dospelej dcéry, a takto sa jej nechcel vzdať ... čo je divné.

 

http://bydleni.idnes.cz/kdyz-z-pokoju-vzniknou-kobercova-kupe-designeri-opet-sokovali-pvj-/dum_osobnosti.aspx?c=A100108_181819_dum_osobnosti_rez

ale poďme k premene ... nabehli dvaja televízni dizajnéri, drevotrieskou zaoblili rohy medzi plafónom a stenami, a komplet všetko pokryli kobercami:
v dievčenskej izbe aspoň kobercom s krátkym vlasom ... v spálni, kde sa práši z perín a z pokožky, kobercom s dlhým vlasom, lebo dizajnérke sa to tak viac páčilo

 

že to vyzerá všetko ako luxusný vozeň, je jedna vec.

ako z toho dnes čistia prach, lebo koberce prach priam nasávajú, sa neodvážim ani tipnúť

 

rodina mala v byte neorganizovaný neporiadok, a volali dizajnérov preto, aby im pomohli vyriešiť detskú izbu spojenú s dospeláíckou pracovňou a vyriešili úložné priestory ...

keď sa človek pozrie na tie premenené priestory a prečíta článok - a ja som ho pozorne prečítala trikrát, či mi niečo neušlo - dve otázky sa priam derú:

 

KDE majú teraz tie drahé bicykle?

KDE má teraz otec pracovňu?
 

post-3-0-99720100-1440172613.jpg   post-3-0-56448700-1440172611.jpg

post-3-0-02750500-1440172613.jpg   post-3-0-47698600-1440172615.jpg

 

nedoriešené spojenie záclon a okien a oblúkov je len jedna z ďalších otázok ... vyzerá to strašne. a mám pri tom pocit, že akonáhle dizajnéri dofotili, otec natĺkol do spálne skoby a bicykle putovali na staré miesto ... a nový pracovný kút v dievčenskej izbe sa znovu stal pracovňou otca ...

no nič ... ale to dizajnérske riešenie ... :hmmm: pripomenulo mi to hotel Kyjev ... pred desaťročiami som raz bola na dve minuty v jednej z izieb, za kýmsi, už nepamätám podrobnosti, ale ten prvý pohľad áno - vyzeralo to rovnako, len na stenách a plafóne bol do oblúkov nalepený tmavošedý jekor ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

oceňujem úmysel a realizáciu odmeny za statočnosť u zubára ... to jednoznačne treba.

z toho vznikol tento obrázok, pani sa odmenila, ako píše, zrkadlom.

 

hodnú chvíľu som skúmala obrázok - som slepá, kde v čertoch to zrkadlo je?

 

to, čo som považovala za okno a za vonkajšie okenice, nie sú vlastne okenice, ale sú to okenice, za ktorými sa schováva slovutné zrkadlo ...

 

je tam toho viac ... na samom spodku je komoda alebo regál s košíkmi

tesne nad plochou regálu, na ktorej nič nie je, je ale zato polička, na ktorej je výstavka pracholapačov,

zrkadlo je schované za apartnými okenicami,

keď ho chce niekto náhodou použiť ako zrkadlo, musí odpratať fešné dekorácie ...

a ešte kdečo iné, na takom malom priestore, ale srdiečko už visí, to je podstatné ... :)

 

post-3-0-72022400-1441379728.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4739212

 

zaujímavé je, že som s hľadaním zrkadla nebola sama, stretla som sa s tým na dvoch portáloch, kde táto fotečka vzbudila minimálne údiv ... kde je to zrkadlo?! 

mimibazarnice s tým evidentne nemali najmenší problém, tam sa nikto nepýtal, kde to zrkadlo je :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slubil som fotky z bytu dam dve co som spravil - mozno niesu dobre ale zaberu naviac toho zaujimaveho.

 

30bifco.jpg

 

Prva je kuchyna - nazivo to vyzera lepsie.  Druha je z obyvacky na kupelnu. 

 

Detajly nedavam - je tam niecelkom poupratovane ci to dorobene - a tak to moze byt aj dalsi mesiac.

 

 

2qt8p34.jpg

 

Ale na pohlad to vyzera dobre.

 

V tom byte je srandy kopec - viete ako som daval do izby sedacku? Skladala sa z troch casti.

 

Pomocou tej plosiny co opravuju lampy - teda cez okno - inak to neslo - trvalo mi to od kedy mi doniesli gauc - po kym som ich v meste zohnal(so sefom som to mal vybavene den predtym - nikdy som ho nevidel ani nepoznal) a povykladali sme to necelych 50 minut a stalo ma to 5 eur.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

krásny starý byt na Smíchove a dizajnéri a rekonštrukcia tv Prima, alebo ináč: niečo pre milovníkov paliet :)

 

na prvý pohľad to po pôvodnom stave vyzerá vzdušne a svetlo, hoci aj tam by sa dali nájsť výrady, na druhý: na čo nezostali peniaze, dokončili paletami ... v tom byte pôsobia tie paletové stavby, skrinky, stolík a police hodne ... nepatrične.

neviem prečo, ale mám taký pocit, že keď sú majitelia pri zmysloch, tú paletovú rohovú stavbu čoskoro použijú v pivnici a v jedálni si vyriešia to schované okienko do kuchyne inak ...

 

takže palety na každý spôsob:

 

post-3-0-36188500-1443614068.jpg

post-3-0-43121100-1443614063.jpg

post-3-0-13439300-1443614065.jpg

post-3-0-21296500-1443614067.jpg

 

http://living.iprima.cz/bydleni/pred-po-srovnejte-si-promenu-bytu-v-praze-na-smichove

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si vsimol hned nejake zvlastnosti na fotke - ked to priblizite to tam nie je - na posuvnych dverach - biely bod ak to prblizite nieje tam - realne tiezne(nieje ani na tejto fotke).

 

Ale dnes som si vsimol hnedu farbu - kde je vsetko biele. Ziadna hneda okrem podlahy tam nieje.

 

34dflnl.jpg

 

Steny su uplne biele. Vypinac som nemaloval na farebno. 

 

Inak ja neviem ci sa da podla mna aj nie urobit na hrane presne hranicu medzi farbami - na fotke to mam - ale realne to je vsetko biele a realne by som ja tu taku presnu hranicu nevedel - ani neviem si predstavit ako spravit.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fotky skresľujú, zažaté svetlo skresluje, a dokonca odraz farieb okolo skresľuje, a každý monitor ukazuje farby trochu ináč, pri takýchto bežných domácich fotákách s tým treba počítať :)

videla som foto novo vymaľovaného bytu, kde si majitelia namaľovali steny na sýto oranžovo - a na fotkách vyzeral odrazom biely plafón ako tmavoružový ...

 

slimak, máte to príjemné a pekné, útulné ...

 

tiež máme kombináciu hnedej a bielej, a už dlhé roky, a dlhé roky len biele steny, a hnedá tomu dodáva zemitosť, útulnosť, teda podľa mňa : ) ... je to divné, ináč hnedú farbu nemusím, na odeve a v topánkach a podobne vôbec nie ... ale v byte rozhodne áno : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musím sa podeliť ... vianočný zážitok koncom septembra a začiatkom októbra,

tuším ešte ani v hypermarketoch nemajú vianoce ... nevadí, v tomto byte majú. a nie hocijaké.

vianoce, jar, leto, jeseň, zima na jednej poličke aj s anjelíčkom a hviezdičkou svietiacou na cestu k "home" ,

vianočný kútik,

druhý vianočný kútik podlahový - vianočný stromček pod stenou spolu so suchým chrastím povešaným vtáčikmi a polievacími kýbličkami,

a na parapete sneží biela svetielková vata s vatovým stromčekom ...
niektoré výzdoby mala pani domáca vyfotené už 25. septembra ... niektoré sa objavili dnes ... :agree:

 

a ako bonus k tomu vianočnému októbrovému interiéru /zdravím saharu/ fungl nový obesený krvilačný zajac ... :)

 

post-3-0-40833500-1444228351.jpg  post-3-0-93521200-1444228352.jpg

post-3-0-14122300-1444228354.jpg post-3-0-22327200-1444228355.jpg post-3-0-03481200-1444228356.jpg

 

všetko je to tu: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4744487 :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov