Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

a jeden dôkaz, že dospeláci aj len tak sami pre seba vedia vytvoriť príjemné netradičné prostredie, plné optimizmu a radosti a tepla domova ... no nič.

znovu jedna kúpeľňa ...

interiér prestavanej kúpeľne s netradičnými prvkami, monochromatický ... a hustý:

 

post-3-0-34335400-1422716343.jpg

druhotný zdroj: nyx.cz

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dúfala som, že niečo takéto už je dávno pasé ...

že nič podobné okrem postarších návodov od amerických nányniek na YouTube, a obrázkov na google z časopisov pre bydlenky nikdy ako serióznu vec nebudem čítať ...

lebo toto je o tom texte k obrázku ... a neverím, že to čítam.

vážne nie.

vysoká škola idiotizmu v zariaďovaní interiéru, konečne domácnosť, kde majú viac než desať kníh, a jej sa nepáčia, lebo sú farebné, ona ich chce prebaliť na bielo!!!!

 

ó, ale si vysoko a my ďaleko ... :boxing:

 

post-3-0-06509700-1422905076.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4682909

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden interiér, ktorý poriadne rozvíril vášne a vyvolal búrlivú diskusiu.  :)

kto si pri prvom pohľade myslí, že je to obchodík s provánsom, mýli sa. /mňa to pomýlilo tiež, na moment, podozrivé bolo, že tam nie sú cenovky/.

toto je byt.

 

neviem, ako to napísať - to ohromujúce množstvo kdečoho, čo pani nazbierala, dokonale v tom dumpingu zaniká, to je jedna vec.

druhá je tá, že keď je na jednom metri štvorcovom napísané trikrát, že je to HOME, asi je to viac HOME  :agree:

tretia - pani preháňa množstvá všetkého, vrátane podušiek na kresle, tak prečo nie aj francúzske a anglické nápisy :)

 

zmenšila som fotky, nech tu netapetujú - ale v originál veľkosti sú odstrašujúcejšie.

síce: proti gustu ... ale nuž.  ... :hmmm:

 

post-3-0-03846500-1423494401.jpg  post-3-0-98240800-1423494402.jpg

post-3-0-62996600-1423494404.jpg      post-3-0-96774300-1423494406.jpg      post-3-0-05038400-1423494408.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4684889 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4684875 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4684887 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4684892 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4684893

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

interiéry :)

 

občas si myslím, že ma už po tom dumpingu kdečoho, čo som už videla,  máločo dokáže prekvapiť ... tomuto LSD-bytu sa to podarilo dokonale ... B)

čiastočne pripomína psychedelické maľovania bytov pod vplyvom LSD v pokusných krásnych 60. rokoch, čiastočne aj na diaľku - len cez fotky spôsobuje závrat a nepríjemné pocity kolom hlavy a žalúdka  ...

a to sme si mysleli, že ten purpurový interiér kdesi v Anglicku nám spôsobuje bolenie a točenie sa hlavy, Ryane ...

 

a ešte tie geniálne umiestnené logá realitky, to je vertigo ako vyšité ... 1-izb.byt v Bratislave, Dúbravka-Záluhy, na predaj, s krásnymi západmi Slnka ... :

 

post-3-0-03211900-1424102204.jpg

post-3-0-11925400-1424102206.jpg

post-3-0-04699700-1424102209.jpg

post-3-0-85658600-1424102212.jpg

post-3-0-41511700-1424102215.jpg

post-3-0-65111800-1424102218.jpg

post-3-0-60876100-1424102220.jpg
 

Ponúkame na predaj veľmi príjemný, originálny, 1-izbový byt, s výmerou 43m2, s komorou, pivnicou a veľkým balkónom, nachádzajúci sa v tichej časti Dúbravka-Záluhy (krásne západy slnka). Výnimočný je aj rozľahlou, (200cmx220cm) masívnou, poschodovou posteľou (ide samozrejme rozobrať) vďaka ktorej sa úmerne zväčšuje priestor izby. Ideálny pre samostatného mladého človeka alebo mladý pár. Americké bezpečnostné dvere so zalievanou zárubňou. Okrem okien kompletná rekonštrukcia (elektrické rozvody, steny, dlažba, kompletne murovaná kúpeľňa s pohodlnou rohovou vaňou). Medzi obývačkou a kuchyňou je umiestnený veľký murovaný stôl s priestrannou vrchnou doskou, z magického labradoritu, privezeného z Madagaskaru. V kuchyni je vysoko lesklá dlažba a bohužiaľ len pôvodná ale otapetovaná linka. Pri riešení bytu, aj pri výbere materiálov, bol braný ohľad na akustiku(izolácia a home cinema). Povrch stien je prevažne tapety.

 

http://bytyba.sk/nehnutelnost/520914/byt-11-43m2-bagarova-dubravka-bratislava-iv-75000-eur.htm

 

točí sa mi hlava. myslím, že ten popis, čo tam je, je v tomto prípade potrebný, lebo vyznať sa v tom je kumšt, mne to teda vážne nejde ... :hmmm::)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

idem prerobit byt - 

Vymeni sa vsetko  - vsetko - podlaha,jadro - kuchyna - kupelna bude indee(este neviem kde) - teda nova - podlahy stropy - steny - zarubne a dvere - elektrika - aj vchodove dvere,radiatori a samozrejme to posledne okno.  

 

Zil som 10 rokov v tom byte dalo sa - ale kazdu chvilku sa nieco kazilo - vymenim vsetko. Mal som to spravit uz davno.

 

Som zvedavy ako to dopadne. Inak rozhodnutie - ze do toho realne idem bolo dnes - rozmyslal som nadtym predlho.

 

Ak v tom novom byte budem byvat aspon 3 roky je to dobra investicia - byt je pre rodinu  OK - volny cas - vikendy riesit ako posledny rok v prirode. cez tyzden sportom  -myslim deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

idem prerobit byt - 

Vymeni sa vsetko  - vsetko - podlaha,jadro - kuchyna - kupelna bude indee(este neviem kde) - teda nova - podlahy stropy - steny - zarubne a dvere - elektrika - aj vchodove dvere,radiatori a samozrejme to posledne okno.  

držím palce,

a keď môžem trochu poradiť, dopredu si poriadne premyslite každý kúsok, čo kde ako aké a kam ... pri nenaťahovacom panelákovom byte je kreslenie a plánovanie a behanie s metrom vážne nenahraditeľné ...

:klobuk:

 

 

a zopár interiérov, kde to trošičku prehnali s dekoráciami ... niektoré sú rodinné domy, dokonca novostavby, niektoré tradične po rekonštrukcii ... pri niektorých pocit, že zostali niekde v 70. rokoch - to sú tie dekorácie z kovu a umelého rebríčka, len v 70. rokoch tieto dekorácie viseli v každej druhej domácnosti na stenách s valčekmi ... hlavne je toho všade priveľa, v tej kúpeľni je tretkami zapratané aj celé umývadlo, v obývačke od umelých kvetov nie je miesto na život ... niekto to rád bohaté :) :

 

post-3-0-87304700-1424972956.jpg   post-3-0-35441300-1424972958.jpg

post-3-0-51593200-1424972951.jpg   post-3-0-33522100-1424972954.jpg

post-3-0-77082200-1424972952.jpg   post-3-0-61354600-1424972955.jpg

 

zdroje: nyx.cz, okoun.cz, protivna blondyna.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa postaram o financie a dalsie veci nech si riesi zena a majster.

 

Inak ja mam normalnu zenu - samozrejme keby som videl ze na to nema sa o to postaram a rychlo. Game co davas tie divocarne - to moja zena do bytu by nedala - nebyvala by tam - nebola by moja zena.

 

Ale na druhu stranu - sa to snad tej rodine co tam byva paci. Viete si to predstavit tam prist na nastevu triezvy(ci ju tak prezit)?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale na druhu stranu - sa to snad tej rodine co tam byva paci. Viete si to predstavit tam prist na nastevu triezvy(ci ju tak prezit)?

 

väčšinou to tu píšem aj ja, nie všade, to nie je potrebné, ale píšem ... tým ľuďom sa to buď tak páči, je to v nich, že si vyloží všetko, čo sa mu páči, a veľa farieb a veľa vecí vyzerá pre nich honosne a všetko, čo sa im páči, majú pred očami ...

alebo to jednoducho nie je v nich, aby vyvážili svoj životný priestor vs serepetičiek plný dom ... alebo sa tam ani necítia tak veľmi dobre, lebo nemajú kde položiť potrebnú vec, len nevedia, kde je vlastne chyba ...

 

nedávno som kdesi čítala o jednej mladej žene /nie, nebolo to na mimibazare/, ktorá milovala dekorovať dom kdejakými sezónnymi vecami, okrem iného ...

návšteva, ktorá tam prišla, si nemala kam pri vyzúvaní zložiť kabelku a rukavice, pretože na stolíku pri vešiaku bola naaranžovaná jesenná dekorácia z poukladaných listov a plodov a gaštanov - návšteva to vyriešila tak, že pár listov a gaštanov posunula - to nemala robiť, domáca pani to okamžite začala naprávať a trieskať dverami

podobne bola vydekorovaná každá voľná plocha v byte

/ príbeh bol trochu farbistejšie podaný, návšteva prišla pracovne za partnerom pani domácej, napríklad/ ... ale tá podstata tam je.

 

... poznala som takých ľudí, nie priveľa, ale zopár som poznala. ono tie návštevy sa dajú samozrejme prežiť, človek sa nestačí čudovať, a snaží sa zapamätať čo najviac detailov, pretože také nevidí každý deň. a je rád, keď odtiaľ vypadne ...

 

to hovorím za seba. rozhodne nie je moja šálka kávy priveľmi a striktne prepiato studeno minimalistické interiéry, ale pišišvorinkami a tisícami tretiek precpané farbami hýriace interiéry "nemusím" ešte viac. tu platí ani nie zlatá stredná cesta, ale o čosi menej ... o hodne menej. nechať priestor k pohodlnému pohybu a nebyť otrokom utierania prachu z tisícov zbytočností, z prachu ma triafa denne aj bez nich.

 

zvyčajne mi to pripomína staré romány Agathy Christie, kde sa hemžia staré dobré anglické rodiny starými dámami s viktoriánskymi maniermi a vkusom, ich domčeky plné kašírovaného a papírmašé nábytku,  stolmi a stolčekmi a komodami precpané salóny starých dám a neskutočne veľa voskových a papierových kvetov pod sklenenými zvonmi ... a všetky možné rovné plochy prepchaté suvenírmi zo zahraničných ciest, či zahraničných ciest drahých synovcov a neterí a fotiek detí celej rodiny do siedmeho kolena ...

 

ono sa zdá pri pohľade na tie precpané dnešné interiéry, že sa toho až tak nezmenilo, a je to medzinárodné ... a že to nevyhynie.

 

ešte zo dva interiéry, z portálu nyx.cz, pôvodne fotky z realitiek ... :

 

post-3-0-68746000-1425137511.jpg

post-3-0-21281100-1425137514.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden prekrásny gazdovský dom v Lome na Strakonicku

je samozrejme po rekonštrukcii a po zabordelovaní súčasnými majiteľmi na predaj  za 4,65 mega Kč.

 

Strakonicko so svojou svojráznou starou architektúrou je mlaý raj na zemi, a ten dom mohol byť raj pre majiteľov.

 

z tohto domu - spravili toto / galéria obsahuje 50 fotiek - chvalabožku z toho je polovica nedotknutý dom zvonka v lete a v zime /

interiér je nepopísateľný

od jedálne so schodmi s balustrádami, ktoré vedú nikam, po tapetové arkády tam je všetko ...

 

post-3-0-53445500-1425578909.jpg

post-3-0-30222500-1425578911.jpg

post-3-0-93331300-1425578912.jpg

post-3-0-51403400-1425578914.jpg

post-3-0-01252000-1425578916.jpg

post-3-0-72073000-1425578917.jpg

post-3-0-53017100-1425578919.jpg

 

nechala som pôvodné veľkosti obrázkov, po zmenšení to nebolo ono ... http://www.mmreality.cz/nemovitosti/419244/#nogo

hm? :)

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože aj to je téma, a pretože to je tiež téma na diskusiu. a pretože je to téma, ktorá ma zaujíma ...

koniec koncov, aj o nej diskutujeme, a viem, že je to téma, ktorá minimum občas zaujme nielen na samotnom nete, kde je podobných tém z kdejakých hľadísk plno, ale aj tu, medzi nami ... všetci máme nejaké kritériá, čo ešte áno, čo už nie. ... ako vidím, aj ty, tebe sa tie priestory tiež nepozdávajú.

a už som to tu párkrát spomínala a písala - odjakživa, čo si len pamätám, ma interiéry zaujímajú.

 

okrem toho pekné interiéry človek nájde v príslušných časopisoch, katalógoch, a na xy stránkach netu, keď hľadá pre seba pekné a podnetné interiéry.

 

už som to tu písala, ale zhrniem to ... zaujíma ma to, a mám možnosť napísať svoj názor, a rada si prečítam názor kohokoľvek iného, a rada podiskutujem.

okrem toho je to možno niečo ako poučenie, aj to som už tu písala - čo okolo seba ľudia dokážu vytvoriť,

znepríjemniť si život, zabordelovať sa zbytočnými vecami, atd. atd ...

 

okrem toho je ešte jedno hľadisko - na fotkách tie priestory ukážu ináč. náš vlastný priestor vieme lepšie posúdiť, keď vidíme na fotke interiér, ktorý chudák dostal zabrať.

alebo priestor, kde niečo nesedí, a domáci to ani nevidia, lebo v tom žijú a nevnímajú to tak, ako cudzími očami na tej fotke cudzí ...

 

zapratanie priestoru, vhodné nábytkové a vhodné farebné kombinácie, a neskutočná kreativita, ktorú by sme ináč asi ani nevideli ... viď dom plný žraločích zubov. nie je to na diskusiu? všetko je na diskusiu.

evidentne aj ty o tom si schopný diskutovať a vidieť, prečo tie fotky dávam do témy ... tak teda nediskutujme o ničom, svorne mlčme, a bude vybavené.

 

napríklad tento priestor, kde farebne niečo veľmi nesedí ... dáma, ktorá dala fotky na net, to evidentne tak nevníma ... išla s kožou na trh a postla svoje fotky verejne, a ostatné dámy jej dali rady, cudzie oči zbadali, čo nevidí - pôvodná jej otázka, ktorou žiadala pomoc a rady od ostatných, bola, či sa tento obraz bude hodiť do toho priestoru - evidentne sama mala pochybnosti:

 

post-3-0-56653000-1425660430.jpg

post-3-0-14495100-1425660428.jpg   post-3-0-55165200-1425660429.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4692175 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4692174 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4692181

 

aj to je na diskusiu, aj náš pohľad, aj pohľad, ktorým jej tam vysvetlili, prečo nie, podľa niekoho áno ... sme rozdielni, a o tom to je.

iný pohľad, pohľad na iný vkus, pohľad na veci okolo nás, diskusia.

 

takže: páči, nepáči? hodí sa, nehodí sa? pre mňa je ten priestor príliš červenohnedý, a ten obraz so svojou sépiovou a ďalšou červenou priveľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan mi dal rozpocet - komplet prerobenie bytu 5500 eur - plus 400 eur za elektromaterial.

Idem do toho - cez vikend sa vystahujem(to bude moja posledna robota - ostatna zabava je na zene - nech si to vymysli ako chce) som zvedavy co urobia a ako. JA to kontrolovat budem.

 

Co som ten jeho rozpocet presiel - zda sa mi realny - a chalan nebude uplny ko... Dufam. Ale aj verim.

 

Potom  este kuchynu do 3000. 

 

Som zvedavy ako to vypali -  co som cital, ze ceny su za prerobenie 18000.  To je podla mna prilis premrstene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak podla toho, co vsetko sa ide robit

sestra dala prerabat kupelnu na chalupe, nejaky prehlad nakupov - komplet sanita - WC, umyvadlo, sprchovy kut, zrkadlo s osvetlenim, kachlicky na steny, dlazba na podlahu, 2x bateria, trubky na rozvody, nejake ventily, strk, piesok, cement, omietkove zmesi... + nove dvere so zarubnou, to vsetko cca 1500,- eur

praca majstra s pomocnikom asi 700 eur

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred nejakými 13 - 14  rokmi sme prerábali - komplet celú kúpeľňu - wc - kuchyňu - kotolňu - predsieň

 

s rezaním nového otvoru do steny, otvorením kotolne smerom do kuchyne, kam sa premiestnila kúpeľňa, úplným premiestnením stien, neskutočne veľa omietkových zmesí - steny boli ako paragraf, v stavebninách sme už boli na smiech, každé dva dni sme utekali kupovať ďalšie vrecia, kompletne nová sanita, obkladačky, vyrovnávanie hrbatej zvažujúcej sa podlahy robila extra partia remeselníkov - mojich známych klientov, komplet kúpeľňu iný doporučený známy, veľmi dobrý majster, dlaždice, plávajúcu podlahu, vtedy ešte lepenú ... na konečné úpravy stien a plafóna ďalší dobrý známy majster ...

rozvody vody, odpady, elektrika, plyn ...

 

a kopu vecí sme robili svojpomocne, a majstrov sme mali kamarátov a odporučených známych, a podlahárov firmu - všetci boli ok, len to samozrejme bolo treba kontrolovať ...

my sme ešte pred prestavbou behali celé mesiace s pásmom a metrom, nakreslili kopy výkresov a možností, vymeriavali každý centimeter ...

 

... od začatia rezania nových dverí keď počítam, robili sme to dlho, takmer tri mesiace, komplet v celej miestnosti kuchyňa - kúpeľňa - predsieň zostali po vybúraní všetkého papundeklu len trubky a misa wc ... to bola najdobrodružnejšia časť prestavby : )

/ kuchynský nábytok sme nemenili, ten príde na rad až teraz niekedy /

 

cena celého vyšla v eurách na cca 5000 - 5500 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.modrastrecha.sk/forum/rekonstrukcia-stareho-bytu/kolko-stoji-kompletne-prerobenie-3-izboveho-bytu/

 

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10064/1325682/Kompletna-rekonstrukcia-bytu-s-rozpoctom-10-000--

 

Priklad v dvoj izbovom byte su asi dve radiatory a vraj 524 eur.

 

Mne praskol radiator pred dvoma rokmi firma mi to prisla vymenit radiator 80 eur, praca 2 ludia 2 hodiny(uz to je premrstene, myslim hodiny)po7,5 eur teda110.

 

Teraz idem menit 3(o 20 cm dlhsie) - teda 240(cena je ta ista). Pracu ma zaplatenu celkovo. Podla mna dvom sikovnym ludom to nezaberie viac ako tri hodiny.

 

Vymena okna 598 eur - mna posledne stalo 320 s papierom. Predtym 400 bez. Zlacneli. Teraz pozeram,ze tu ma chalan chybu - jeho cena 278. Ale cena okna je vraj 548.  Samozrejme mu nedam 548  - zavolam toho co mi ich vymienal doteraz za 320 eur.

 

----------------------------------------------

Ja mu dam prerobit vsetko - mozno by som si iste prace vedel aj sam spravit(plavajucu podlahu,vymalovat,stierku - to som aj robil) - ale sa mi nechce ja mam svoju pracu - ta ma zivi - on ma svoju nech ho zivi - len dufam,ze to vie a spravi to poriadne. Potom dam foto. :)

 

Este rozmyslam  ked to prerabam - ci by nebolo posunut vchodove dvere pred spajzu - ja pred bytom mam spajzu - ten priestor je inak nanic, ale da sa tam dat aspon mala vesiakova stena.

Sused si to tak spravil,aj ked som to nevidel, zrejme by stacilo len obehat susedov pre podpisy a urobilo by sa to naraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a ešte k tej prestavbe: robili sme a robíme to na etapy ...

 

o ďalších  pár rokov výmena  5 starých okien za plastové

u firmy nášho známeho, ktorý urobil aj cenu ... traja chlapi to robili dva dni ... cena bola komplet za okná a práce okolo 2700 eur.

 

potom po dvoch rokoch prišli na rad bezpečnostné dvere - dvaja chlapi z firmy Sherlock od rána úderom 8,00 do piatej večer, makali v kuse bez obednej prestávky, s jednou kávou - panel im dal zabrať - cena komplet cca 2600 eur.

 

a naposledy - zatiaľ naposledy minulý rok kompletná maľba, obnova stien, plesne, škrabanie, striekanie plafónov, maľovanie radiátorov, verají, doplnenie balkónových okien farbou po malte po oknároch - to ešte nebolo spravené, oprava po dverároch aj z vonkajšej strany bytu ...

... jeden veľmi dobrý známy maliar, robili sme to viac než mesiac, cena vyšla na 1300 eur, cca ...

 

takže zatiaľ, nepočítam infláciu, za posledných cca 14 rokov pri obnove bytu veľmi približne 12 - 13 000 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vymena okna v panelaku u nas - na 7dmu si dohodnuty, zobudita o 3stvrte na sedem - dvaja chlapy o 9tej tam uz niesu - sef o 9viatej pride si pre peniaze. Poupratuju aj v byte po sebe , stare okna si zoberu so sebou - niekde na odpad a pre rozmlatene ramy si pride hned cigan asi tym kuri.

 

4 okna v celom byte by iste urobili do obeda. Mozno o 10tej by nemali co robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o ďalších  rokov výmena  5 starých okien za plastové

u firmy nášho známeho, ktorý urobil aj cenu ... traja chlapi to robili dva dni ... cena bola komplet za okná a práce okolo 2700 eur.

Čo tam preboha robili 2 dni? Len naťahovali hodiny. U mňa menili na byte 3 okna 2 ľudia, prišli o 8. a o 12. už boli preč. A nie je to žiadna fušerina, urobili to veľmi dobre.

Dva dni mi menili 3 ľudia na dome 12 okien plus dvere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už som chcela reagovať na výčitku slimaka  - tušila som, že tieto časy budú zrejme kameň úrazu a niečo na čudovanie sa ...

keby som nebola pri tom, som ticho ... títo nenaťahovali hodiny. / a neboli platení od hodiny /. bola som po celý čas aj pri výmene okien,  a bola som aj pri výmene bezpečnostných dverí.

ten náš barák je stavaný divne. má špecifiká, ktoré sa ukazujú až pri prestavbách. vieme o tom, každý, kto robil nejaké zmeny, na nejaké čudá narazil.

 

naši susedia oproti na prvom poschodí pochodili rovnako - bezpečnostné dvere im sekali rúbali prakticky celý deň, asi tri roky pred nami.
videla som, čo s tým robia, najprv ani hnúť, niečo sa natrápili, nakoniec sa im vyvalili také kusy panelu a steny, že to bolo takmer na dvoje dvere ... to isté sa stalo u susedov.

 

/ keď sme rezali otvor na dvere v byte, bolo to úplne to isté, a pokračovanie tej istej steny - tri druhy stavebného materiálu, panel, veľmi pórovitá červená tehla, a statočná cementová vrstva ... najťažšia práca na celej prestavbe bolo vytvorenie tohto otvoru - do deravej tehly sa nie je kam zaprieť, láme sa po kúskoch, priestor na kladivá primalý, drahý kotol v ceste - a za plného chodu domácnosti tie tri - 35 centi široké - vrstvy prepíliť, presekať a prerúbať boli pekná fuška. /

 

čo sa týka okien, to isté - bola som pri tom. na druhý deň im zostalo jedno okno. robili sme to v marci, a sekanie bol najväčší problém.

susedia na 4 poschodí si menili dvere minulý rok - tí istí majstri, tá istá firma - od nás dostali na nich kontakt, lebo tí chlapi skutočne bez jedla makali ako šróby - na štvrtom poschodí vymenili dvere za necelé tri hodiny, na treťom poschodí rok predtým tí istí boli hotoví na obed aj s kompletným uprataním.

 

boli to dve partie, jedna dverová, robia celé roky Sherlock, a jedna oknárska, menili nám okná aj na malom otcovom byte v Šali - panelák na treťom poschodí, dve okná mali za necelé tri hodiny vymenené aj s odnosením materiálu a uprataním, nebol tam najmenší problém.

 

na ich prácu nemôžem povedať zlého slova, odviedli skvelú a poctivú prácu, chyba bola v prijímači. ...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov