Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

nie, zalamovacie dvere to niesu... :zubiska: ..tie sa otvaraju smerom von. a nie je tam na to priestor..vyzera to na obycajne skrine kde sa daju otvorit 3 dvere..tie pri stene sa pravdepodobne neotvaraju...a ak je to spalna, tak pripadny milenec vlezie do tej skrine vpravo..jednoduche mily Watson :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz farbičky ... / to sa takto hovorí farbám na mmb :) /

niekto má rád sýte farby, nič proti tomu. alebo niekto svetlé farby. alebo niekto farby tak medzi medzi ... to všetko sa dá, ale k farbám je dobre vyberať doplnkové farby opatrne ... vlastne celkom oceňujem, keď sa napr. na MMB ktosi spýta, k akému nábytku aké farby stien ... či sa rád nakoniec drží, niekedy nevedno, ale niekedy by nebolo zle poradiť sa.
/ hoci ako som tu kdesi inde spomínala pred časom moju dobrú kamarátku, ona sa vážne radila ... a zásadne urobila podľa seba : ) /

 

v tomto byte je to trochu ... únavné.

kuchyňa:

úplne sa bijú všetky drevá a všetky hnedé farby.  linka v neutrálnej bukovej? úplne zanikne pri tmavej podlahe, to všetko zanikne pri tmavých, úplne ináč hnedách kachličkách, a úplne zanikne nenatrený ešte ináč drevený stolík pod mikrovlnku. všetky hnedé sú rovnako silné a dokonale sa tlčú ... zelený koberec mohol byť osviežením, ale nestíha to ... a nestíhajú to ani sklenený stôl s masívnymi netradičnými bielymi stoličkami / na ďalších fotkách ich je vidieť / možno by stačila už aj oveľa bledšia obkladačka, aby to celé presvetlila ...

obývačka:

chudera obývačka je kompletne utopená v sýtych a tmavých farbách ...

výrazná tmavohnedá-terakota sedačka, úplne ináč výrazná jedna stena, úplne ináč ešte výraznejšia druhá stena, stredne hnedý obývačkový nábytok / na inej fotke/ pohltený sýtou ružovou ... celá obývačka je zhltnutá. uvoľnenie nepríde žiadne, bordový koberec, tmavohnedá sedačka, tmavooranžové steny, tmavohnedá obývačková stena, malá skrinečka inej hnedej, a ešte aj tmavá terakota kvetináč ... stolíková noha ďalšej výraznej hnedej, doska stolíka to nespasí.

tie miestnosti pôsobia ... únavne.
tým neberiem majiteľom, že sa tam možno cítia dobre, a páči sa im to. nič proti tomu ... ale mám trochu pochybnosti. 

tie miestnosti sú také - bez milosti, nemá si kde odpočinúť oko ani mozog.

 

post-3-0-63731000-1415735199.jpg   post-3-0-89711900-1415735201.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3644624

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na rok idem prestavat byt aj ja. Neviem ako to urobit - ale musim - zobral som stavebny uver na auto - on je ci do 6 mesiacov aj bude splateny(teraz je asi istina na 400 eurach,uver som dostal v juni teda asi dovtedy mam termin,splatene pri minimalnych splatkach to bude uz v aprili) - skor ho splatit nechcem - neviem ake su podmienky - ale potrebujem na 4300 eur blocky.

 

Teraz si viem aj predstavit ,ze byvat budeme u rodicov - momentalne mame dobre vztahy. Pred 10 mesiacmi by to bolo nemyslitelne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zozimilo sa nám, deti ...

dnes celý deň leje, tak si trochu prikúrme ... škoda, že nevidíme ten krboradiátor aj z druhej strany, možno aj tam je to krb ...

stena postavená do cesty dverám na balkón na šiestom poschodí paneláku špeciálne pre radiátor ... či špeciálne pre krb. či ako to vlastne je ...

a tie krásne hrejúce kachle dostali podporu priamo z pod kotlov gehenny, to bude dupľované teplo ... : )

 

... prečo, ľudia, prečo?!  :doh:

 

post-3-0-03844300-1416319716.jpg

post-3-0-41820900-1416319714.jpg

zdroj:nyx.cz

 

dúfam, že ste z krbovej kreativity všetci padli na zadok ... či ?  :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre veľký úspech krbov je tu ešte jedna špeciálne vianočná interiérová prestavba:

 

rýchlokvasný papierovo tehličkový krbeček špeciálne pre vianočné ponožky pre nádielku od Santu ... žiaľ v tomto prípade sa Santa bude musieť komína vzdať, ale pôžitok z papierového krbu bude o to väčší ... predpokladám ... minimálne si bude mať kam sadnúť a odpočinúť si, aj na krbe, ale len zľahka!, aj na stene, dvojmo, trojmo, koľkokrát ho tam len staviteľ dá :)

 

post-3-0-85426900-1416339262.jpg

zdroj: nyx.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jedna skutočne vážna rekonštrukcia - byt na predaj v Petržalke, zostáva dúfať, že to nie je fungl nová ´čiastočná´ rekonštrukcia, tie oblúkovité antipanelákové veci prežívali svoju zlatú éru v 90. rokoch ...

tu je oblúk všade, kam sa oblúk mohol pomestiť, akýkoľvek, len nech je oblúk ... tam, kde je zrejme nosná stena, oblúk vynechali, nenosné steny pokračovali oblúkmi ... delenie? či zmena delenia sedacieho kútika tým obrovitým oblúkom je už len čerešnička na torte ...

výška každého otvoru a každého oblúka kdesi inde,

zrejme vytúžená paneláková zmena, ale nie priveľmi vydarená ...

 

post-3-0-97162300-1416916943.jpg   post-3-0-53338200-1416916945.jpg

 

http://www.nehnutelnosti.sk/1667482/predaj-bytu-po-ciastocnej-rekonstrukcii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dávno tu neboli farbičky ...

 

niekto miluje farbičky do nepríčetnosti, niekto čím viac farieb, tým lepšie, časť bydlenek je ťažko bielo-monochromatických, ale tam sa treba viac báť o to, že si manžel sadne a deti utrú packy do sedačky ... niekto je monochromatický ináč ... a farby sú nesmierne dôležité, a vedia to aj majitelia bytov, z ktorých sú fotky / všetky z ponúk realitiek /

 

osobu a rodinku túžiacu po pohode, ktorá príde domov zmorená po celodennom frmole, uťahaná z práce, dopravy, nákupov, nervov zo šéfa, najviac dostane do pohody útulne jedovatá zelená, psychedelické tvary žltozelenej, jaskynná tmavofialová, a celkom iste pomôže k dobrému spánku kompletná červená izba ako z vykričanej štvrti ...

 

post-3-0-65140400-1417811528.jpg   post-3-0-72084800-1417811529.jpg

post-3-0-87038000-1417811530.jpg   post-3-0-41849200-1417811527.jpg

post-3-0-08225400-1417811526.jpg   post-3-0-12623600-1417811532.jpg

 

zdroj: realitné kancelárie, na google dohľadateľné všetky fotky

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Notyvole....

Z tej intenzivnej fialovej by mi urcite prislo zle. Uz len pohlad na fotku mi nerobi dobre nieto este tam byt, nedajboze byvat. Zladene to maju dobre, to zas nie ze nie. Ale toto by mi vypalilo dieru do hlavy. Pritom zvonku to vyzera velmi vkusne. Napis nad vchodom Welcome to hell! by urcite bodol.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ interiér toho britského domu mi pripadal na prvý pohľad dokonale ohromujúci ... tá farba je taká silná, že prebíja všetko ostatné.

až na druhý, tretí, až štvrtý pohľad / som masochista, ja viem / som začala vnímať všetky drobné detaily - a skladám pred tými ľuďmi pomyselný klobúk ...

hoci je výber dominantnej farby bijúci po hlave, oslepujúci až ubíjajúci, a neviem si predstaviť, že by som v takom priestore mohla existovať bez možnosti aspoň na niečom si nechať odpočinúť zrak, či aspoň na chvíľu tej sile utiecť ...

podstatné je, že tí ľudia k tej šialenej farbe vyberali doplnky s citom a prehľadom a s rozumom ... možno milujú purpurovú, možno sa od začiatku chystali byť výnimoční a byť na stránkach novín, netuším - ale vedia to robiť.

neveľa ľuďom by bežne napadlo pridať do tohto interiéru ešte aj čierne prvky, aspoň čo pozerám interiéry po nete, a fialových je ich habakuk, kombinácie k fialovej ľuďom priveľmi nejdú ... týmto ľuďom išli, a vyzerá to spolu dobre.

/takým tým spôsobom - pozriem, jéj, môjtybože, tu sa dá žiť, alebo chodia len spávať? ... a odísť /

 

tak teraz do domácich luhov a hájov a hajde do kúpeľní  :flowers:

môžeme aspoň krásne porovnať, či je vyvážene zariadená kúpeľna v tom purpurovom britskom dome, či kúpeľničkách po pracných, profesionálnych či svojpomocne pretvorených kúpeľniach 

/ a hlavne v predstavách obyvateľov a tvorcov - zaujímalo by ma jedno, a dosť vážne : predstavy vždy vyzerajú trochu ináč, než skutočnosť ... nakoľko sa im splnili predstavy ? /

 

kreativita so zrkadlami, dokonale bezpečné vstupovanie a vystupovanie do a z vane vo výške po labilnej, hoci efektnej lavičke,

maličká kúpeľna zmenšená na minimum neskutočne nešikovne osadenou netradičnou vaňou, kde nevyužitý priestor zastavaný zbytočným murivom uberá z kúpeľne polovičku,

možno lacno kúpené mramorové / či rádoby mramorové / obklady, ktoré dokonale zabijú celú kúpeľnu a vytvárajú mimikri pre kohokoľvek, kto je dnu, okienko do inej dimenzie ... viem si predstaviť, že tí ľudia túžili po svojej inej kúpeľni, ale furt sa osvedčuje: premyslieť, radšej jednoduchšie - menej je často viac.

 

post-3-0-48307400-1418297084.jpg   post-3-0-94519200-1418297085.jpg

post-3-0-28753800-1418297087.jpg   post-3-0-77703500-1418297088.jpg

post-3-0-03458600-1418297090.jpg   post-3-0-54282300-1418297091.jpg

post-3-0-14119300-1418297093.jpg   post-3-0-63472100-1418297094.jpg

 

zdroje: realitky, FB, nyx.cz

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jáj, Ryan, no môžem skúsiť niečo pracne nájsť ... ale bude to stále také zábavné ? :)

 

ale nie ... teraz vážnejšie:

toto je myslené skôr ako téma o tom, čo dokážu ľudia okolo seba stvoriť a v čom žiť ...

a vždy mám pred očami moju kamarátku, bývalú spolužiačku, ktorú som tu už pár krát spomínala, ktorú mám strašne rada, aj keď sme už na seba stratili posledné roky kontakt, bola to báječná baba a strašný dobrák, ale čo dokázala stvoriť vo svojom byte, bolo nie celkom normálne už ani pred vyše dvadsiatimi rokmi ... a doniesla si to z rodičovského domu, a nezmenila na tom nič, dokonca zdokonalila ... jednoducho to v nej nie je, snaží sa, ale nie je.

ale dnes už je obrovské množstvo časopisov, je internet tu už celé dlhé roky, každý má možnosť si pozrieť, poradiť sa, vybrať niečo, v čom sa bude cítiť dobre aj o roky, pretože kúpeľňu napríklad väčšina ľudí neprerába každé dva roky ...

obdivuhodné je, že napriek tomu tí ľudia vyberajú nepraktické, nefunkčné, obmedzujúce, tmavé, psychedelické farby, vzory z každého rožku trošku ...

 

mňa to udivuje od detstva. vždy som pozerala priestory okolo seba, a neprestávajú ma udivovať :)

 

ja len ... napríklad čo autor a majiteľ myslel tým domom podobnom jaskyni ? či aký bol zámysel pri tvorení tej kúpeľne z lámaných kachličiek či polámaných zrkadiel ?

vymyslel to jeden z partnerov, a jeden rezignoval, alebo s tým súhlasili obaja, či celá rodina ?

 

tým nechem povedať, že to moje doma je úžasné a geniálne ... ale na tom, čo sú schopní ľudia vymyslieť akosi bez premýšľania, bez toho, aby si dopredu premysleli, ako sa v tom bude žiť, ako získať priestor, ako sa cítiť doma skutočne doma, sa môžeme podivovať ... a ver mi, že toho na "podiv" je nekonečne viac, než toho na "obdiv" ... :)

 

a tak :)

 

 

Hellé, dobré oko - ten Tutanchamon je zlatý artefakt :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

s novým rokom smelo do nových bytov ... ideme na to :)

 

fungl nový byt s rozlohou 279 m2, kúpený v novostavbe v modernom luxusnom obytnom komplexe.

predáva sa pod heslom " luxusný byt vo viktoriánskom štýle " ...

keď je viktoriánsky štýl reťazový nákup v starožitníctvach a bazároch, a patria k nemu kovové dvere, celostenové presklené plochy, sádrokartón, bodové osvetlenie, a hutné viktoriánstvo má dovŕšiť nariasený záves, tak potom je to viktoriánsky interiér ... :)

 

podľa dostupných zdrojov, kdekade po internete, je byt za horibilnú sumu 28 000 000 Kč, kompletne na predaj už viac než rok. tiež podľa dostupných zdrojov tento byt nikdy nebol skutočne obývaný, je to len investícia ...

majiteľ, keď už lipne na viktoriánskych čačkách a starožitnostiach, a zjavne má dostatok peňazí, mal kúpiť byt kdesi v centre, a zariadiť dobovú stavbu dobovým zariadením ...

lenže tam by bol zrejme problém so zbytkom zariadenia, ktoré zďaleka nie je "viktoriánske" -

... Dvojgaráž a dvě parkovací místa. Pokoj s posilovnou, kladkový stroj, rotoped, veslařský trenažér a další sportovní nářadí. Koupelna s hydromasážní, ultrazvukovou vanou Teuko, infrasaunou a soláriem. Prostorná šatna s velkým množstvím úložných systémů a prostorem pro žehlení a úklid. Byt napojen na kamerový systém s čidly, v domě je recepce s 24 hod. ostrahou. V blízkém okolí plná občanská vybavenost (v komplexu - pošta, restaurace, bar, pizzerie, Albert ) včetně kulturního a sportovního vyžití. Dobrá dopravní dostupnost - tram., metro.

http://realitymix.centrum.cz/detail/praha/prodej-byt-4-1-279-m-5390229.html#utm_source=centrumHP&utm_medium=bydlenibox&utm_campaign=B&utm_term=position-1

 

takže ideme na viktoriánsky luxus :) :

post-3-0-62383400-1420131447.jpg

post-3-0-34548700-1420131451.jpg

post-3-0-29455000-1420131454.jpg

post-3-0-57228800-1420131457.jpg

post-3-0-21433200-1420131463.jpg

a zlatý viktoriánsky klinec - spálňa:

post-3-0-56813800-1420131465.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna veľmi pekná výstavná farebná perlička ... je to na pomedzí: miestnosť bola zmenená, pred nedávnym časom, a miestnosť znovu čaká zmena, čiastočná,

ale za istých podmienok ...

takto nejako to vyzerá, keď sa idú zraziť dva svety ... zostáva len dúfať, že to nebohé dítě nakoniec unikne

oranžovému kobercu s ružovými a fialkovými stenami ...

a jeho duševný život prebehne v pohode a estetické cítenie nezdedí po rodičoch ... :(

 

 

post-3-0-78029500-1420453048.jpg

 

žiadosť o radu pochádza z FB spolku Ikea inspirace, druhotne nyx.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

i ideme k superluxusu ... držte si klobúky :) :klobuk:

 

superluxusný byt, 119 m2,  za 6,5 mega Kč, luxus vyššej triedy, cena vrátane luxusných kryštálových lustrov a rohovej vane s imitáciou zminimalizovaných iónskych stĺpov a obrazov a výmaľby a kompletného zariadenia s komplet superluxusným vkusom súčasného majiteľa ... nech hovorí ale radšej superluxusný inzerát superluxusnej realitky:
 

Exkluzivně si Vám dovolujeme nabídnout překrásnou bytovou jednotku, která se nachází v 1. NP novostavby bytového komplexu na ulici Kotlanova v Líšni. Nemovitost je určena pro náročného klienta, který miluje luxusní provedení bytu v nadstandardu. CP cihlového bytu je 119,7 m². K bytu náleží balkon, dvojsklep a garáž v rámci bytového domu. Byt je jižně situovaný a během celého dne nádherně prosluněný; obývací pokoj, kuchyň, jídelna, hala, balkón, tak i ranní slunce prosvětluje zbývající dva pokoje. Působí vzdušně a útulně. Byt je proveden v rustikálním, až zámeckém stylu a je ideálně vhodný pro rodinu s jedním nebo dvěma dětmi, nebo pro starší manželský pár, či klienta, který potřebuje plně bezbariérový byt, včetně okolní dostupnosti. Vstup do bytu je přes bezpečností dveře do prostorné haly, která působí velice luxusně, stejně jako celá bytová jednotka.

Uchvátí nadstandardní koupelnou s rohovou vanou a dvěma umyvadly a dálkově ovládanou volbou, jak společné, tak oddělené toalety. Kuchyňská linka vč. veškerého nábytku v bytě je na zakázku a veškeré vybavení bytu, kromě vintage audio, je součástí kupní ceny, a to včetně křišťálových lustrů, kožené sedací soupravy, obrazů a dekorací, zvukového systému BOSE. Dále v bytě zůstávají televize LCD (jsou celkem tři, z toho jedna 21:9 Philips), a to v obývacím pokoji, ložnici a jídelně. Kuchyně se prodává včetně vestavěných spotřebičů. Spotřebiče jsou značky Fagor, Zanussi.

Celý byt má luxusní tapety, malby stěn a stropů. Obývací pokoj je vybaven elektrickým krbem a celý byt má centrální elektronický systém, přes který je řízeno veškeré osvětlení, venkovní i vnitřní žaluzie, hudba. Je to jedinečný a originální byt, který svým provedením a elektronickým vybavením nemá v Brně obdoby. Zcela určitě zaujme klienta, který preferuje nadstandardní kvalitu provedení a hledá pro své bydlení jedinečný prostor. Byt je vybaven centrálním ovládáním audio-video systému, osvětlení, s možností programování dalších 275000 spotřebičů.

.....

http://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/4+kk/brno-lisen-kotlanova/6135900#img=2&fullscreen=false

 

post-3-0-63695900-1420825390.jpg

post-3-0-10004900-1420825393.jpg

post-3-0-52004400-1420825395.jpg

post-3-0-82970400-1420825397.jpg

post-3-0-53147700-1420825400.jpg

post-3-0-23650600-1420825403.jpg

post-3-0-74663400-1420825405.jpg

 

pri pozeraní obrázkov mi napadá veľmi nutkavo slovo "nemilosrdne" ... autori superluxusného interiéru dokonale nemilosrdne nenechali ani najmenší kút na pokoji, nemilosrdne využili všetky superluxusné možnosti, ako ten úbohý interiér znemožniť ...

 

no a nekup to za tú cenu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento fialovo - purpurový krásavec polypovitých a meňavkovitých tvarov

nepochádza od nás ... potuluje sa ale po weboch kopírujúc jeden od druhého ako "krásnu izbičku vhodnú pre deti a hlavne pre malé slečny" ...

 

u nás je hrozné to, že som to našla ako doporučenie od jednej farebne oslepenej matky ako doporučenie "na inšpiráciu" ...

 

post-3-0-05044400-1421338690.jpg

posledný zdroj: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4676998

 

a zasa je to tu - keď ide o dieťa, každá psychedelická kombinácia a čo najvýraznejšie tvary a farby, samozrejme len a len pre dobrý spánok a duševnú pohodu decka sú vítané :klobuk:

 

 

edit. 17.1.2015

inšpirujúca matka dostala oveľa viac negatívnych reakcií ako tleskánkov, nevydržala a vymazala svoju kvitnúcu psychedelickú inšpiráciu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz naopak ... ale žiaľ, tento je skutočný.

napodiv patrí dievčatku ... čudujem sa.

lebo na dnes je to už bežný trend, ktorý trvá ale už pridlho - aj dnes som sa s tým stretla, takmer doslova - úplne bežné je oznámenie tohto typu: 

´chcem deťom obnoviť izbu, dve v jednej, na zelenú a fialovú, máme totiž párik, chlapca a dievčatko ´ ... :doh:

 

takže teraz nie dizajnérsky sen, ale skutočná nová izba z r. 2008, neskôr doplnená vhodným kobercom. depresie, hyperaktivita a nespavosť vítaná - odvtedy je malá možno už zblbnutá úplne.

 

post-3-0-13674900-1421435957.jpg

post-3-0-57060300-1421435959.jpg

zdroj: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=1049118

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=1049118&user=0&order=0&typ=2008

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 kúsky všehochuti ... pozbieralo sa, nikam sa vlastne nehodí, len príjemná názorná ukážka, čo zasa raz dokážeme okolo seba vytvoriť s kusiskom nevyřáděné kreativity ...

z čistých kúskov z Ikea postavíme skrinku, potom to polepíme neónkovo zelenými samolepiacimi tapetkami "kam ruka trafila", lebo to potrebuje trochu "čohosi"

poličku na knihy montujeme zásadne tesne pod plafón,

kuchyňu maľujeme zásadne na čo najtmavšie, pridáme záclony á la krematórium, a obesíme k tomu andelíčka ...

a všetko to vylepšíme kilami pracholapačov : )

 

post-3-0-77596800-1421680282.jpg

post-3-0-45555400-1421680279.jpg

post-3-0-27561200-1421680281.jpg

 

FB Ikea Inspirace, nyx.cz, mimibazar.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zasa jedna novointeriérová záhada.

vlastne záhada v záhade, či len zasa niekto investoval a nakupoval, až potom premýšľal ... keď už vôbec premýšľal, a keď už vôbec prišiel na to, čo mu spôsobuje

pri radosti z nového kusu nábytku ten nepríjemný diskomfort ... :hmmm:

 

pred pár dňami sa objavila podobná fotka, ako je tá prvá, s nadšeným nápisom, že sa s priateľom dáma konečne odhodlali a kúpili si novú sedačku.

 

ad 1. ... to nie je sedačka z rokov deväťdesiatych, ale nová, kúpená 2015,  model 1995 ... čo by ani tak nevadilo, pri tej kope činčuriniek sa celkom stratí, ... no dobre, tak majú ju - je to ICH vkus ... :( / pre mňa to vyzerá hrozne, ale ja nemám rada vzorované preumelkované veci, v interiéri vôbec nie ... tá farba to klincuje /

 

ad 2. ... už prvá fotka niečo naznačuje / po pár dňoch sa objavila znovu, už bez komentára /,  a druhá to zaklincovala ... prečo neuvažovali tí ľudia pred kúpou, či potrebujú ľavotočivú, či pravotočivú sedačku?

 

vľavo prázdna stena, a predĺžená sedačková časť vpravo v priestore, kde nielenže zavadzia a uberá z malej miestnosti životný priestor, a hlavne na tv pozerajú ponad či pomimo - a ešte napíše dáma k fotke, že si báječne takto lebedí pri tv (ktovie, kde zatiaľ lebedí jej partner) ... toto nie že nepochopím, toto je vyššia škola nepremýšľania ... :doh:

 

ad 3. text o budúcom prestavovaní obývačky sa tam objavil až dnes :)

 

post-3-0-55710600-1422535946.jpg

post-3-0-68260800-1422535948.jpg

... čiže v bežnej reči: ku kúpenej nemožnej sedačke teraz budú prispôsobovať celý zbytok a šachovať s nábytkom dodatočne B)

 

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4680788

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozajtra bude plakať, že "přítel už domů moc nechodí". podľa mňa ju kúpili v nejakom bazári za 5 korún, alebo dostali "za odvoz", ale s tým sa neprizná a určite ich škrie, že nie je opačná, ale s tým sa tiež neprizná.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a po dospelých radostiach z nevhodnej pohovky zasa trápenie detí ...

nekončí, a nemôžem si pomôcť, tie neskutočne silné farebné kreácie ma bolia aj za tie deti ...

 

do svojich spální si takéto divočiny zvyčajne nedajú, ale deťom kľudne. ... sú deti /napr. moja voľakedajšia spolužiačka/, ktoré prijmú vkus svojich rodičov, a úspešne v ňom pokračujú a zdokonaľujú ho ...

 

na druhej strane sú aj výnimky ... raz som kdesi čítala - bolo to na margo podobnej detskej izby: jedna mladá žena si spomínala na svoju matku a jej "úchylku" zdobiť celý dom zásadne na ružovo ... otca tam nespomínala, ale zdôvodňovala tým svoju dospelácku averziu a úplné vyhýbanie sa ružovej farbe v akomkoľvek odtieni vo svojom dospelom živote.

 ... táto izba bolí:

 

post-3-0-44954000-1422649347.jpg

post-3-0-75553800-1422649344.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4681768 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4681769

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov