Skočiť na obsah

Ako preinštalovať Windows


dianka

Odporúčané príspevky

V zásade sa s vami súhlasím, až na jednu výnimku:.

ovládače periférnych zariadení sú nainštalované na pevnom disku

a preto musía byť tiež skopírované do RAM

To je sice pravda, ale skopirovanie ovladacu do Ram je skutocne len cast inicializacie ovladaca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skús spustiť Windows v núdzovom režime, či to tiež spomalí na logu.

spustieni Windows'a v núdzovom režime, nie dáva žiadny efekt

Myslím, že budem musieť nájsť súbor, ktorý iniciuje štart

a v ňom príkaz pre otvorenie obrázku loga Win XP po dobu 25 sekúnd

a potom stačí upraviť 25/ 3, a po probléme.

Už snažil som sa ho nájsť, ale bez úspechu  :lol:

 

Ale aj keby našiel som ho, otázkou však je,

či po tomto edytovaní súboru, budem môcť uložiť zmeny (save) ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že za spomalený štart OS je okrem iného zodpovedná inicializácia sieťového pripojenia. Starší počítač, ktorý mám pripojený k internetu, bootoval v offline režime omnoho rýchlejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... Starší počítač, ktorý mám pripojený k internetu, bootoval v offline režime omnoho rýchlejšie.

Áno, máš pravdu.

Overil som si to bootovanie bez internetu.

"Mŕtvy" čas je iba 10 sekúnd, nie 25 . Je to veľký rozdiel

Načítaní Win XP spomaľuje internet !  ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ešte sa vrátim k OP:

Nedávno som dostal do rúk notebook, ktorý sa správal rovnako - zavádzanie OS sa zaseklo na úvodnej obrazovke s logom Windows. Zistil som, že to zavinila jedna z posledných aktualizácii Internet Explorera od MS. Stačilo reštartnúť do núdzového režimu, odinštalovať poslednú aktualizáciu a systém opäť fungoval. (Hádam, že rovnako by poslúžil aj návrat k poslednému bodu obnovy, je to jedna z bezpečnostných featúr novších OS.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 rokmi...

Caute

Odisiel mi na stolovom PC SSD M2 disk, na ktorom bol nainstalovany WIn11. Ja lajdak som nemal vytvorenu zalohu instalacie systemu a ani neviem, ci by mi to pomohlo. Veci sa maju tak, ze SSD disk som si kupil novy a teraz rozmyslam, ako nan legalne nainstalovat novy Win11. Akurat si stahujem 5 gigovy subor z tejto stranky, potom si podla navodu vytvorim obraz disku na USB kluc a tak nejako sipim, ze to nebude stacit, lebo product key pochopitelne nemam, ratam s tym, ze stary nebude fungovat, lebo to bude vlastne novy pocitac, na stranke microsoftu sa windows neda kupit (?) avsak nasiel som nejake pofiderne weby, kde product key ponukaju za par supiek. Co s tym?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, OEM licencia, PC je viac ako rok po zaruke, ale na stranke microsoftu som sa prave docital, ze licencia je viazana na zakladnu dosku a tak trochu dufam, ze vymena SSD by mi mohla prejst

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

windows 11 sa da normalne kupit,  napriklad v alze.  Mozes aj tie pofiderne weby skusit, vacsinou funguju. 
A  teoreticky ak by si mal svoj stary product key, tak vies zavolat na podporu aby si ho aktivoval na povodnej doske.  
Samo to neprejde,  vymenu HD rozpozna a bude chciet zasah.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov