Skočiť na obsah

Ako preinštalovať Windows


dianka

Odporúčané príspevky

Od dnes rana mi nejde normalne zapnut pocitac, vzdy sa dostane len po windows logo a pod nim ikona nacitavania sa, potom sa ukaze cierna obrazovka a nasledne "your pc ran into a problem" prebehne restart a toto sa deje dokola. Chcela by som preinstalovat windows ale neviem ako kedze do boot menu sa dostat neviem, ak by ste vedeli poradit bola by som vdacna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahoj,

skúsila si reštartnúť počítač s inštalačným diskom vloženým v optickej mechanike? V takom prípade by mal počítač namiesto pevného disku bootovať z CD/DVD. Ak by aj tak bootoval z pevného disku, bude treba zmeniť boot sekvenciu v BIOS-e.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď mi menili základovú dosku, robilo to to isté, navyše sa zosypal aj disk a ešte niečo. Tiež čierna obrazovka a reštarty. Ale príznaky môžu byť rovnaké a choroba rôzna...."sektor" kde bol Windows bol nejaký pošahaný...ja som laik, takto to komentovali "odbornici"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, zmenila som aj v biose prioritne bootovanie na cd/dvd ale nemalo to ziaden efekt, zase len nacitavanie pod windows logom, cierna obrazovka a restart..

 

Nastav IBA CD. Potom už nabehne bootovanie z CD. Ak si na tom disku nemala dôležité údaje, tak odporúčam nanovo Win nainštalovať s úplným naformátovaním disku. PC to občas potrebuje, hlavne starší.

 

 

Keď mi menili základovú dosku, robilo to to isté

 

Mne robilo to isté, dokonca v predajni, kde mi dosku nahodili ma na to upozornili, že je takmer 100% pravdepodobnosť, že budem musieť Win nanovo nainštalovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daj si pozor na jednu vec, pri štarte z inštalačného disku tento na niekoľko sekúnd vypíše "Press any key to boot from CD/DVD.". Počas týchto niekoľko sekúnd stlač ľubovoľnú klávesu (samozrejme okrem ctrl, alt, shift), ináč PC zavedie OS z pevného disku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tom pripade by som doporucil nanominovat sa do kompu prostrednictvom niektoreho live OS, ci uz linuxoveho alebo woknoveho

z tych windovs by mohli viac napovedat napr. tieto clanky

http://extrawindows.cnews.cz/ubcd4win-bootovaci-flashdisk-dvd-s-windows
http://eraser.wz.cz/pages/articles/nlite-tutorial.html
http://technet.idnes.cz/vytvorte-si-flashku-s-vlastnimi-windows-spustite-je-kdekoli-p5y-/software.aspx?c=A110627_215007_software_dvr

to umozni
1. dostat sa do kompu a odzalohovat vsetko potrebne pred dalsimi krokmi
2. otestovat HW
3. ak uz nic ine, tak naformatovat disky a zacat od point zero :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napadá mi ešte jedna vec:

Skús pri reštartovaní počítača poklepať na klávesu F8, ešte predtým, než sa začne zavádzať OS z pevného disku (skôr než sa objaví logo Windows). Tak by si sa mohla dostať k ponuke, cez ktorú sa dá OS rozbehnúť v núdzovom režime a myslím, že je tam aj možnosť na opravu OS z inštalačného disku - repair mode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Môže mi niekto vysvetliť túto vec ...

Mám vo svojom kompe nainštalovaný Win XP Home
Vždý, keď zapnem počítač, zobrazí sa na logo WIN XP (farebné okna)
s pohyblivým páskom (barom), čo znamená, ako že dáta sú kopírovane.
A v skutočnosti, nič sa nedeje. Pevný disk nefunguje cca 25 sek.
po uplynutí približne 25 sekúnd. začne sa kopírovanie dát.

Pretože som používať počítač príležitostne (niekoľkokrát denne), toto očakávanie je docela otravné.
Neviem, prečo sa to deje, či to môže byť (anti-) reklama Windows'a XP?
či je možné skrátiť čakacie látky, napr na 3 sekundy ? Ako ?
Vopred ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze v stave, v akom mas pocitac / Windows nie je mozne tuto dobu skratit...

 

jedna sa o cas, kedy sa spusta system (Win), t.j. spustia sa vsetky jeho sucasti a subory spustane pri starte

mozes ovplyvnit, aby sa pri starte nespustali niektore zbytocne programy - toto sa da nastavit Start > Spustit (Run) > do okienka napisat msconfig > OK > zalozka Po spusteni > tu nastavit, ktore programy sa maju startovat

(prikladam obrazok, ale zrejme mas Win v polstine ;) )

post-2373-0-94546000-1391198121.jpg

inak by to chcelo vycistit pocitac, pripadne preinstalovat Win

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze v stave, v akom mas pocitac / Windows nie je mozne tuto dobu skratit...

jedna sa o cas, kedy sa spusta system (Win), t.j. spustia sa vsetky jeho sucasti a subory spustane pri starte

mozes ovplyvnit, aby sa pri starte nespustali niektore zbytocne programy - toto sa da nastavit Start > Spustit (Run) > do okienka napisat msconfig > OK inak by to chcelo vycistit pocitac, pripadne preinstalovat Win

ďakujem vám za vašu ochotu pomôcť, ale to nie je to, čo som mal na mysli.

 

Mne ide o určitú dobu, trvajúci po načítaní systému BIOS ku skutočnému kopírovanie systémových súborov Win XP

ak monitor zobrazuje graf s farebnými oknami a slová Microsoft Windows XP

Toto je mŕtva doba času, ktora trvá približne 25 sekúnd, ešte predtým, než začni sa kopírovanie systémových súborov Win XP.

Nainstaloval som niekoľko programov na disku, takže nemám potrebu obmedziť (vylúčiť) niektoré z nich.

Kopírovanie systémových súborov Win XP trvá približne 20 sekund, a je teda kratšie ako mŕtve obdobie 25 sekundove.

Požiadal som, aby miestnych odborníkov, ale tiež neviedia, ako postupiť k náprave.  :lol: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten progress bar, co sa zobrazuje pri nacitavani windows neznamena nejake kopirovanie suborov. V podstate neznamena nic ine, len to, ze windows sa inicializuje a aby pouzivatel vedel, ze kym to bezi, tak windows nezamrzol. On inac robi kopec inych veci, ako obycajne kopirovanie. Napr. inicializacia perifernych zariadeni, ovladacov....pri ktorych nepotrebuje v podstate vobec robit s diskom. Takze tazko povedat, co presne ten start spomaluje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... V podstate neznamena nic ine, len to, ze windows sa inicializuje a aby pouzivatel vedel, ze kym to bezi, tak windows nezamrzol.

Ty si mňa pochopil správne, o tom v čom dielo.

Neviem, či je na vine ta moja slovenčina,.že D'Ady ma nechápal ?

(alebo možno nie presne prečítal príspevok)

 

V zásade sa s vami súhlasím, až na jednu výnimku:.

ovládače periférnych zariadení sú nainštalované na pevnom disku

a preto musía byť tiež skopírované do RAM

 

Krásne ďakujem za uzavreté záujimave videá kozmicke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David, ja viem čo myslíš, ale tiež neviem, prečo ten skvelý Windows toto robí. Občas sa to aj mne stane, že na logu Windows sa načítavanie systému ako keby pozastavilo, ale toto už dlho neriešim.

 

Skús spustiť Windows v núdzovom režime, či to tiež spomalí na logu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov