Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

Ako som videl tak u nas je ucast tak 20%(13:30) co je dobre cislo - v nasom okrsku mal Fico v I.kole 45%  - tak isto ako v roku 2012 Smer. Tu uz snad vela volnych volicov nema.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prvé priebežné neoficiálne výsledky by sa mali na webstránkach www.volbysr.sk  a www.statistics.sk objaviť približne o 22.30 h. Štatistický úrad SR začne so spracovávaním výsledkov prakticky hneď po zatvorení volebných miestností o 22.00 h. Informovala o tom dnes šéfka ŠÚ SR Ľudmila Benkovičová.

http://aktualne.atlas.sk/prve-priebezne-vysledky-prezidentskych-volieb-by-mohli-byt-okolo-22-30/slovensko/politika/

 

Myslím, že tieto prvé predbežné prieskumy už všetci veľmi netrpezlivo očakávajú ... www.volbysr.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ich mám pripravené na kliknutie v okienku už hodinu, nech nič nezmeškám :innocent: :)

----------------
 

Pred volebnou miestnosťou v osade pri obci Rakúsy v okrese Kežmarok postáva dvojica Rómov a po jednom posiela osadníkov dnu.

"Prichádza ich toľko, že ich ani nestíhame počítať," posťažuje si Monika Jurášková, predsedníčka miestnej volebnej komisie. Tipuje, že k 16:00 presiahla účasť 40 percent.

Prezidentské voľby v lokalite, kde žije takmer tisíc Rómov, pripomínajú skôr hromadné návštevy u lekára. Osadníci sedia na lavici pri vchode Centra voľného času.

 

Voliť sa pokúša aj postaršia Rómka s tromi občianskymi preukazmi. Predsedníčka komisie Jurášková ju však nepustí.

Keď sa s Juráškovou rozprávame v úzkej uličke pred volebnou miestnosťou, Rómovia ju okríknu, aby sa presunula: "Ľudia nemôžu chodiť hlasovať." Predsedníčka ich poslúchne a Rómovia opäť prúdia k urnám.

"Určite to ovplyvnila kampaň, ktorú tu ešte v piatok robila jedna politická strana," hovorí Jurášková. Pri otázke, či išlo o stranu Smer, sa Jurášková zasmeje: "Nebudem sa vyjadrovať."

 

Množia sa podozrenia z kupčenia

skvelé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak poďme na to ... pán minister Kalinňák sa začal pripravovať na obe možnosti :
 

Každá seriózna strana musí podľa podpredsedu Smeru Roberta Kaliňáka rátať so všetkými výsledkami. „Voľby sú na to, aby ste ich vyhrali, alebo prehrali. Ak sme mali menej úspešné voľby, pomohlo to veľmi zásadným spôsobom. Smer mal to šťastie, že vždy prehru, alebo horší výsledok, dal stranu dokopy a ešte väčšie množstvo práce sa urobilo,“ povedal Kaliňák novinárom po príchode do centrály Smeru. Krása demokratických volieb podľa neho je v tom, že rozhodnú ľudia v súťaži. Na otázku, či sa pripravuje na funkciu premiéra Kaliňák vyzval novinárov, aby mali úctu k voličom, ktorí vyjadria svoj názor. „Víťaz berie všetko. Ja som optimista. Verím, že Slovensko bude mať dobrého prezidenta. Volič rozhodne a povie, či si želá aby bol Robert Fico premiér alebo hlava štátu,“ vyhlásil s tým, že parlamentná politika je iná ako výber prezidentských kandidátov.
http://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2014/clanok/313138-volby-sa-skoncili-sledujte-s-nami-kto-sa-stane-prezidentom/

 

po desiatej mi tu štatistický úrad, pravda.sk, sme.sk. hn, všetko vypadáva alebo vypadlo, načíta len občas ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kiska vyhra 65:35 , lepsie cisla ma samozrejme potesia(kludne aj budu). Dakujem.

 

Dakujem madarom -tam to je drtive. To bude aj Bratislave vo vacsich mestach. Ale Fico vyhra v malo okresoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico nabudúce nech to skúsi proti tomu vrecu zemákov. Možno uspeje, ale po včerajšom / dnešnom fiasku by som viac vsadil na to vreco :zubiska:


po desiatej mi tu štatistický úrad, pravda.sk, sme.sk. hn, všetko vypadáva alebo vypadlo, načíta len občas ...

 

Čo sa týka smetiarov, tam to radšej už dlhšie neskúšam, im web vypadáva pravidelne. Aktuality.sk bežali stále a výsledky aktualizovali rýchlejšie ako na teraz.sk (tam to miestami vypadávalo tiež).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimave su vysledky na urovni regionov. V 36 okresoch vyhral Kiska, v 13 Fico. V 6 okresoch bol rozdiel mensi ako 1%. Na kraje je to 7:1 v prospech Kisku.

 

Fico dokazal od prveho kola naskrabat dalsich 361 922 volicov, jeho super Kiska 851 069. Fico ziskal o 240 439 hlasov menej, ako Smer v parlamentnych volbach 2012. Madaric je na maslu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak Fico proti nemu nemoze ani stekat -jeho cela strana aj 83 kolesikmi nema a nikdy nemala tolko volicov - ci sa mylim? 

 

1,3 miliona - pekne - ak Kiska nestrati podporu - nebude robit chyby - moze zavarit Ficovi. Odkundesovi aj s jeho MDZ.

 

Prochazka ani Knazko by tolko nedostal - mozno ani jeden z nich by ani nevyhral.

 

Ten trenciansky kraj je asi zvlastny. OK - zajtra pozriem svoj okrsok a bude to este horsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujem všetkým za výsledok volieb.

Naše prianie bolo "vyslyšané", nielen tu na Fóre, ale na celom Slovensku, teda skoro na celom Slovensku. :smile2:

Čo sa týka výsledku u nás, bola som skeptická, ale dokonca aj v našom okrese bol víťazom Kiska!

Vyzerá to tak, že SMER padá na kolená ... najskôr vo voľbách županov, teraz vo voľbe prezidenta.

 

Keby naši politici mali tú správnu štábnu kultúru, súdruh Fico by z tohto výsledku vyvodil ten jediný "správny uzáver"

a odkráčal by ... bolo by to hádam jediné gesto, kedy by ešte odišiel asi so cťou. :hmmm:

 

Obávam sa ale, že tak ako porazený Fico, tak aj odchádzajúci prezident ešte stihnú urobiť veľa zla kým sa za nimi zatvoria dvere ...

 

Tá voľba zas až také víťazstvo nie je, ale ak sme tam nechceli mať Fica, iná možnosť jednoducho nebola.

Navyše, horší ako Gašparovič /alebo Zeman v Čechách/ už predsa byť nemôže.

__________________________________

 

Reakcie bratov Čechov na výsledky volieb

http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A140328_204644_praha-zpravy_jj

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimave su vysledky na urovni regionov. V 36 okresoch vyhral Kiska, v 13 Fico. V 6 okresoch bol rozdiel mensi ako 1%. Na kraje je to 7:1 v prospech Kisku.

 

Fico dokazal od prveho kola naskrabat dalsich 361 922 volicov, jeho super Kiska 851 069. Fico ziskal o 240 439 hlasov menej, ako Smer v parlamentnych volbach 2012. Madaric je na maslu.

 

Ja si myslim, ze sa ukazala realita orientacie volicov na Slovensku. To, co "naskrabal" filcko, je mozna hranica a su v tom urcite aj nejaky volici kdh, pretoze ich mozno vystrasil Kiskov "scientizmus".  Udajny prepad volicskej zakladne smeru teda nie je nicim inym, ako len navratom volica k svojmu presvedceniu. Vela ludi volilo naposledy smer z akejsi politickej recesie. Nebolo komu odovzdat svoj hlas, lebo, akoze, pravicove strany sa triestili a navzajom si hadzali polena pod nohy. Sa to potom prejavilo tak, ako sa prejavilo. Dufam, ze po tomto politickom vytriezveni sa zobudi nejaky "buditel" a na pravo od stredu sa nieco silne a hlavne trvanlive vytvori. Slovensko uz tribunov z plebsu malo dost.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico dokazal od prveho kola naskrabat dalsich 361 922 volicov, jeho super Kiska 851 069.

 

Včera ráno som sa zahral na optimistu a dal som si tajný tip. Kiska 57%, Fico 43%. Samozrejme, keby ma niekto verejne požiadal o predpoveď výsledku, tak takýto optimista by som nebol (nechcel by som sa nechať verejne vysmiať), ale aj mňa ten rozdiel nakoniec trochu prekvapil. Ono v konečnom dôsledku ako keby všetci voliči Procházku, Kňažka a Bárdosa hlasovali za Kisku, dobre vieme, že nie, ale aj keby áno, tak Kiska by toľko hlasov nezískal. Takže v prípade Kisku nastala ešte väčšia mobilizácia, ako v prípade Fica. Ak by sme mali Kisku považovať za zástupcu stredopravého spektra, tak pravica takúto mobilizáciu snáď ešte nezažila. Ukázalo sa, že ak ľudia idú voliť, tak Fico je ľahko poraziteľný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len aby si to uvedomila konečne aj pravica a zobudila sa zo sladkého pomalého zahnívania

 

pravdou je, že u mnohých ľudí to bola, jednoducho bola svojím spôsobom voľba menšieho zla:

bežní ľudia, s ktorými sme hovorili - koho budeš voliť ? ná nevim, Fica nie, tak Kisku. a vieš, kto je vlastne ten Kiska ? ná neviem, ale Fica nechcem.

 

takto a podobne premýšľala kopa ľudí ... ono po istom čase sa preje vláda jednej strany, a voľby prezidenta majú u nás nimbus niečoho nadštandardného, niečo na spôsob volieb amerického prezidenta ... v hlavách množstva ľudí

našťastie aspoň pri voľbách prezidenta keď ide o veľa, ľudia sa dokážu prebrať z bezvedomia a ísť voliť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozeral som Madarica na STV, vycita mediam, ze boli "opozicne". Fakt, ze do Ficovej (anti)kampane bola zapojena velka cast statneho aparatu akosi opomenul, ale to sa dalo cakat.

 

Odpoved na otazku, preco Fico prehral, bude zaroven odpovedou na otazku preco Kiska vyhral. Fico kampan prepalil, kampan ktorej posolstva navyse boli zmatocne a necitatelne. Nedokazal oslovit volicov, ktori sa od volieb 2012 od Smeru odvratili, tych 893 000 volicov sa da povazovat za sucasny strop potencialu jeho strany.

 

A teraz sa vratme na zem. Kiska nie je vyhrou pravice, ta volby prehrala na celej ciare. Ze sa po druhom kole postavili za kandidata, ktory ziskal po Ficovi najviac hlasov znamena iba to, ze sa dokazu politicky zorientovat akurat tak po vlastnom funuse. Vyhra Kisku tak moze byt iba dalsim voditkom k sebareflexii pravicovych stran /kolkym uz?/. Nasledujuce dva roky tu budeme mat silny Smer s Ficom na cele a so stranickymi nominantmi, ktorymi obsadili vsetky riadiace funkcie v exekutive a justicii. Spoliehat sa na to, ze Fico a Smer so svojou momentalnou prehrou pomaly vyhniju ako kedysi Meciar sa sice da, ale ked tu nemame jasnu alternativu, je to zbytocne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najviac mi bol vo volbach sympaticky obvod Dunajska Streda, ti dali svojimi 92,7percent pre Kisku jasne najavo Ficovi, kde si moze tie svoje dakovne bilboardy v madarcine strcit :D

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, tak som sa zatal a odvolil som si Kisku. Ale uprimne nebol som a ani nie som dostatocne presvedceny ze to bola dobra volba.  Ale sancu dostal a po gasparovicovi  skutocne netreba vela.   

Ako ukazka  co nam hrozi je mezenska,  teda antisystemova snaha zrusit politiku.  Ale snad to nebude take zle,  ale ak budu mat zastupcu na hrade, tak nam astar aslan pomahaj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no uvidíme, iné nám nezostáva ...

ale ...

a stále, od samého začiatku zostáva otázka, načo toto bolo dobré. v tejto téme som sa to pýtala na samom začiatku, a pýtam sa furt.
z pozície samostatne vládnuceho premiéra, z kresla, kde má maximálnu moc, sa za cenu ostudy trepať do kresla, kde má minimálnu moc.
... kaliňák-fico, medvedev - putin, ja viem.
... alebo chcem všetko.
... alebo mám dosť straníckej politiky, ale chcem vládnuť.

...

a pýtajú sa to aj jeho voliči, aj budú

 

/ http://www.sme.sk/diskusie/dpl/21652591/Madaric-je-pripraveny-prijat-zodpovednost-za-Ficov-neuspech.html , http://www.sme.sk/diskusie/dpl/21652617/Madaric-je-pripraveny-prijat-zodpovednost-za-Ficov-neuspech.html /

 

toto ani nebol debakel, toto bolo totálne fiasko, takto ešte nepochodil nikdy ani jeden ministerský predseda pri plnej moci a zdravom rozume.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri rozhodovani ci kandidovat vo Ficovi zrejme vyhrala jeho egoisticka dusicka. Je evidentne, ze sa vzoprel vyssim strukturam aj majitelom strany. Totiz, neviem si celkom dobre predstavit, ako by oni chceli Fica v prezidentskom kresle. Bol by im tam o dva roky prd platny, pretoze by prisli o alfasamca, co stmeluje tento podnikatelsky zlepenec. Nakoniec im nezostalo nic ine, ako ho naoko podporovat a mozno aj dufat, ze vyhra jeho super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaoberá sa tým aj idnes.cz - Ficova prezidentsko-kandidátovská záhada:

 

Nikdo neví, proč Robert Fico kandidoval v prezidentských volbách. Vždyť věděl, že ho sice něco kolem čtyřiceti procent Slováků volí, ale dalších nejméně tolik více či méně nesnáší. Ale počítal s tím, že se proti němu postaví jiní politici, kteří jsou na tom ještě hůř a že je bez větších problémů jako nejpopulárnější politik Slovenska porazí.

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-volbam-na-slovensku-palata-d8e-/zahranicni.aspx?c=A140330_010545_zahranicni_jj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne, Fica porazilo jeho vlastne ego... Co ich Ftancnik v Ba nic nenaucil? Keby rovnaky pristup zvolili aj pri volbe prezidenta, tak vcera mozno vyhra nejaky 'nezavisly s podporou smeru'.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve som chcel napísať presne to, čo povedal dead. Že Kiska nie je výhrou pravice. Dnes som sa  rozprával s troma ľuďmi, čo volia jednoznačne vždy KDH. Všetci volili Kisku, ktorý im imponoval tým, že sa dal na dobročinnosť a nezaujíma ich, či je to predstaviteľ pravice. Ja som jednoznačne ľavicovo orientovaný a predsa som volil Kisku. Fica som nevolil z viacerých dôvodov, ale aj preto, že jeho nepekná kampaň proti Kiskovi sa mi nepáčila. Dnes som sa dozvedel, že údajne celá oravská dedina Chlebnice bola naladená proti Kiskovi, lebo boli zaplavení letákmi, kde Kiska je obviňovaný ako scientológ. (Doteraz vôbec neviem, čo vlastne scientológovia tvrdia a ani ma to nezaujíma.) Ale asi sa ľudia v Chlebniciach zorientovali, že je to len ohováranie. Môj známy (inžinier s VŠ), ktorý tvrdil nadšene, že pôjde v prvom kole voliť Kisku, tak v druhom kole nebol vôbec voliť. Povedal mi, že čítal na Kisku nepriaznivé veci, tak že voliť nejde. Za týchto okolností, kedy aj vysokoškolsky vzdelaní ľudia podliehajú dezinformáciám, ma prekvapila vysoká podpora pre Kisku.

 

Nie vo všetkom s Kiskom súhlasím, ale oceňujem to, že bol určitú dobu v Spojených štátoch amerických. Niekto v tejto téme povedal, že sa tam naučil dobročinnosti :) . Súhlasím s týmto názorom, že to môže byť tak. Na predvolebnom stretnutí tu v našom meste Kiska spomenul, ako mi hovoril môj známy,  že tam tvrdo pracoval 14 hodín denne a spával na zemi s mnohými inými spolupracovníkmi. Čiže tento človek vie, čo je to ťažká práca a toto poznanie ho možno inšpirovalo k dobročinnosti, keď sa mu začalo neskôr dariť. Možno na to ako prezident nezabudne a dodrží svoje sľuby v rámci svojich možností. A upozorní "ľavicovú" vládu, ak niektorý zákon bude len v prospech niektorých veľmi nenásytných skupín. 

 

Fico počas kampane pôsobil akosi strnule, stále asi mal na mysli nejakú "volebnú stratégiu", opakoval viackrát frázy, že je pred verejnosťou nahý a po prehre sa veľmi rýchlo odobral domov, že bude robiť analýzy. Namiesto zbytočných analýz je lepšie ľudí presvedčiť svojimi činmi, že mu na nich záleží. Keby som si seba predstavil na Ficovom mieste, po oznámení výsledkov volieb by som urobil toto:

Išiel by som osobne aj so spolupracovníkmi za Kiskom, poblahoželal mu k víťazstvu a ospravedlnil sa za prípadné neférovosti. Poďakoval by som sa mu s humorom, že vďaka jemu mi ostala väčšia moc, ako bude mať on. Podebatovali by sme si aspoň pol hodiny pred kamerami, ako si predstavujeme našu ďalšiu spoluprácu, aké vízie pre Slovensko máme, trochu by sme pofantazírovali, čo všetko by sa dalo dobré urobiť a v dobrej nálade by sme sa rozišli.

 

Nuž, ale Fico je predsa len ešte dosť prchký, hnevlivo naladený mladík, ktorý potrebuje dozrieť, aby nereagoval tak popudlivo na názory protivníkov. Veď ani tí protivníci nie sú celkom hlúpi ľudia. Takéto chovanie sa dá ešte odpustiť nezrelým mladíkom na nejakom fóre, ktorí ľudí s iným názorom sú hneď ochotní označiť za povedzme užitočných idiotov, ale dobrý politik by sa mal snažiť pozerať na ľudí trochu láskavejšie. Kiska vyzerá už na prvý pohľad vyrovnanejší a priateľskejšie naladený ako Fico. Fico musí na sebe ešte popracovať; inteligentný je dosť, život má pred sebou a možno nás neskôr ešte aj príjemne prekvapí, kto vie ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov