Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

Chalanovi fandim - neodsudzujem - ale sa mi to nepaci. Nemal porusit zakon.

 

všetkých občanov "začipovať" a vec vyriešená  :wacko:

ale akosi sa mi to dokonalé riešenie nepáči  :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

porušil a natočil a upozornil

 

ako som to pochopila, sám síce zahlasoval dvakrát, / predviedol názorne, ako to ide trikrát /,  ale zároveň oznámil, kde konkrétne, a podal podnet na prešetrenie toho, že toto možné je.

 

nemyslím, že takýchto hlasujúcich by bolo nejako priveľa, podstatnejší je myslím ten koniec - to sú státisíce ľudí, ktorí vonku po svete hlasovať nemôžu vôbec nijako. to je zjavne horšie. si myslím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavý článok z čiech

lenže inde na slovensku ten novinár, asi nebol.. čiže?

a Kiska sa chystá ...

 

 Vo volebnej centrále Andreja Kisku očakávajú až 40 novinárov zo Slovenska a zahraničia. Prví z nich začali prichádzať po ôsmej hodine. Prezidentský kandidát a favorit na postup do druhého kola Kiska však medzi zástupcov médií v hoteli Devín v Bratislave príde až po uzatvorení volebných miestností po 22.00.

 

http://www.sme.sk/c/7136239/minuta-po-minute-prezidentske-volby-2014.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.sme.sk/c/7137181/ak-volite-viackrat-hrozi-vam-patrocny-trest-varuje-komisia.html

Podnikateľ Martin Daňo, ktorý na webe zverejnil video o tom, ako voliť prezidenta trikrát, zneužil postavenie občanov SR žijúcich v zahraničí, ktorí nemajú trvalý pobyt na Slovensku.

Ústredná volebná komisia odsudzuje takéto konanie a upozorňuje, že občan vystavil seba aj svojich prípadných nasledovateľov trestnému stíhaniu pre marenie a priebeh voľby prezidenta. Jeho výsledkom by mohlo byť až päťročné väzenie.

odhaľovať problémy?! takto verejne?! čo si to dovoľuje?!  :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o chvilku to zacne - neviem ako to dopadne, vlastne dnes sa rozhoduje len o 2 kandidatovi. Neviem kto to bude. Som zvedavy na Hrusovskeho - nie kvoli tej osobe ale co budu robit ako sa zachovaju tie strany - podla mna by sa mohli aj zrusit.

 

Druhe kolo bude o Ficovi. Myslim ze dnes a to este  nevyriesilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kiska je v zavese Fica.  Mozno Kisku predbehne Prochazka. Ale ak vyhra Kiska mali by ste ho podporit aj v II.kole. Ak vyhra Fico tak sme to tak chceli - ja nie. Kiska  bude potrebovat vase hlasy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kiska je v zavese Fica.  Mozno Kisku predbehne Prochazka. Ale ak vyhra Kiska mali by ste ho podporit aj v II.kole. Ak vyhra Fico tak sme to tak chceli - ja nie. Kiska  bude potrebovat vase hlasy.

 

vieme, slimak, vieme ... čaká ma presne to, čo som hovorila na začiatku ... Kiska alebo Procházka alternatíva v druhom kole. či sa mi Kiska páči, či nie.

Fico sa mi páči ešte menej, takže ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm bohus fico je v vindli.  Inak Fico to aj vedel. Ale antificovci treba volit a prist aj nabuduce. Ak nepridete volite Fica.


Ja dufam ze ten antifico vyhra  - asi Kiska - ja vyhram 1000 eur. Ak nie to bude ine zufalstvo. Tohto statu - tejto krajiny - inak  ze 200 - 300 tisic smerakov ho nevoli.


Slaba ucast  - Fico moze vzhrat - treba ho zrusit - maximalnou ucastou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Procházku by bola v úlohe prezidenta škoda. Na tomto peknom výsledku môže v budúcnosti určite stavať. Takže u neho je aj 3.miesto s vyše 21% vlastne výhrou. No a som prekvapený, že Fico to až tak veľmi neovládol. Tipoval som ho na takých 35-38%. Uvidíme teda v 2.kole, snáď sa dočkáme o 2 týždne Ficovho Waterloo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrušovský 3,3%

Mezenská 2,4%

 

vesmírna energia má o 0,9% menšiu podporu ako tradičné hodnoty, toto je najlepšia správa akú tieto voľby mohli priniesť :hufi:

to že len 28% voličov chce mať v prezidentskom paláci "istoty" beriem ako príjemný bonus :thumbsup:

škoda že nepijem, hneď by som si buchol šampáňo :party:

 

ale Kiska sa má najbližšie dva týždne asi na čo tešiť, tie kýble špiny čo na neho fickovci vylejú bude fakt ťažký humus.

 

ešte doplním odporúčané čítanie do centrály Ľudovodemokratickej platformy: M. Kukučín: Neprebudený :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a takto to vyzerá keď má prípojka k vesmírnej energii menší výpadok :

 

1:23 Helena Mezenská stále nevie, či bude v druhom kole Fico. Je zrátaných 99,9 percenta hlasov a Fico získal 28 a Kiska 24. Nič sa na fakte, že v druhom kole budú títo dvaja, nemôže zmeniť.

http://www.sme.sk/c/7137200/minuta-po-minute-prezident-volby-2014.html

:lol:

škoda že neuspela, Gašpar Ivanovič mohol mať rovnocennú nástupkyňu :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znovu som si teraz pozrel predvolebnú debatu na SME, kde ako viete, Kiska, Hrušovský, Kňažko a Prochádzka dostali veľmi dobrú, ale ťažkú otázku: Čo by urobili na strane ukrajinského prezidenta, ktorý by dostal ultimátum, aby sa jeho jednotky na Kryme vzdali. (Je to jedenásta až 18 minúta na videu.)
Dali by príkaz na boj, alebo by sa vzdali ? http://tv.sme.sk/v/29346/prezidentska-debata-s-kiskom-prochazkom-knazkom-a-hrusovskym-1-cast.html

Moderátor potom po ich odpovediach žartovne poznamenal: 

 

Hrušovský a Kňažko sú (bojachtiví) jastrabi  :)

Kiska a Procházka sú (mierumilovní) holubi

 

Hrušovského odpoveď sa mi vôbec nepáčila; akosi som cítil v jeho postoji, že chce urobiť dojem "silného"  a rozhodného prezidenta.

Kňažko tiež volil boj, ale sa pokúsil svoje rozhodnutie aj podložiť argumentmi, vedomý si toho, že tam nebude zomierať on ako prezident, ale obyčajní vojaci. 

Kiska vôbec nerozmýšľal a jednoznačne by sa vzdal, vedomý si úplne zbytočných strát životov, s čím sa stotožňujem.

Procházka tiež dlho nerozmýšľal, vzdal by sa bez boja a podľa mňa, jeho odpoveď bola rozumná. Vysvetlil, že keby šlo o Bukovinu, Halič a Zakarpatie, tak by to asi nepustil bez boja. Ale povedal, že Krym bol ruský, je viac menej ruský, tak je to iná záležitosť . . . . .

 

Takže v tomto ohľade som rád, že vyhral jeden z tých mierumilovných holubov, ktorí ešte hádam si trochu vážia životy jednoduchých ľudí. Tie náhrobné pomníky hrdinom, ktoré by asi trochu chýbali Kňažkovi, ja s radosťou oželiem a iste nebudú chýbať ani matkám a manželkám takýchto prípadných hrdinov.

 

Teraz ostáva otáznik, ktorý z tých dvoch dnešných najúspešnejších kandidátov na prezidenta (Fico, Kiska) dokáže správnejšie reagovať na zložité politické pomery v Európe, ktoré sa môžu závažne dotknúť nášho každodenného života. Okrem iných vecí, aj postoj k situácii na Ukrajine možno môže zavážiť, ktorý kandidát získa väčšiu podporu. Nezodpovedného táraja, ktorý by chcel sankcionovať Rusov, by som nepodporil. Už len preto, že myš vyhrážajúca sa slonovi, vyzerá smiešne. Aj tie silácke reči niektorých kandidátov na prezidenta na adresu Rusov vyzneli trakto trápne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov