Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

čítala som ten článok, vlastne hovorí to, čo píšeme tu už nejakú chvíľu: 

priveľa je kandidátov, viac než polovica je síce pro forma a úplne pre srandu králikom, ale odoberú nejaké dôležité  percentá,

a tých ostatných: priveľa je potenciálnych oponentov, roztrieštia sa hlasy, Fico nemá ozajstného konkurenta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hehe, takze Helenka nebude mat 61% hlasov, ako tu na fore?

 

Z prezidentskych volieb zostava nezodpovedana uz iba jedina otazka. Ktory z tria Kiska, Knazko, Prochazka postupi do tretieho kola a hlavne ci to bude kandidat prijatelny pre tych volicov, co sa v prvom kole rozhodli volit tych neuspesnych. Hadam si dnes parlamentna opozicia uvedomila chybu, ked postavila na truc dve nevyrazne postavy. Na druhej strane, ak volby vyhra obciansky kandidat, bude to lepsie ako niekto viazany stranickou nominaciou, /z toho sudka na vyber ozaj nie je/.

 

edit, BTW, V jednom predchadzajucom prispevku som spravil fakticku chybu, ked som pripustil situaciu, ze Fico moze vyhrat v prvom kole. teoreticky nemoze, musel by ziskat "nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov." A ako pozeram, aj o tejto klucke v ustave a vo volebnom zakone uz prebehla polemika.

http://blog.etrend.sk/martin-klus/ak-chce-byt-robert-fico-prezidentom-mal-by-vyhrat-uz-v-prvom-kole.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnes som to zmenil - volim Knazka. Ma stupajuci trend. Ale asi ma jediny sancu vyhrat - neviem ci budu nejake televizne debaty - a tam to Ficovi Knazko moze dat. Moze spravit aj chyby aj uz jednu spravil - ked si mysli ,ze do druheho kola staci postupit. On musi zaujat. Nie mna.

 

Kiska pada, Hrusovsky to ma prekvapilo ale velmi dobre.

 

Kiska, Knazko, Prochazka maju celkom zaujimave cisla - nevravim ze je spravne to pocitat - nie ale dufam ze tie preferencie mozem nasobit 1,5 - bude to tesne - ani kotleba uplne nedominoval - v druhom kole ocakavam Knazku a vysledkz v krajoch budu asi velmi rozne. To kotleba vyhral v BB harmonicky - u prezidenta musi zabrat  - Bratislava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z prezidentskych volieb zostava nezodpovedana uz iba jedina otazka. Ktory z tria Kiska, Knazko, Prochazka postupi do tretieho kola a hlavne ci to bude kandidat prijatelny pre tych volicov,

neviem u voličov, voliči sú totál nevyspytateľní, oni budú voliť aj beznádejných outsiderov aj Pomotanú Mezenskú a trieštiť hlasy.

 

od začiatku je u mňa na prvom mieste Kňažko, a zatiaľ nemám dôvod meniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takytak, cim dalej, tym viac zvazujem Knazka. ma ale jednu nevyhodu - ma nejaku historiu a politicku minulost, a tak nie je pre urcite spektrum volicov volitelny, keby sa dostal do 2. kola (pricom napr Kisku by volili, kedze je cisty, defacto politicky panic).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kandidátov na prezidenta sme sa spýtali: Mal by štát kúpiť podiel v Slovenskom plynárenskom priemysle?

 

bardos.jpgGyula Bárdos (SMK)

Áno

 

 

 

Bez vysvetlenia. Ano, madari postavili uzasneho kandidata, gratulujem Drow ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

januárové prieskumy štyroch agentúr - resp. troch a priemer :

 

post-3-0-44220000-1390837334.jpg

 

http://www.sme.sk/c/7080928/v-prieskume-mvk-su-favoritmi-na-druhe-kolo-s-ficom-prochazka-a-kiska.html

 

Procházka a Hrušovský sa prepadávajú, zatiaľ sa o druhé miesto pretekajú Kiska a Kňažko.

podľa jednej z agentúr sa Procházka predbieha.

zdá sa mi, že voliči Smeru povinne budú voliť svojho precedu, bez ohľadu na to, že v prípade výhry majstra Fica bude gašparka robiť jeho doterajší fámulus - dvojča, zjavne vláda jednej strany na každom fronte je pre takmer polku tohto národa životná nutnosť. či istota ... -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti smeraci ale stoja za predsedom.

Som si pozrel koho volic, ktoreho kandidata preferuje a vybral som si len na porovnanie len dve skupiny - nevolici a volici strany LSNS. Obe mozu mat tak po 5% vo volbach zastupenie Ci 6 a 4%

Fico vyhrava u nevolicov 31,1 - 20,2, u kotlebovcov vyhrava prochazka. 17,7 / 26,5 a kotlebovci este podporuju knazka 7,7/13,3. Este take dramaticke je to u bardosa 3,6/- , nenasiel sa jeden co by ho chcel. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Velmi zaujimave a cital som to do konca

Povolili by ste pre občanov žijúcich v zahraničí voľby cez internet?

 
Tento problém treba riešiť systémovo. Bola by to vážna zmena, ak by sme ju mali urobiť, takéto právo by sme mali umožniť všetkým a to nielen občanom žijúcim v zahraničí. Som konzervatívny politik, a preto uprednostňujem osobnú účasť cez tradičný spôsob hlasovania, čo podľa môjho názoru je prejavom aj väčšej zodpovednosti a spolupatričnosti.
 
--
 
vyzenu tretinu ludu  - tieto # opice a ma nezaujima ich nazor. Co s nim?   Sme na tom ozaj lepsie ako na ukrajine?
 
Taku po pysku by odomna dostal - to ze je alkac sa davno vie - nebyva blizko svagra na cermani?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kandidát Osuský dostal rozum a odstúpil ... SaS ide podporovať Procházku.

 

ešte by mohla minimum polovica odstúpiť.

 

http://www.sme.sk/c/7083621/osusky-sa-vzdal-kandidatury-sas-podporila-prochazku.html

 

 

plus dnešná anketa - otázka pre všetkých kandidátov:

 

Čo hovoríte na to, že podľa aktuálneho prieskumu MVK by sa dostala do parlamentu strana Ľudová strana Naše Slovensko?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnešná časť online rozhovorov s prezidentskými kandidátmi pokračovala online

 

Andrejom Kiskom

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

plus rozhovor Karola Sudora s prezidentským kandidátom Milanom Melníkom :

 

Melník: Slovensko potrebuje mňa

 

Mám na to, porovnávam sa s Merkelovou a Thatcherovou

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

plus Pomotaná Mezenská :

 

Mezenskú živí fanclub a vesmír, pomaly získava priaznivcov

 

:doh:


 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bardos

 

Sám by som takisto rád túto kandidatúru podporil, ale žiaľ podľa olympijských stanov to nie je možné, preto tento krok vlády považujem za nepodložený a populistický.

kravina; je to mozne, akurat na SK sme chceli aj hokej, co sa vraj neda, tak by nam ostali len zjazdove lyziarske discipliny;

takze ak je toto dovod, preco hovori nie, tak to pos*al

 

Kiska

 

kladieme si otázku, koľko by celá reorganizácia stála, kto by to zaplatil, či by sa investície vrátili, čo by to spravilo s už aj tak zdevastovanou prírodou a ako by sa objekty po olympiáde využívali.

ako dobry manazer by mal dopredu poznat odpovede na tieto otazky, a ak napriek tomu povedal ano, tak to pos*al

 

Knazko

 

Je nezodpovedné sa k tomu vyjadriť bez znalosti projektu olympiády, nákladov a rizík s ňou spojených.

diplomaticky sa vyhol odpovedi, aj ked tusit by to mohol aj bez znalosti...
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, vyberal som podľa najmenej zlých odpovedí, čiže zas je to o voľbe menšieho zla :(

 

čakal som že aspoň jeden z nich povie na plnú hubu niečo ako: Olympiáda v Tatrách je blbosť ako voda v koši, ekonomicky je to nezmysel pretože náklady sa nikdy nevrátia, finančne je to pre tento štát neúnosné, Tatry sú beztak zdevastované a netreba ich kynožiť ďalšou nezmyselnou výstavbou, a propagácia slovenska vo svete prostredníctvom olympiády je bohapustý blud pretože aj tí čo tu boli na MS v hokeji si už vlastne ani nepamätajú kde to vlastne boli. ale to by som od politikov chcel asi príliš, oni sú natoľko odtrhnutí od reality že si ani neuvedomujú že väčšina občanov má úplne iné starosti ako nejakú pošahanú olympiádu, a ešte k tomu aj vedia že zas by to bol len kšeft pre pár vyvolených draho zaplatený z ich daní.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež si myslím, že sme malý štát na to, aby sme sa mali snažiť nasilu byť "svetoví" práve prostredníctvom olympiády.

Okrem toho, Vysoké Tatry budú tým viac príťažlivejšie, čím tam bude viacej nenarušenej prírody a menej zbytočných stavieb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes je na rade na sme.sk online kandidátka na prezidentku  Helena Mezenská

 

ochutnávka otázok a odpovedí mimo politických vízií, nešlo odolať :innocent:  :
 

 

Komentář od Kamil Kubík Dobry den, ste veriaca? Ako by ste komunikovali s cirkvami?

 
php0wrf6xmezenska.jpeg
Helena Mezenska: 
Som pokrstená rímska katolíčka. O mojej viere rozhodli rodičia, v procese vlastného duchovného zrenia a vierovyznania, svetonázoru, som dospela do štádia, kedy sa nedokážem ohraničiť žiadnou dogmou. Vyznávam a verím v života Ježiša Krista, v jeho posolstvo, avšak vyznávam jediné náboženstvo, a tým je náboženstvo lásky v tom najširšom zmysle slova, aký si len dokážeme predstaviť.

 

Komentár od ... :  Počul som, že ste tvrdili, že žijete z vesmírnej energie. Ako ste to mysleli?

 
php0wrf6xmezenska.jpeg
Helena Mezenska: 
Pociťujem potrebu spojenia s prírodou, potrebujem žiť v jednote so všetkými prírodnými silami. Cítim sa byť súčasťou nekonečného a veľkého celku, ktorým je vesmír. Vesmír je po rusky "celý svet". Som hrdá a vďačná za to, že cítim potrebu takejto jednoty. Dáva mi to silu zdolávať prekážky na ceste, na ktorej som.

 

Komentář od Rado Hubočan Myslíte že existuje UFO ? Veríte v prenášanie myšlienok na diaľku ? Aké je Vaše najobľúbenejšie jedlo? (mimochodom rozhodol som sa, že budem voliť Vás.....ste z tých kandidátov najsympatickejšia)

 
php4j6538php3mcgknmezenska.jpg
Helena Mezenska: 

Som otvorená akémukoľvek druhu nového poznania, nemôžem nič vylúčiť. V telepatiu a teleportáciu verím, dokonca ju vo svojom živote aj využívam, s ľuďmi, s ktorými som v užšom kontakte a som s nimi spriaznená. Sú to prirodzené deje, iba Slovensko je v tomto obzvlášť konzervatívne. Keď mám byť úprimná, ak cítim naplnenie a zmysel v tom, čo robím, vnútorná láska je mojou najobľúbenejšou potravou. Prúd vnútornej lásky ma vyživí. A ten druh výživy mám najradšej, lebo je najušľachtilejší. Z klasickej potravy najviac obľubujem ryžu na tisíc spôsobov, polievky okrem paradajkovej a lečo.

 

o názore Mezenskej / otázka o 10:06 o očkovaní a predchádzaní nebezpečným chorobám / nie je čo dodať ... čistá láska k ľudstvu, veru

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Michal Novota zase zdôrazňuje, že ak chcú kandidáti uspieť, musia o svojich slabých stránkach vopred informovať a nezatĺkať. V opačnom prípade sa to otočí proti nim.

http://aktualne.atlas.sk/tyzden-prezidentskej-kampane-antikampan-proti-kiskovi-naznacuje-kto-bude-v-druhom-kole/slovensko/politika/

 

celkom zaujimavy pohlad politologov na kampan

len si clovek mojho razenia musi odpustit citanie diskusii na tomto webe (aktualne.sk)...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov