Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

Prezidentské voľby 2014

 

 

Dni 10-ročného prezidentovania Ivana Gašparoviča sa pomaly ale isto chýlia ku koncu a budúci rok sa do Grasalkovičovho paláca nasťahuje niekto iný. Kandidátov pribúda ako húb po daždi, a tak sa nám rysuje veľký boj - najmä o miestenku do 2.kola. Teda dúfajme, že sa 2.kola vôbec dočkáme a kvôli ľudskej ľahostajnosti nepríde víťazstvo R.F. už v prvom kole.

 

A tak sú na mieste otázky. Zúčastníte sa prezidentských volieb? Komu plánujete dať svoj hlas?

 

 

post-2-0-82571800-1389371480.jpg

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že sa zúčastním.
prezidentských volieb som sa doteraz zúčastnila vždy.

 

viacmenej mám ujasnené,  koho budem voliť, ale len viacmenej - trochu záleží od toho, z ktorého z kandidátov sa vyvrbí "ten druhý" - rovnováha k Ficovi, z trojice Kiska, Procházka, Kňažko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dal som kisku,ale moze sa to zmenit - mna este nepresvedcil. nepoznam ho a podporou Manku v BB volbach sa viac menej u mna odpisal, ale mal nazor s ktorym nesuhlasim - ale moze to byt presvedcenie co respektujem - par veci co sa mi nebude pacit a vyberiem si niekoho ineho.

 

Podla mna su to dolezite volby - aj je z coho vyberat - zucastnite sa tych volieb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja voliť pôjdem (koniec koncov som bol zatiaľ úplne vždy a bez výnimky nech už išlo o akékoľvek voľby). V 1.kole s najväčšou pravdepodobnosťou to bude u mňa Kiska. Čo sa týka 2.kola (ktoré verím, že bude), tak tam ktokoľvek kto bude proti Ficovi (a dúfam, že takýmto spôsobom sa k tomu bude stavať každý).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u mna poradie Kiska, Knazko, Prochazka.

 

nemal by som problem vymenit Knazka za Kisku, pokial by mal vacsiu sancu ist do druheho kola. Prochazka je prilis hura-hej, a - subjektivny nazor - priserne ma irituje jeho zapadniarsky prizvuk, ktory by pri vystupovani v mediach mohol vypnut. samozrejme, stale lepsie nez Fico bez prizvuku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, zasa budem musiet triedit skatulky a bude to kua komplikovane
 

 

-esencialne zlo /zatial dve mena, Carnogursky, Fico/, tychto v ziadnom pripade volit nebudem

-usmev na tvari /Hrusovsky/ ak by nedajboze postupil do druheho kola, mozno by som musel otvorit prvu a popriet sam seba

-mensie zlo /Prochazka/ byvaly KDHak

-kandidati ktorych nepoznam, tu patri aj Kiska

-Knazko? uvidime

 

Mena budu v mojich skatulkach fluktuovat, podla toho ako sa budu spravat. Pri rozhodovani budem brat v uvahu aj preferencie a mozno aj situaciu v strane Smer :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kiska skončí s 5%.až príde na lámanie chleba,ludia nebudú voliť niekoho koho ani nepoznajú.

Prečo tam nemáte Bárdosa?? Ten má 10% istých.to znamená,že ak sa ,,správne" rozdelia hlasy HR-Čar-Kň,skončí druhý.A v druhom kole dostane znova 10% a Fico 90%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam jednu otazku. Mate presvedcenie ze Fico moze vyhrat? Na Sme - usmrkane prispevky , politogovia ci sociologovia vraj Fico je skoro vitaz.

 

Ja si to nemyslim. Viac dovodov - priklad BB - to bola volba proti Ficovi a len - ciganska otazka nebola tak dolezita. Inak ide o kraj kde mas najnizsiu vzdelanost - vraj. Narast kotlebovcov bez akejkolvek reklamy za dva tyzdne z 20 000 na 70 000? OK Kotleba je specifikum - ale nebolo to len kvoli menu.

 

Smeraci maju standartne v krajoch istych po 50 000 hlasov. Teda viac ako 400 000 pri dvojnasobnej ucasti viac ako 600 -700 000 mat nebudu. 

 

Vela smerakov nepojde volit - lebo fica chcu mat premiera,ci pojdu volit hocikoho aj v II.kole a ich budu 10 tisice.

 

Ja viem ze pre bardosa ci carnogurskeho ci Hrusovskeho 600 -700 tisic je velke cislo,ale aby to nedal niekto iny? Kotleba by dal a to nepochybujem aj 1,2 miliona.  To tolko nevieme dat aj nejakemu slusnemu kandidatovi? Ja Kotlebu nepovazujem za neslusneho.

 

Preco ten strach? Preco to odpadlictvo.

 

Pre Slovensko je akceptovatelny clovek co klame? A vkuse?

http://www.sme.sk/c/7045342/fico-sa-vzda-postu-predsedu-smeru-ak-sa-stane-prezidentom.html

 

Staci si vypocut usek 20 sekund z videa - aj viete ako sa tvari pri klamstve. Cas po prvej minute - pocul prvy krat chrli slova a viesi to spocitat kolko je 15 plus 14.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,

premýšľala som nad tým, podobne ako ty.

ale nedokážem odpovedať, pretože je práve teraz situácia dosť zamotaná, aj banskobystrickým krajom ...
bb kraj ho povedzme voliť nebude. nebude ho voliť ba kraj.
možno niečo na východe ho nebude voliť ... ale to nie je isté.
Fico bude musieť, či chce či nechce, odpovedať na otázku, kto by bol jeho nástupca - dnes sa objavili mená Kaliňáka a Rašiho. nuž neviem.
ani jeden nie je ten buldočí krk, čo Fico.

okrem toho, a to je trochu zarážajúce, Fico bol zvolený na štyri roky, a vládne sám. to sa hocikomu len tak nepodarilo.
napriek tomu ide kandidovať na prezidenta - mám z neho pocit, že uteká. akosi mu prerastá cez hlavu celá kopa vecí, aj keď okolo seba kope a rozpráva a rozpráva a vysvetľuje a chyby zásadne hádže na tých druhých, stále a pravidelne ...

okrem toho, je to cesta, ako kontrolovať stranu, krajinu, a ešte aj funkciu prezidenta - takmer si viem predstaviť dvojicu Kaliňák - Fico ako Putina s Medveďevom ...

ale neviem odhadnúť, čo sa za tie tri mesiace prihodí, v prvom kole bude, podľa mňa, na ktorom mieste, neviem.
v druhom to bude o voľbe menšieho zla - podľa toho, kto tam s ním bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, volby stanovene na 15.3.

- pre obcianskych kandidatov to znamena odovzdat 15k podpisov do 9.1.

- ten sulin si ide tyzden pred volbami robit kampan na MDZ

 

odteraz budem volit premnazamna aj Kotlebu, keby dostane do druheho kola, pretoze to, co sucasna vladna moc robi, ma od proklamovanej "standardnej demokratickej strany" sakramentsky daleko a prezident v rukach tej istej strany by znamenal konecnu.

dufam, ze mu to zratame, svini.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak v druhom kole skonci Bardos a Fico, to moze skoncit hocijako.Teoreticky moze vyhrat aj Bardos.Ale  madari by museli prist do nohy.

 

Olano a Nova da poslanecke podpisy Knazkovi a Bardosovi(to bolo v nadpise mozno v clanku bolo ze ich daju vsetkym co ohlasili kandidaturu) ak nestihnu zohnat dostatok podpisov od obcanov.

 

http://pedrooravec.blog.sme.sk/c/344985/Robert-Fico-este-len-pride.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog

 

Neviem ci je to dobre, ci zaujimave ja sa tomu nerozumiem co rozobera v blogu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len dúfam, že si pri 1.kole nepovie mnoho ľudí, že "no teraz mi to je jedno, kto postúpi do 2.kola, potom pôjdem voliť až Ficovho protikandidáta"... A potom zrazu príde výsledok, že hranol má nad 50% a 2.kolo už nebude :( Proste nech to ľudia neodfláknu. Inak, keď som videl tie termíny volieb, napadlo ma hneď to isté čo weirda, že aká náhodička, keď dali termín 1.kola týždeň po MDŽ - to bude vrchol kampane. Beztak už bude mať mega kampaň ako mali aj kandidáti Smeru pred voľbami do VÚC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo ti je na tom komické? Je to skôr tragédia.

cela tvoja idea bola uz v prvom kole tak zcestna, ze o druhom sa vobec nemalo cenu bavit. neviem, co ine, nez sranda to cele mohlo byt. svihnuta uvaha ma z ucty k tebe nenapadla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na druhe kolo treba 350 tisic - 420 000 hlasov  - teda Bardos na to asi nema. Madarske strany chodi volit 200-250 000 volicov? Teda aj ked sa mylim a okrem Fica si rozdelia hlasy podla Drow - nemate sancu ani ked do nohy pridete. mozno ano dolezite je prejst cez prvekolo. Mozno bude mat Bardos dobru kampan - pri######e Ficovi v priamom prenose.

 

Dal som blog - ktoremu som nerozumel.

Dam nazor ineho a mne sa tam nepacilo skoro nic co bolo napisane od nejakeho ceskeho politologa.

http://komentare.sme.sk/c/7045785/najtazsi-kaliber-smeru.html

 

Rozhodnutie Roberta Fica ísť do prezidentských volieb možno nie je optimálne, ale určite nie je zbabelé. Navyše lepšia šanca na úspech sa už nemusí pritrafiť.

 

Optimalne je ma najvyssiu sancu stat sa prezidentom - nikdy taku by uz nemal(mat nebude a on to vie). Zbabele je kvoli tomu

ze nedokoncil svoje dielo ako sliuboval pred 2 rokmi. Je premierom,kde ma 83 kolesikov - moze robit co chce aj zrusit II.pilier - keby mal na to gule.

 

Robert Fico by totiž osobne do vopred prehratého boja rozhodne nešiel.

 

Nie zbabelec - je hrdina -nieje to ko..t lebo nepojde do prehrateho boja - ako ini -..

 

Na druhej strane, premiér riskuje veľa, a to bez ohľadu na výsledok volieb. Ak nezvíťazí a naďalej zotrvá v politike, ponesie si so sebou biľag osoby, ktorá prehrala a jeho úspešný súper mu to z prezidentského sídla bude môcť pripomínať minimálne polovicu dekády.

 

On neriskuje nic - ani osobne ani strana - moze len ziskat ak vyhra. Ak prehraju - bude len na nich vacsi tlak. Teda ziska pokoj.

 

u pritom nepôjde o žiadnu prehru „anonymného“ člena Smeru, k akým došlo v krajských voľbách v Bratislave a Banskej Bystrici, ale o porážku najvyššieho rangu. V prezidentských voľbách víťazia a prehrávajú konkrétni ľudia a až potom strany

 

 

 

V BB hlavne prehral FIco - aj Manka mu pomohol - ale hlavne prehral Fico.

 

Naopak, ak by i Fico získal post prezidenta, dostal by síce ústavne najvyššiu pozíciu v krajine, no jeho strana by prišla (minimálne formálne) o osobu svojho zakladateľa a nespochybniteľného lídra. Otázka, čo by sa v takom prípade stalo so Smerom, pritom nemusí byť natoľko pálčivá.

 

Ak vyhra Smer o nic nepride - Fico este par rokov tu bude oxidovat - Gasparovic je neazaujimavy kvoli jeho casu. Vyhrou sa nic nezmeni len sa zabetonuju smeraci na dalise obdobie.

Pri tomto len dam mimo temy - kto nechce Fica a chce sa ho zbavit - ze ho volit budu - tak sa nepekne mylia.

Fico nadstranicky a podobne recicky - CI nevedel kedy budu volby - videli ste to video z radia expres co som dal vyssie? On sa nevie ani ovladat - hybal sa tam ako had. 

 

Teraz sa mi vratila rodinka a vidim,ze to je dlhy clanok,niesom ani na 1 stvrtine.

 

Koncim neviem sa sustredit - zena bola na stretnuti deti - trenerov a rodicov. A nejaky rodic tam pi..coval na zenu co uci jeho 6.taka dieta - on sa uci s dietatom - a bud je debil, on, jeho dieta, ci ten treti. 

Ja som ho na treningu nikdy nevidel - neviem kto to je ale asi sa spozname.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som zafilozofoval - nie je jedno kto bude na miesto Fica(prezidentom). Tam potrebujeme najrozumnejsieho a najschopnejsieho - je to Carnogursky? Mozno. Hrusovsky? Mozno ano ale ja mu neverim. Kiska? Isto nie. Ja si ho uz skrtam - v prvom kole nevolim. Prochazka - ma ten chlap chrbticu a svedomie ako ju ma lepsiu ako Fico? - som ho ochotny volit -ale aj prizabit.

 

Menim kisku za prochazku.

 

Najrozumnejsi a najschopnejsi - je ten co ma rozum a vie nieco spravit. Spravi to co je spravne a prezident ma siroke pravomoci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najrozumnejší a najschopnejší ... ani nemusí byť.

musí mať zdravý rozum, to áno, musí mať rozhľad a prehľad, a mal by byť u nás - pre to, čo prezident v tejto krajine robí, aké má právomoci a čo schvaľuje - by mal byť, alebo by mal vo svojich prejavoch a podpisoch prejavovať zdanie apolitickosti.

nie sme USA, kde sa tradične rozhoduje medzi dvomi stranami, tu má prezident trochu inú funkciu.

 

práve preto, že má tých právomocí celkom dosť. mal by to byť mladší človek, a mal by mať dostatočnú odolnosť odolať zvodom veľkosti svojej funkcie a nestúpať do nebeských výšin svojej neomylnosti a jedinečnosti ...

 

to všetko po skúsenostiach s doterajšími našimi prezidentmi a ich počinmi. poslední dvaja sú mementom celkom iste.

 

kto týmto kritériám nevyhovuje ? a aké ešte kritériá by mal prezident spĺňať ?

 

preto by to nemal byť Fico.

neodoláva zvodom veľkosti a neomylnosti a sľubom nesplniteľného. okrem iných, vyššie spomínaných problémov - hrozba jeho nádejnej trojjedinosti v prípade zvolenia za prezidenta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov