Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

Game

Neviem, čo je na tom čudné?

neviem, ale zdá sa mi, Tono, že sme sa nepochopili, alebo som ja nepochopila, čo vlastne nie je čudné  ...

/ a nepochopila som toho Kima : ( /

 

to, že prezident / či kandidát, to je teraz jedno / prehlasuje, že sa stravuje vesmírom a neje, nie je pre zábavu médií ? veď nezačínajme voľby slovenského prezidenta zasa tým, že polovicu kandidátov by tam vôbec nebolo treba, zasa ich je priveľa a úplne zbytočne, kto tuší, kto sú tí ľudia ? a že slečna, jediná žena, ktorá by konečne mohla prelomiť vládu mužov-prezidentov, básni o stravovaní sa vesmírom a o tom, že neje, a netuší, aké možnosti a právomoci bude mať ako prezident ... ale ľuďom nasľubovala už hory doly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a okrem toho ze vola po priamej demokracii

 

Po priamej demokracii volajú viacerí, ale nikto si nevie predstaviť ako by taká priama demokracia fungovala :)

 

Okrem toho, či sa nám páči alebo nie, priama demokracia zrejme nie je niečo, čo by spoločnosť (slovenská) uvítala. Ak má Slovač príležitosť priamej demokracie, využíva ju vôbec? O referendá býva slabý záujem, už len keď sa sotva naškriabe polovica voličov, aby referendum bolo aspoň platné, tak sa to oslavuje ako úspech. Ak by sme za priamu demokraciu mali považovať priamo volebný akt, tak komunálne voľby majú tradične nízku účasť, pri prezidentských volíme len preto, aby sme zvolili "menšie zlo" a ani tie parlamentné voľby v poslednej dobe nie sú bohviečím. Osobne nie som proti transformácii k priamej demokracii, možno by ľudí aj politika viac bavila, keby mali šancu sami rozhodovať, ale to by tým sviniam pri korytách nevonialo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohus, aktivny prezident dokaze pomerne vela vela.   A kedze stav je dnes taky ze prezidentovi ustavny sud de facto dvihol pravomoci v personalnej oblasti, tak nejde celkom o fazulky.  Ale mezenska dala najavo ze nema ani sajnu co sa deje,  okrem narekov a nesuhlasu tam nic nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

Je jedno, aké hlúposti politici o sebe hovoria. Iróniou je to, že skôr verím jej slovám, že „žije z vesmíru“ (ale tento jej výrok je asi vytrhnutý z kontextu), ako politikom, že im ide o blaho národa. Ak by som si chcel vybrať, museli by hovoriť konkrétne, čo urobia. No oni sami nevedia, ako by mali splniť svoje sľuby, tak radšej hovoria obecne. V konečnom dôsledku si myslím, že sú to väčšinou iba figúrky na výplatnej listine finančných skupín.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fíííííjha, akú debatu o Mezenskej nájazd jej fanklubu spôsobil. :zubiska:

 

A je schopny zrozumitelne napisat   co vlastne planuje robit ?

 

No pokiaľ ja viem, zastrájala, sa že chce prehodnotiť členstvo SR v EU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wyski

 

Členstvo v EU? Tebe sa to zdá konkrétny cieľ? To sú „rituálne tančeky“ s cieľom osloviť voličov s rovnakou krvnou skupinou. To predsa nezávisí od jej rozhodnutia. Konkrétne rozhodnutia politikov sú vždy spojené s prelievaním štátnych financií. Tam si môžeš položiť otázku, komu to prospelo a komu politici slúžia a občania to nie sú. Príkladov máš dosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ja Mezenskú neriešim. Pre mňa to kandidát nie je.  A už vôbec neriešim, či to s tým prehodnotením myslela vážne alebo ako populizmus. Len som odpovedal tysovi.

Dokonca ani neviem podrobnosti, len táto jej myšlienka bola v titulku jedného článku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prehodnotiť členstvo v EÚ je podobný predvolebný žvást ako Ficove istoty. Prehodnotiť členstvo v EÚ by si možno mohla dovoliť úplne sebestačná krajina a nie krajina ako Slovensko, ktorá je na EÚ závislá nielen po ekonomickej stránke.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na obhajobu kandidátov treba povedať, že na hlúpe otázky možno čakať iba hlúpe odpovede. Barack Obama napríklad riešil konkrétnu otázku. Jeho reforma zdravotníctva nie je o zdravotnej starostlivosti, ale o tom, aké právomoci si uzurpuje štát a aké občan. U nás sa netreba pred zvolením obťažovať s „detailmi“. O to potom. Teraz, pred voľbami nám musí stačiť „Za krajšie Slovensko“, „Spolu to dokážeme“....“Preč s korupciou“. Podobné „úderné heslá“ sa opakujú v každých voľbách. Dokonca netreba vôbec žiadne heslá, mnohým stačí aj ich vyretušovaný a odhodlaný úsmev. V diskusiách omieľajú všeobecné atribúty blaha občanov a uisťujú nás (neviem prečo), že práve oni sú ich najlepšou zárukou. Možno sa mýlim, no nič konkrétne, "okrem životopisu" som na nete nenašiel. Na kandidátov, čo sa už v politike etablovali to samozrejme neplatí, tam už nie je čo riešiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prve co ma zarazilo, su floskule typu prehodnotit.   Kua, tak  logicky prehodnotit znamena vystupit.  A keby to povedala na plnu hubu a pridala argumenty preco ano, tak prosim. Mozem nesuhlasit, alebo niekto moze suhlasit a potom volba dava aky taky zmysel.  Ale to ze netusi ze sa robilo referendum o vstupe a sucastou pristupu bol nas zavazok prijat euro, to je smutne. 

A takýchto exotov skutocne niekto moze vazne povazovat za dobrych predstavitelov statu ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prezidentský kandidát Robert Fico pozval na obed najrozmanitejšie osobnosti, neodmietla žiadna ...

jeden z pozvaných netušil, že tým vyjadrí podporu kandidatúre, ale vykecal sa z toho - expriateľ bývalej prezidentskej kandidátky Ivety Radičovej považuje po obede za najlepšieho kandidáta Roberta Fica ... ostatní kecali tiež :

 

video

 

 

http://tv.sme.sk/v/29016/radicovej-expriatel-fico-je-najlepsi-kandidat.html#ixzz2qUdnUz2A

 

edit.

"neodmietla žiadna" je formulácia z novín z toho linku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game odkial vies, ze nik neodmietol? Alebo koho predtym sondovali, ze koho maju pozvat. Z tej partie co tam bola - nepoznam lekarov - jediny clovek co mi je luto ze tam bol je Dvorak(jediny koho si vazim) - je uz starsi - a mozno k nim inklinuje(ako prirodzene - nerobil to kvoli prachom).

 

Je v mediach ale mu to pomoze - ja si nemyslim, ze slovaci uz az tak sprosti

 

Druha vec uz dal z rezervy na stadiony  BB,PN a LV 3 miliony. Hokej je dobra vec - bude olympijsky turnaj - ale ludia na hokejovych forach vedia preco to je a ze to nicomu nepomoze. Hokej je este v horsej situacii ako spolocnost  - hokej na Slovensku skoncil. A oni to vedia. Ziadne 3 ci kolko este da na stadiony to nezachrani. Oni to vedia - a vidia nezmyselnost tch dotacii. 

 

Podla mna Fico urobi este vela chyb - je v uzkych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este vyvstava jedna otazka, ci to naozaj bol na nich odzub a netusili, ze ich budu povazovat za Fickovych podporovatelov... ale to by asi boli dost naivni

nejaka vymleta sportova hlava mi je ukradnuta, ale suhlasim so Slimakom, ze Dvorak ma prekvapil svojou ucastou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak u Dvoraka som sa sekol - bol tam kvoli prachom.

 

Získať nádejného prezidenta pre svoje projekty však chcú viacerí včerajší hostia. „Pomohol vydať Kostnickú kroniku. Takých kroník je na Slovensku ešte niekoľko a bolo by dobré, keby som ho dokázal presvedčiť, že treba vydať ďalšiu,“ vysvetlil historik Dvořák. 

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/fico-ukazal-25-v-i-p-volicov-601594

 

 

Cital som to tu povrchne - zaoberate sa Mezenskou a tusim priamou demokraciou. Ze jediny jej bod programu. Alebo ze ziadny nema.

 

http://zpravy.idnes.cz/lide-nejvice-veri-okamurovi-dp6-/domaci.aspx?c=A140113_130829_domaci_jw

 

V Cechach je najdoverihodnejsi politik Okamura. Ja som ho pred par rokmi zaregistroval prvy krat v nejakej relacii na CT, kde sedel na stolicke este s dalsimi 4 ludmi - ako,ze su investori a chodili tam vselijaki tipkovia co mali napady - nieco vymysleli a maju plan to spenazit ale potrebuju kapital. Oni vlastne porozpravali o tom svojom produkte - predstave ako sa to bude realizovat a povedali kolko by potrebovali na zaciatok. Ak sa to investorom pozdavalo tak si to vybrali dali ponuku trebars 300 000 za 30% podiel.

 

Rad som tu relaciu sledoval. Bolo zaujimave sledovat s cim ti ludia prichadzaju,ale aj pocuvat aj tych potencialnych investorov.  Uz vtedy mi ten Okamura pripadal zvlastne. Ale aj ti dalsi. Mne to prislo ako reality sou a nie nieco realne. Nepadali tam velke cifry 100 000, 300 000 mozno max 1,5 miliona CZ.

 

No a potom som sa v nejakom clanku docital,ze ten Okamura za poslednych 10 rokov co podnikal a mal trebars 10 firiem - ziadna nemala ziaden zisk - proste za 10 rokov nezarobil vobec nic a pritom sa vydaval za uspesneho a bohateho podnikatela. No a dnes je najdoverihodnejsi politik. Teraz sa da povedat ,ze je uspesny. A nieco aj zarobi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak tam bol Dvorak kvoli peniazom na nejaky svoj projekt, tak beriem spaet

omnoho horsie by bolo, keby podporoval RF

a on si moze dovolit ziadat peniaze a nic za to nedat :D

na rozdiel napr. od takeho Sotaka (riaditel Zeleziarni Podbrezova)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, to je obchod,   bol tam koli peniazom za to ze podpori Fica.  Nerob si iluzie.  Dostane peniaze na knihu ale musi ho verejne podporit.  Mozes si o tom mysliet co chces, na jeho knihách to nic nezmeni. Nehladajme hrdinov tam kde nie su. 

Ved v zasade vsetci rataju s tym ze SMER bude pri vlade aj dalsie obdobie a ze Fico bude prezident.  Ten kto chce peniaze od statu, nemoze byt disident :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslim, ze by (aj) verejna podpora Fickovi od Dvoraka mohla priniest nejake + body

ty si zasa nerob iluzie, ze Dvoraka poznaju taki ludia, ktorych by ta jeho podpora RF mohla zviklat v tom, koho budu volit

pretoze su len dve skupiny ludi:

1. ktora Ficka nepojde volit, ani keby im otca na deres priviazal a 25 palic naordinoval

2. ktora ho pojde volit hocikedy a ani netusia, ze existuje v TV nejaka relacia o historii

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este jedna vec - to este nik nespravil prieskum verejnej mienky? Nik a mame znamych kandidatov - som velmi zvedavy na ten prvy.

síce takýto prieskum zatiaľ absentuje,

ale objavil sa iný ...

 

spoločensky citlivá téma, prezidentskí kandidáti dostali otázku -  všetci odpovedali a zdôvodnili svoje stanovisko.

hádajte, kto jediný sa nevyjadril ?

majster Fico. on predsa nemusí, ešte by si popudil nejakú časť voličskej základne ?! premiér, preceda, prezidentský kandidát, ktorý odmietne povedať svoj názor ? bravo, maestro.

 

" prezidentská anketa - otázka na dnes" :

 

ste za vedenie štatistík o rómoch ? prezidentská anketa č.1

 

 

a

Denník SME odteraz položí každý deň najdôležitejším prezidentským kandidátom jednu otázku. Budeme vyžadovať jednoznačnú odpoveď (napríklad "Áno" alebo "Nie"). V prípade inej odpovede názory kandidátov nezverejníme.
slečna Pomotaná bola zjavne taká relevantná, ako dokázala v tom slávnom rozhovore, ale bude zaujímavé sledovať maestra a jeho odpovede.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady, jaj ... ušlo mi to.

odpovede na túto prvú otázku sem pridám teda obrázkovo.

 

odpoveď schovaná pri Ficovi pod červeným linkom "odmietol odpovedať" schováva tento odkaz : http://komentare.sme.sk/c/7063074/ficovo-mlcanie.html / viem, je pod pianom tiež, ale on sa raz uvoľní - prípadne kto má záujem, ss - je to tiež podnetné čítanie /

 

takže:

 

post-3-0-59269600-1389902677.jpg

post-3-0-41129400-1389902687.jpg

post-3-0-95255600-1389902689.jpg

zdroj je uvedený vyššie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov