Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

http://www.dobrenoviny.sk/c/27023/hackersky-utok-na-ficovu-stranku-bol-zinscenovany

Hackerský útok na Ficovu stránku bol zinscenovaný

Podľa spoločnosti Websupport, ktorá prevádzkuje Ficov web však k hackerskému útoku nedošlo.

"Podľa všetkého to bolo zmenené normálne prístupom cez FTP. Čiže 'útočník' poznal meno a heslo," tvrdí šéf Websupportu Michal Truban.

FTP je pritom protokol určený na prenos súborov medzi počítačom správcu webu a webovým serverom. Všetko, čo cez FTP správca nahrá na server, je viditeľné verejne. Na zmenu textu na web stránke Roberta Fica bol použitý štandardný prístup cez protokol FTP pomocou prihlasovacieho mena a hesla, ktoré pozná iba ten, kto sa o web stránku stará. Prevádzkovateľ Websupport pritom nezaznamenal žiaden pokus o prelomenie mena a hesla útočníkom.

Vláde Roberta Fica sa už raz podarilo do slovenského jazyka zaviesť pojem "samozbitie". Po včerajšom incidente tak možno pribudne aj slovo "samohacknutie".

he..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tam nie je čo mať za zlé. pán Fico veľmi rád vyťahoval maďarskú kartu.

pred župnými voľbami nedbal cestovať do Trnavy a varovať, že slováci nemôžu dopustiť, aby mali maďara župana ... nie, nebál sa toho, že v BB možno zvolia Kotlebu, ale toho, že v TT teoreticky môžu zvoliť občana maďarskej národnosti za župana.

 

a teraz sa nehanbil vystaviť v každej obci obrovské dvojjazyčné bilboardy, aby ho volili.

okrem mnohého iného.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poučenie z „krízového obdobia“, alebo prezidentských volieb? Opäť sa mi potvrdilo, že hlas pohrobkov „babiek demokratiek“, a ľudí s touto „krvnou skupinou“ , teda asi 40 percentnej voličskej základne na Slovensku, je konštantou, invariantnou voči času, priestoru, politickým aféram, ekonomickým a etickým kauzám atď... Rýchlosť svetla c,  je proti tejto konštante iba slabý odvar. Vo vyspelých demokratických krajinách voliči väčšinou volia dve strany. Niekedy hranicu zvoliteľnosti prekonajú extrémisti, alebo zelení. Bohužiaľ na Slovensku chce byť každý premiérom a tak založí novú stranu. Odkaz pre pravicových  politikov, skôr ako začnete vymýšľať vyhlásenie politického manifestu svojej novej strany, zopakujte si matematiku. Pravicové strany odôvodňujú svoju roztrieštenosť pluralitou názorov. Pluralita názorov je prejavom demokratického myslenia, no schopnosť myslenie sa tu predpokladá v celom spektre voličskej základne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, máš asi pravdu, ale predsa len mám dojem, že Fica nevolili len jeho "skalní". Včera som počul názory katolíkov a jedna mníška sa pozastavila nad tým, že niektoré z ich radov sa rozhodli voliť Fica, teda také, čo ináč nikdy jeho stranu nevolia. Kardinál Korec sa postavil na stranu Fica a to mnohých katolíkov silne ovplyvnilo. Iní Ficovi nevoliči radšej uprednostnili Fica pre jeho údajné spojenie so scientológmi a aj pre podozrenie z nie celkom morálneho spôsobu "bohatnutia". Uvidíme na základe činov Kisku, či sa mýlili, alebo nie.

 

Z toho mi vyplýva, že Fico určitú časť svojich stálych prívržencov v týchto voľbách stratil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stratil, aj trošku dostal, a viac ako tých svojich prakticky stabilných dlhodobých 40 % nemá šancu získať - napriek nejakému aj tu vyššie uvedenému pohybu jeho voličov, nejaké percento odliv, nejaké percento príliv ...

zjavne niektoré z toho množstva predvolebných aktivít našli svojich poslucháčov ... ale to je aj tak jeho strop.

 

a pár čísel  zo štatistík :
 

851 069

hlasov navyše oproti prvému kolu získal Andrej Kiska v druhom kole. Súčet hlasov ostatných hlavných kandidátov Radoslava Procházku, Milana Kňažka, Gyulu Bárdosa a Pavla Hrušovského v prvom kole bol 808 282.
361 922

hlasov pribudlo v druhom kole Robertovi Ficovi.

413 224

hlasov je rozdiel medzi Ficom a Kiskom. S väčším rozdielom v minulosti prehral len Vladimír Mečiar v roku 1999 s Rudolfom Schusterom, ktorý ho porazil o 433-tisíc hlasov. 2,18 milióna voličov neprišlo v druhom kole voliť. V prvom kole to bolo takmer 2,5 milióna voličov.

240 439

hlasov stratil Robert Fico oproti volebnému zisku Smeru v parlamentných voľbách v roku 2012.

72 278

hlasov. O toľko prevýšil Andrej Kiska zisk prezidenta Ivana Gašparoviča z roku 2009. Má o 318-tisíc hlasov viac ako Iveta Radičová.

94 967

hlasov zaostal porazený Robert Fico za ziskom Ivety Radičovej v roku 2009.

1,7 milióna

hlasov získal v roku 1999 Rudolf Schuster, čo je najviac, koľko doteraz získal prezidentský kandidát. Andrej Kiska je v tejto historickej tabuľke teraz druhý. Predbehol o takmer 15-tisíc hlasovaj druhého z roku 1999 Vladimíra Mečiara.

182

dedín zväčša na južnom Slovensku jasne získal Andrej Kiska s viac ako 90 percentami hlasov. Najviac mal v obci Vrbová nad Váhom - 98,93 percenta. 6 dedín takto jasne presvedčil Robert Fico a mal tam viac ako 90 percent hlasov. Najviac, 93,75 percenta, získal v obci Ondavka v okrese Bardejov.

1540

miest a dedín vyhral Robert Fico. Andrej Kiska vyhral iba v 1374. V dvanástich dedinách si hlasy podelili 50:50.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohus

 

 

 

Vyváženosť pravého a ľavého politického spektra je v prospech celého elektorátu. Príkladom, ako sa dajú udržať požiadavky oboch skupín v prijateľných medziach sú severské krajiny, kde podnikatelia akceptujú 60% dane, bez ujmy na konkurencieschopnosti. (imigrácia túto idylku, ale rýchlo ukončí) Na Slovensku je všetko inak. Ľavicoví politici získavajú politické body, roznecovaním vášne nenávisti, závisti, lakomosti a nacionalizmu frustrovaných voličov. Našťastie poznajú vinníka ich stavu, je to – nenažraná, skorumpovaná, kapitalistická pravica. Často sa aj trafia do čierneho. Sami sa však správajú tak, ako by figurovali na výplatných listinách finančných skupín. Našu „holubičiu“ povahu https://www.youtube.com/watch?v=vB1p0LKzJa4  najlepšie pochopil (využil) Fico. On „vidí do našej duše“.  Preto je tak úspešný. Pre Kardinála Korca, tie mníšky a kresťanov, to ale nie najlepšia vizitka.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.sme.sk/c/7161772/kotleba-na-kiskovej-inauguracii-nemusi-byt.html

 

 

Kotleba tam musi byt. Kotleba je to iste vrece zemiakov ako Kiska.

 

Bez Kotlebu by nebol Kiska. Prezidentom.

 

Ak odsunie BB obcanov na druhu kolaj - komu chce byt prezidentom?

 

Ja nie som pysny za Kotlebu - ale som ho volil - ak tam nebude - kasle na mna(volicov) - to si dovolit nemoze. 

Ak  Ano som zvedavy. Bola b to hlupost. Pre mna je Kotleba stale lepsi ako hocijaky iny VUC zupan.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

http://institutpre.blog.sme.sk/c/354727/Pohlad-do-duse-volicov-Andreja-Kisku-a-Roberta-Fica.html

 

Pre mna to co sa stalo 29.03.2014 je top udalostou roka 2014 - je to velmi dolezite(pre krajinu). A Kiska nech to nepokazi.

 

-----------

Až za týmito dvom atribútmi so značným odstupom nasledujú ďalšie dve silné stránky kandidáta – jeho dobročinnosť a záujem o pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú („človek, ktorý dáva nádej aj chudobným“; „filantrop“ – 4 %)

 

4% z 1,3 miliona kiskovych volicov je  52 000. Co som sa ja docital - 5 000 ludom nadacia posunula peniaze od 120 000. 

 

Ja osobne by som povedal - ze uz tu ma 125 000 volicov. Mna si tiez ziskal na toto. A to niesom ani darca ani obdarovany.

 

Este poznamku - 120 000 bolo ludi co mu dalo peniaze na charitu - ale to je cca 120 000 dvojic - a 5 000 prijemcov. Tych je aj 4 krat viac volicov - nielen ten clovek - ale aj manzelka, stari rodicia ci.. rodina co o tom vie. Ok je to za niekolko rokov ako fungovali 7 rokov. Ale oni tomu museli uverit. Ze to je dobre. Neviem ci sa aj nejaki sklamali - ze to nefunguje.

 

Ja osobne by som cez nich peniaze nedaval. Dal by som ich priamo.
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov