Skočiť na obsah

(de)Generácia sprostých?


Sniper

Odporúčané príspevky

Akože to jedno nie je?

Veď keď to decko nechce isť na 2 dni, tak ťažko pôjde niekam na mesiac do tabora.

Takže či sa bavime tak alebo tak, stale to je jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rayen - ja na vylet nepojdem ak podla 3 dnoveho meteogramu ci svojho odhadu si uvedomim,ze prsat bude. Nepojdem.

 

Proste nechapes - ye tie deti nemaju prijmovych rodicov - a nemusia bzt socialkari- nedavno nechodili na vylety ani deti jedneho svagra co ma cisty prijem cca 1000, a druhz ma mozno 600 euro, a co ti ciganikovia ci tmavi ci svetli?  Proste na to nemaju. Ci nevidia v tom zmysel.

 

myslis, ze sa mi chce zajtra jekat na polanu? Nechce. Aj ked viem ze to bude dobre, a uzitocne a sa tesim. Musim tam ist kvoli chalanovi - kvoli sebe? by som to ozelel - ja zajtra ydochnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to mimo temy,ale asi tu som pisal o vcerajsom vylete. Bol to brutal. Potreboval by som nejaky vykonny elektrobicykel. Prvych dvadsat km do kopca som dal - potom bol 18km dole kopcom. Na polanu som 7 km tlacil asi km -  bola tak rovina ktoru som sa previezol. Na hotely som si dal pivo a sli dole. To co som chcel synovcovi ukazat - som mu ukazal len na mape(kde je vrch a kde vyhlad - nemohol som dalej ist, nech sa tam niekedy zastavi - uz vie kde). Nevladal som ani na Latky - nohy nevladali nic(ani ma neboleli,ani dnes nebolia - len nevladali). Aj tam som tlacil asi 5 km. Vcera som mal viac turistiku(13 km som slapal a tlacil - nieco podobne ako ked som skusal windsurfing - 5 minut som sa plavil a 55 plaval) ako cyklistiku. Cesty - hlavne tie hlavne - velmi dobre. Priroda krasna. Ale vybral som zbytocne narocnu,aj ked peknu trasu - na to musis mat natrenovane - ja som spravil prevysenie 1550 a synovec 1800 vyskovych metrov a mne by bohate stacila polovica. Vedel som ze vladat nebudem - ale az tak? Ale synovec potreboval trening - mohol sa vyradit :)  - na polane isiel so mnou "so solidarity".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rayen - ja na vylet nepojdem ak podla 3 dnoveho meteogramu ci svojho odhadu si uvedomim,ze prsat bude. Nepojdem.

Ano, ale ty nie si školsky vylet. To nemôžeš vôbec porovnavať. Ty sa rozhoduješ zo dňa na deň, maximalne niekedy na začiatku tyždňa že cez vikend niekam zajdeš. Lenže školsky vylet ma stanoveny presny termin mesiace dopredu, veci su davno zorganizovane, zaplatene, rodičia maju možno zaisteny nejaky iny program keďže deti nebudu doma atd. To nejde len tak z ničoho nič odvolať. Nemôžeš to predsa porovnavať so sebou.

 

Nie, to ty nechapeš. Motaš tu nesuvisiace veci. Netušim prečo do toho pletieš financie. Tie s touto temou nemaju nič spoločne. Ten kto na to nema tam proste dieťa nepošle. Alebo aj kto nechce nemusi nikam isť. Zostane v škole sa učiť. Ani nas na ZŠ či SŠ nikto nenutil nikam isť. Kto nechcel, toho šupli do nejakej inej triedy a chodil normalne do školy zatiaľ čo jeho spolužiaci z triedy boli na vylete. Vybavena vec, takže vyhovarať sa na insolventnosť nikto nemusi, a ani na to že ho tam niekto nutil isť. Nie je to povinne, ale dobrovoľne. Ale o to v tomto pripade vôbec nejde.  Reč je o niečom uplne inom. Bavime sa o zodpovednosti rodičov a učiteľov a o pristupe deti a rodičov. Nie o tom či na to niekto ma alebo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, ale ty nie si školsky vylet. To nemôžeš vôbec porovnavať. 

 

Ano iste ked si myslim,ze v nedelu bude krajsi den ako sobotu -pojdem nedelu - stalo sa mi to raz. Ak by prsalo - ci bolo zle pocasie - by som vymyslel nieco ine. Teda ucitel to ma ovala tazsie.

 

Financie s tym suvisia - majetnejsi maju lepsie vybavenie. A ja som tie financie spomonal kvoli imaginarnemu vyletu zeninej triede. Oni na vylete neboli lebo nan nemali. Jedinci mohli ist s o rok mladsimi. 

 

Proste si tam nebol ani ty ani ja - divne sa spravali aj rodicia aj deti aj ucitel.  Relativne divne - mozno. 

 

Mal si na starost ine deti - ja raz -rodicia kamarata mojho chlapca - isli nieco nakupovat - zena im to ponukla - nech tie kachlicky(a ine veci pri prerabani bytu) idu vyberat spolu - ale tie deti som velmi z oka nedal - mozes povedat su ine deti - ktore vobec nepoznam - ale aj tak - bol som z celeho dna unaveny - ale ich dcera sa naucila bicyklvat.

----------------------

 

Na insolventnost som nasiel aj prispevok cesky - ze deti nejdu kvoli tomu ze na to nemaju. A omluvaju sa kvoli tomu ,ze prisla babicka. Aj ked tento vylet nemusel byt financne narocny.

 

Moj syn nesiel na vylet zo skolky - do ZOO KE - lebo to pre mna nemalo vyznam. Ja tam pojdem ked budem chciet - a s oboma detmi(na kazde dieta mal ist aj rodic). Aj sme boli. A potom druhy krat (do prirody -viac denny - skolka v prirode)nechcel ist a ja ho nutit nebudem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to, co sa volakedy nazyvalo nepripravenostou, sa dnes povazuje za nezodpovednost

 

najdolezitejsi prirodny zakon = silnejsi prezije, je dnes potierany a z toho prameni ta DEgeneracia

 

pred par dnami ma dorazilo, ked som v TV videl ako bohovsky dobry pocin zriadenie detskeho ihriska v interieri, pretoze je to BEZPECNEJSIE (!)

nastastie v naslednej diskusii sa par mamiciek vyslovilo, ze "vonku je to sice nebezpecnejsie, ale cerstvy vzduch je predsa len lepsi..." (sic!)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozeral som v TV reláciu o Darwinovej teórii z ktorej prísne vedecky vyplývalo, že sa najviac šíria tí najúspešnejší, najschopnejší, najsilnejší, najmúdrejší. Nerobte si ilúzie, je viac ako jasné že u nás sú to rómovia a vo svete vyznavači islámskej viery. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ sa na to divaš z takej perspektivy, tak maš samozrejme pravdu.

My sme sa ale bavili o tom že rodičia nepripravia deti. A to je nezodpovedne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že to pasuje práve k tomuto :

 

včera som začula, keď išla kamarátka-suseda, učiteľka zo školy domov, rozprávala s druhým susedom ... je učiteľkou už nejakých dvadsaťpäť rokov, a miluje to robiť, vzdeláva sa, učí sa, priberá jazyky, robí si certifikáty, na deckách jej vždy záleží v prvom rade .. v poslednom čase, v posledných rokoch občas vybuchne ...

 

včera sa stalo to isté, reč bola o jednom konkrétnom osemročnom žiačikovi, ktorý je extra lenivý, extra drzý, extra dáva najavo, ako mu na ničom už v tretej triede na nezáleží ...

pani učiteľka to teraz už riešila poznámkou rodičom, že trochu dohliadnuť na domácu prípravu, chlapec je menej pozorný,  ... dúfala, že tí rodičia aspoň čosi - aspoň nejako zareagujú.

 

nič sa nedialo, tak sa ho v pondelok spýtala nenápadne, že čo robil cez víkend - malý úplne nevinne začal rozprávať o svojich zážitkoch z výletu, z bazéna, z nových vecí doma ... a nič viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznacne sa veci prehanaju, ludia su akisi precitliveni...

 

report v TV dnes - kontrola zmrzlinarne v Lipanoch (zhodou okolnosti poznam, naozaj dobra zmrzka) - no ze predavacka nema rukavice, nepodava kornutok so servitkou a preboha!!! tou istou rukou prebera od zakaznikov peniaze !

 

ano, vsak ja viem, ze na peniazoch je sem tam nejaky neviditelny chrobacik, ale KUA, to uz si medzi sebou budeme podavat ruky v rukaviciach ??? alebo si cerstvo kupeny pagac v potravinach nenahryznem hned za dverami len preto, ze som do tej istej ruky dostal od predavacky peniaze ?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam problem mozno by to bolo dat do inej temy - z roka na rok mam viacej prace a mna to netesi. Mna to strasi a nebavi. A viem isto ze vo februari v marci stihat nebudem. Potrebujeme dalsieho cloveka. Kolega na mna vali robotu - ja ju stihat nebudem. Zajtra skonci DPH a sa budeme musiet vazne porozpravat.

Jul bude este horsi. Ja ani v septembri nebudem mat urobenu robotu.

 

Takto to nejde. Problem je najst tretieho do partie. Ale my ho najst musime. Problem, je ze mladi(ci aj stari) su tupi. Tupeho by som nechcel ani zadarmo. A zadarmo ludi mas. Fico stat ti ho absolutne dotuje.

 

Problem jedna nestiham(stihat sa to uz dnes neda) - druhy vyrabam viac ako mam prijem a to je problem. Mne sa nechce robit na 100% - teraz robim 150% - mne to vyhovovalo ako to bolo v minulosti 60%. Ja aj pri 60% som si na svoj prijem vyrobil. Ak mam robit 150% kolega musi ist dole. Ale ja to nechcem - kolega je schopnejsi - musi tam prist treti co bude robit. Bude robit najmenej lukrativne ale sa uzivi - nauci robit. Aj si zarobi na zivobitie. Ja jul uz nebudem stihat - to este dam. ale januar,feabruar marec a april sme my dvaja skoncili.

 

Ja som v minulosti tie 4 mesiace makal - ale nie cely rok. A tie 4 mesiace nemam sancu. Aj je o tych vyrobebenych peniazoch. Ja som ich vyrabal  - tie 4 mesiace. Ale neda sa to vyrabat to cely rok - viac ako kolega - mne to za to nestoji. 

 

------------

Ja s kolegom nemam problem - hadze na mna robotu - ono to ani nieje ze by sa jej zbavoval - on ju nestiha. Aj som sa mu to snazil vysvetlit. On v minulosti berme dalsich( a makajme viac) a kde.. - 

 

---------

 

Riesenie jedine je najst dalsieho cloveka - svagrina robila opatrovatelku v RAk asi 5-7 rokov. A ju zobereme. Dufam,ze na to bude mat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.scio.cz/nsz/osp-online-ukazka.asp

 

Celkom zaujimavy test - pre mna bol az tazky - ale v celku som ho zvladol. 24 spravnych odpovedi, zle 5. Dve tri odpovede som len tipoval. A Dve odpovede- alebo jedna myslim v 20 otazke ma velmi podobny vyznam.

 

K testu som sa dostal cez relaciu 

 

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/16.6.2014/

 

A k tej cez diskusiu na idnese o ceskom skolstve ale to tu nedavam - lebo tam som sa nic zaujimave nedocital. Az na jeden nazor - problemove deti su vacsinou - z rozvratenych a socialnych rodin.

 

Este k tomu panovi a ich stranke - prve dve tri kliky co som dal a vsade cenovka. ze co kolko stoji az som sa bal klikat dalej Snad je ten test zadarmo. A v televizii co rozpraval - som mu zacal rozumiet asi az po polhodine. jeden zaujimavz udaj ,co si aj pan vsimol - 8 smaci urobili lepsie test z nemciny - ten isty ako o 3 roky starsi ziaci.

---------

Este tam spominal khanovu skolu. nasiel som.

https://khanovaskola.cz/kombinatorika/pravdepodobnost-vyhry-jackpotu-v-mega-millions-loterii/lekce

 

Som skusil ,ze sa vzdelam v permutaciach  ci podobnych slovach - az tak do hlbky to nejde ale isto to nieje zle.

 

----------------------------

Este k tomu testu - som skusil tam dat moj mail - aby som vedel ako to zvladali ostatni(vedel sa porovnat -neviem ci z vas si to niekto spravi). Ale prave to okno som si uz zavrel, tak som navolil vsetky a - som si pamatal ze som to daval dost casto - ale A odpovedi je spravnych len 8 krat a percentil0.

 

https://www.scio.cz/nsz/osp-online-ukazka.asp

 

Takze ak si to niekto spravite - dajte vediet cca pri 24(+-) aky mate percentil.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 chybných, percentil som nepozerala, ani nezadávala mail.

jedna kdesi na začiatku, ale takmer všetky boli chyby na konci, totálne mi klesala pozornosť aj vnímanie textu :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som za ten test posadil zenu - zobral jej lavor co naberala veci z pracky . Pozvesal veci zo susiaka - aj nahodil nove na susiak - pozistoval co ma to nove- zena ma prekvapila spodnym pradlom :)

 

Ale test spravila na 25 a 4 chyby. AJ ma prekvapila - aj nie vedel som ze je inteligentna(to som vedel davno - este ked fnukala ze si nebudeme rozumiet - ze ja mam titul - VS a ona nie - Som jej povedal sprav si vysku - spravila z lepsimi znamkami ako ja ). Dali sme tam e mail vyslo jej 96 percentil.

 

Neviem ako je dobre postaveny ten test - prikllad aj keby to spravila z 10 chybami - by som na nu iny pohlad nemal - ze to spravila lepsie ako ja - prekvapilo ma to - ale aj nie. 


-----------------

----------------

Nechcem aby to bolo pripojene k predchadzajucemu prispevku.

 

Ten chlap povedal mudru vetu - my sa nevzdelavame len kvoli zamestnaniu(tam sme len cast zivota) - vzdelavame sa kvoli nasmu zivotu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este chalan "Sved" 18 rocny - co ma zarazilo - co som videl - on na tu cykloturistiku sam chodit nebude. Maly cokel zabrechal a stal ako krava.

Ked som nevladal a povedal chod na kopci ma pockaj - cakal ma castejsie akoby som si myslel - on sa bal ist. Ako rozumiem nieje v prostredi kde to pozna - ale on sa bal ist dalej - po hlavnej ceste. Teda nemal kde zabludit.

 

Aj keby zabludil co sa stane? Mna to prekvapilo - ja 14 rocny som bol iste dalej. Tiez som siel do neznameho prostredia. Ale je pravda - ja som si trasy vyberal a vedel aspon kde pojdem - on to nevedel. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Vyhodnocení

správně: 28

špatně: 1

vynecháno: 0

Vaše celkové skóre: 27.75

Za každou správnou odpověď vám byl přičten jeden bod, za chybnou odpověď se část bodu odečítá.

 

 

som so sebou vcelku spokojný, ale zabil som tým trištvrte hodiny :(

 

môžem pridať screenshot ak by mal niekto pochybnosti B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja pochybnost nemam - skore mas velmi dobre. Da to niekto aj na 100%? 

 

som so sebou vcelku spokojný, ale zabil som tým trištvrte hodiny :(

 

 

 

 

A co myslis ze mi to trvalo 10 minut? Ved preto to bolo narocne.

 

ALe potesim ta podla mna si v 99 percentile - teda si TOP. Ale keby tom mal robit cely narod neviem ci by sa zmestili do 60 percentilu v priemere. MOj odhad 40 percentil by bol priemer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Disciplína detí: 8 spôsobov ako pomôcť svojmu dieťaťu rozvíjať sebadisciplínu

 

„To, čo v skutočnosti meriame cukríkmi marshmallow, nie je sila vôle... Je to omnoho dôležitejšie než to. Táto úloha núti deti nájsť si spôsob, ako sa v situácii vynájsť, tak aby boli spokojné ony. Chcú ďalší cukrík, ale ako ho získať?“ Walter Mischel

http://www.eduworld.sk/sk/disciplina-deti-8-sposobov-ako-pomoct-svojmu-dietatu-rozvijat-sebadisciplinu!aid=475

 

dostal som na tento clanok avizo z ucitelskeho prostredia; celkovo asi na tomto webe je dost vela zaujimavosti, suvisiacich s temou vychodvy a vzdelavania

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa ani nenapadlo dievkam vyvolávať, keď dakde boli, či už so školou, alebo v nejakom tábore, v ktorom som nebola aj ja. Dievky mi poslali zodvakrát pozdrav, ja im krátky list, a bolo. načo otravovať denno denne X-krát a narúšať program.

Ja sa priznam som nic nenormalne v tom blogu aj v reakciach nevidel. Pravda je asi niekde v strede - a viem sa v zit do situacie aj rodica aj ucitela aj deti.

Prijemne ma prekvapilo, ze aku maju v cechach tradiciu chodit s detmi na tie trampy - neviem ci to je aj u nas. Ja som to nezazil. myslim, zo skoly - nie letne tabory. U nas ak sa chodilo na plavecky, ci lyziarsky vycvik.

 

 

A veru my sme mali na strednej triedneho, nech mu je zem ľahká, ktorý v nás pestoval nadšenie pre túry po slovenských horách. Absolvovali sme s ním 4-dňový školský výlet v Slovenskom raji, varili sme si sami (služba v kuchyni boli 2 z nás, vždy iná dvojica, dostali sme čo navariť, suroviny a postup) a ostatní šli pekne na túru. Bývalo to super. Podobne sme absolvovali aj Nízke Tatry. Náš triedny v nás naozaj pestoval zmysel pre kolektív, večerný program sme si robili sami - kdeže čučanie do bedne a podobne. Po programe sa pustil magneťák a sami sme si urobili diskotéku. A vôbec sme sa nenudili. Dodnes rada na tie výlety spomínam.

Na základnej sme mali v 6. a 7. triede triedneho, ktorý bol veľký fanúšik Slovanu a futbalu vôbec, tam na váletoch hral s chalanmi futbal a my baby sme si robili, čo sa nám zachcelo. Dokonca moji rodičia dodnes spomínajú, ako raz došli aj s kopou iných rodičov na rodičko, a na tabuli ich čakal nápis, že sa ospravedlňujem ale že je futbal, a že rodičko bude zajtra...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa ani nenapadlo dievkam vyvolávať, keď dakde boli, či už so školou, alebo v nejakom tábore, v ktorom som nebola aj ja. Dievky mi poslali zodvakrát pozdrav, ja im krátky list, a bolo. načo otravovať denno denne X-krát a narúšať program.

 

veru, takto nejako to bolo ...

aj za našich čias, aj za starších detí ...

úplne jedno, či na deň, na dva, na tri týždne, často sme aj povinne kúpenú a napísanú pohľadnicu priniesli v kufri domov / aj môj syn, a dokonca takmer nedotknutý kufor po týždni, tam sa nikto nestaral, a prežil v zdraví  ...

kdepak vyvolávanie a mobily boli vo hviezdach ... a rodičia nás púšťali, a hrali sme sa a túrovali a športovali celé dni, a došli sme celí. spravidla sa nehody stávali cez prázdniny doma, nie na výletoch a na túrach ...

tie decká potrebujú byť aj samostatné ... zo strednej sme chodili aj stanovať, aj na bicyklové túry, tí učitelia si nás brali na triko ... a všetci sme celí, bez mobilov a ustavičnej kontroly zo strany rodičov.

keď bol syn na prvom stupni základky, jeden tatko - veľký výletník, brával 5 - 6 chlapcov na celý deň, niekedy aj na dva na túry kdekade do kopcov, vždy odtiaľ prišli nadšení ... bez akejkoľvek kontroly, len s jedným skúseným chlapom.

 

isteže sa rodičia boja ... aj naši sa báli. aj my. ale s rozumom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedávno - tuším v piatok? - som v správach videla taký šot, že dostali ľudia, ktorí nemali dokončené základné vzdelanie, možnosť tak urobiť. Boli to väčšinou Rómky a Rómovia, ale potešilo ma, že si vstúpili do seba a viacerí chcú ešte pokračovať aj ďalej, páči sa mi ich chuť sa vzdelávať (čo aj v malej miere). Bodaj by sa im podarilo aj zamestnanie si nájsť.

Chápem, že to nie sú žiadni Einsteinovia, ale naozaj im prajem, aby sa v ďalšom živote uchytili a toto aby bolo len takým prvým krokom k tomu, aby sa živili poriadnou prácou a k tomu viedli aj svoje deti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov