Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2014)


aljak63

Odporúčané príspevky

jedna správa, ktorá sa dnes objavila len tak mimochodom : po 169 dňoch v nemocnici v Grenobli Michael Schumacher vraj už nie je v kóme, už je prepustený z nemocnice a začína dlhá rehabilitácia :

 

"Michael opustil nemocnicu v Grenobli. Už nie je v kóme. Teraz ho čaká dlhá a náročná rehabilitácia," povedala manažérka bývalého pilota F1 Sabine Kehmová. Požiadala verejnosť o pochopenie, že o zotavovaní nebudú informovať.

 

Pacienti po úraze mozgu, ktorí boli dlhší čas v umelom spánku, majú často trvalé následky a ani u svetového šampióna sa nedá predpokladať, že sa naplno vráti do života.

„Návrat sa v prípade takého vážneho zranenia hlavy môže ťahať niekoľko rokov,“ odhadoval  profesor Jean-Luc Truelle pre  L'Equipe ešte v januári.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé, ešte pred pár dňami som čítal, že lekári odkazujú, že sa treba obávať najhoršieho. A krátko na to sa prebral z kómy. No tak uvidíme, čo je vlastne pravda, ale dúfam, že sa z toho nakoniec predsa úplne dostane :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP AUSTRIA 2014 - Großer Preis von Österreich

austria.jpg

  • Oficiálny názov: XXVIII Großer Preis von Österreich
  • Okruh: Red Bull Ring
  • Poloha: Spielberg, Rakúsko
  • Počet kôl: 71
  • Dĺžka kola: 4,326 km
  • Dĺžka pretekov: 307,020 km



Program GP Rakúska 2014:

Štvrtok - 20.jún 2014

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30


Sobota - 21.jún 2014

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 22.jún 2014

  • Preteky: 14:00

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé....ukazuje sa, že je veľmi ťažké nájsť správny balans na Red Bull Ringu, drobných ale aj väčších chýb je plno no a kvalifikácia skutočne prekvapila - Williams obsadil prvý rad v poradí Massa, Bottas. Rosberg 3., Hamilton najprv chyboval, v druhom pokuse pri brzdení do druhej zákurty sa vyšmykol a tak skončil až 9. McLaren - Magnussen 6., Button 12(11)  <_<

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kvalda pre Williams dopadla výborne (lepšie už skončiť nemohla), nepredpokladal som však, že do cieľa dôjdu na rovnakých pozíciách. Ale 3. a 4. miesto je výborný výsledok, čakal som horšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No veru....som inak veľmi rád za Bottasa, zaslúžené pódium, ale to isté platí aj pre Rosberga a Hamiltona, ktorý po spackanej kvalifikácii mal výborný štart a celkovo skvelé 1.kola z ktorého vyťažil snáď maximum. Nuž, ale zas som opäť sklamaný z výkonu McLarenov, od tých úprav som čakal trocha viac, aspoňže Magnussen pozbieral nejaké body.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Očakával som o niečo viac napínavejší závod, ale aj tak celkom fajn. Aj keď po včerajšku sa od Williamsu isto nečakalo, že by double mohli zopakovať, 3. a 4. miesto je aj tak skvelý úspech. A hlavne pódium pre Bottasa je parádny výsledok, len tak ďalej. Možno keby inak naplánovali tie zastávky v boxoch, tak by dokázali oveľa lepšie Mercedesom vzdorovať, lebo akurát tam sa rozhodovalo o zmenách v poradí. Bol som zvedavý ako sa Hamilton vysporiada s nie príliš dobrou východiskovou pozíciou, no to 1.kolo bolo v jeho podaní fakt ukážkové. A takisto aj Pérez zajazdil znamenito, dokonca skončil lepšie ako Hulkenberg. Škoda, že Ferrari a ani Red Bull nedokázali monopostom s motormi Mercedes tak kvalitne vzdorovať, no a Vettela už mi je normálne ľúto túto sezónu. No a som rád, že Rosberg opäť skončil pred Hamiltonom. Titul skončí s najväčšou pravdepodobnosťou u jedného z jazdcov Mercedesu, tak dúfam že to bude práve Nico!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno keby inak naplánovali tie zastávky v boxoch, tak by dokázali oveľa lepšie Mercedesom vzdorovať, lebo akurát tam sa rozhodovalo o zmenách v poradí.

 

No však na FB stránke Williamsu sa už niekoľko nasratých fanúšikov pýtalo koľko Martini tí vymieňači gúm vychlastali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP GREAT BRITAN 2014 - Santander British Grand Prix

greatbritain.jpg

  • Oficiálny názov: LXVII Santander British Grand Prix
  • Okruh: Silverstone Circuit
  • Poloha: Silverstone, Anglicko
  • Počet kôl: 52
  • Dĺžka kola: 5,891 km
  • Dĺžka pretekov: 306,198 km



Program GP Veľkej Británie 2014:

Štvrtok - 4.júl 2014

  • 1. voľný tréning: 11:00 - 12:30
  • 2. voľný tréning: 15:00 - 16:30


Sobota - 5.júl 2014

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 6.júl 2014

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Veľkej Británie 2013:

  • Víťaz: Nico Rosberg (Mercedes)
  • Pole-position: Lewis Hamilton (Mercedes)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Rosberg / 2. Webber / 3. Alonso

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP GERMANY 2014 - Großer Preis Santander von Deutschland

germany2.jpg

  • Oficiálny názov: LXXV Großer Preis Santander von Deutschland
  • Okruh: Hockenheimring
  • Poloha: Hockenheim, Nemecko
  • Počet kôl: 67
  • Dĺžka kola: 4,574 km
  • Dĺžka pretekov: 306,458 km



Program GP Nemecka 2014:

Piatok - 18.júl 2014

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30


Sobota - 19.júl 2014

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 20.júl 2014

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Nemecka 2013:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Lewis Hamilton (Mercedes)
  • Najrýchlejšie kolo: Fernando Alonso (Ferrari)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Räikkönen / 3. Grosjean

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP HUNGARY 2014 - Pirelli Magyar Nagydíj

hungary.jpg

  • Oficiálny názov: XXX Pirelli Magyar Nagydíj
  • Okruh: Hungaroring
  • Poloha: Mogyoród, Maďarsko
  • Počet kôl: 70
  • Dĺžka kola: 4,381 km
  • Dĺžka pretekov: 306,630 km



Program GP Maďarska 2014:

Piatok - 25.júl 2014

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30


Sobota - 26.júl 2014

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 27.júl 2014

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Maďarska 2013:

  • Víťaz: Lewis Hamilton (Mercedes)
  • Pole-position: Lewis Hamilton (Mercedes)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Hamilton / 2. Räikkönen / 3. Vettel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mokrá/vysychajúca trať, nehody, safety car atď sa postarili o skvelé preteky na Hungaroringu....akurát škoda, že McLaren z toho vyťažil iba jeden bod, potom čo počas prvého safety caru nasadili znova prechodné gumy a dážď už neprišiel  <_<. Ricciardo, Alonso, Hamilton - všetci traja skončili zaslúžene na pódiu, Alonso vydržal na mäkkých gumách až 32 kôl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preteky to boli zaujímavé, ale som sklamaný z Williamsov. Síce Williamsu sa v Maďarsku tradične nedarí podľa predstáv, tieto preteky mohli pre nich dopadnúť lepšie, ako výsledok.

 

A ešte jednej veci nerozumiem, prečo boha aljak odkazuje na rok staré výsledky?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov