Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2014)


aljak63

Odporúčané príspevky

Konečne napínavé preteky, akcie bolo plno (žiaľ, ani jeden McLaren nevidel cieľ)....no aj napriek tejto GP by sa mohla F1 uberať skôr iným smerom. Uvidíme aké budú ďalšie preteky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fakt skvelá GP. Len škoda, že Mercedesy sú úplne iná liga - ale aspoň že tie medzi sebou tiež bojovali. No viac by ma potešilo víťazstvo Rosberga... Ale skvelú výkonnosť predvádza Force India, snáď im to aj dlho ešte vydrží. No a Ferrari, to je vážne dosť zlý začiatok sezóny - určite som ich čakal v bojoch o TOP5 a nie až v závere bodovaných pozícií. Uvidíme, čo prinesie Čína. Toto bolo naozaj výborné... Btw. Maldonado sa zase predviedol, fakt dement!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž Maldonado je tam najmä vďaka štedrým štátnym sponzorom....ono Maldonado rýchlosť má....lenže iba rýchlosť nestačí, obzvlášť v dnešnej F1. A už je tam od sezóny 2011 a za ten čas sa veľmi neposunul a dnes opäť predviedol jednu zo svojich amatérskych chýb. Chyby robí každý len u neho je tých chýb, ktoré ohrozujú ďalších závodníkov akosi veľa. Navyše Lotus sa veľmi trápi, bude čoraz viac sfrustrovaný, čo znamená, že bude čoraz viac nebezpečný...

 

Továrenský Mercedes fakt je nejak dominantný, ale celkovo tieto preteky ukázali, že motory Mercedes majú výhodu. Lenže na "prvý" tím nestačia, aerodynamicky je na tom asi Red Bull najlepšie, avšak Renault nemá až tak konkurencieschopné riešenie. Osobne mi to ale nevadí, rozhodne mi nechýbajú víťazstvá Red Bullu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP CHINA 2014 - UBS Chinese Grand Prix

china.jpg

  • Oficiálny názov: XI UBS Chinese Grand Prix
  • Okruh: Shanghai International Circuit
  • Poloha: Shanghai, Čína
  • Počet kôl: 56
  • Dĺžka kola: 5,451 km
  • Dĺžka pretekov: 305,066 km



Program GP Číny 2014:

Piatok - 18.apríl 2014

  • 1. voľný tréning: 4:00 - 5:30
  • 2. voľný tréning: 8:00 - 9:30


Sobota - 19.apríl 2014

  • 3. voľný tréning: 5:00 - 6:00
  • Kvalifikácia: 8:00


Nedeľa - 20.apríl 2014

  • Preteky: 9:00



Výsledky GP Číny 2013:

  • Víťaz: Fernando Alonso (Ferrari)
  • Pole-position: Lewis Hamilton (Mercedes)
  • Najrýchlejšie kolo: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pódium: 1. Alonso / 2. Räikkönen / 3. Hamilton

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

GP SPAIN 2014 - Gran Premio de España Pirelli

spain.jpg

  • Oficiálny názov: LVI Gran Premio de España Pirelli
  • Okruh: Circuit de Catalunya
  • Poloha: Montmeló, Španielsko
  • Počet kôl: 66
  • Dĺžka kola: 4,655 km
  • Dĺžka pretekov: 307,104 km



Program GP Španielska 2014:

Piatok - 9.máj 2014

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30


Sobota - 10.máj 2014

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 11.máj 2014

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Španielska 2013:

  • Víťaz: Fernando Alonso (Ferrari)
  • Pole-position: Nico Rosberg (Mercedes)
  • Najrýchlejšie kolo: Esteban Gutiérrez (Sauber)
  • Pódium: 1. Alonso / 2. Räikkönen / 3. Massa

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Konečne má Williams konkurencieschopný monopost, podľa mňa je len otázka času, kedy bude jeden z ich jazdcov aj na pódiu (väčšie šance v tomto dávam Bottasovi). Len škoda, že Mercedes je o obrovský krok vpredu pred ostatnými.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP MONACO 2014 - Grand Prix de Monaco

monaco.jpg

  • Oficiálny názov: LXXII Grand Prix de Monaco
  • Okruh: Circuit de Monaco
  • Poloha: Monte-Carlo, Monako
  • Počet kôl: 78
  • Dĺžka kola: 3,340 km
  • Dĺžka pretekov: 260,520 km



Program GP Monaka 2014:

Štvrtok - 22.máj 2014

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30


Sobota - 24.máj 2014

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 25.máj 2014

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Monaka 2013:

  • Víťaz: Nico Rosberg (Mercedes)
  • Pole-position: Nico Rosberg (Mercedes)
  • Najrýchlejšie kolo: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pódium: 1. Rosberg / 2. Vettel / 3. Webber

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP CANADA 2014 - Grand Prix du Canada

canada.jpg

  • Oficiálny názov: L Grand Prix du Canada
  • Okruh: Circuit Gilles Villeneuve
  • Poloha: Montreal, Kanada
  • Počet kôl: 70
  • Dĺžka kola: 4,361 km
  • Dĺžka pretekov: 305,270 km



Program GP Kanady 2014:

Štvrtok - 6.jún 2014

  • 1. voľný tréning: 16:00 - 17:30
  • 2. voľný tréning: 20:00 - 21:30


Sobota - 7.jún 2014

  • 3. voľný tréning: 16:00 - 17:00
  • Kvalifikácia: 19:00


Nedeľa - 8.jún 2014

  • Preteky: 20:00



Výsledky GP Kanady 2013:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Alonso / 3. Hamilton

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Namiesto toho debila čo komentuje klasifikácie na Dajto by tam mali dať niekoho, kto tomu rozumie, alebo aspoň komentuje to čo je na obrazovke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klasifikácie? Asi myslíš kvalifikácie. Ale to komentuje ten istý, čo aj preteky - Štefan Eisele. Ale máš pravdu, veď kto už je len zvedavý na tie bulváne kecy, klebety a prekrútené polopravdy? Aspoň že v pretekoch má vždy nejakú inteligentnejšiu a odbornú výpomoc v podobe Rosinu, Homolu alebo Gondu. Aj keď ja mám najradšej, keď spolukomentuje Josef Král, ten pôsobí najlepším a najprofesionálnjším dojmom spomedzi všetkých hostí.

 

Čo sa týka GP Kanady. Asi to bude zase double Mercedesu, ale tak dúfam, že aspoň triumf získa Nico - tomu to prajem oveľa oveľa viac. A som zvedavý čo dnes predvedú Williamsy, ktorým okruh v Kanade výborne sedí, možno sa podarí aj pódium.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž, podarená GP, už začiatok GP bol dramatický....Mercedesy postihli problémy a Hamilton žiaľ, aj musel odstúpiť z GP, Rosberg dopadol lepšie....takže aj so šťastím vyhral Ricciardo (ale to patrí k životu). Prvé víťazstvo v kariére - gratulujem. Tentoraz je mi trochu ľúto aj Pereza, tie preteky mal skvelo rozbehnuté, takisto aj Massa, žiaľ Massa to do Pereza poriadne napálil (a skoro to schytal aj Vettel). A Button skončil 4., neviem ako, ale nesťažujem sa :) Magnussen 9., takže McLaren stále nie je tam, kde by mal byť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasne najlepšia GP tejto sezóny, aj keď do veľkej miery aj vďaka problémom Mercedesu. Ani som neveril, že by mohli oba mať technické problémy behom jedných pretekov. Myslel som, že Nico pôjde dole hneď po Hamiltonovi, ale ešte sa mu podarilo dojsť do cieľa. Škoda, že Force India už v závere nedokázali udržať stabilné časy. No ešte viac mi bolo ľúto, keď Massa stiahol Péreza so sebou. Keby v tej rýchlosti Massov nekontrolovateľný monopost vletel do boku Vettela, tak to mohlo byť dosť katastrofálne. Našťastie sú všetci v poriadku, ten náraz do bariéry bol riadne silný. A som rád, že Ricciardo zvíťazil, bolo vidno, že má z toho úprimnú radosť a si to poriadne užíval. No uvidíme čo bude ďalej, ale snáď to nebolo posledné víťazstvo jazdca z iného teamu ako Mercedes v tejto sezóne. No a akým zázrakom sa Button ocitol na 4.mieste, to nechápeme asi nikto (možno ani on).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov