Skočiť na obsah

Elektrina, cena elektriny


marian111

Odporúčané príspevky

Prisla mi nova vyuctovacia faktura a mal som preplatok 632 eur. Ale ako tak moze kolisat spotreba v roku 2018 som mal 1 784 kWh, 2019 1 809 kWh , 2020  7 660 kWh(na predchadzajucej strane je odfotena faktura) a v roku 2022 4 363 kWh a 2023 603 kWh.

Elektromer ten isty, a odpisy hodnot aspon v roku 2020 aj dnes su take ake su. Co sa zmenilo len som uz nemal bazen(teda neslo cerpadlo na cistenie vody, ved to islo tak dva mesiace) a vymenil som cerpadlo na vytahovanie vody a pracku. Uz som samozrejme si nevykuroval miestnost elektrospotrebicom - ventilatorom. Zvelkych elektrospotrebicov pouzivam len navijak na orbu, ale to ide tak 2hodiny za rok.

Priemerna spotreba za poslednych 6 rokov vychadza 3458 kWh na rok a za poslednych 5 dni je to 40 kWh co by bolo cca 3 000 kWh na rok. Ci sa to minuly rok zle odpisalo? Ale len tak pridat 2000 kWh? V tom roku 2020 som vykuroval elektrospotrebicom 2kW co by mohlo byt 1500 kWh ale to asi maximum.

Zrejme za tych 6 rokov sa skutocny odpocet urobil 2021 a teraz a medzitym tam hadzali nejake priemery. Odpoctar bud nechodil, ci sa bal psa. Ved keby to bolo podozrive VSE, iste by to skontrolovali.  A iste maju udaje aky sposobom to cislo tam dali(ci priemer, ci skutocny odpocet, ci ako teraz som im poslal fotku elektrometra).

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 50
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • slimak

    33

  • Tono

    11

  • Sniper

    3

  • marian111

    2

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov