Skočiť na obsah

Súčasná výtvarná scéna doma a vo svete


game

Odporúčané príspevky

úchvatná Erin Hanson a jej open - impresionizmus.

mám pri nej pocit, akoby sa znovu prebral van Gogh ... mladej dáme je inšpiráciou príroda: Zion National Park, Canyon de Chelly, Monument Valley, Paso Robles, Joshua Tree National Park, púšť Anza-Borrego.

nádherné, jednoducho nádherné.

 

          post-3-0-31882100-1451493084.jpg

post-3-0-91468000-1451493096.jpg   post-3-0-76942800-1451493099.jpg

          post-3-0-93472400-1451493079.jpg

          post-3-0-49753000-1451493089.jpg

          post-3-0-23776700-1451493094.jpg

 

tu je ohromná spústa jej obrazov, jeden krásnejší než druhý:  Erin Hanson

obrazy a interview: http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/erin-hanson-interview?context=tag-erin+hanson

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

súčasná výtvarná scéna na Slovensku vyprodukovala mená a akademických maliarov menom Marek Ormandík a Erik Binder.

 

zaujímavý sú momentálne pre toto:

 

Kolekciu výtvarných diel zo Slovenska sa rozhodli predstavitelia Európskej komisie vystaviť v jednej zo svojich administratívnych budov v Bruseli. Požiadali preto Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, aby ju dalo zostaviť. Výber urobila kurátorka Jana Trojanová a zaradila doň aj diela Mareka Ormandíka a Erika Bindera. Predbežná kolekcia bola pozitívne prijatá a schválená, až na práce ich dvoch.

 

 "Evokujú buď strach, alebo spájajú negatívne myslenie s náboženskými motívmi, čo v súčasnej geopolitickej situácii nie je vhodné," píše sa v oficiálnnom stanovisku. 

 

Hoci komisia oceňuje experesívnosť a silu diel, zdajú sa jej príliš ťažké a náročné na vnímanie v pracovnom prostredí budovy, kde majú byť umiestnené. Treba si vraj uvedomiť, že v nej pracuje dvetisíc zamestnancov komisie z 28 členských štátov EÚ a denne sem prichádza ďalších tisíc návštevníkov z celého sveta a z prostredia rôznych kultúr a rôzneho náboženského cítenia.

"Je to verejná budova a musíme sa vyhnúť riziku, že by obrazy s motívmi krvi, násilia a nahoty vyvolali kontroverzné reakcie," píše sa ďalej v stanovisku. 

 
jedno z tých diel je prefotené na začiatku článku.
stará bolesť sme.sk, na tom sa nič nezmenilo pod nijakým vedením, že články málokedy doprevádzajú fotky ... tak si to vynahraďme:
 
len tak pre predstavu, čo to vlastne európska kominsia odmietla vystavovať vo verejných priestoroch administratívnych budov:
 
 
 
edit.
v denníkuN ich zverejnili obe
 
 
a vážne  -  aký je váš názor, moji milí?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

jeden vskutku zaujímavý testík z Buzzfeedu - môže ho spraviť v pohode každý, bez ohľadu na to, čo komu hovorí umenie, či nehovorí, či má deti v škôlke, či nie,

bude to zaujímavé :)

podstata je určiť, čo podľa vás maľoval moderný abstraktný umelec, a čo maľoval škôlkar - nech sa páči, je to vážne zábava :)

 

Modern art or toddler art?

 

 

 

môj výsledok 5/11.

možno by bolo treba vidieť celé obrazy, hádam by to pomohlo :)

kdesi som k tomu videla inteligentnú a zaujímavú debatu, kde jeden z komentátorov spomenul, že po totmo je načase spomenúť aj syperdrahé obrazy s názvom "Modrý štvorec na bielom pozadí"

trochu mi tým zobral vietor z plachiet, pretože sa práve chystám maľovať zopár štvorcov, v hlave už sú, pravda, nemali by byť modré, ale modrá by tam zato mala byť ... normálne mi prešiel dotyčný cez rozum :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

 

Arena. Tak jednoducho sa volá komplikovaný krátky film, ktorý sa sústredí na našu planétu. Izraelský umelec Páraic McGloughlin v záberoch skúma podobnosti v infraštruktúre, mestách alebo farmárskych oblastiach rôznych krajín sveta. To všetko pomocou satelitných snímkov, ktoré sa medzi sebou plynulo prelievajú v jeden obraz a statická krajina z ničoho nič zdanlivo ožíva. Krátke video je priam hypnotické!

stojí za pozretie

 

http://www.doba.sk/2018/04/15/v-kratkom-filme-ktory-tvoria-satelitne-zabery-oziva-staticka-krajina/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

aby sme boli v obraze, link od deada na obrazovú tvorbu Ivana Mládka:  http://www.mladekivan.cz/obrazy/

 

sarkastické a hodne popisné obrazy s charateristickým rukopisom :)

niektoré sa mi páčia, niektoré viac, niektoré menej, niektoré priveľmi popisné, ale keď to takto pán mládek vidí, nič proti :)

 

figurálna séria s realistickým obrazom či karikatúrami sa mi páči menej...

aj rukopis sa tam nejako vytráca, pripomína to trochu mätež myšlienok a tvarov pŕs...

tie "paličkové" sú omnoho lepšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepýtala som sa, kde tam vidíš manžela :)
nepozrela som ten obraz dobre, len narýchlo v malinkom formáte, pretože som medzitým sústredila pozornosť na niečo iné, obraz nad posteľou je jasný, na pravú stranu som ani nepozrela.... až potom, keď si spomenul manžela.... ktorý na ten prvý rýchly pohľad v malinkom formáte vyzerá ako tma na chodbe, najmä keď pohľad upúta výrazne modrá lampa v popredí :)

ale nie... je to dobré, ako vravím: niektoré sú popisnejšie než iné, niektoré treba pozrieť skutočne, nestačí mrknúť jedným okom... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

u bratov Čechov sa roztrhol pytel, maľuje tam každý, kto už v šoubize nemá priveľmi čo ponúknuť....

podobné obrazy maľuje František Ringo Čech  http://www.ringo-cech.cz/obrazy/a-b

 

konkrétne tento kúpil napríklad tiež bývalý performer, maliar a v jednom čase riaditeľ Národnej galérie v Prahe pre národnú galériu za 780 tisíc českých korún:

"Zvířátka obdivující píču"

 

niet nad to, mať kámošov na správnom mieste a navzájom si pomáhať :)

 

post-3-0-74031900-1534439329.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

už to začalo...? prvý obraz, v ktorom má prsty umelá inteligencia, skvelá investícia za nehoráznu sumu, alebo?

- oplatí sa prečítať, ako skupina Obviuous postupovala... je to teda dielo počítača?  :

 

post-3-0-24692200-1540999463.jpg

 

Edmond de Belamy

Obraz s týmto názvom vytvorila skupina francúzskych výtvarníkov Obvious. Tvoria ho Hugo Caselles-Dupré, Pierre Fautrel a Gauthier Vernier.

Ako podpis namiesto ich mena na obraze figuruje matematický vzorec.

Vravia, že je to spolupráca človeka a počítača.

Aukčná sieň Christie´s v New Yorku stanovila vyvolávaciu cenu na 10-tisíc dolárov. Dvadsiateho piateho októbra sa predal za 432 500 dolárov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

nikdy som o ňom nepočula. originálne, alebo dosť originálne veci, moderný je, niektoré veci sú skutočne skvelé, ale nezbierala by som ho, oceňujem myšlienku.

svet je v jeho svete hodne chladné miesto. čo nevadí. problém mám skôr s tými inštaláciami, tento štýl mi priveľmi nepasuje.
archeológia je skvelá. motolský strom sa mi páči. hm. musím si to ešte premyslieť :)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

V Španielsku asi majú národnú tradíciu amatérskeho reštaurovania historických obrazov svätých.

https://www.theguardian.com/artanddesign/2020/jun/22/experts-call-for-regulation-after-latest-botched-art-restoration-in-spain

Tentoraz "odborník" reštaurátor nábytku vyčistil tvár Panenky Márie a potom nanovo domaľoval..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bozinku uz zasa?

Kedze tam mali Dalí a Picasso, prilozit ruku k dokonceniu Sagrada Familia ich nepustia, realizuju sa ako sa da...

 

Naposledy to bolo ovsem kdesi v Britanii? Kde starocne drevene vzacne sochy ktosi ozivil emailovymi pastelovymi farbami...

 

:odpadnem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

keď už si @electric blue dala taký fajnový avatar, pridáme tu autora, lebo naozaj stojí zato: Shusaku Takaoka. jeho diela sa dajú dohľadať krížom-krážom po internete, tak dám namátkou jednu stránku: https://aesthesiamag.wordpress.com/2019/09/27/shusaku-takaoka-juxtaposes-pop-culture-with-classical-art-for-satire/

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov