Skočiť na obsah

Vystavenie faktúry. V čom?


Sniper

Odporúčané príspevky

idealne je Fa vystavovat v prislusnom uctovnickom programe, kedze (obvykle) su previazane priamo s uctovnictvom

pre ine - specificke pripady, by som videl dve moznosti

1. excel

2. tlacivo vytvorene niektorym SW na tvorbu tzv. formularov - odporucam rksoft.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No také niečo by mi stačilo, faktúru si spraviť sám, nech nemusím otravovať účtovníčku, skúsim Pohodu, aj ten rksoft a uvidím čo mi bude viac vyhovovať. Ide mi hlavne o to, aby som mohol fakturovať vo forme pdf a posielať emailom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tlaciva FormEdik (to su tie od rksoft) maju vlastny format, ale daju sa samozrejme "vytlacit" do pdf, ja pouzivam PDFCreator

roky tieto tlaciva pouzivame na jednoduchsie danove priznania

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 rokmi...

Čo by mala obsahovať faktúra z USA, aby u nás (teda v prebyrokratizovanej EÚ) spĺňala všetky daňové povinnosti? Oni si s tým veľa roboty nedávajú, akurát som od nich dostal US tax ID (čo som si musel vypýtať) a svoje IČO, DIČ a IČDPH si už musím doplniť zrejme sám (?) :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poziadaj ich aby tie udaje doplnili, nemalo by im to robit problem. Pri objednavke figurovali vsetky Tvoje udaje?

 

Je potrebne ich vat id a Tvoje danove udaje.

Ak s tym budu mat problem, ano, dopln si to sam, niekedy sa neda inak.

Bude to podliehat aj precleniu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

VAT nemajú, všetko čo majú, je to US tax a ešte aj to si tam budem musieť doplniť. Pri objednávke nepožadovali nič, a ani nikde nebola možnosť zadať fakturačné údaje, proste im stačí názov (firmy) a adresa. Svoje údaje si môžem dodatočne doplniť na faktúru a tak vytlačiť. Clu to nepodlieha. Holt, zlatá Amerika, tak málo byrokracie, že Európan je z toho zmätený :D
 
Takto sa fakturuje v USA :D
 
post-2-0-96587400-1480936482_thumb.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov