Skočiť na obsah

Vnímanie človeka


one

Odporúčané príspevky

Ahojte...mám na vás takú otázku...už dlhší čas ma zaujíma ako je to u ľudí s vnímaním človeka... upresním to...vnímate ho ako len ako ďalší stupeň evolučného vývoja= vyšší stupeň vývoja zvierat (v konečnom dôsledku, teda ako zviera), alebo ako niečo viac? veríte, že človek má nesmrteľnú dušu?... aký je podľa vás zásadný rozdiel medzi človekom a zvieraťom (okrem toho, že človek je schopný myslieť)? 

Viem, je to veľa otázok, stačí, keď mi odpoviete aspoň na jednu alebo napíšete nejakú teóriu, ako to podľa vás je. Ďakujem.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krásne to zhrnul Haškov dobrovoľník Marek: "Člověk by chtěl být gigantem - a je hovno, kamaráde."

 

edit:

A pre joseho spoločne s ostatnými zasvätenými vercami a božníkmi prihodím aj ďalšiu otázku v súvislosti s témou.  :zubiska:

Nespomína sa náhodou v Písme, prečo dobrotivý stvoriteľ obdaril prasa takmer štvrťhodinovým orgazmom, keď človeku dožičil iba pársekundový? Pritom máme takmer zhodný hardvér. Niektoré orgány z prasaťa sa dajú transplantovať do ľudského tela a dnes už dokonca vyrábame takzvané transgénne prasiatka, ktorým do genómu vkladáme ľudské gény, aby sme tak znížili riziko imunitnej reakcie príjemcu transplantátu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krásne to zhrnul Haškov dobrovoľník Marek: "Člověk by chtěl být gigantem - a je hovno, kamaráde."

 

Ked ta tak citam, tak by som s dobrovolnikom Marekom aj suhlasil, pri niektorych ludoch to naozaj plati. :)

 

Kazdopadne netreba zufat, veda urcite pokroci a dokaze transplantovat z prasata nielen niektore organy, ale aj ten stvrthodinovy orgazmus.

Ked nie, tak je tu este sanca, ze zaujemca sa v buducom zivote narodi ako prasa a uzije si aj tieto dary.

A mame tu aj vysvetlenie, preco sa neiktori ludia chovaju ako prasce, snazia sa len opravit chyby stvoritela :D

 

Mimochodom, osipanym sa priznava az 30-minutovy orgazmus a take potkany su schopne mat za den 20 pohlavnych stykov.

Ked uz hladas nove vyssie mety pre cloveka :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 veríte, že človek má nesmrteľnú dušu?

 Verím, že duša človeka je nesmrteľná. Duša je energia v každom jednom z nás ....  :)  a tá naša energia je súčasť inej, väčšej energie a tá energia je Boh. On bol, je a bude ... 

.. aby každý, kto v Neho verí ... :)

http://www.biblia.sk/cz/ekumenicky/jan/3/16

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked ta tak citam, tak by som s dobrovolnikom Marekom aj suhlasil, pri niektorych ludoch to naozaj plati.  :)

 

A čo potom slávny feldkurát Katz? Ten sa dožadoval, aby v ňom bol uznaný člověk - rovnocenná jednotka s prasetem. :zubiska:

 

Kazdopadne netreba zufat, veda urcite pokroci a dokaze transplantovat z prasata nielen niektore organy, ale aj ten stvrthodinovy orgazmus.

 

Som rád, že katolíckych božníkov a miništrantov neopúšťa optimizmus, nezúfajú a tešia sa na takýto pokrok! Tak držím palce, nech to tie zástupy kresťanských učencov dotiahnu do úspešného konca, aby si si to mohol užiť naplno. Len aby to nedopadlo ako pri tvojich vymyslených učencoch, ktorí skúmali, skúmali, ale ani za pol milénia nevyskúmali nič nové. :)

 

Mimochodom, osipanym sa priznava az 30-minutovy orgazmus a take potkany su schopne mat za den 20 pohlavnych stykov.

 

Vida, to som netušil. Dočítal som sa o 11-15 minútach, ale priznávam, že pokrok bádateľov v tejto oblasti sledujem iba okrajovo.  :zubiska:

Na potkanoch ma ale zaujalo aj niečo iné. Existuje druh vysokointeligentného brazílskeho potkana, ktorý žije v pralesoch a každý jedinec, ktorého sa pokúšali chovať v zajatí po pár dňoch upadol do letargie a uhynul, hoci mu v novom prostredí vedci pripravili presne také isté životné podmienky, aké mal v rodnom pralese. Dospeli k záveru, že potkanom chýbala sloboda a preto strácali záujem o prežitie. Taký človek je na tom horšie, pokojne sa nechá zotročiť, obrať o slobodu a ešte si to aj pochvaľuje.

 

Ked uz hladas nove vyssie mety pre cloveka

 

Len zase neskĺzni k domnienkam a unáhleným záverom, keď už si sa raz prehlásil za faktografa.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

človek je len zvieratko, u ktorého sa nedopatrením vyvinulo čosi, čo eufemisticky nazývame inteligenciou, ktorá je mu však zjavne na škodu. a nejaká slobodná vôľa a všetky vznešené ideály sú len ilúzia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ľudia si radi namýšľajú, že sú niečo viac, že boli stvorení pre ušľachtilé ciele, že stačí, ak sa vedia obliecť a vziať do ruky zbraň a to ich vydeľuje z prírody, spomedzi ostatných zvierat, ale v tomto sa hlboko mýlia... sme rovnaké zvieratá ako všetci ostatní a častokrát sa (ako ľudstvo i ako jednotlivci) chováme ešte oveľa horšie...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže sa zdá, že miestny expert na teologické otázky a súčasne aj známy a uznávaný faktograf elfant sa so zvyčajnou eleganciou stratil ako prd vo vetre a okrem svojho abmiciózneho plánu na transplantáciu štvrťhodinového (v niektorých prípadoch vraj dokonca až polhodinového!) prasačieho orgazmu z prasaťa na človeka tu nezanechal žiaden vlastný názor alebo odpoveď na otázky spojené s témou, rád by som sa k nej vrátil. -_-

 

Nedokázal by mi prosím niekto objasniť, akú úlohu zohráva v grandióznom stvoriteľovom pláne štvrťhodinový prasačí orgazmus? Pán predsa nespravil nič náhodne, všetko má v jeho pláne svoj dôvod i svoje miesto a preto by som sa o spomínanom fenoméne rád dozvedel viac. Veriacich by som chcel zároveň poprosiť, aby sa na tento problém pokúsili nazerať z akademického alebo aspoň z teologického hľadiska a nepresúvali ho do sexuálnej roviny, prípadne aby tento jav nezosmiešňovali vulgárnym vtipkovaním a prenášaním do oblasti ľudskej sexuality, ako to predviedol elfant. Ďakujem vopred.

 

A ešte doplním aj vlastný názor na človeka a jeho miesto medzi ostatnými živými tvormi, nech je do čoho rýpať. :zubiska:

Človeka považujem za súčasť rozsiahleho biosystému, ktorý predstavuje naša planéta. Je príbuzný a tesne spätý s ostatnými formami života, ktorý vidíme okolo nás a rôzne teologické koncepty, ako je napríklad kresťanský pojem "duša", považujem iba za obrazný a zjednodušený opis bežných biochemických reakcií, ktoré sa odohrávajú nielen v ľudskom mozgu, ale i v nervovej sústave mnohých iných tvorov. Okrem ľudskej inteligencie ma fascinuje aj inteligencia delfínov, havranov alebo aj spomenutých potkanov a ďalších živočíchov; anatómia opíc takmer totožná s ľudskou a mnoho iného. Naša planéta je nádherné a zaujímavé miesto, plné neuveriteľných foriem života. Bez ohľadu na to, či jej stvorenie pripisujeme náhode, alebo nejakej bytosti z mýtov a rozprávok. Preto je mi trocha smutno z toho, keď sledujem vývoj spoločnosti, medziľudských vzťahov, politickú scénu, rôzne formy a prejavy náboženského, rasového alebo iného fanatizmu a vravím si, že bez človeka by Zem bola možno oveľa lepším miestom pre všetko živé.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže sa zdá, že miestny expert na teologické otázky a súčasne aj známy a uznávaný faktograf elfant sa so zvyčajnou eleganciou stratil ako prd vo vetre a okrem svojho abmiciózneho plánu na transplantáciu štvrťhodinového (v niektorých prípadoch vraj dokonca až polhodinového!) prasačieho orgazmu z prasaťa na človeka tu nezanechal žiaden vlastný názor alebo odpoveď na otázky spojené s témou, rád by som sa k nej vrátil. -_-

 

Nedokázal by mi prosím niekto objasniť, akú úlohu zohráva v grandióznom stvoriteľovom pláne štvrťhodinový prasačí orgazmus? Pán predsa nespravil nič náhodne, všetko má v jeho pláne svoj dôvod i svoje miesto a preto by som sa o spomínanom fenoméne rád dozvedel viac. Veriacich by som chcel zároveň poprosiť, aby sa na tento problém pokúsili nazerať z akademického alebo aspoň z teologického hľadiska a nepresúvali ho do sexuálnej roviny, prípadne aby tento jav nezosmiešňovali vulgárnym vtipkovaním a prenášaním do oblasti ľudskej sexuality, ako to predviedol elfant. Ďakujem vopred.

 

Ked sa tu bude diskutovat, potom sa k tomu mozno aj vyjadrim. Riesenie bozieho planu so stvrthodinovym orgazmom ti kludne prenecham.

Si v tom viac doma, pre mna je to strata casu.  :)

Mozno najdes odpoved u stredovekych scholastikov v 11. - 15. storoci. Ti sa zaoberali aj riesenim podobnych problemov z teologickeho hladiska

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mna je to strata casu.   :)

 

A pritom reaguješ a to opakovane. Jeden by si pomyslel, že čas takýmto spôsobom strácaš s potešením. Ale chápem, že niektorí kresťania bývajú kvôli bigotnému postoju svojho náboženstva voči sexualite častokrát frustrovaní a preto ich takéto debaty zaujímajú, tak sa ti tentokrát ani nebudem posmievať.   :)

 

A keďže ťa prasačí orgazmus nezaujíma, pokojne ho ignoruj a venuj sa téme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naša planéta je nádherné a zaujímavé miesto, plné neuveriteľných foriem života. Bez ohľadu na to, či jej stvorenie pripisujeme náhode, alebo nejakej bytosti z mýtov a rozprávok. 

 

 

na vyske, A+

na SS a ZS, 1* 

 

inak volakedy som sa zamyslala nad tym, ze co sme, kto sme, atd, ale akosi ma to preslo. zivot ponuka vela kras a smutnych pribehov, a staci sa poobzerat, a najdeme z kazdeho rozka troska. podobne dilemy ma uz nezaujimaju, hoci rozhodne dostatocne nato, aby som sem napisala :stuart: aspon si to pokrytectvo priznavam.

 

mozno tvoj opis, resp. podobny pristup, ktory mam aj ja, je blahovy, ale je taky... surovy, a realny, a pravy. este na VS sme preberali na hodinach filozofie danu problematiku, a ako z toho vzislo, spravna odpoved neexistuje, len spravne polozene/formulovane otazky. jou. krutili sme nad tym ocami, a trucovali, ze maria tam, a preco potom na tejto hodine sme, ked nam to nic neprinesie, len problem z bytia?? ale tak, no, hmm... 

 

cloveka vnimam ako druh. zivocich, ako pozorujem, prinasa so sebou zvlastne negativnu konotaciu - ak je clovek zviera, hned sa chape ako nieco menej, nieco neerudovane, ale predsa zvierata su neuveritelne, fascinujuce stvorenia, a tym aj clovek, podobne zviera. titul z cloveka nadbytost nerobi, a ubermensch je stale iba termin. mozme sa odiet do coho chceme, ale vsetko zive je si rovne, a nadradeni nie sme. len taky pocit z toho mame. neviem. asi to ma nieco spolocne s vynalezom vojny, co jest cista ludska afera. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vnímam to takto.

 Zvieratká  sú krásne, dobré, vzácne ... sú dielom Stvoriteľa ..človek aj keď patrí do sveta živočíchov, stojí vyššie ako najvyspelejší živočích na tejto planéte. Človek je originálny výtvor. Človek má dôstojnosť..

  Áno, dýchame ten istý vzduch, žijeme pod tým istým slnkom ako zvieratá, a predsa nie sme zvieratá.

Ja, Ty, On ... človek, nie zvieratko. :) (Také zdrobleniny rôznych zvieratkovských mien pri láskovaní, to je iné) B)

 

  Čo nás robí človekom? To akí sme, ako žijeme, koľko dobra darujeme, ako vieme milovať ..

naša duša, ktorá  nevyhasne, nemožno ju zničiť .. verím, že sme dielom Stvoriteľa, stvorení na obraz a podobu Boha(podobu mentálnu, sociálnu a morálnu).

Myslím si, že všetko má svoj účel, zmysel, poslanie .. Boh nám dal vlastnú dušu, vlastné vedomie, svedomie ...sme schopní učiť sa, myslieť, pracovať, vynachádzať nové ...  človek má schopnosť a talenty ...  zo všetkých stvorení jedine človek je schopný "poznať a milovať Stvoriteľa". Na tejto planéte nie sme náhodne. Život  nie je podľa mňa náhoda.

 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krásne to zhrnul Haškov dobrovoľník Marek: "Člověk by chtěl být gigantem - a je hovno, kamaráde."

 

edit:

A pre joseho spoločne s ostatnými zasvätenými vercami a božníkmi prihodím aj ďalšiu otázku v súvislosti s témou.  :zubiska:

Nespomína sa náhodou v Písme, prečo dobrotivý stvoriteľ obdaril prasa takmer štvrťhodinovým orgazmom, keď človeku dožičil iba pársekundový? Pritom máme takmer zhodný hardvér. Niektoré orgány z prasaťa sa dajú transplantovať do ľudského tela a dnes už dokonca vyrábame takzvané transgénne prasiatka, ktorým do genómu vkladáme ľudské gény, aby sme tak znížili riziko imunitnej reakcie príjemcu transplantátu.

 

Presne tak......sme hovna, co musia pracovat a nie sexovat sestinu dna , aby sa to prasa malo ako prasa v zite. Nam musi stacit preto zopar sekund......asi tolko, kolko zadupe pri sexe zajac. Staci ako vysvetlenie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

človek aj keď patrí do sveta živočíchov, stojí vyššie ako najvyspelejší živočích na tejto planéte. Človek je originálny výtvor. Človek má dôstojnosť..

*** 

zo všetkých stvorení jedine človek je schopný "poznať a milovať Stvoriteľa".

Ta druha veta akoby mala podciarkovat tu prvu, ale popravde ju skor devalvuje 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead,

 

 vidíš to, čo chceš vidieť ... a v tom je ten problém

 

prečo je pre nás ľahšie poukázať na nedostatky iných, namiesto toho, aby sme sa zaoberali vlastnými slabosťami?

 

"Ako môžeš povedať svojmu bratovi: ‚Brat môj, dovoľ, vyberiem ti smietku, čo máš v oku,‘ keď vo svojom vlastnom oku brvno nevidíš?" (Lk 6, 42)
 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  Čo nás robí človekom? To akí sme, ako žijeme, koľko dobra darujeme, ako vieme milovať ..

ako vieme nenavidiet, bojovat aj zabijat

Boh stvoril cloveka na svoj obraz, len s tym jablkom sa to kus zašmodrchalo :(

 

a co sa zvierat tyka - nevidime do ich (netelesneho) vnutra, rovnako ako do nasho, lenze ako Eien pise, staci vediet klast otazky, nemusiem nastojit hned na odpovedi...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak......sme hovna, co musia pracovat a nie sexovat sestinu dna , aby sa to prasa malo ako prasa v zite. Nam musi stacit preto zopar sekund......asi tolko, kolko zadupe pri sexe zajac. Staci ako vysvetlenie?

 

Značím si a ďakujem, info! Ako vysvetlenie mi to síce nestačí, pretože v súvislosti s touto témou vnímam ľudstvo ako celok a nie ako jednotlivé spoločenské vrstvy, ale aj tento náhľad na stvoriteľov zámer mi pripadá rovnako zaujímavý, ako elfantov plán na transplantáciu orgazmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedokázal by mi prosím niekto objasniť, akú úlohu zohráva v grandióznom stvoriteľovom pláne štvrťhodinový prasačí orgazmus? Pán predsa nespravil nič náhodne, všetko má v jeho pláne svoj dôvod i svoje miesto a preto by som sa o spomínanom fenoméne rád dozvedel viac.

 

Valčik ja síce nie som veriaci v takom zmysle, ale odpoviem ti:

 

Cesty stvoriteľa (Božie cesty..., cesty Pána)  sú nevyspytateľné. :)

 

No dúfam, že som nič nezosmiešnil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead,

 

 vidíš to, čo chceš vidieť ... a v tom je ten problém

 

Ale takí sme predsa asi všetci ...

A na druhej strane ... v tomto virtuálnom svete si utvárame obraz iba z toho čo je napísane,

nedokážeme čítať myšlienky iných.

Všetko napísané si vysvetľujeme tak, ako to prijíma naša myseľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

a co sa zvierat tyka - nevidime do ich (netelesneho) vnutra, rovnako ako do nasho, lenze ako Eien pise, staci vediet klast otazky, nemusiem nastojit hned na odpovedi...

:) nie, nevidíme, ale myslím si, že aj zvieratá, kvety ... majú dušu. a čo sa týka človeka, náš vnútorný hlas je najlepší spôsob, ako nazrieť do svojej duše.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Mne sa páči myšlienka, že aj zvieratá majú dušu.

Bez nich by - teda aspoň ja - som bola ochudobnená o niečo milé.

Ak je tak, že my ľudia sme ako najvyššie bytosti zeme dostali za úlohu spravovať svet a "panovať" nad rastlinnou a živočíšnou ríšou, potom v tom ale nevidím podriadiť si všetko natvrdo a čo sa nechce podriadiť, tak šups s tým do večných lovíšť, či povolenie zabíjať všetko čo sa nám kedy zachce a ničiť, ale vidím veľkú zodpovednosť. A vidím starostlivosť o to, nad čím máme moc.

Vnímam človeka vo všeobecnosti ako budovateľa, ničiteľa i ochrancu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov