Skočiť na obsah

Macejkov syndróm? - o slovenských reštauráciách


alamo

Macejkizmus?  

1 člen hlasoval

  1. 1. Čo si myslíte o názore reštauratéra Macejku?

    • Macejka má pravdu
      0
    • Macejka sa mýli
    • Macejka je hovädo.. zaslúži si skrachovať.. kým u nás bude prekvitať "Macejkizmus", nebudú naše služby na úrovni
      0


Odporúčané príspevky

trpia slovenský podnikatelia "Macejkovým syndrómom"?
istý reštauratér Macejka povedal
 

Majiteľ reštaurácie: Ľudia si nekúpia iný nápoj, ak je voda zadarmo

Je pohár vody zadarmo?
„Bohužiaľ, túto službu neponúkame. Pokiaľ ju u nás ponúkate, ľudia ju začnú využívať a nepredáte iné nápoje. Ku sto obedom si dá pätina ľudí nápoj a zvyšok si dá vodu zadarmo. Tak by sme neprežili. Slováci sú takí, že čo je zadarmo, tak toho chcem veľa. Nekúpia iný nápoj, ak dostanú vodu zadarmo.“

http://www.sme.sk/c/6872509/majitel-restauracie-ludia-si-nekupia-iny-napoj-ak-je-voda-zadarmo.html

podľa mňa to radšej pre istotu ani neskúšal..
mno.. ja asi nie som "typický slovák razený podľa Macejku", kúpil by som si pivo, aj keby predo mnou stál hektoliter vody z vodovodu zdarma..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som vodovy typ. Ale ja kludne za vodu zaplatim, pretoze pijem takmer vylucne len tu. Ak by sa hodilo k jedlu trebas vino, ci pivo, tak nemam problem, ale voda je u mna vzdy top.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto, čo teraz prezentuje nejaký pán Macejka v letnom rozhovore uhorkovej sezóny, prinášajú médiá so železnou pravidelnosťou, zvyčajne rozhovorom s nejakém reštauratérom, kuchárom, majiteľom ...
vždy prídu k podobným výsledkom, aj z jednej, aj z druhej strany:

 

ľudia si u nás k obedu nebudú objednávať dva deci červeného, lebo každý chodí do práce alebo autom.
k typu obedov, na aké sa u nás chodí, je zvyčajne normálnym pitím minerálka, prípadne kofola, nezaťažuje, rýchlo sa dá vypiť, a utekať do práce

chodíme z času na čas v Šali do jednej reštaurácie, kde k obedu patrí bezplatne celá litrová fľaša minerálky, stojí na stole, kedykoľvek tam človek príde na obed, neotvorená nová fľaša, každý si naleje, koľko chce, kto nechce, objedná čosi iné ...

a majú stále plno, pretože varia chutne, na výber tri jedlá už uvarené, to je pre bežného obedára normálne obedné jedlo, obsluha je vynikajúca, atmosféra domácka ...

a reštaurácia kvitne už dlhé roky, a nerobí im problém zadarmo napustiť aj vodu, či darovať fľašu minerálku každému stolu ... aj takto sa robí dobrá reštaurácia.

 

 

je pravda, že slovenský a český obedovač veľmi rád ušetrí, čo je zadarmo, toho naberie za plnú igelitku, ale nenačapovať vodu nie je riešenie

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

v nemenovanej Pizzerii, kam si raz za čas zájdem na obed, zvyknú k menu ponúkať krčah vody s nakrájaným citrónom, ale veru som nepátrala, či sa za to platí alebo nie (vždy som tam platila gastráčom a nestarala som sa o centy). V cene je - to viem - aj dezert, čo zvykne byť štrúdľa.

Tá voda mi vyhovuje, nemusím tie sladké nápoje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov