Skočiť na obsah

Janka R

Odporúčané príspevky

Názov témy som si požičala z  názvu  básne istého môjho dávneho známeho- ja ho volám Básnik , ktorú napísal pre svoju manželku.

 

Je máj, čas lásky a tak sa hrám s tým názvom...je ono veľké tajomstvo lásky? otvárame srdce naplno iba jednej bytosti vo svojom živote?  iba jednej a navždy? :kvet: ako Malý princ svojej Ruži?

 

Celá báseň Top secret o láske

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

styri otazky, tri odpovede

 

1. ano, a preto je to tajomstvo, darmo do toho bude ktokolvek vrtat

2. nie

3. nie

4. ? (kto vie, ako to s Malym princom naozaj bolo ?)

 

mimochodom, je pekne, ked muz napise basen pre svoju manzelku. Pekne, ako ktorekolvek ine vyznanie lasky, pretoze zeny su tu na to, aby sme ich milovali a manzelky zvlast.

Ale ta basen je, ... no, ako to jemne povedat... naozaj dost zla... ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ta basen je otrasna.... abab...obycajny striedavy rym..ak by ten dotycny nieco take recitoval v max. tak 15-tich rokoch a nepublikoval to...bolo by vsetko v poriadku...

 

otazke nerozumiem, co znamena otvarat niekomu srdce???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k básni asi toľko, že je pekné, keď manžel píše manželke báseň, a keď majú skvelý vzťah aj po x či y rokoch

samotná báseň je romantizujúca klasika, klasik by zaplakal, k jej kvalite sa nebudem vyjadrovať, je to básničkárenie. rýmy sú bežné textárske barličky.

je pekné, že ju napísal, a zostáva dúfať, že skutočne vážne a úprimne.

 

Názov témy som si požičala z  názvu  básne istého môjho dávneho známeho- ja ho volám Básnik , ktorú napísal pre svoju manželku.

 

Je máj, čas lásky a tak sa hrám s tým názvom...je ono veľké tajomstvo lásky? otvárame srdce naplno iba jednej bytosti vo svojom živote?  iba jednej a navždy? :kvet: ako Malý princ svojej Ruži?

Malý princ a jeho ruža tu nie sú práve najpopulárnejšie postavičky / viď tému o ňom :) /, nemajú tu len priaznivcov :)

 

veľké tajomstvo lásky je asi tak veľké, ako ktorýkoľvek počin, ktorý človeka zasiahne kdesi, čomu rád hovorí srdce a keď zasiahne, nie je obrany ... ale či jednej a navždy, či niekoľkokrát za život, je závislé na založení toho daného človeka ...

v knihách ani filmoch nemusím tie "veľké osudové lásky", ktoré zákonite končia tragicky a dramaticky.

nechápem ich, prekážajú mi, neverím im, lebo tie priveľké prežívania sú zvyčajne klamavé ...

myslím si, že aj keď láska tak kvalitne zasiahne, vždy by v tom mal byť aj rozum ... ale to zasa záleží na človeku, aj s otváraním srdca a zatváraním hlavy, často. láska je hlavne slepá.

 

 

pritom som bola od škôlky takmer furt do niekoho zamilovaná, a niekedy strašne nešťastne, a veľmi  ... a naopak, o čom svedčí zopár v inej téme vymenovaných vyznaní lásky, a obrovskú báseň, ktoré sa kedysi dávno ku mne dostali ... : )
 

 

/ mimochodom, téma o vyznaniach lásky tu je, okrem iných vyznaní sa tam píše o najroztodivnejších vyznaniach lásky, aj o básňach, ktoré zamilovaní poslali ... a dostali... : ) /

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otazke nerozumiem, co znamena otvarat niekomu srdce???

to bude mať nejakú súvislosť s kardiochirurgiou príp. patológiou ;)

 

kvalitu básne nekomentujem, prikláňam sa k tomu čo napísali D´Ady a Hellé.

 

inak je zaujímavé, dokonca si trúfnem povedať že až príznačné, že v podobných témach pre kľúčové slovo: láska, vzťah, tajomstvo sa ako prvá objavuje Tunguzská katastrofa :hufi:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

báseň je nádherná..stačí jej otvoriť srdce a nechať ju na seba pôsobiť :) 

obávam sa že to nepôjde, Raymond Chandler ma oslovuje viac ako Puškin :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa to až tak moc nechytilo... síce celkom pekné, ale až moc sladké mi to príde. A to som sa náramne snažila otvoriť srdce tomu.

Viac sa mi páči mi napríklad toto:

 

Spútať ti krídla, aká to bláznivosť!

Cez rieku svojvôle nevedie k láske most.

Spi, milý, pokojne, bdie nad tebou žena,

ktorá nikdy nie je tvojou láskou unavená.

Pre tvoje krídla je tá jej klietka malá

jej ráno ostane, aby spomínala.

 

nepamätám si, kde som to čítala, ani neviem, kto to napísal. nejak sa mi to vynorilo z pamäti. A vnímam to tak, že partnerovi, ak si chce človek zachovať jeho lásku, musí dať aj nejaký priestor pre neho.

 

myslím si, ba čo myslím, som presvedčená, že pre väčšinu ľudí jediná osudová láska neexistuje. Človek sa môže zaľúbiť X-krát, a môže viac vzťahov náramne intenzívne prežívať. na niektoré tie vzťahy si po čase ani nespomenie, iné sa mu nezmazateľne vryjú do srdca a do pamäti, a z času na čas si na ne pospomína. Skrátka, ak to nevyjde s jedným, tak keď to prebolí, a objaví sa dakto iný, ideme dalej, no nie? moja nebohá babka hovorievala, že pro jedno kvítí slunce nesvítí, a mala pravdu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak Vilma, láska je sladká...rovnako sladučko sladká ako na zomretie boľavá.

to game : a nemusia sa pri tom robiť nejaké drámy ,,,

áno, samozrejme, treba ísť ďalej, žiť ďalej a povedať si...čo povedať- uveriť tomu, že pre jedno kvítí slunce nesvítí. no čo ak sa naplno vieme otvoriť- rozumej  prežívať extázu -  iba s jednou bytosťou?   mňa z tejto možnosti dlhé roky chytala priam panika :) ale už som mierne schopná pripustiť, že je to možné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je pravda, že poznám osobu, ktorá je s jedinou láskou svojho života už viac ako 30 rokov, viem, že pred ním nikoho nemala, ani on pred ňou nie, zoznámili sa ešte keď boli obaja skoro deti, prešli všeličím, mali po asi 20 rokoch spoločného života naozaj ťažkú skúšku, ale stále sú spolu. Výnimočne pre zopár jedincov tá jediná láska - zatiaľ - existuje, ale v princípe u naprostej väčšiny ľudí to tak nefunguje. Len málokto ostane celý život s hneď prvým človekom, ktorého spozná a do ktorého sa zakuká.

 

..no čo ak sa naplno vieme otvoriť- rozumej  prežívať extázu -  iba s jednou bytosťou?   mňa z tejto možnosti dlhé roky chytala priam panika :) ale už som mierne schopná pripustiť, že je to možné...

Tu sa vynárajú 2 možnosti:

1)  s niekým chémia funguje, s iným, čo ako je super, chémia nefunguje. Smola, že fungovala len s tým jedným, a prichádzajú samí takí, s ktorými chémia nefunguje. Ale vždy je tu šanca, že príde niekto, s kým fungovať bude.

2)  sú ľudia, ktorí keď sa naplno otvoria a sa "popália" (možno že natrafia na chrapúňa, ktorý im to po rozchode ešte "osladí"), v ďalšom vzťahu sa už boja dať do toho všetko, alebo ako ty hovoríš - otvoriť sa naplno. Potom naozaj extáza bola pre toho jediného, ale nie zato, že by ďalší vzťah neprišiel, ale zato, lebo sa nechce zasa "popáliť".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

som si opäť prečítala odpovede, no a upresním,že táto téma sa týka lásky, tzv.osudovej. Viem na 100% že sa môže stať. Viem, že nemusí dopadnú práve šťastne. ale s tým jedným človekom akoby toho druhého spájalo nejaké neviditeľné večné puto. lietajú mu za ním myšlienky, vracia sa mu túžba...proste vie, že spolu prežili alebo BY prežili extázu. Občas bývajú prekážkou rozdielne povahy a z lásky ,ktorá mala byť každodenná  sa stane láska osudová :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

noo - stále si myslím, že tých osudových lások môže byť aj viac. Mne sa teda nezmazateľne vryli do pamäti 4 vzťahy...a o každom som si v danom čase myslela, že to je ten osudový... :zubiska:

keď si uvážim, že to bolo v rozpätí od mojich 17 rokov do 26, kedy som si zobrala Flinstona, tak to nie je zas tak moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

otazke nerozumiem, co znamena otvarat niekomu srdce???

 

To je zložitá vec. Brácha mi ju podrobne vysvetľoval, keď stážoval na kardiochirurgii, ale už som to všetko pozabúdal.

 

inb4 Jezis je laska!11!!&

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he, netušila som, že k pochopeniu nejakej básničky ja potrebný by-pass, zaplátanie daktorej srdcovej priehradky alebo náhrada mitrálnej či akej chlopne, predsa sa nebude srdco otvárať len tak pre srandu králikov...to sú mi novinky.  :) Mať neviem ako dlho mimotelový obeh neni sranda, vraj sa pri tom ničia tie krvné doštičky, čo majú na svedomí zrážanlivosť, trombocyty...?...ak táram, tak mi prepáčte nedostatočné vedomosti v tejto oblasti.

Láska je jednoducho láska, existuje fúra básničiek o láske a každému sa páči či nepáči dačo iné, koľko ľudí, toľko názorov Niekto vie o tom kvetnato rozprávať, iný nie. Ale je to solídna inšpirácia k tvorbe viac či menej vydarenej.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov