Skočiť na obsah

Ako zapojiť UPC CA modul (DVB-C)?


weirdo

Odporúčané príspevky

Halo,

 

myslel som si ze som technicky zdatny, ale toto mi prijde nad moje chapanie.

 

Objednal som samoinstalaciu kablovky s CA modulom. Zadal som vsetky potrebne parametre podla navodu, ale ziadne stanice mi nenaslo. Potom ma napadlo - aha, chyba kabel. Mal som zapojeny len klasicky pre DVB-T. Skusal som teda podla navodu zapojit kabel do rozvodu od UPC, lenze ten tam ma len dierku na koax (s minicudlikom v strede), no na mojej telke je tato diera oznacena len na DVB-S. Ten klasicky kabel, co ide do rozvodov, tam nenapasujem. Teraz neviem, ci ma zmysel kupovat novy kabel, ked podla navodu od telky budem zapajat satelit. Vlastne neviem, co s cim prepojit.

 

Mam Sharp Aquos LC46LE830.

 

Pls help. Dakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 2
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • elfant

    1

  • weirdo

    1

  • Ryan Giggs

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Najaktívnejšie dni

Koaxial z kablovky strcis do TV vstupu kam to pojde, bez ohladu na oznacenie vstupu.

V nastaveni TV povolis CA modul, aby ho TV spoznal

Podla navodu spustis vyhladavanie stanic.

 

Radim si poriadne precitat navod instalacie CA modulu, byvaju tam niekedy problemy, ked sa nedodrzi spravny postup.

 

Podla popisu prijimaca na internete by si mal mat vzadu vstup na satelit a vedla neho klasicky vstup na koaxial - kablovka.

 

Pokial mas na vystupe kablovky srobovaci konektor, tak musi zmenit kabel, alebo preletovat koncovku.

 

Alebo si zozen redukciu F konektor F/ Koax M

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hneď vpravo vedľa satelitneho konektora maš konektor pre klasicku antenu. Su hneď vedľa seba, tak neviem kde je problem. Je to samica.

Na kabli potrebuješ mať samca:

http://www.sencor.sk/antenne-kable/sav-126

 

Takže ak maš na kabli tiež samicu ako v tv, tak ako piše elfant, potrebuješ redukciu. Alebo lepšie, kupiť koncovku a vymeniť. Stoji to par halierov a vymenu zvladne aj opica.

 

Problemy s ladenim byť nemôžu, voľne širene (a aj kodovane v zakodovanom stave) stanice to musi naladiť aj bez CA modulu bez problemov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov