aljak63

Odporúčané príspevky

...::: Majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov 2013 :::...
- IIHF WORLD U18 CHAMPIONSHIP 2013 -

V polovici apríla sa začínajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov 2013

World U18 Ice Hockey Championships 2013 bude hostiť ruské krasnodarské mesto Soči

Zápasy sa budú hrať na 2 štadiónoch: Bolšoj (kapacita 12 000) a Šajba (kapacita 7 000)

Majstrovstvá sveta "18" začínajú 18.apríla 2013, a vyvrcholia bojmi o medaile 28.apríla 2013

Majstrovský titul z MS 2012 z Česka budú obhajovať hokejisti USA (vyhrali posledné 4 MS)

Strieborní boli opäť Švédi, ktorí na minuloročnú finálovú prehru 0:7 určite nezabudli

Bronz získali minulý rok Kanaďania, ktorí budú opäť patriť medzi najväčších favoritov

Formát MS "18" : V dvoch 5-členných skupinách sa hrá systémom každý s každým - teda každý team odohrá 4 zápasy. Body sú prideľované klasicky: 3 body za víťazstvo v základnej hracej dobe, 2 body za víťazstvo v predĺžení/nájazdoch, 1 bod za prehru v predĺžení/nájazdoch, 0 bodov za prehru v základnej hracej dobe. V prípade rovnosti bodov rozhoduje o postavení v tabuľke vzájomný západ. Po odohraní základných skupín postupujú štyri prvé teamy do štvrťfinále, posledné teamy oboch skupín hrajú na 2 víťazné zápasy v súboji o záchranu, z ktorého napokon porazený team zostupuje do I.divízie. Vo štvrťfinále sa stretnú teamy podľa klasického kľúču: A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B4. A potom už je to klasika - víťazi postupujú do semifinále a z neho následne vzídu zápasy o cenné kovy.

Zloženie základných skupín MS "18" 2013

...::: A-skupina :::...

...::: B-skupina :::...

• Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS "18" - 23.apríl 2013 :::...

Dnešné zápasy zakončili skupinovú fázu a spoznali sme štvrťfinálové dvojice

Rusi a Kanaďania vyhrali skupiny a už len tieto 2 teamy si držia neporaziteľnosť

• SVK.pngSlovensko vs. LAT.pngLotyšsko

...::: Majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov 2013 - I.divízia :::...

5. FRA.pngFrancúzsko - 5 - / 1 - 1 - 0 - 3 / - (14:19) - 5 pts

Legenda: Umiestnenie. - TEAM - počet zápasov - / výhry - výhry ot/so - prehry ot/so - prehry / - (skóre) - body

Tabuľka: I.divízia MS "18" - B-skupina:

2. JAP.pngJaponsko - 5 - / 3 - 0 - 0 - 2 / - (23:8) - 9 pts
  3. AUT.pngRakúsko - 5 - / 3 - 0 - 0 - 2 / - (21:18) - 9 pts
  4. POL.pngPoľsko - 5 - / 3 - 0 - 0 - 2 / - (18:21) - 9 pts
  5. UKR.pngUkrajina - 5 - / 1 - 0 - 0 - 4 / - (17:24) - 3 pts

• Pridať bod 2

...::: Výsledky MS "18" - 25.apríl 2013 :::...

Postup do semifinále si dnes vybojovali Fíni, Američania, Kanaďania a Rusi

Fináloví súperi z posledných troch rokov USA a Švédsko sa stretli hneď vo štvrťfinále
a po vysokej výhry Američanov je jasné, že Švédi zostanú po 3 striebrách bez medaile

Rusi a Kanaďania zostávajú aj po svojich 5 zápasoch na šampionáte stále nepokorení

V súboji o záchranu zvíťazili Slováci nad Lotyšmi - hrá sa však na 2 víťazné zápasy

...::: Semifinálové zápasy :::...

• RUS.pngRusko vs. USA.pngUSA
  • CAN.pngKanada vs. FIN.pngFínsko

...::: Výsledky MS "18" - 26.apríl 2013 :::...

Po dnešných dvoch semifinálových derby je už rozhodnuté kto bude bojovať o zlato a kto len o bronz.

V prvom semifinále vyzvali Fíni vynikajúcich Kanaďanov. V pomerme vyrovnanom zápase sa však napokon prekvapenie nekonalo a Kanaďania si udržali svoju nepremožiteľnosť aj vo svojom 6.zápase na MS - nad Fínmi zvíťazili 3:1. Kanaďania sa dostali do finále MS "18" po 5 rokoch - naposledy hrali vo finále v roku 2008, kedy proti Rusom slávili zlato. Fíni po dvoch rokoch bez medaile napokon mieria len do súboju o bronz.

Druhé semifinále bolo omnoho napínavejšie. Doteraz nepokorení domáci Rusi si zmerali sily s majstrami sveta z posledných 4 rokov Američanmi. Ich súboj napokon za stavu 3:3 vyústil až do samostatných nájazdov, kde slávili víťazný triumf Američania. Hokejisti USA tak mieria po 5.krát v rade do finále a po štyroch zlatých úspechoch budú proti rivalom z Kanady bojovať o svoj ďalší titul. Už teraz je však jasné, že Američania svoju medailovú sériu natiahnú už na 10 rokov - od MS 2004 dokázali vždy vybojovať medailu. Domáci Rusi utŕžili dnes svoju prvú prehru na MS a po minuloročnom medailovom pôste budú chcieť zopakovať aspoň bronz spred 2 rokov.

V súboji o záchranu Slováci vyhrali nad Lotyšmi aj v druhom zápase a napokon sa zachránili v Top Division. Lotyši prehrali na MS všetkých 6 zápasov a zostupujú do I.divízie. Namiesto nich sa budúci rok kvalifikovali späť do Top Division mladí hokejisti z Dánska.

...::: Zápas o zlato :::...

• CAN.pngKanada vs. USA.pngUSA

...::: Zápas o bronz :::...

• RUS.pngRusko vs. FIN.pngFínsko

...::: Výsledky MS "18" - 28.apríl 2013 :::...

A je dobojované. Dneska sa v ruskom Soči rozdávali medaile.

V kanadsko-americkom finále sa to vyvíjalo naozaj zaujímavo. Po tom ako Kanada viedla po 1.tretine 1:0 sa Američanom podarilo do polovice zápasu skóre otočiť a viedli 1:2. Avšak do konca 2.tretiny sa Kanaďanom podarilo vyrovnať a vzápätí aj dostať do vedenia. Stav 3:2 sa už nezmenil - Kanada na tomto turnaji nenašla žiadneho premožiteľa a po 5 rokoch opäť slávia titul majstrov sveta na MS do 18 rokov. Američana po 4 rokoch nadvlády odchádzajú z majstrovského trónu a tentokrát odchádzajú "len" so striebornými medailami - na posledných 10 MS vždy dokázali vybojovať medailu.

O bronz bojovali domáci Rusi a Fíni. Už po 10 minútach zápasu viedli Fíni 0:2, domácim Rusom sa v polke zápasu podarilo už len znížiť na konečných 1:2. Fíni tak Rusom oplatili prehru zo základnej skupiny (kde Rusi vyhrali 3:1) a po 2 rokoch bez medaile dokázali získať aspoň bronz. Domáci Rusi zostávajú napokon rovnako ako minulý rok bez medaile - ich posledný medailový úspech bol v roku 2011, keď v Nemecku získali bronz.