Skočiť na obsah

Výškový rozdiel medzi partnermi


flora

Odporúčané príspevky

Čo vravíte na výškove rozdiely medzi partnermi.  Je to pre vás podstatné, alebo ak si s ním rozumiete tak také "detaily"  neriešite?

Pridávam video z Krausovej show,  kde žena naozaj malého vzrastu vraví, že má parnera s výškou 192 cm.  Toto naozaj nie je bežné je to extrémny rozdiel, ale prečo potom  niekedy robíme tragédiu z minimálneho rozdielu?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1176221164-uvolnete-se-prosim/210522161800018/obsah/114166-irenea-virtova/

Muži viete sa cez to preniesť ak ste od partnerky nižší, alebo je to pre vás nepredstaviteľné?  Ženy  začali by ste chodiť s mužom, ktorý je nižší ako vy? Dajte vlastné pohľady, skúsenosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no dobre, začnem, je to zaujímavá otázka. nie raz som o tom premýšľala, v časoch randenia a hľadania partnera bežne. a viem, že mi prekážal a prekážal by mi ten "opačný" výškový rozdiel : aby môj partner bol nižší než ja.


je to nejaká psychozáležitosť ... rozoberala som to a rozumovala nad tým v tých časoch, teraz si to všímam, a uvedomujem si, že si výškové rozdiely medzi partnermi všímam.

ale teraz už to dlho neriešim ako životne dôležitú záležitosť, len registrujem, že to tak je ...


nevadia mi výškové rozdiely opačné, keď sa žena schová pod pazuchou muža, to je v pohode, keď sú muž a žena rovnako vysokí, v pohode, ...
na ulici zaregistrujem pár, kde je muž nižšší, alebo zdanlivo nižší / ženine opätky / od partnerky ... a pomyslím si, že by mohla nosiť opätky nižšie.
ja musím mať partnera o kúsok vyššieho, aj keď je to len pár centi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vyššia žena by nevadila, páčia sa mi skôr vyššie (mal som mladú, ktorá mala 180cm, ja mám tiež) ale tá keby si dala vysoké podpätky, tak by to predsa len vyzeralo odveci. Preto pre mňa je ideál niekde medzi 165-175 cm (+-), ináč som spozoroval, že veľká väčšina žien má okolo 165cm, čo je zrejme štandardná výška. Ale pod 160cm, to je už naozaj málo (minimálne pre mňa určite).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ženy  začali by ste chodiť s mužom, ktorý je nižší ako vy? Dajte vlastné pohľady, skúsenosti.   

keď ma trafil pred 28 rokmi Amorov šíp, tak mi ani svätená voda nepomohla  ... :smilieee:

 

manžel je vyšší ako ja, ale nemyslím si, že ak by bol rovnako vysoký, alebo  nižší, že by mi to  vadilo .. dvaja keď sa milujú a rozhodnú sa spolu žiť .. , tak také vecí akosi neriešia ...

poznám od nás správnu babu, ktorá si vzala nižšieho  chlapa o hlavu ... niektorí ľudia sa trošku divne na nich pozerali .. , ale dôležité je, že oni sa dvaja ľúbia :) a že im to v manželstve klape.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznám pár, kde žena je podstatne vyššia ako muž.  Je to už starší manželský pár, vychovali asi päť detí, ktoré už  majú svoje rodiny.  Tak som nad tým rozmýšľala, že  v takom manželstve, pri toľkých starostiach a xy rokoch manželstva, niečo také ako výška, je úplne nepodstatné.   

Samú ma niekedy prekvapuje, že u niektorého muža, nižšieho odo mňa si to nejak nevšímam. Vôbec to neberiem ako jeho mínus.  A naopak zas,  niekoho ani nie tak nízkeho si automaticky zaradím do kolonky " nízky". 

Myslím, že je to o tom, ako toho človeka vnímam. Skôr  zaváži  množstvo iných vecí. Myslím, že by mi nevadil ani nižší partner, ak by pre mňa bol úžasný inak. 

To aké topánky si dievča zoberie zvyknú riešiť mladšie ročníky.  Je to všetko tak trocha o sebavedomí.

Mňa by zas skôr dostal muž, ktorý by povedal : " kľudne si vezmi aj tie 10cm sandálky.  Mne sa v nich strašne páčiš."   :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o aké topánky si dievča zoberie zvyknú riešiť mladšie ročníky.  Je to všetko tak trocha o sebavedomí.

Hlavne o pohodlí, veľa žien topánky na vysokom podpätku odmieta, lebo sa v nich zle chodí. Ale je to sexi a keď žena vie, že na chlapa spraví dojem, tak sa treba obetovať!!! :D

V tomto prípade majú výhodu ženy okolo 165-170cm. Mne sa to páči, ale akosi si moc neviem predstaviť, kebyže sa mám pozerať na svoju partnerku tak, že musím zakloniť hlavu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel popravde vysoké opätky nie su pohodlné.  Sú však vysoké opätky úplne nenositeľné, potom opätky nepohodlné a dokonca sa nájdu aj topánky vysoké pokojne nositeľné.  Porovnať s teniskami v pohodlnosti sa samozrejme nedajú. :)

Vysoké topánky sú však  o niečom inom.  Je to o pocite.

 Áno správne romanticky a krásne je to tak, že žena zakloní hlavu, postaví sa na   š p i č k y  a môžu sa pobozkať.   :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze, Axel, si ta skrtam...

 

hm..no ja mam 160cm/ak mam byt uprimna tak 159/ a ak by som chcela nizsieho, tak by som musela randit so zahradnymi trpaslikmi :lol:

moj partner nie je tiez nejako zavratne vysoky ma 170cm.. /a to mi mama furt vravela, najdi si nejakeho vysokeho, lebo ti nebude mat kto povesat zaclony..ale laska je slepa a zaclony neznasam/

 

ono je to nejako v nasej kulture vzite, ze muz ma byt vyssí..a ak vychadzame z toho, ze by mal zenu aj ochranit..tak predstava 190 cm vysokej krasky schulenej v naruci 160cm muzicka je vcelku vtipna... :lol:

 

muzi su jesitni..vid byvaly francuzsky prezident..uboha Carla Bruni cupkala okolo neho v balerinkach...rovnako ako moja kolegyna okolo toho svojho - lebo su rovnako vysoki..

 

ak som si ja dala 10 cm stekle a isla kuknut ci nie som vysia ako partner, ten s kludom anglicana zahlasil, ze kludne tak mozem ist..ze aspon bude mat dobry vyhlad :eehmm:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy som myslím nič také neriešila, dokonca všetci moji frajeri boli vysokí +- ako ja, a iba jednému vadilo, že keď si dám vysoké topánky, som vyššia ako on, a to bol celkove blbec a veľmi rýchlo som ho poslala do preč... a akurát cez víkend sme sa na túto tému bavili so zvieratkom, že sebavedomému chlapovi predsa nemôže vadiť, ak je baba vyššia ako on... myslím, že výška nesúvisí s kvalitou manželstva - suseda sa vydala za rozvedeného muža o viac ako 20 rokov staršieho, o hlavu nižšieho - z pohľadu nezainteresovaných totálne neprimeraný partner - sú spolu už skoro 40 rokov... jej sestra si vzala partnera podľa týchto kritérií vhodného a rozviedli sa ani nie za 10 rokov...

ja síce nosím topánky prevažne bez podpätkov, ale ak si náhodou obujem vysoké, nemám žiadne inštrukcie ohľadne toho, aké vysoké ešte môžem a aké už nie - a mám jedny také, že potom som už vyššia :-)

 

(a okrem toho, že záclony som dávno zrušila, máme na taléto účely doma REBRÍK !) :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo by to nebolo normálne? myslíš, že existuje nejaký zákon, o koľko musí byť muž vyšší od ženy? v živote záleží na úplne iných veciach než na tom, kto koľko meria...

fuňo, koľko manželstiev a vážnych vzťahov máš za sebou? v koľkých z nich bola výška naozaj dôležitá?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie ziadny zakon neexistuje ale je to dost na hlavu pripada mi to tak kedze muz je hlavou rodiny,a ked je v tomto pripade vyssia zena ako keby dominovala nad vsetkym a tym padom sa muž straca. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne na toto som myslela. :)  

Muž, ktorý si je istý sám sebou, z ktorého vyžaruje také sebavedomie, toto predsa nebude riešiť.  Je pánom situácie, keby mal pri sebe ženu vyššiu o  hlavu. 

Je úžasný a fantastický a ani na chvíľu nerozmýšľa nad tým že je nižší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

funňo, ty máš asi fakt tých 17... ak aj je muž hlava rodiny, myslíš, že je ňou kvôli svojej výške?

proste mi to pripada debilne aby bol muz mensi ako zena to je vsetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

proste mi to pripada debilne aby bol muz mensi ako zena to je vsetko.

to je presne ten názor chlapca, ktorý bez ohľadu na fyzický vek ma názory 17-ročného... ak je chlap o pol hlavy vyšší od ženy, ešte stále to nemusí byť správny chlap, s ktorým sa dá žiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nie som nervózna, iba sa ti pokúšam vysvetliť, že v živote záleží na dosť iných kvalitách človeka a výška je obyčajne to posledné, čo treba riešiť... a kým každú vec, ktorá je pre teba osobne nepochopiteľná budeš komentovať týmto posmešným panáčikom :hufi:, budú na teba ľudia takto reagovať aj naďalej a budú si o tebe myslieť, že si veľmi mladý a veľmi neskúsený...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

existuje nejaký zákon, o koľko musí byť muž vyšší od ženy?

Neexistuje, ale u mňa z praktického hľadiska je to lepšie, keď žena je nižšia okolo 10cm. Ešte nižšia môže byť, ale vyššia už moc nie. Zdôrazňujem z praktického hľadiska, nie či sa mi to páči alebo nie.

 

A prestaňte tu chatovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neexistuje zákon, a je jasné, že vyšší chlap neznamená bezpečie, a to, čo sa od vyššieho chlapa bežne a tradične očakáva ...
kto vie prekročiť túto hranicu, je dobre ... kto nie, aj tak dobre, tam sa hľadá zrejme akási konvencia, čosi tradičné, očakáva sa od chlapa niečo ochranárske ... a drobnejšia žena chce byť ochraňovaná, aj podvedome.

na druhej strane poznám jeden pár / poznala som /, kde chlap bol menší, opilec a zurvalec, ktorý držal v haptáku svoju o pol hlavy vyššiu manželku a rodinu celé roky.

 

 

funi nechatuj, k téme prosím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov