Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

informator, keď chceš napísať niečo k prehláseniu pápeža Františka, ktoré od včera prenášajú a prinášajú všetky možné médiá v znení podobnom tomu odcitovanému a tomu príspevku,  tak sa vyjadri k veci a nehraj sa na tajomný hrad v karpatoch.

 

 kde spomínal pápež aids? kto kde práve spomína aids, okrem teba?

všetci vieme, vrátane teba, ako je to s aids a postojom ku kondómom, jedinou akou takou obranou proti aids a k antikoncepcii v rkc. to sme mnohokrát predebatili, inde. chceš o tom znovu debatiť? keď už si začal, v pohode ...

či o čo ti ide?

 

toto je ale príspevok výslovne k vyhláseniu o zike a k  zike, je to tam napísané, a pápež sa tak vyjadril. dokonca zdôvodnené voľakedajším rozhodnutím Pavla VI. vo výnimočnej situácii.

 

o čom básniš, prosím ťa?

k veci, a k aktuálnemu vyjadreniu pápeža ohľadne bráneniu počatia detičiek so zika vírusom, poprosíme, keď máš čo,

prípadne porovnávaj s aids, môžeme kľudne, ale nevkladaj mi do úst a prstov a do môjho príspevku niečo, čo si si primyslel za pochodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viac menej som reagoval na tento tu dolu prispevok (teda cast)...

 

 

pápež František sa rozhodol použiť zdravý rozum pri hrozbe menom zika  - a vybrať v tomto prípade menšie zlo:

vo výnimočnej situácii radšej zatracovanú antikoncepciu, ako tisíce postihnutých detí a z pohľadu viery mnohokrát horšie interrupcie.

 

.....lebo z neho "vanie", ze vsetky rozhodnutia-doporucenia ohladom roznych chorob, ktore su prenasane pohlavnym stykom, su dobre akurat tak na poukazovanie, ze cirkev je vinna za vsetky mozne choroby a narodenie postihnutych deti, kedze je aj proti potratom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

http://www.catholicherald.co.uk/news/2016/08/02/pope-sets-up-commission-on-women-deacons/

pápež František si vie predstaviť ženy ako diakonky / nie kňazov /   pápež si vie predstaviť ženy ako katolícke duchovné

 

Duchovná hodnosť menom diakon, o ktorej je reč, je v cirkevnej hierarchii hodnosťou len o jeden stupeň nižšou od kňaza. Diakon môže kázať počas svadby či pohrebu, krst či omšu však viesť nesmie.

Všetci súčasní diakoni sú muži - niektorí z nich aj ženatí. Na rozdiel do hodnosti kňaza totiž diakon nemusí žiť v celibáte. Ženám doposiaľ katolícka cirkev nepovoľovala zastávať túto hodnosť.

Okrem toho, že nová komisia (komisiu bude tvoriť trinásť členov - sedem mužov a šesť žien), ktorá vznikla na nariadenie pápeža Františka, preskúma možnosť, aby sa diakonkami stali ženy, bude sa venovať aj ďalšej téme - preštuduje, ako ženy historicky prispeli k vývinu katolíckej cirkvi.

 
 
pekné od nich, po dvetisíc rokoch.
 
no nič - počkáme si, ktorí konzervatívci sa ozvú prví, a začnú vysvetľovať, že pápež to tak nemyslel a myslel to úplne ináč  ... : )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz sa ozyvaju,

ze media prekrucaju jeho slova a pod.

 

ono to az take prekvapive rozhodnutie nie je,

kedze uz od zaciatku svojho pontifikatu zdvoraznoval posilnovanie roly zeny v cirkvi

+ rozhodnutie zriadit komisiu na posudenie tejto zalezitosti

prislo len par tyzdnov po obdrzani listu od Hansa Kunga

 

velmi potrebny papez, tak pre dnesnu cirkev, ako aj svet :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno ... to som ešte chcela doplniť, potom som to vynechala, schválne ... že komisiu mohli v kľude vynechať,

 

Hans Küng historické prispenie žien v katolíckej cirkvi preštudoval aj spísal jasne a zrozumiteľne hodne dávno ...


no áno, od samého začiatku za pápeža vysvetľujú vysvetľovači  ... je ich celý regiment. majú trvalé nutkanie vysvetľovať plebsu a samotnému pápežovi, ako vlastne myslel to, čo povedal :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Hovorilo sa, že po Jánovi Pavlovi II. budú ešte dvaja pápeži.

 

Ten hneď po ňom, mal mať niečo s olivami. Niekto si to vysvetľoval tak, že zrejme pôjde o niekoho o snedou pokožkou, takže nový pápež by mohol byť odnekadiaľ zo strednej Ameriky alebo Afriky. Benedikt XVI si do svojho erbu vložil olivovú halúzku, či to bola náhoda alebo chcel učiniť zadosť proroctvám, sa nevie.

 

Posledný pápež sa mal volať Peter Rímsky. Ale hovorilo sa niečo o tom, že mal by byť aj tzv. protipápež. Žeby to bol František? Hovorí sa, že nového pápeža ľudia budú poznať ako veľmi dobrého a láskavého, ale všetko to bude len klam, ktorý má zakryť jeho pravú podstatu a tou je zrada a zničenie rímskokatolíckej cirkvi - teda v skutočnosti ide o Satana. Spolu s týmto sa hovorilo o moslimskej invázii, ktorá zachváti južnú Európu. Pápež František plne podporuje imigráciu a žiada, aby Európa otvorila hranice miliónom moslimov.

 

Z toho mi vyplýva len jedno:

 

František = Satan

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to isté a ešte kdečo o tom, že je pápež František heretik a kacír hovoria sami kresťania rímskokatolíci - staromilci, celá záľaha tých, ktorí neuznávajú

II. Vatikánsky koncil, konaný medzi rokmi 1962 - 1965.

 

ich fóra a stránky sú plné takých jedovatých prskancov, takých, že oproti tomu červeným provokatívne napísaný František = Satan je prechádzka sadom červených ruží. :)

 

nevedia mu prísť na meno, vlastne všetkým pokoncilovým pápežom, aj zbožňovaný JP II bol pre nich kacír a diablov sluha, pre Františka nemajú ani dosť dehonestujúcich pomenovaní.

heretik a kacír a satan sú tie jemnejšie.

 

stačí zahrabnúť hlbšie do netu, to je zvyčajne dosť koncentrovaný láskyplný kresťanský hnus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Anjel Pána s pápežom  Františkom: Voľba medzi svetským a evanjeliovým životným štýlom

http://sk.radiovaticana.va/news/2016/09/18/anjel_p%C3%A1na_s_p%C3%A1pe%C5%BEom_o_nepoctivom_spr%C3%A1vcovi_/1259020

:klobuk:

Modlitby za Svätého Otca - pápeža Františka 

http://hnutie-za-papeza-frantiska.webnode.sk/news/modlitby-za-svateho-otca-papeza-frantiska-/

 

 

Príjemný požehnaný deň.

:slniecko:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to isté a ešte kdečo o tom, že je pápež František heretik a kacír hovoria sami kresťania rímskokatolíci - staromilci, celá záľaha tých, ktorí neuznávajú

II. Vatikánsky koncil, konaný medzi rokmi 1962 - 1965.

 

ich fóra a stránky sú plné takých jedovatých prskancov, takých, že oproti tomu červeným provokatívne napísaný František = Satan je prechádzka sadom červených ruží. :)

 

toto je dobreee game.....ty vsetko vies a vsetko poznas, tak teda povedz co je cas ...........  :)

 

 

CIrkvi a náboženstvá zrušiť a zakázať!! Len zlo priniesli!

 

Mas pravdu :)    .....ale bolo by aj treba asi to zlo pomenovat, aby sa ho vystrihali vsetci neznali toho, co je zlo a preco :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý info, písala som, že treba zahrabnúť do pekelných hĺbok internetov, tak spravím kúsok za teba :)

a písala som, že sa na stránkach staromilcov a kresťanov katolíkov, ktorí neuznávajú II. Vatikánsky koncil... ale to sa už opakujem, že?
zvyčajne píšem veci, ktoré odniekiaľ pochádzajú, kdesi sú overené, niektoré už dlhé roky  na nete v diskusiách dohľadateľné... :)

kedysi pred rokmi som objavovala diskusie a fóra a boli to občas vskutku hodne zaujímavé veci, tie internety sú vskutku obdivuhodné :)

 

dovtedy som ani len netušila, ja poctivo na náboženstve odchované dieťa, že niekomu je aj dnes II. Vatikánsky koncil viac než tŕňom v oku, a že pápeži sú aj kacíri a heretici a pekelníci, objasnili mi to sami kresťania katolíci :)

 

a len na tých našich internetoch je toho o téme hodne... stačilo zadať do google, a hen, je toho plno, takže teraz prichádza to o tom čase :) :
 

to bolo len na jedno zadané heslo v google, tuším len prvá strana :) zbytok si nájdite, je toho omnoho viac :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som ale necudovalsa tomu ,ze odkial mas zdroj, ale tomu, ze mas taku istotu, ze to, co spominas tu proti papezsku retoriku, tak suverenne isto pripisujes krestanom-rimskokatolikom na zaklade nejakych prispevkov na nejakych verejnych diskusnych forach.... aky to lahko ziskany "dokaz"  o....ozaj o com? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý info, ty sa rozhodni najprv, čo chceš. ... lebo nevieš čo chceš : )

nič iné som nepísala, len a jedine to, že na internete bujnejú celé roky diskusie kresťanov staromilcov a že o čom. je to tam presne napísané, aj dvakrát.

viem to preto, lebo som to objavila na mnohých kresťanských fórach a stránkach, už pred mnohými rokmi. dovtedy som o podobných pochybnostiach či dokonca takých hodne silných označeniach pápežov a II. VK ani netušila.

len na čs nete je podobných staromilských fór / o stránkach nehovoriac/ pár desiatok. cca, to len čo som sa náhodou prepracovala, svojho času, medzitým zanikli, vznikli nové, už to roky nesledujem.

 

toto je dobreee game.....ty vsetko vies a vsetko poznas, tak teda povedz co je cas ...........  :)

 

bolo to zjavne strašne smiešne a pochybné, lebo ten bonmot o čase by ináč nevznikol, že áno, tak som doložila odkazy, a to už je zle :)

tým, že si veriaci, nemusíš obraňovať každú facovinu, ktorá v niektorých veriacich hlavách vznikne ... prečítaj si radšej, čo behá v mnohých veriacich hlavách, ako myslia iní veriaci o pápežoch a pápežovi Františkovi a oviere a kdečo inom, vrátane prečo sa im nepáči II. VK, a ktorí sa pokladajú za pravých veriacich, predkoncilových, onakvejších, než tí ostatní.

 

keď nevieš nič o tejto téme, ti vravím, googli ... na nete je toho na mraky. :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ale game......hadam si nemyslis, ze by som ta podozrieval s klamstva, pri tvrdeni, ze .....

 

 

stačí zahrabnúť hlbšie do netu, to je zvyčajne dosť koncentrovaný láskyplný kresťanský hnus.

 

....nemas pravdu o existencii toho v hore napisanej vete. Z mojej reakcie predsa muselo vidiet, ze ja mienim tym vsetkym poznanim tvoju istotu, ze vsetko, co sa pise negativne o papezovi-papezoch maju na svedomi rimskokatolici. Pretoze sa to da jednoznacne urcit s pisaneho slova?.......to je tvoje presvedcenie, ktore sa mne javi, ako ucelove. Preto aj ten bonmot zo ziadostou o urcenie, co je cas. Ja si zasa myslim, ze negativne o papezoch nepisu rimskokatolici, ale nejake osoby :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už zasa mimo :)

 

keď si to prečítaš pozornejšie, v úplne prvej reakcii /tu som ich citovala opačne/ som písala konkrétne o staromilcoch rímskokatolíkoch, ďalej o kresťanoch, a o kresťanoch katolíkoch a o veriacich ako takých:

 

 diskusie kresťanov staromilcov ...

viem to preto, lebo som to objavila na mnohých kresťanských fórach a stránkach....

 

.... čo behá v mnohých veriacich hlavách, ako myslia iní veriaci o pápežoch a pápežovi Františkovi a oviere a kdečo inom, vrátane prečo sa im nepáči II. VK, a ktorí sa pokladajú za pravých veriacich, predkoncilových, onakvejších, než tí ostatní.

 

..... a písala som, že sa na stránkach staromilcov a kresťanov katolíkov, ktorí neuznávajú II. Vatikánsky koncil... že niekomu je aj dnes II. Vatikánsky koncil viac než tŕňom v oku, a že pápeži sú aj kacíri a heretici a pekelníci, objasnili mi to sami kresťania katolíci :)

 

to isté a ešte kdečo o tom, že je pápež František heretik a kacír hovoria sami kresťania rímskokatolíci - staromilci, celá záľaha tých, ktorí neuznávajú

II. Vatikánsky koncil, konaný medzi rokmi 1962 - 1965.

 

pretože tých diskusných fór a stránok som svojho času našla podstatne viac, a iste by si našiel aj ty, keby sa ti chcelo,

a zvyčajne je na mnohých z nich hore na začiatku či v kdesi v úvode napísané, aké je to fórum, komu patrí, pre koho sú určené dané diskusie, tak, ako je na nete často zvykom. a boli to spravidla fóra a stránky pre veriacich kresťanov, veriacich katolíkov, veriacich rímskokatolíkov.

 

raz veľmi dávno som natrafila, pokiaľ dobre pamätám, na jedno evanjelické fórum, fórum maďarských reformovaných veriacich, raz na jedno moslimské, stránku tej štvorice mladých kňazov, ktorí vystúpili z RKC a exkomunikovali komplet celú hoerarchiu /písali sme o nich v inej téme pred časom/....

pripomínam to všetko len preto, aby si sa mal čoho chytiť, aby a keby som zasa musela vysvetľovať, ako som myslela to, čo som písala v predchádzajúcom príspevku :)

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hah!

cez internet, prosím pekne, tie internety sú obdivuhodné, nájdeš tam všetko ... :)

 

/mimochodom, bola to tvoja vina  :D ... to boli tie blahé staré časy, keď sme začínali, a pre kdejaké príčiny som behala "pracovne" po nete a hľadala iné fóra, a tak, kdečo okolo, reklamy, písanie na iné fóra - nebudem rozoberať, vieme, o čo šlo  :)

vtedy som začala prichádzať na to, že net má neskutočné hlbiny a peklíčka - a odvtedy majú už aj tie hlbiny svoje hlbiny  :) /

 

ale vráťme sa k pápežom a Františkovi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok game.....nechame to, pretoze ja mam na tie tvoje "dokazy" o zlom papezovi a zlych katolikoch "staromilcoch" iny nazor....asi preto ze som clenom RKC a asi aj do znacnej miery "staromilecky"katolik :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem, čo si a čo nie si, či si staromilec, či predkoncilový katolík, či pokoncilový,  to vieš predsa o sebe ty... lenže to nebolo o tebe.

 

bolo to o skutočnosti, že veriaci sú veľmi rozlične veriaci.  len som napísala, že takí aj takí sú, a je ich plný internet, a doložila ich ich vlastnými stránkami.

to nie sú predsa "moje dôkazy o zlom pápežovi" ... zasa si zjavne niečo zle prečítal...

to sú ich skutočné internetové stránky a diskusie, na ktoré som ja len odkázala.

 

zabudol si zjavne prečítať aj to, čo som písala tam vyššie, ešte včera: kým som na tie internetové debaty pred rokmi nenatrafila, ani mi nepadlo, že takíto veriaci sú, a nie je ich málo, že takto veriaci uvažujú, spochybňujú pápežov, ich autoritu, otvorene píšu veriaci o ich heréze a katarstve a spochybňujú II. Vatikánsky koncil...

 

.... dovtedy som ani len netušila, ...  že niekomu je aj dnes II. Vatikánsky koncil viac než tŕňom v oku, a že pápeži sú aj kacíri a heretici a pekelníci, objasnili mi to sami kresťania katolíci

 

urob mi prosím malinkú  láskavosť, a skús raz aj vážne čítať, čo píšem.  ďakujem tisíckrát srdečne :klobuk:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

tak sa vráťme k našim pápežom a pápežovi Františkovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viem ze to nebolo o mne......problem je ale v tom, ze mame kazdy iny meter na to, kto je katolik a kto niekto iny. Ak niekto pise o papezovi co si spomenula, tak podla mna nie je katolik....s principu veci. Mozes sem davat ake chces "dokazy", ze to pisal nejaky staromilec a pod., ale je to iba tvoj nazor, ktory ale nemozes dokazat, ze je pravdivy. A tym staromilectvom seba, som mal na mysli to, ze aj ja som konzervativny (nielen v nabozenskych veciach) a nepisem o papezovi nieco, co je podobne tvojim dôkazom na tych forach. Takze podla seba sudim v tomto aj iného.....iba nekatolik moze pisat to, co si sem posunula, ako dokaz o "nepricetnosti" katolikov :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden z tých odkazov je napríklad tento:

 

post-3-0-94069300-1474469050.jpg

 

je to hodne staré kresťansko katolícke fórum, fungovalo od roku 2002. hovorím, že v záhlaviach tých stránok je vždy napísané, za ktorú stranu kopú.

 

aký názor si o tom kto urobí, je každého osobná vec. ja ich nesúdim: popisujem.  hodilo sa to ako odpoveď na jeden tunajší príspevok tam vyššie, a pretože popis bol spochybňovaný a nestačil, dokladám odkazmi. sú tam, na nete, názory kresťanov katolíkov, napríklad na tejto odfotenej stránke. a na xy ďalších.
tie stránky a diskusie mám prejdené, kedysi to bolo pre mňa novum, čítala som v nich hodne, mám o nich prehľad.

a aby nedošlo k omylu:  spravidla tam diskutujú veriaci, málokedy zasiahne neveriaci, oveľa častejšie veriaci, ktorí majú vo svojej viere a jej prejavoch trochu chaos, či veľmi vyhranený názor. tak je to aj s ostatnými fórami a stránkami.

ale to si môže overiť každý sám. net je pre každého voľný.

 

------------

 

vráťme sa k pápežovi Františkovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

pápež František sa vyjadril k tradícii, ktorá nebude porušená nikdy, nikdy, skutočne nikdy :)

 

 

Pápež František sa dlhodobo zastáva „špeciálneho miesta“ v cirkvi v prípade žien. A aj keď nikdy v minulosti nepovedal, že by jedného dňa mohli slúžiť sväté omše rovnako ako mužskí kňazi, najnovšie svoj postoj vyjadril úplne jasne – nestane sa tak nikdy.

...

Katolícka cirkev svoj postoj v tejto veci vysvetľuje tým, že Ježiš si za apoštolov, ktorých nástupcami sú kňazi, vyberal výlučne mužov.

Pápež o ženách hovoril len deň po podpise spoločného vyhlásenia s predstaviteľmi luteránov o tom, že obe cirkvi majú toho viac spoločného ako rozdielneho.

 
na návšteve v Malmö pápeža privítala hlavná predstaviteľka nórskych luteránov :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov