Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

žeby to bol aj môj subjektívny pohľad? žijem na dedine a tu ti "poctiví katoľíci" dajú jasne najavo, o koľko sú oni viac než ty, lebo pravidelne chodia do kostola, dávajú do zvončeka, chodia na spoveď, na prijímanie, atď.... a poza chrbát ťa tak ohovoria, že potom sa nestačíš čudovať, kto všetko sa ti z ničoho nič prestane zdraviť a rozprávať sa s tebou. to je kresťanská morálka po slovensky. a najhoršie na tom je, že miestnemu kňazovi je to u prdele, veď obec mu platí všetko okrem elektriny, kostol má aspoň z tretiny plný a o tri roky ho aj tak "prevelia" inam, tak načo sa snažiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bývalý Jorge Mario Bergoglio, dnes pontifex František :

 

pri prvom čítaní mena František mi bolo akosi automaticky  jasné, že je to na počesť Františka s Assisi.

super :)  toto dielo Františka z Asisi môže  mať pôvod v druidizme či inej prírodnej mágii...( až na tie vyhrážky strašnej smrti) tak, ak sa k tomuto hlási nový pápež...čo dodať :)

 

Piesen brata slnka (Svätý František z Assisi) (sk)  Yflag_sk.jpg

 

                                         Piesen brata slnka (Svätý František z Assisi)

 

                                                 YF2.03.pri.St_Francois.jpg

 

Najvyšší, všemohúci, dobrý Pane,

 Tebe patria chvály, sláva i cest a každé dobrorecenie,

 len Tebe patria, Najvyšší;

 a nijaký clovek nie je hoden vyslovit Tvoje meno.

 

Bud pochválený, môj Pane, so všetkým svojím tvorstvom,

 najmä s pánom bratom Slnkom,

 ktorý je dnom a skrze neho nám dávaš svetlo.

 A on je krásny a žiari velkým jasom;

 o Tebe, Najvyšší, je nám znamením.

 

Bud pochválený, môj Pane, za sestru

 Lunu a hviezdy;

 na nebi si ich utvoril jasné, vzácne a krásne.

 

Bud pochválený, môj Pane, za brata Vietor,

 za vzduch i mracná, za jasnú oblohu i každé pocasie,

 cím dávaš svojim tvorom obživu.

 

Bud pochválený, môj Pane, za sestru Vodu,

 ktorá je velmi užitocná, pokorná, vzácna a cistá.

 

Bud pochválený, môj Pane, za brata Ohen,

 ktorým osvetluješ noc.

 Aj on je krásny, veselý i silný a mocný.

 

Bud pochválený, môj Pane, za sestru našu

 matku Zem,

 ktorá nás živí a stará sa o nás

 a vydáva rozlicné plody s farebnými kvetmi i trávu.

 

Bud pochválený, môj Pane, za tých,

 co odpúštajú pre Tvoju lásku

 a znášajú slabost a trápenie.

 Blahoslavení tí, co to pokojne znášajú,

 lebo Ty, Najvyšší, ich budeš korunovat.

 

Bud pochválený, môj Pane, za sestru telesnú Smrt,

 ktorej žiaden živý clovek nemôže uniknút.

 Beda tým, co zomierajú v smrtelných hriechoch;

 blažení tí, ktorých nájde v Tvojej najsvätejšej vôli,

 lebo druhá smrt im neublíži.

 

Chválte môjho Pána a dobrorecte mu,

 dakujte mu a slúžte s velkou pokorou!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žeby to bol aj môj subjektívny pohľad? žijem na dedine a tu ti "poctiví katoľíci" dajú jasne najavo, o koľko sú oni viac než ty, lebo pravidelne chodia do kostola, dávajú do zvončeka, chodia na spoveď, na prijímanie, atď.... a poza chrbát ťa tak ohovoria, že potom sa nestačíš čudovať, kto všetko sa ti z ničoho nič prestane zdraviť a rozprávať sa s tebou. to je kresťanská morálka po slovensky. a najhoršie na tom je, že miestnemu kňazovi je to u prdele, veď obec mu platí všetko okrem elektriny, kostol má aspoň z tretiny plný a o tri roky ho aj tak "prevelia" inam, tak načo sa snažiť?

 

 

Tvoj pohlad, tvoj pocit, tvoj nazor.....nic viac a nic menej. Si si akosi isty, ze tie "ohovarania" boli ako prve vypustene z ust prave nejakeho veriaceho (a mozno to bol tvoj najblizsi pribuzny a tiez ateista, ako ty).........knazovi je to jedno (dovody spominas) hoci  o tom ani nemusi vediet, ze!.......a keby aj vedel, tak akym pravom by sa do toho mal miesat. A tiez mozne, ze si sam pricinou toho prejavu, niektoreho tvojho spolurodaka(ov) k tebe. Je vela moznosti. Lenze je lepsie pausalizovat a poukazat sposobom...."ja nic, to ti druhi, to su tie slapkyyyyyyyy......".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvoj pohlad, tvoj pocit, tvoj nazor.....nic viac a nic menej. Si si akosi isty, ze tie "ohovarania" boli ako prve vypustene z ust prave nejakeho veriaceho (a mozno to bol tvoj najblizsi pribuzny a tiez ateista, ako ty).........knazovi je to jedno (dovody spominas) hoci  o tom ani nemusi vediet, ze!.......a keby aj vedel, tak akym pravom by sa do toho mal miesat. A tiez mozne, ze si sam pricinou toho prejavu, niektoreho tvojho spolurodaka(ov) k tebe. Je vela moznosti. Lenze je lepsie pausalizovat a poukazat sposobom...."ja nic, to ti druhi, to su tie slapkyyyyyyyy......".

 

 

informator, velmi zaujimavy nazor..teda knaz by mal mlcat, ak nejde o ovecku z jeho stada, aj ked sa jej deje krivda??..cize zastat sa ateistu v ziadnom pripade..a poucovat a prskat siru to ano??? :drakula:

 

jose, preco mam taky pocit, ze ak sa nejaky cirkevny hodnostar /ci uz Bezak alebo Frantisek/ paci , no paci, dajme tomu, ze vzbudzuje iste sympatie, u neveriacich je automatiky neprijatelny pre katolikov???

V tomto pripade musis byt nadseny slovenskou cirkevnou hierarchiou, ci uz Zvolenskym, Sokolom, pripadne aj Gavendom ci Kovacikom...

 

Mne by bola rimskokatolicka cirkev srdecne ukradnuta, ak by tu neboli ziadne zmluvy s Vatikanom, vyucovanie nabozenstva na statnych skolach a keby si cely ten cirkus financovali veriaci sami. Tato najvacsia MLM firma by to iste ustala aj z vlastnych zdrojov.

 

Ja chapem, ze niektori ludia potrebuju k zivotu autority...ale nie vsetci..a velmi by ma zaujimalo ako by si reagoval napr. keby sa Bezak vratil do uradu :tease:

 

Zatial je Frantisek /mne to pripada, ze mu tam k tomu menu este nieco chyba/ sympaticky clovek na cele nesympatickej organizacie..uvidime, co bude dalej

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvoj pohlad, tvoj pocit, tvoj nazor.....nic viac a nic menej. Si si akosi isty, ze tie "ohovarania" boli ako prve vypustene z ust prave nejakeho veriaceho (a mozno to bol tvoj najblizsi pribuzny a tiez ateista, ako ty).........knazovi je to jedno (dovody spominas) hoci  o tom ani nemusi vediet, ze!.......a keby aj vedel, tak akym pravom by sa do toho mal miesat. A tiez mozne, ze si sam pricinou toho prejavu, niektoreho tvojho spolurodaka(ov) k tebe. Je vela moznosti. Lenze je lepsie pausalizovat a poukazat sposobom...."ja nic, to ti druhi, to su tie slapkyyyyyyyy......".

lebo na dedine sa ti nakoniec vždy donesie, kto ťa ohovoril a čo o tebe povedal a keď sa nejaká situácia x-krát opakuje, isté generalizovanie potom má opodstatnenie. a to, že mám výhrady voči cirkvi ešte neznamená, že som ateista, to je zase len tvoj pocit a názor a presne takto potom vznikajú klebety, ako si práve úspešne dokázal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Helle,

kedzi katolikom a ostatnymi, a este tymi, co o sebe vravia, ze neveria, je nejaky rozdiel, ak nie je, je to zle, cize nemoze sa niekto pacit aj jednym aj druhym. V nejakej otazke chudoby sa mozu zhodnut, aj tam su uz motivy ine, ale ta vonkajsia forma, ze treba pomoct chudobnym, na tom sa zhoduju. S budhistami sa napr. zhodujeme, ze meditacia je uzitocna. Z moslimami v otazke jedneho milosrdneho Boha, z protestantmi aj v tom aj v Svatom Pisme, rozdeluje nas ale napr. Panna Maria...

No a ti, co o sebe vyhlasuju, ze neveria, alebo ako tu na fore bolo, ze oni sa vlastnej vole nevzdaju, alebo Ty, ktora vraj neuznavas autoritu, s takymito ludmi sa da zhodnut len na minime veci. Ak je nejaky cirkevny hodnostar ci nech aj obycajny katolik sympaticky akurat tymto ludom a este sa ho horlivo zastavaju, netreba ho ani poznat a je zrejme, ze sa odklonil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak je nejaky cirkevny hodnostar ci nech aj obycajny katolik sympaticky akurat tymto ludom a este sa ho horlivo zastavaju, netreba ho ani poznat a je zrejme, ze sa odklonil.

 

Podľa tvojej logiky je teda odklonený aj Ján Pavol II., jeho posolstvo oslovilo aj ateistov.  :rolleyes:

Radšej sa riaď slovami svojho patróna a nesúď iných.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, velmi zaujimavy nazor..teda knaz by mal mlcat, ak nejde o ovecku z jeho stada, aj ked sa jej deje krivda??..cize zastat sa ateistu v ziadnom pripade..a poucovat a prskat siru to ano???

 

lebo na dedine sa ti nakoniec vždy donesie, kto ťa ohovoril a čo o tebe povedal a keď sa nejaká situácia x-krát opakuje, isté generalizovanie potom má opodstatnenie. a to, že mám výhrady voči cirkvi ešte neznamená, že som ateista, to je zase len tvoj pocit a názor a presne takto potom vznikajú klebety, ako si práve úspešne dokázal.

 

 

Nikde som nenapisal, ze knaz by mal mlcat, ak sa niekomu ublizuje (ovecke-neovecke), ale on nema pravo zasahovat a robit nejakeho sudcu. To prinalezi len Bohu. kNAZ SA MOZE AKURAT TAK MODLIT ....AKO ZA ATEISTU TAK ZA OVECKU (SVOJU).

 

Skus nepoucovat. Ja viem ako to chodi na dedine a nielen na dedine. No pasalizovat by som sa neodvazil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikde som nenapisal, ze knaz by mal mlcat, ak sa niekomu ublizuje (ovecke-neovecke), ale on nema pravo zasahovat a robit nejakeho sudcu. To prinalezi len Bohu. kNAZ SA MOZE AKURAT TAK MODLIT ....AKO ZA ATEISTU TAK ZA OVECKU (SVOJU).

no pokiaľ viem, tak kňaz môže aj kázať. či? a takisto by mal svoje ovečky aj viesť. a nielen k Bohu, ale aj k iným ľuďom. info, vidím, že ty si asi taký katolík, ako ja ateista...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

späť k téme o pápežovi Františkovi, koniec koncov je to téma o ňom ... a jeho ovečkách.

 

Patria k ovečkám aj biskupi a kardináli a vyššia cirkevná hierarchia ?
ovečkám sa nepáči, ako pápež František začal viesť cirkev ... pápež František sa vracia k skutočnému učeniu Krista o skromnosti a cirkvi pre všetkých,  a už deň po jeho zvolení sa našli / aj tu v téme spomenutí / jeho hovorcovia, ktorí vykladali, ako to s tou chudobou a skromnosťou pápež myslel.

 

evidentne to myslí vážne, pretože po 15 dňoch pápežovania sa ozývajú proti jeho pápežovaniu nielen zmätené ovečky,

pochodujúce v uliciach Paríža proti homosexuálom,

a len tak mimochodom popritom požadujúce tvrdú ruku, kritizujúce liberálnosť a ateizmus a satanské počiny pápeža, kritizujúce, že sa opovážil umývať na Veľkú noc nohy aj ateistom, a dokonca 2 / dvom / ženám !

/ nájdite si na nete, je tam toho  o tom plno /

 

po 15 dňoch ho kritizujú jeho vlastné rady, ajaj :

 

Polský episkopát (sbor biskupů) vydal velikonoční prohlášení, v němž sděluje věřícím a nepřímo i papeži, že katolická církev není žádnou charitativní organizací.

 

„Papež František chce chudou církev pro chudé, to však neznamená, že ji zbaví lidí bohatých, ani to, že se začne zbavovat kulturních památek nashromážděných Vatikánem za uplynulé dva tisíce let,“ prohlásil během nedělní mše varšavský arcibiskup Kazimierz Nycz.

 

V podobném duchu zněla kázání na Velikonoční neděli po celém Polsku.

"Posláním katolické církve je solidarita s chudými. Toto církevní společenství však není žádnou charitativní organizací. Její nejdůležitější rolí je hlásání spásy chudých a evangelia,“ vysvětluje se ve velikonoční výzvě věřícím Konference polského episkopátu. Výzvu podepsal i arcibiskup Wojciech Polak. „Materiální potřeby lidí v nouzi dokážou podstatně lépe uspokojit jiné organizace než církev,“ píše se ve výzvě.

 

Františkův přístup je polské církvi nelíbí, upozornil list

 

„Papeže, který hlásá skromnost, si ve Vatikánu náležitě váží, ale jeho tvrdohlavost, že se chce i nadále chovat jako biskup chudých, začíná konzervativní hierarchii, polskou nevyjímaje, stále více dráždit,“ napsal v neděli polský portál natemat.pl. Současně informoval o luxusních autech, v nichž se polští biskupové vozí, a přepychových palácích, kde žijí obklopeni bohatstvím.

Pavol Minárik, Právo

 

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/297724-katolicka-cirkev-neni-charita-vzkazuji-papezi-polsti-biskupove.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taky sympaticky, tento papez a iste oslovil svojim nekonvencnym spravanim mnohych obycajnych ludi, je jasne, ze sa jeho skromne spravanie nepaci mnohym cirkevnym predstavitelom, pretoze potom je velmi vyrazne vidiet, ako neskromne sa chovaju oni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no pokiaľ viem, tak kňaz môže aj kázať. či? a takisto by mal svoje ovečky aj viesť. a nielen k Bohu, ale aj k iným ľuďom. info, vidím, že ty si asi taký katolík, ako ja ateista...Kazat moze a aj musi, ale do osobneho sporu sa nema co miesat.....pretoze vsetko je na ludoch (oveckach-neoveckach) a to, ako vies (?) sa neda nalinajkovat. Alebo mas na to recept? Tak sem s nim!

 

...Kazat moze a aj musi, ale do osobneho sporu sa nema co miesat.....pretoze vsetko je na ludoch (oveckach-neoveckach) a to, ako vies (?) sa neda nalinajkovat. Alebo mas na to recept? Tak sem s nim!

 

 

 

späť k téme o pápežovi Františkovi, koniec koncov je to téma o ňom ... a jeho ovečkách.

 

Patria k ovečkám aj biskupi a kardináli a vyššia cirkevná hierarchia ?

ovečkám sa nepáči, ako pápež František začal viesť cirkev ... pápež František sa vracia k skutočnému učeniu Krista o skromnosti a cirkvi pre všetkých,  a už deň po jeho zvolení sa našli / aj tu v téme spomenutí / jeho hovorcovia, ktorí vykladali, ako to s tou chudobou a skromnosťou pápež myslel.

po 15 dňoch ho kritizujú jeho vlastné rady, ajaj :

 

 

K oveckam patria nielen biskupi....atd., ale aj ateisti ci inoverci. A co sa tyka tej "kritiky" papeza od polskych cirkevnych predstavitelov, tak s toho clanku v "novinky  cz" sa da osvojit si len to, co chcel autor toho clanku povedat. To znamena, ze je tam skratene a popisane len to, co bolo pre autora dolezite. Teda tendencny clanok a pre mna nodoveryhodny zdroj. Aj ked na druhu stranu vobec nezastavam "kritikov" z Polska , ale urcite suhlasim s tym, ze cirkev nie je ziadna charitativna organizacia (pokial teda mozem verit clanku a teda aj tomu, ze to mysleli tak, ako to autor pochopil a aj uverejnil).  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K oveckam patria nielen biskupi....atd., ale aj ateisti ci inoverci. A co sa tyka tej "kritiky" papeza od polskych cirkevnych predstavitelov, tak s toho clanku v "novinky  cz" sa da osvojit si len to, co chcel autor toho clanku povedat. To znamena, ze je tam skratene a popisane len to, co bolo pre autora dolezite. Teda tendencny clanok a pre mna nodoveryhodny zdroj. Aj ked na druhu stranu vobec nezastavam "kritikov" z Polska , ale urcite suhlasim s tym, ze cirkev nie je ziadna charitativna organizacia (pokial teda mozem verit clanku a teda aj tomu, ze to mysleli tak, ako to autor pochopil a aj uverejnil).  

trochu som popohnala svojich známych aj iných dobrých ľudí, a hľadali sme "dôveryhodný" zdroj - mimochodom, nalinkovaný v tom českom článku poľský zdroj je : natemat.pl.

našli sme vyjadrenia kardinála Nycza k pápežovaniu pápeža Františka:

 

v internetových novinách poľskej kresťanskej katolíckej platformy je originál článok tu :

http://natemat.pl/56299,kardynal-kazimierz-nycz-istota-ubostwa-polega-na-tym-czy-rece-sie-nie-kleja-zbytnio-do-rzeczy-materialnych

 

Abp Kazimierz Nycz wyjaśniał wiernym, co oznacza zachowanie Franciszka I. Chodzi, oczywiście, o skromność, jaką wykazuje się nowy papież. – Papież Franciszek powiedział: "chcę Kościoła ubogiego i dla ubogich". Ale czy to znaczy, że papież wypisze z Kościoła ludzie zamożnych? – mówił abp Nycz w niedzielę w Warszawie.

....

 

okrem toho prapôvodný zdroj  je tu :

http://wyborcza.pl/1,75248,13659188,Kard__Nycz__Czy_papiez_Franciszek_wypisze_z_Kosciola.html

 

- google translator preloží, podstata textu aj v translatore je rovnaká, ako v českom preklade, na pochopenie povedaného to stačí, nie každý vie poľsky, ale kardinál Nycz je citovaný správne.

ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli dopátrať sa k pôvodným zdrojom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vsak ho vobec nekritizovali. ;)

 

Z cirkvi sa nevylucuju bohati, ani sa vylucovat nebudu, v cirkvi jednoducho na majetku nezalezi..

 

Nijaki polski biskupi papeza nekritizovali podla tych zdrojov, proste ludia bez vyznania nevedia coho sa chytit..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže ešte raz:

?

 

Takze mi davas za pravdu.....ved akoze inak, ked ju mam, ze?

 

trochu som popohnala svojich známych aj iných dobrých ľudí, a hľadali sme "dôveryhodný" zdroj - mimochodom, nalinkovaný v tom českom článku poľský zdroj je : natemat.pl.

 

našli sme vyjadrenia kardinála Nycza k pápežovaniu pápeža Františka:

 

 

Na objasnenie. Ja som nepovedal, ze je zly preklad, ale ze autor toho clamku (original) dal na papier svjoje nazory a pocity, ktore (ne)pochopil z vyjadreni polskych predstavitelov RKC.

Ostatne za mna (urcite nie cielene) povedal jose.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

"Ferenc Argentina" no. uno "dupol na plyn"
ide sa reformovať.. hlavne ale s ROZVAHOU!!!
ustanovíme komisiu..

http://www.sme.sk/c/6766653/papez-zriadil-radu-ktora-ma-pripravit-reformy-cirkvi.html
 Pápež František poveril v sobotu skupinu kardinálov, aby mu radili pri riadení cirkvi a naštudovali reformy.
Ide o prvý krok nového pápeža smerom k reformovaniu nepriehľadnej administratívy katolíckej cirkvi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jezuita František je zrejme srdcom františkán ? ... františkáni vyznávali od začiatku založenia rádu, čo nový pápež dnes
včera na omši prehovoril ku kňazom, pekne a jasne. zostáva čakať, čo na to vysvetľovači, ktorí radi vysvetlia, ako to pápež myslel, hneď na začiatku vysvetľovači vysvetľovali jeho výroky ...

František im svojím konaním robí čiaru cez vysvetľovania: býva vo vatikánskom hoteli, vyhol sa červeným topánkam, namiesto zlatého nosí prsteň strieborný, vyhýba sa zlatu a purpuru v oblečení ...

len či natrafí na počujúce uši. obávam sa, že ani časti veriacich sa to nebude páčiť, žiadne reformy, zlato a purpur.

Pápež František povedal kňazom, aby konali to, čo kážu.

Podľa jeho slov ide o dôveryhodnosť cirkvi. Počas omše na formálne prevzatie jednej z rímskych bazilík pápež povedal, že obyčajní katolíci musia "vidieť v našich skutkoch to, čo počujú z našich pier".

František zo seba urobil príklad pokornejšej a skromnejšej cirkvi tým, že odmietol viacero nástrah pápežstva.

 

Nový pápež povedal, že "rozpor na jednej časti pastorov a veriacich medzi tým, čo hovoria a tým, čo robia, medzi slovo a spôsobom života, podkopáva dôveryhodnosť cirkvi".

http://www.sme.sk/c/6767595/knazi-by-mali-zit-podla-toho-co-kazu-hovori-papez-frantisek.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

kdesi na samom začiatku tejto témy je napísané " bývalý Jorge Maria Bergoglio ", čo pre pápeža Františka zrejme neplatí, stále sa podľa zdrojov z jeho blízkosti do telefónu predstavuje " Ahoj, tu Jorge" :)

vysvetľovači, roj vysvetľovačov, ktorí jeho slová vysvetľovali už na samom začiatku hneď po jeho zvolení, majú čo vysvetľovať, každý odhora z vatikánu až dolu po bežných užívateľov netu vedel lepšie, že František reformovať nič nebude, lebo veľká reforma už bola II. vatikánskym koncilom, ako myslel to, čo povedal, a prekladali jeho slová, aby si ich plebs náhodou nevysvetľoval zle ... všetko špatne, pápež František vysvetľovačom dáva sám na frak:

pápež František je v úrade 100 dní, nenosí červené topánky, nenosí tiaru, nenosí cez plecia atribúty svojho úradu, stretáva sa s ľuďmi na ulici, nežije v honose Apoštolského paláca, v domove svojich predchodcov, chodí po ulici, neuzatvára sa do ulity, nechce stratiť kontakt s realitou bežného sveta, a podľa odborníkov chystá na jeseň zásadné zmeny :

 

„Pod týmto pápežom je jednoduchosť  novou módou,“ povedal pre National Catholic Reporter jeden z kardinálov, ktorý rýchlo vymenil honosné oblečenie za tmavú róbu klerika.

Vyhýba sa politike a odmieta sa miešať do talianskych záležitostí, čo dosiaľ bolo pre rímsku kúriu zvykom.

Odborníci na Vatikán však hovoria, že veľké zmeny by mali prísť na jeseň. František zatiaľ nevymenil jednotlivé mocné postavy kúrie. No vytvoril výbor ôsmich kardinálov, ktorí mu majú pomôcť zreformovať riadenie cirkvi.

„Zriadenie tejto komisie napovedá, že nechce robiť len čiastkové zmeny,“ zdôrazňuje Gazda. „Chystá niečo zásadné.“

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na mojich oblubenych ortodoxnych katolickych strankach stale castejsie citam, ze novy papez Frantisek je heretik, hnusny liberalny ekumenik, kamarat schizmatikov a satan :)

 

Vycitaju mu, ze pocas velkonocnych sviatkov umyl nohy zenam /!!!/ ba i moslimom, ze sa hanebne stretol nejakym nemeckym luteranom, ze protestantske obete nacistov oznacil za mucenikov, ze sa zucastnil chanuky a mal na hlave jarmulku atd atd.

 

Zaujimave je, ze teraz som sa uz nedocital nic o pokore, vernosti a poslusnosti k najvyssej pozemskej instancii a nutnosti automaticky prijat udel dany zhora, cim sa ohanali v pripade Bezaka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste aj Jana Pavla II vyhlasili niekto kdesi v dolnej krupovej za heretika :yes_yes:

tusim aj o Matke Tereze sa vselico popisalo, a este na nete

 

a ze v cirkvi nastavaju velke zmeny, lebo papez nenosi cervene topanky a chodi po ulici, tak to je vrchol ubohosti :)

vam zase dosli klepy aku koselu nosi beckham, ze zase citate bulvarne spravy este o cirkvi? :yes_yes:

 

co sa meni?

Jan Pavol II snad nechodil po ulici? :yes_yes:

nevymenoval vsetkych sucasnych kardinalov, aj predstavitelov aj vsetko mozne? nevymenoval on najvyznamnejsieho cirkevneho predstavitela po papezovi prefekta vieroucnej kongregacie vtedy Ratzingera?

sucasny papez robi to, co vsetci, menuje kardinalov a svojich uradnikov, nic sa nemeni a ani sa urcite nebude

 

az papez schvali vasu antikoncepciu, az zrusi celibat katolickych knazov (vsetci predsa potrebuju posluchat pudy), alebo schvali umele potraty (priroda to predsa zle nastavila, ze uzivanie ma nejake nasledky), povoli svatenia zien, zrusi co len jednu so stovky pravd viery alebo vyzve povrazdit odpadlikov, ci ich posekat na kusky, potom vravte, ze sa nieco zmenilo, mile bulvarne klebetne holky :)

 

co vas ma zaujimat, svetu sa viac cirkev neotvori, skor by bol trend opacny, ale ani to nebude, je to nastavene neskutocne vyborne

 

posledna vyrazna zmena bol II. vatikansky koncil, odvtedy je vsetko nastavene idealne

 

miesto vytesovania sa aka vyrazna zmena nastala vo farbe papezovych topanok, by som na vasom mieste radsej cital ake dieta sa narodi kate a nieco o kate upton, to sa asi viac hodi na bulvarne citanie z nudy, nez o svatej cirkvi :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne teraz s tebou súhlasím José nič sa nemení. V takej inštitúcii ako cirkev sa nič len tak ľahko nezmení.

A to či nosí pápež topánky také, alebo onaké je naozaj minimálna zmena. Zmena, ktorá nakoniec nemá žiadny väčší zmysel a dopad. 

Nečuduj sa ale ostatným, že si aj takéto maličké nepodstatné zmeny všimnú. V takej inštitúcii ako je cirkev aj malá zmena v zaužívaných zvykoch dáva signál, že možno do  budúcna by aj človek ako pápež mohol byť sám sebou pred svetom a nemusel hrať nejakú úlohu. 

Čiže aj maličký posun k obyčajnému človeku, ľudia vidia ako zmenu a odklon od tradícii, čo býva niekedy veľmi sympatické a na základe toho očakávaju možno zmeny aj v iných dôležitejších veciach.

 

 

 

co vas ma zaujimat, svetu sa viac cirkev neotvori, skor by bol trend opacny, ale ani to nebude, je to nastavene neskutocne vyborne

 

posledna vyrazna zmena bol II. vatikansky koncil, odvtedy je vsetko nastavene idealne

 

miesto vytesovania sa aka vyrazna zmena nastala vo farbe papezovych topanok, by som na vasom mieste radsej cital ake dieta sa narodi kate a nieco o kate upton, to sa asi viac hodi na bulvarne citanie z nudy, nez o svatej cirkvi :agree:

 

Či je to nastavené výborne, o tom by sa dalo polemizovať ešte veľmi dlho. Myslím si, že čo človek to iný názor. Ja si myslím, že ideálne to nastavené určite nie je, no cirkev  je len inštitúcia, ktorá má svojich hodnostárov, ktorí si to nastavili tak ako chceli. Ostatní s nimi môžu, alebo nemusia súhlasíť, čo na rôzne zákazy , príkazy nemá žiadny podstatný vplyv. 

 

Čiže tiež si myslím, že niet sa nad čím vytešovať a žiadna výrazna zmena sa nedeje, ak iba tak vo farbe pápežových topánok. Ale keďže je to organizácia celosvetovo známa, tak o nej môžme kecať koľko chceme. Nevidím na tom nič zlé, preberali sme pápežove topánky, nie spoďáry  

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov