Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

sahara: pripomenul si mi jedného kňaza, ktorý vravel: " tak sa teším, až sa radujem" :) 

 

dead:

Žalm Dávidov. Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatku. Na pastvách zelených ma pasie a k vodám osviežujúcim ma privádza. Dušu mi občerstvuje, po spravodlivých cestách vodí ma pre svoje meno. Keby som kráčal hoci temným údolím, nebojím sa zlého, lebo Ty si so mnou; Tvoj prút a Tvoja palica ma potešujú. Stôl mi prestieraš pred mojimi protivníkmi, hlavu mi pomazávaš olejom, je preplnený kalich môj. Len dobrota a milosť bude ma sprevádzať po všetky dni môjho života a bývať budem v dome Hospodinovom dlhé časy.“ Ž 23:1 – 6

post-2385-0-81691200-1363897328.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidis, uz mas plusky aj papeza :)

 

AD Davidov zalm

 

Vsak o tom pisem, o popreti vlastnej vole a absolutnom odovzdani sa. To je jednym z dovodov, preco nie som a nikdy nebudem krestanom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som si aj povedala nech si verí kto chce v čo chce, ale prečo sú veriaci tak hrozne vlezlí stále sa snažia podsúvať svoj pohľad na svet aj ostatným.

A jedno čo fakt neznášam ak sa na ostratných pozerajú ako na nemravných, hrozných ľudí, bez zábran.   Potom sa snažia  ostatných priviesť k "rozumu". 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidis, uz mas plusky aj papeza :)

 

AD Davidov zalm

 

Vsak o tom pisem, o popreti vlastnej vole a absolutnom odovzdani sa. To je jednym z dovodov, preco nie som a nikdy nebudem krestanom :)

 Vďaka Bohu mám toho ešte viac .. :)

 

Ty blázonko .... :)  nikdy nehovor nikdy ... s vierou, s Bohom o nič neprichádzaš,  naopak .. ale na to musíš prísť sám .. :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skor su vlezli ludia bez vyznania.

 

Len co je nejaka tema o nabozenstve, ako aj tu o papezovi Frantiskovi, nasackuju sa a mudruju a mudruju, chcu radit cirkvi a podobne nezmysly.

 

 

nieco vtipne: :agree:

Katolíci novým pápežom vyhrali. Ateisti, musíme sa vzchopiť

http://tv.sme.sk/v/26500/katolici-novym-papezom-vyhrali-ateisti-musime-sa-vzchopit.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len co je nejaka tema o nabozenstve, ako aj tu o papezovi Frantiskovi, nasackuju sa a mudruju a mudruju, chcu radit cirkvi a podobne nezmysly.

 

Ja ako ateista som doteraz celú slávnu tému o Františkovi ignoroval, ale pri takýchto provokatívnych poznámkach dostávam chuť napísať niečo veselé. Podobne, ako to robia naši veriaci a milujúci kresťania v téme venovanej ateizmu. :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 prečo sú veriaci tak hrozne vlezlí

 

 

 

Skor su vlezli ludia bez vyznania.

 

 

 

:) Ale no tak, trošku pozitívnejšie zmýšľať a je to celé.  Píšeme o pápežovi Františkovi, o viere ... Človek  sa delí so svojim názorom, veriaci, aj bez vyznania . Diskutujeme  tu v priateľskom duchu. 

 

Tiež píšem  za seba , svoj názor, pohľad ako to vnímam, ako na mňa pôsobí novozvolený pápež.  Teší ma to a je zaujímavé počuť názory aj z iného pohľadu.

 

Na  vtipných sa smejem, humor mám rada. čiže vcelku ok.

:ahooj:  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vráťme sa k nemu a k tomu, čo so svojou skromnosťou a silou dokáže. vyzerá ako silný človek, ktorý zjavne podľa svojich skromných zásad žije.

dokáže tú ohromnú zabetónovanú hierarchiu, ktorá nečiní veci podľa " mala by " zvládnuť ?

zjavne sa tak zatial navonok prezentuje ;)

dobra PR :D

 

mozno nie som dnes naladeny na pozitivne myslenie, ale okamzite mi napadla analogia s tym, ako politika so sebelepsimi predsavzatiami prevalcuje pralamentna masineria a jeho rodna strana...

ako sa hovori - dajme mu obligatnych 100 dni

na titulke tohtotyzdnoveho casopisu Zivot je tiez zobrazeny - ktosi tu fotku okomentoval "má tam taký "poťouchlý" kukuč"

 

na webe som titulku nenasiel, tak spon dva clanky:

Uprace vo Vatikáne? Dovolia pápežovi Františkovi urobiť zmeny?

Hoci voľba nového pápeža Františka prebehla bez škandálov, stále sa uvažuje o tom, či to nie je opäť ďalší kompromis.

http://zivot.azet.sk/clanok/13293/uprace-vo-vatikane-dovolia-papezovi-frantiskovi-urobit-zmeny.html

Odvrátili sa od pápeža: Niektorí kardináli mu nepodali ruku

Včera 00:00 | Kontroverzná situácia sa odohrala, paradoxne, v pápežovej rodnej krajine.

http://zivot.azet.sk/clanok/13292/odvratili-sa-od-papeza-niektori-kardinali-mu-nepodali-ruku.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ten najväčší, alebo jediný a najväčší problém s náboženstvami.

 

 

To akoze, podla teba, by mal byt nastoleny svetovy system na sposob "ku predu lava, ku predu....atd.", alebo (ako spieva klasik) piste vsetci modrym perom :(

 

 

 

Zo začiatku by stačila jednota kresťanstva o čo sa snažilo už viacero pápežov, medzi nimi aj Ján Pavol II. a Benedikt XVI. A práve tu by mohla nastúpiť tá reforma v myslení nie ľudí, ale cirkvi. Či pravoslávni ešte stále budú odutí za dobytie Konštantínopola počas IV. križiackej výpravy?

 

Čo sa týka ostatných náboženstiev, k pokusom o zjednotenie už bolo viacero, dokonca aj kresťanstva s islamom (Chrislam), ale to bude ešte beh na dlhé trate.

 

Vzdy a na kazdu moznu aj nemoznu zmenu niecoho, je potrebny prvykrok, ale ten sa da vykonat, az ked sa nieco zmeni v mysliach ludi. No, ako my krestania hovorime, vsetko je v Bozich rukach a cas ukaze, aky je Bozi plan, pretoze "bez Bozieho pozehnania, kazda snaha marna"! O zblizenie sa krestanskych veriacich  sa pokusali uz aj posledni dvaja papezi a ja verim, ze v tom bude pokracovat aj papez Frantisek I.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som si aj povedala nech si verí kto chce v čo chce, ale prečo sú veriaci tak hrozne vlezlí stále sa snažia podsúvať svoj pohľad na svet aj ostatným.

A jedno čo fakt neznášam ak sa na ostratných pozerajú ako na nemravných, hrozných ľudí, bez zábran.   Potom sa snažia  ostatných priviesť k "rozumu". 

 

Mozno veriaci ti nastavuju akesi zrkadlo a ty sa tomu svojmu obrazu nejako "uhybas" a robis vsetko preto, aby si v tom zrkadle vyzerala uplne inak :) .......moze byt?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno veriaci ti nastavuju akesi zrkadlo a ty sa tomu svojmu obrazu nejako "uhybas" a robis vsetko preto, aby si v tom zrkadle vyzerala uplne inak :) .......moze byt?

a môže to byť aj naopak. tie drísty so zrkadlom a tak.........  aby si ty vyzeral pred Najvyšším úplne inak (hoci určite budeš tvrdiť, že na Neho to neplatí, ale žiješ medzi ľuďmi a mnoho ovečiek dá na vonkajší dojem...).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ten najväčší, alebo jediný a najväčší problém s náboženstvami.

 

To akoze, podla teba, by mal byt nastoleny svetovy system na sposob "ku predu lava, ku predu....atd.", alebo (ako spieva klasik) piste vsetci modrym perom :(

ale kdepak ...

keď niekto chce niečo povedané pochopiť zle, nájde si spôsob, ako to pochopiť zle, info náš  :)

 

tak to povieme ináč spolu s pápežom Františkom, kto už môže byť v tejto otázke pre veriacich vyššia autorita ? :):

Pápež František vyzval na dialóg s islamom a neveriacimi

 

a veľmi polopatisticky: pokus o zmier. pridala by som aj judaizmus a budhizmus, ten tiež má maslo na hlave.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno veriaci ti nastavuju akesi zrkadlo a ty sa tomu svojmu obrazu nejako "uhybas" a robis vsetko preto, aby si v tom zrkadle vyzerala uplne inak :) .......moze byt?

ja nijak svojmu obrazu neuhýbam.  a len ja sama o sebe najlepšie viem aká som, nik iný ma tak nepozná.

 

Veriaci sa mi  niekedy zdajú, že seba automaticky pasujú do tej pozície dobrí a všetci ostatní zlí. Ešte je aj otázka či ja sama chcem spĺňať tu vašu predstavu, ktorá by bola pre veriacich vyhovujúca.  Niekedy vôbec nie.  Každý niekedy robí veci správne len zo svojho pohľadu a iný  pohľad mi môže byť ukradnutý.

 

A už keď sme v tej téme pápežskej :) .

O tom novom pápežovi toho  ešte veľa neviem.  Veriaci sa aj tak vo väčšine pozerali na pápežov už sa ich života ako na "svätých" . Ťažko by pripustili, že aj pápež je taký človek ako my všetci ostatní.  Má tak isto svoje dobré aj zlé stránky presne tak ako každý jeden z nás. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z toho clanku mi obcas siel mraz po chrbte.. 

Naliehal na diplomatov, aby pomohli náboženstvu stať sa stredobodom verejného života a aby podporovali medzináboženský dialóg ako katalyzátor pre úsilie zamerané na budovanie mieru.

este to by nam chybalo, aby sa nabozenstvo stalo stredobodom verejneho zivota... este sa tam ani nezohrial a uz vystrkuje rozky... 

 

"V tejto práci (pri budovaní mieru) je rola náboženstva zásadná. Nie je možné stavať mosty medzi ľuďmi, keď zabúdame na Boha," povedal.

no tak toto mi pride ako pekna ironia.. rola nabozenstva bola v otazka pokoja vacsinou zasadna, ale v opacnom zmysle slova...
a z druhej vety trci, ze ak nebudete verit tomu, co my, tak v spolocnosti nemate co robit..

nemala som iluzie, s udivom som sledovala nadsenie katolikov, je to tu.. 

 

zdroj: http://www.sme.sk/c/6743298/papez-frantisek-vyzval-na-dialog-s-islamom-a-neveriacimi.html
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aspon, ze si nemala iluzie

 

cakat od papeza, ktory je hlava katolikov, ze bude vyhlasovat veci, ktore sa budu pacit ludom bez vyznania mohol len naivny rojko :agree:

 

Jan Pavol II: europa bude krestanska, alebo nebude

Benedikt XVI to iste, napr., ze bez Boha a vecnosti niet nijakej nadeje

Frantisek teda: Nie je možné stavať mosty medzi ľuďmi, keď zabúdame na Boha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aspon, ze si nemala iluzie

 

cakat od papeza, ktory je hlava katolikov, ze bude vyhlasovat veci, ktore sa budu pacit ludom bez vyznania mohol len naivny rojko :agree:

 

Jan Pavol II: europa bude krestanska, alebo nebude

Benedikt XVI to iste, napr., ze bez Boha a vecnosti niet nijakej nadeje

Frantisek teda: Nie je možné stavať mosty medzi ľuďmi, keď zabúdame na Boha

 

nemala som iluzie, zijem pri zemi a nie v oblakoch.. tak ako nemam iluzie o bezakovi, pretoze ked sa mi aj nebodaj zacina pacit, hned si spomeniem, ake dogmy vyznava a je po obdive :) neockavam od papeza nic ine ako sa od papeza da ocakavat - nic pre mna... mozno prvotne umysly nie su zle, ale ten sposob akym by k tomu rad dospel mi sposobuje bolenie brucha... nech zacne upratovat ten chliev, ktory tam mate, ma co robit.. 

 

no europa je stale menej krestanska, nekde soudruzi udelali chybu.. benedikt povedal hlupost, nadej je vzdy, to iba vy to vidite takto pokrivene.. 

nie nie, frantisek mi nebol sympaticky ako vam, len preto, ze sa usmieva..

 

v kazdom pripade mi z tych jeho vyrokov  beha mraz po chrbte..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 ale prečo sú veriaci tak hrozne vlezlí stále sa snažia podsúvať svoj pohľad na svet aj ostatným.

 

 

Skor su vlezli ludia bez vyznania.

 

no zdá sa mi že máte pravdu obaja ... ale to nie je o viere či neviere ... je to skôr o ľuďoch čo nevedia rešpektovať jedného či druhého ... jeden môj známi na fb ktorý je neveriaci píše na každú fotku pápeža že Buzerant! a keď dakto reaguje na neho a normálne, nie nejako vlezlo tak sa ešte smeje akí sme primitívni ... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopatka,

to svedčí o obmedzenej mozgovej kapacite toho dotyčného ... o ničom inom.

rovnako ako to, keď veriaci napíše o neveriacich, že sú to ľudia nešťastní a bez morálky.
 

jeden v modrom, druhý v zelenom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veriaci sa mi  niekedy zdajú, že seba automaticky pasujú do tej pozície dobrí a všetci ostatní zlí.

 

 

Ja o tom ani trošku nepochybujem. :)  Dali mi to dosť často pocítiť moji najbližší rodinní príslušníci v rokoch mojej mladosti.

A keby som mal takú konfliktnú povahu ako niektorí z nich, tak by som už v živote s nimi neprehovoril pre isté urážlivé narážky.

 

Teraz je už našťastie iná doba a dúfam, že sa mi nestane to, čo Jánovi Husovi. Čo mal chudák Ján Hus povedať veriacej ženičke, ktorá "naprávala" horiacu pahrebu pod jeho nohami. Už či je to pravda, alebo len nepodložená legenda, ten jeho výrok: "Ó svatá prostoto" je aj dnes mnohokrát použiteľný.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kdepak ...

keď niekto chce niečo povedané pochopiť zle, nájde si spôsob, ako to pochopiť zle, info náš  :)

 

 

Nic som nechcel zle pochopit. Najskor si este raz pozri clanok na ktory si reagovala a aku si potom cakala odpoved!......

 

 

a môže to byť aj naopak. tie drísty so zrkadlom a tak.........  aby si ty vyzeral pred Najvyšším úplne inak (hoci určite budeš tvrdiť, že na Neho to neplatí, ale žiješ medzi ľuďmi a mnoho ovečiek dá na vonkajší dojem...).

 

 

ja nijak svojmu obrazu neuhýbam.  a len ja sama o sebe najlepšie viem aká som, nik iný ma tak nepozná.

 

Potom ale treba vysvetlit, aky je  dovod, pre ktory sa vam zdaju veriaci "vlezli"........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veriaci sa mi  niekedy zdajú, že seba automaticky pasujú do tej pozície dobrí a všetci ostatní zlí. Ešte je aj otázka či ja sama chcem spĺňať tu vašu predstavu, ktorá by bola pre veriacich vyhovujúca.  Niekedy vôbec nie.  Každý niekedy robí veci správne len zo svojho pohľadu a iný  pohľad mi môže byť ukradnutý.

 

 

Myslis toto tu? Tak to je ale iba jej subjektivny pohlad (pocit?) a nema to ziadne racio. Pasalizuje a mozno iba zo skusenosti (?)  zo zopar "susedmi".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov